Halti ohlávka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod luciiik » Pon 23.07.2012 20:03

Silvuch ako to sijes? Z coho? Daj mi nejaky navodik pls. :hi: Alebo cennik a usijes aj nam. :lol:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod Silvuch » Uto 24.07.2012 8:54

poslem ti navod ok? nemam matros, takze to nemam z coho sit, ja som rozobrala polstrovany postroj..

s tym obojkom, ci sa casom napravi. .ja si myslim, ze do istej miery ano.. ked sa nauci vencit, ze sa netaha, tak nebude tahat.. stane sa z toho isty zvyk.. ja som moju malu ciernu ucila v aute na pobyt v klietke.. cize nedalo sa nic znicit.. preto v aute nic nenici a ked ju tam dam ,hned si lahne a spi, aj ked uz nema klietku.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6331
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod kellee » Uto 24.07.2012 19:28

nemohla by som aj ja poprosit navod???
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod luciiik » Str 25.07.2012 17:38

Dakujeeem, mas to u mna! :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod Silvuch » Štv 02.08.2012 8:55

strucny navod. Obrázok
velkost prisposobte psovi, asi takto
http://doggylogic.com/wp-content/upload ... _79109.jpg
sponu presne tuto, s regulatorom, aby sa dala stahovat
http://www.stoklasa-sk.sk/spona-ladvink ... 6mm-x17924

ja som material spotrebovala z rozobraneho postroja, cize aj polstrovanie mam odtial, inak ide vsetko kupit v galanterii. (ale ak kupovat, tak to sa oplati radsej ten z obchodu).
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6331
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod kellee » Štv 02.08.2012 15:23

super dakujem.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod Silvuch » Sob 04.08.2012 17:38

tramtarará. full vybava
Obrázok
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6331
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod Lindchen » Sob 04.08.2012 17:39

Silvuch, ty si talent :smile: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod fiore » Ned 05.08.2012 13:22

Silvuch píše:tramtarará. full vybava
Obrázok


Tie vražedné pohľady! :haha:
Let’s agree to disagree.
fiore
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Ba, Dúbravka

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod luciiik » Ned 05.08.2012 21:28

tak toto kym si sama vyrobim tak pes aj tahat prestane. :lol: silvuch fakt si sikovna,klobuk dole. :poklona:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod extreme » Pon 13.08.2012 17:50

wer píše:najlepsie pouzivat aj obojok a voditko a halti len na korekcie

Takže v jednej ruke voditko z obojku a v druhej voditko z halti :aaa:

Felix von Bahnhof píše:Ja mám taký istý problém s haltinou ako Kellee.
Môj pes dosť ťahá a vyskúšal som aj haltinu, ale to sa zvalil na zem a prednými labami si ju zosúval dole a pritom vrčal jak najatý, ešte som ho takého nikdy nevidel. Až do krvi si zodral pazúrami papuľu a ňufák, len aby zosunul haltinu. Tak ja neviem. :ach:

Skús naňho ísť pomaly daváj mu pamlsky pri nasadzovaní aj keď už ju má na sebe, ak to zvláda pripni vodítko a zasa sem tam pamlsok potom sa začni prechádzať doma a potom až na ostro na prechádzke. Ja som dával aj na prvej prechádzke sem-tam pamlsok ak si halti nevšíma. Samozrejme hneď ako má tendenciu lahnúť si alebo si to ťahať dole tak potiahnuť aby sa jej to nepodarilo a ak pekne ide zase pamlsok. Vyzerá to nadlho ale celé sme to zriešili za 20 minút + prechádzka.
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod kellee » Pon 13.08.2012 18:39

ja to robim tak ze ked je blby tak proste pridam, ale halti uz nepouzivam, vobec sa mi neosvedcila, lepsie sa sprava ked ma kosik a na ten mu pripnem voditko, a je podstatne kludnejsi, pri haltine napriklad bol taky nervny neviem ci z toho ze ju ma ze ani pes sa k nemu nemohol priblizit, ked ma kosik je ok,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod merri » Str 15.08.2012 10:31

Rozmyslam nad haltinou, ale nie kvoli tahaniu, skor kvoli korigovaniu pri strete s inym psom. Mate niekto skusenost, ci to ma aj v takychto situaciach zmysel? Berry je ukazkovy priklad toho, ze napnute voditko = riesim aj to co netreba. Viem ju donutit netahat aj na obojku, ale uz len prichod ku psovi s tym, ze ju musim par krat cuknut, ju prilis "upozornuje" na to, ze sa nieco ide diat. Takze si to predstavujem asi tak, ze na haltine prideme k psovi, a ak by nebodaj zacala zazerat, mozem jej otocit celu hlavu a skludnit hormon. Takisto ju pri cudzich psoch nerada nechavam nuchat sa cumak-cumak, takze takto by som ju mohla rovno nasmerovat k zadku a vyhnut sa tomu, ze nebodaj sa pes na nu pozrie a ona sa uz jezi.
A ako s voditkom - chcela by som normalne fungovat na obojku, a iba obcas korigovat halti, co je lepsie - jedno voditko pripnute jednym koncom k obojku a druhym k halti, alebo dve voditka, alebo.. ? :nwm:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod extreme » Str 15.08.2012 12:35

Ja som halti začal používat hlavne aby si nevšímala okoloidúcich psov a psov za plotom, otočiť hlavu nieje problém ja to ale riešim miernejším trhnutím čo je pre psa dosť nepríjemné na to aby sa otočil naspäť. Potom už ide pekne a psa si nevšíma - neotáča hlavu a nieje napätá. Vidno to na ušiach, ktoré nie sú nastražené ale také volnejšie.
Ja mám v ruke normálne vodítko od obojku a na prste zavesené tenké, krátke vodítko od halti tak, že keď trhnem tak pohnem trocha aj s halti ale viac energie ide do obojku. V prípade potreby si vodítko od halti zoberiem do druhej ruky.

Sám neviem či to robím správne ak nie budem rád ak ma napravíte... :jop:
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Halti ohlávky a iné pomôcky proti ťahaniu

Poslaťod luciiik » Str 15.08.2012 12:36

Merri sme na tom podobne, tiez chcem halti pouzit na to aby sme sa oblisli so psom v tesnej blizkosti (napriklad na tom istom chodniku) bez vysilovania. Neviem ci sa chces so psom len obist ako my, alebo ci chces halti vyuzit na odputanie pozornosti ked je uz zle (napnute voditko - tiez pozname). Na toto "zoznamovanie" je podla mna zbytocna, pretoze pes ked sa uz dostane do toho tranzu, tak aj ked mu odtiahnes hlavu, docielis jedine to, ze otocis pozornost na seba, ale pes uz rozhadzany je. Tam skor treba nejake psychologicke tahy... Teda u nas pri zoznamovani zabera skor moje kludne slovo. Aj ked nie vzdy samozrejme, je tam co doladovat.
A co sa tyka voditka, ci pripnute nepripnute, asi to co tebe najviac vyhovuje. Alebo ako sa tebe bude najlepsie s tym narabat. Pri odnauceni tahania pri chodzi je naj mat ho pripnute o voditko, pri korekcii neziaduceho spravania vo vynimocnych pripadoch mozno staci mat ju v ruke. a voditko osobine. :smile: aspon si myslim. :nwm:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky