Halti ohlávka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: HALTI??

Poslaťod Slawin » Sob 06.06.2009 10:26

my ideme skusit tiez......Sirius taha (ani nie ked ideme,skor ked niekoho zbada,hrne sa jak tank),a kedze teraz nemozme cvicit tak dufam ze nam to pomoze
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: HALTI??

Poslaťod tomo-boss » Ned 28.06.2009 9:42

Halti pouzivame asi 2 tyzdne. kym si zvykol tak sa to snazil dat si to dole a este aj teraz ho to niekedy napadne ked sa nudi (ked dlhsie stojime napriklad). sice si zvykol, ale tahat neprestal, a teraz to jeho tahanie udrzim na jednom prste, predtym div ze mi rameno nevyklbil :pac: . uz aj mama s nim bola na prechadzke, bez halti by ju urcite povlacil po zemi. len ho nemozem nechat bez dozoru napriklad pred ochodom, pretoze hned by sa snazil prehryzt voditko. Je to original halti. Je to dobra vec ale mne to sluzi viac ako vycvikova pomocka a nie ako samostatne riesenie tahania
tomo-boss
Nováčik
 
Príspevky: 46

Re: HALTI??

Poslaťod .mia. » Ned 28.06.2009 18:31

my máme tiež Haltinu, je to super vec, doporučuje ju aj Rudo Desenský.Na stretku v Humennom sa smial, že v barónovi ho už dobre poznajú
.mia.
Šteniatko
 
Príspevky: 70
Bydlisko: Martin

Re: HALTI??

Poslaťod Ivanka.P » Pon 29.06.2009 7:49

tomo-boss píše: Je to dobra vec ale mne to sluzi viac ako vycvikova pomocka a nie ako samostatne riesenie tahania


Ono to aj je výcviková pomôcka. Mne stačilo používať mesiac a výsledok je trvalý. Za neťahanie treba odmeniť pamlskom. Na to nezabúdaj. To nieje podpácanie ale psovky cez žalúdok vyjadrené že takto je to správne :yes:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: HALTI??

Poslaťod .mia. » Str 01.07.2009 13:04

noooo neviem, či je to trvalé u každého psíka. Chodí s nami na lúku jedna Škorica ( to je meno psíka, xi, origoš, nie??) a tá to nosí na naše doporučenie už vyše roka. keď ju má, neťahá,ale keď nie, vytrhla by Hemingwayovi ( tak voláme jej majiteľa) ruku z ramena. Ale každopádne je to super vec
.mia.
Šteniatko
 
Príspevky: 70
Bydlisko: Martin

Re: HALTI??

Poslaťod Ivanka.P » Pon 06.07.2009 9:20

Tak ju na tom Hamingway len vodí ale neučí ju že ťahanie je nesprávne / povolené vodítko je správne.
Aj moji svokrovci to používajú na venčenie Akity. Pes ťahá stále aj na halltine lenže nie takou silou. A to je problém, že ho na tom len venčia ale necvičia.

Ak to niekto nepochopil, tak je chyba vo vašom prijímači :joint:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: HALTI??

Poslaťod .mia. » Uto 07.07.2009 8:38

a do kelu, takto som sa na to nepozerala.Ale máš pravdu, v podstate ju dovedie na nej na lúku, ale neusmerňuje ju.
Narodila som sa ako blondka, niektoré veci mi dochádzajú asi neskôr, xi
dík za radu
.mia.
Šteniatko
 
Príspevky: 70
Bydlisko: Martin

Re: HALTI??

Poslaťod tera » Pia 17.07.2009 9:14

no my to mame vzhladom na macky v nasej dedine :lol: ale psovi sa to teda voobec nelubi
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: HALTI??

Poslaťod korra » Pia 17.07.2009 10:07

Haltina je fajn, ale aby fungovala, treba snou vediet pracovat, ako uz bolo spominane, ja pokladam aj za dolezite aby aj velkostne sedela. Vcelku dost ludi ma problem aj s vyberom spravnej velkosti /vacsinou zoberu prilis velku/, tam sa potom efekt straca...
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: HALTI??

Poslaťod Shel-chan » Pia 17.07.2009 16:54

korra píše:Haltina je fajn, ale aby fungovala, treba snou vediet pracovat, ako uz bolo spominane, ja pokladam aj za dolezite aby aj velkostne sedela. Vcelku dost ludi ma problem aj s vyberom spravnej velkosti /vacsinou zoberu prilis velku/, tam sa potom efekt straca...


Hm, no ja som najprv kupila o cislo vacsiu, ked sa este prakticky nedali zohnat (bola som vdacna aspon za tu), a aj ked to nevyzeralo moc dobre, bola v pohode. Potom o par rokov, ked sa uz dali zohnat, som kupila spravnu velkost a ked som s nou pracovala, mala som pocit, ze sa ucinok akosi pominul :( Stale preferujem tu vacsiu.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: HALTI??

Poslaťod meraja » Pia 17.07.2009 19:59

My požívame namieso halti náhubok.Pripneme vodítko na náhubok (kovový) a funguje to ako halti.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: HALTI??

Poslaťod Shel-chan » Sob 18.07.2009 0:30

meraja píše:My požívame namieso halti náhubok.Pripneme vodítko na náhubok (kovový) a funguje to ako halti.


No to asi nie uplne, ale budiz :lol: Inak ale tiez som to chcela parkrat skusit, no vzdy som sa ovladla :lol: Totiz s tym starsim Kosickym psom som to celu prechadzku len menila - kosik, ohlavka. Kosik, ohlavka. No o hubu XD
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: HALTI??

Poslaťod wasaabi » Ned 19.07.2009 12:06

Ja som nedavno kupila mojmu hafanovi halti a je to super,lebo predtym sa len tahaaal a teraz s nim uz aj mama( mensia postava) moze chodit von :lol: :yes:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: HALTI??

Poslaťod meraja » Ned 09.08.2009 19:14

Náhubok nám už prestal slúžiť lebo keď som mu to minule pripla zvliekol si aj náhubok.Tak som rozmýšľala.Na bernardína by bol ale neapolák neviem,asi by mu to moc tu kožu stiahlo.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: HALTI??

Poslaťod jenna » Uto 11.08.2009 6:36

tak aj ja by som chcela kúpiť pre krpca halti, len neviem odhadnúť veľkosť :nwm: nepoužíva ju niekto na JRT??
Obrázok
Pes štěká, protože zpívat neumí.(ukrajinské přísloví)
Pes, to je cnosť, ktorá sa stala zvieraťom, pretože sa nemohla vteliť do človeka.(Victor Hugo)
jenna
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 361
Bydlisko: BANSKÁ BYSTRICA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky