Elektrický difúzer

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Antištek

Poslaťod durika » Štv 19.04.2012 21:04

to ze ja sa mu venujem robim presne to co sa pise aj to funguje no cez tyzden som v praci a on brese a zavija lebo je doma sam no vtedy sa mu venovat nemozem... pocas vikendu ho ucim aby ostal sam (idem prec z domu a ked zacujem ze brese tak pridem domov a vyhresim ho.... ked to takto spravim par krat tak uz je ticho a pochvalim ho) no pride tyzden a som zase na zaciatku... susedia sa uz stazuju... rad by som si vzal dovolenku a trenoval to hoci aj tyzden no momentalne sa to neda a susedia su uz nervozni... cize preto hladam neaku inu alternativu....
neexistuje zly pes... iba zly pan
durika
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Hlohovec

Re: Antištek

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 19.04.2012 21:08

A v ktorej časti bytu je keď je sám? Často krát pomôže keď pes nemá prístup k dverám na chodbu aby nereagoval na zvuky z vonku a keď je pustené rádio/telka, aby nebol v tichu a nepočúval každé šuchnutie.
no mám aj ten dojem, že problém môže byť komplexnejší, že problém s trucovaním a vynucovaním môžete mať aj inde, či?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Antištek

Poslaťod vavrena » Štv 19.04.2012 21:10

Tu máš jeden kameň úrazu:
durika píše:...idem prec z domu a ked zacujem ze brese tak pridem domov a vyhresim ho.... ked to takto spravim par krat tak uz je ticho a pochvalim ho) no pride tyzden a som zase na zaciatku... susedia sa uz stazuju... .

On si ťa vyšteká. Šteká, ty prídeš. A keďže vždy keď začne štekať a ty prídeš, potom už len čaká. A ty prídeš. Lenže keď si v robote a nevraciaš sa, snaží sa znova vyštekať si, aby si sa vrátil. Bohužiaľ univerzálny návod neexistuje, pes to môže pochopiť "časom," alebo ho budeš musieť naháňať a unavovať a zamestnávať, naučíš ho na presný režim, alebo ho budeš učiť čakať cez odkladačku, aby vedel, že má držať hubu a spať. Nejakou kombináciu týchto vecí individuálne šitých na psa by to mohlo fungovať. Žiaľ nie hneď.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Antištek

Poslaťod Monika & Parsonky » Štv 19.04.2012 21:26

vavrena ma predbehla. presne som to šla napísať.
mne tiež obaja psi štekajú. presne toto robila aj staršia, keď sme ju nechali doma, štekala a neskutočne kňučala, ale neskutočne. koľkokrát sme sa museli vrátiť domov, lebo nám volala suseda, že tu zavíja. všetko chce čas, pes sa musí naučiť, že to, že odídeš znamená, že aj prídeš. teraz to tiež občas robia, ale napr. ja rozhádžem po byte kúsky pamlskov a nechám hlavne mladšiu (staršiu to nebaví), aby ich hľadala. kým ich všetky nájde ja už som dávno fuč, takže si myslím, že tam už potom nerieši to odlúčenie.
jasné, že naj. najskôr psa to hľadanie ako také naučiť. ja sa často s nimi tak hrám s hračkami, teda začneme sa besniť, keď sú rozbesnené, tak im hračky začnem schovávať, tak aby nevedeli kam, no zároveň, aby ich ľahko našli, až postupne zvyšujem obtiažnosť skrývania. psi musia používať svoj nos, takže ich to aj dosť baví. keď nájdu, tak nasleduje pochvala a hra. hrozne ich to baví a do 10 minút ich takto dokážem odrovnať.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Antištek

Poslaťod ZdenulkaM » Štv 19.04.2012 21:43

my sme mali tiez problemy so stekanim u elis..ta strasne stekavala..skusali sme pamlsky,hracky a ju nic nezaujimalo ,len ze sa ide von a uz sedela pred dverami a cakala ze pojde :fizel:
aj sme ju skusali unavit ci uz fyzicky -prechadzkami alebo psychicky trikmi a tak...ale nic..tie dvere boli akoby jej magnet ....
Rozdelim jej dennu davku konzervy na viac krat..a dam jej jednu cast pred nasim odchodom .. to uz sme obleceny a pripraveny ist von ..aby sme sa mohli vyparit este kym ona konzumuje ..vyzera to vselijako ale toto jedine nam pomohlo a pomaha ..
a nechavame ju obcas pocas nasej pritomnosti doma v klietke..lebo ona nam furt chodi za zadkom..a tak ju oducame od tej naviazanosti aspon ciastocne :no: 999 krat idem do miestnosti ona za mnou :prd:
teraz je schopna si oddychnut v tej klietke aj ked sme v inej miestnosti :winner: pre nas je to uspech..
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Predchádzajúci

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky