Výcvikové metódy 2 - diskusia o videu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Výcvikové metódy 2 - diskusia o videu

Poslaťod Tchor » Pon 14.06.2010 21:45

Takova jedna ukazka jak rozhodne nema vypadat pouziti vycvikove pomucky (v tomto pripade struny)

http://www.youtube.com/user/LacoDaniela ... 0MlmQZI8To
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod johny5 » Pon 14.06.2010 21:53

Je hrozne na to pozerat.Hrozny zmetok.
Ale ked sa na to divam zo stranky laika urcite tu malokto pochopil tvoj nadpis Odstrasujuci priklad .... Takze im vysvetli preco.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod pigie » Pon 14.06.2010 22:01

A kto by hned nechapal ako ja, tak nech si pusti zvuk :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Hanka 1 » Uto 15.06.2010 4:46

Proč nejsou takovíhle lidé po právu stíháni? Je to všechno postavené na hlavu. Výcvik je přece zábava pro psa i psovoda, ne? Koho z těch dvou tohle může asi tak bavit.

Nějak se v tom nevyznám. Dáme do zákona zákaz kupírování, kupírované psy vyřadíme ze soutěží, výstav, na druhou stranu budeme propagovat kastrace z "preventivních" důvodů, budeme při té společné zábavě používat ostnáče, EO, struny, doporučovat v odborných časopisech přemotivování psa hladem - rozumíte tomu někdo?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Bad » Uto 15.06.2010 6:18

Já jsem měla tu "čest" být svědkem toho, jak při obraně psovod přiškrtil strunou psa tak, až upadl do bezvědomí. Majitele nebudu komentovat, ale byl tam taky figurant a ten s tím neměl problém....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Hanka 1 » Uto 15.06.2010 8:15

Já se na takových místech nemohu pohybovat, protože by mě asi brzy zavřeli za ublížení na zdraví.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Tchor » Uto 15.06.2010 10:56

johny5 píše:Je hrozne na to pozerat.Hrozny zmetok.
Ale ked sa na to divam zo stranky laika urcite tu malokto pochopil tvoj nadpis Odstrasujuci priklad .... Takze im vysvetli preco.


No myslim ze na tom videu je to docela pochopitelny i laikum, ale v kostce:

1) Ten pes co tam je je vsechno mozny jen ne adept na pozivani jakykoly " posilovaci" pomucky, na to co s nim ten clovek dela je az neuveritelne v klidu a "nadveci"
2) naproste nepochopeni zpusobu pouzivani techto pomucek,
3) Ten clovek neni schopnej vubec casove zvladnout povel - reaci - korekci, ale clouma se psem naprosto nesmyslne.
4) atd, vypsat to vse by asi bylo na dlouho.

nejhorsi na tom je ze ten clovek uci v soukromy psy skole a nechodi tam uplne malo lidi. (alespon podle dalsich videi)

PS:Osobne povazuju strunu za jednu z nejprasectejsich pomucek a pokud uz ji nekdo pouzije mel by hodne dobre vedet proc a jak ji pouzit.
Naposledy upravil Tchor dňa Ned 27.06.2010 11:19, celkovo upravené 1
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod pigie » Uto 15.06.2010 10:58

No, mna dost dostalo aj tych x povelov, co tam padlo na jednu vec. Tak hovorim ja so psom, ked sa chcem porozpravat, nie s nim cvicit :oo:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Hanka 1 » Uto 15.06.2010 11:00

Video s příslušným komentářem jsem poslala na Veterinární správu a doufám, že zasáhnou.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod meridia » Uto 15.06.2010 11:12

Prosim tě a co se stalo p.Hůzovi ve finále? nic..a to to proběhlo netem a médii.. :hmm:
stejně mu to není k ničemu,vždyt by to ten pes udělal i "po dobrým"..spíš to má asi proto,že je to moderní tak aby nebyl out.Osobně mi nepřijde jako velký talent na cvičení psů..nějak mu to skřípe mi přijde. :nwm:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Hanka 1 » Uto 15.06.2010 11:25

Minimálně to, že se o něm ví, že je prase, stejně jakho tenhle....píp.... .

Mohla bys to zkopčit na všechna možná pejskařská fóra , aby se to tomhle umělci vědělo taky? I když se určitě zvedne vlna psovodů, kteří to budou považovat za normální postup.

Já to zkopčím všude možně, aby lidi věděli, jak to nedělat a kam nechodit.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod meridia » Uto 15.06.2010 18:07

I když se určitě zvedne vlna psovodů, kteří to budou považovat za normální postup.

číhni na ifaunu nemoderku..už máš reakce :no:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Silvuch » Uto 15.06.2010 18:32

pigie píše:A kto by hned nechapal ako ja, tak nech si pusti zvuk :heh:



:lol: ja tiez bez zvuku a ako pozeram, tak pozeram, pes vrti chvostom, ziadne prejavy strachu.. SOm sa zlakla nadpisu, ale toto mi na ten nadpis moc nesedi.. Ja som tiez zmetkar pri vycviku, ale mne sa ten moj pes pri vycviku tak netesi :ua: a to ani nepouzivam tu strunu.
Dalsie reakcie na
http://www.ifauna.cz/psi/nemodforum/r/d ... va-metoda.. SNAD som neporusila pravidla fora, ak davam tento link. :angel:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6331
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod lusy » Uto 15.06.2010 19:03

tato osoba sa nachadza aj na fore. mozno sa neskor vyjadri aj sam.
co sa tyka mna, tak ja tam nevidim nejake strasne pouzivanie tej struny. ziadne trhanie psom. jedine mne co vadi, je vela povelov a neskora korekcia.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Bee House » Uto 15.06.2010 19:11

ja celkovo nesuhlasim s pouzivanim pomocok, ktore sposobuju bolest alebo neprijemne pocity, vo vycviku. Som sice amater, ale je mi uplne proti srsti cvicit psa prostrednictvom niecoho takeho. Ja si psa namotivujem pamlskami alebou hrackou a celkom dobre fungujeme. Pamatam si na to, ze som chcela napr. pouzivat retiazku, ale akosi som si to rozmyslela :yes:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Ďalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky