Elektrický difúzer

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Elektrický difúzer

Poslaťod Maylo JRT » Uto 13.04.2010 15:15

mate niekto skusenosti s elektrickym difuzerom :ua: ? Mame 5 mesacnyho Jack Russel teriera Mayla a je to sikulka :yes: . Mame ale velky problem, ked zostane sam doma. Ked odideme tak je chvilu klud. Potom zacne strasne zavyjat. Po chvilke ho to prejde, lahne si a zaspi, ale ked sa opat zobudi prehlada cely byt a potom opat zavyja. A dookola. Skusali sme aj pomale navykanie (odchod a po chvilke prichod), gulicku s dobrotami vnutri, utrazvukovy obojok proti stekaniu. Zatial nic nepomohlo. Nerobi mu problem ked ho zavriem do izby. Ked zacuje spoza dveri prikaz miesto, tak cupita do pelechu a hned sa tam aj ulozi. Veterinar nam odporuca prave difuzer. Vraj ho to upokoji.
Maylo JRT
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: elektricky DIFUZER

Poslaťod Hanka 1 » Uto 13.04.2010 15:28

Děláte si legraci???? Na 5 měsíční štěně protištěkací obojek? Difuzer??? Kdo vám radí takové hlouposti? Je to mimino, takže zabavit, unavit, nejenom nohy, ale i hlavu, postupně navykat na samotu, přiměřené hračky a jejich množství. Neměl při svém věku nejmenší šanci na to, aby pochopil, co má dělat a aby se sám doma nebál. Pošlete rádce do tmy, kam taky patří a chovejte se k tou psovi na základě citu a zdravého selského rozumu a nemůžete toho moc zkazit.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: elektricky DIFUZER

Poslaťod Nyssa » Uto 13.04.2010 15:36

výnimočne súhlasím s Hankou v každom jednom slove :jop:
obstarali ste si plemeno, ktoré má neskutočné množstvo energie, tak sa treba podľa toho zariadiť ( i keď, s týmito vecami ste mali počítať už pred kúpou štenda alebo si zaobstarať iné menej energické plemeno)
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: elektricky DIFUZER

Poslaťod 01dieselgirl » Uto 13.04.2010 18:11

protistekaci obojok na 5 mesacne stena??!! :plac: ...to snad nemyslis vazne :ua: ...kedze difuzer nepoznam vyhladala som si o tom nieco na nete (tu je link http://vetshop.sk/dap-difuzer-upokojuju ... -p-78.html ) ...podla toho co tam pisu si myslim ze to urcite nie je na dlhodobe pouzivanie :nie: asi to psika na urcity cas trochu utlmi ale tvoj problem to nevyriesi...vysadis to a bude robit zase to iste :ua: ... a stale ho na tom drzat nemozes...povedala by som ze je to na prilezitostne pouzitie napr. pocas silvestra... tot moj nazor :smile:
"Si los perros no van al cielo, cuando muera quiero ir a donde ellos van !!" :)
01dieselgirl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: blízko NR

Re: elektricky DIFUZER

Poslaťod Maylo JRT » Uto 13.04.2010 20:07

Dakujem za odpovede. To ze Maylo bude plny energie sme vedeli a ratali sme s tym, ked sme si ho brali. Nie je problem v tom, ze by nebol unaveny. Ked zostanem pri nom, tak zaspi az tak, ze chrape :smile: . Ale hned ako zisti, ze je sam spusti koncert. Rovnako ked s nim ostanem a chvilku sa mu nevenujem, tak sa paradne hra so svojimi hrackami, ale ked je sam, tak si ich ani nevsimne. Je to moj prvy psik a nechcem mu sposobovat nejake stresy z odlucenia :plac: . Je sam len 2 dni v tyzdni a aj to sa snazime, aby to netrvalo dlhsie ako 4-5 hodiniek. Ostatne dni trenujeme prichod/odchod. Ultrazvukovy obojok sme skusali len tento tyzden 2krat. Viem, ze trenovanie a zvyknutie si Mayla na to, ze je obcas sam doma bude trvat dlhsie a ani som neratala s tym, ze po prvom odchode si uvedomi, ze sa vlastne nic nedeje a za chvilku som spat. Uz sa nam ale zacali stazovat susedia na to zavyjanie.
Maylo JRT
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: elektricky DIFUZER

Poslaťod Mackie » Uto 13.04.2010 20:20

zakladna rada - riesit treba pricinu, nie prejavy
cize, naucit psika samostatnosti, a sama si uvedomujes, ze sa to nespravi za par dni
pozri si temy o nesamostatnosti tuto na fore, je tam niekolko dobrych rad ohladom toho, ako zvykat psa na samotu
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: elektricky DIFUZER

Poslaťod Ivanka.P » Uto 20.04.2010 9:24

Ale elektrický difuzér nieje obojok ale také niečo ako Raid proti komárom do zástrčky. :lol:
Obrázok
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: elektricky DIFUZER

Poslaťod BarboraA » Uto 18.10.2011 18:51

Takze aj ja sa spytam na toto a dufam, ze sa ostatni vratia do tejto temy. Skusame Alexa naucit samostatnosti v byte, pomaly sa situacia so stekanim zlepsuje, Alex uz doma nepodlieha panike (len ked odchadzame s manzelom spolu naraz z domu, takze to uz nerobime). Hystericke vitanie sa vsak kona vzdy, ci idem na 5 minut do schranky alebo na 5 hodin do mesta. Uz kazdopadne nestekava nejako velmi alebo pravidelne.
Problem je ze onedlho bude manzel pracovat tak ako ja - neskoro vecer a domov budeme chodit najskor o desiatej. NEMOZEME si dovolit aby susedia na nas zacali volat policiu alebo podobne veci.
Vetka mi dala letacik D.A.P. difuzera, ako pisal niekto v prispevku vyssie, je to nieco strcitelne do zastrcky, produkujuce nieco na sposob hormonu, co produkuje fena ked sa jej narodia babence a co ich upokojuje.
Uvazujem o prilezitostnom pouzivani, ale osobne neverim, ze to nejako extra pomoze.
Plus v navode je napisane ze jednorazove pouzitie nepomoze, uzivat pravidelne ... tak neviem.
:nwm:
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: elektricky DIFUZER

Poslaťod hriva » Uto 18.10.2011 18:58

no, my sme mali niečo podobne, ale pre mačku. Mačka zo stresu čurala v byte, kupili sme tiež takuto vec to zastrčky-vylučuje to feromony ktore by mali mačku ukludnovať. Ale nepomohlo to vobec :lol: A je to aj drahe, zbytočne vyhodene peniaze. Možno toto pre psy bude iné, ale dosť o tom pochybujem.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4813

Re: elektricky DIFUZER

Poslaťod BarboraA » Uto 18.10.2011 19:20

No .... take nieco som zhruba cakala ... ale nadej umiera posledna .... ???? :plac: :heh:
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Antištek

Poslaťod durika » Štv 19.04.2012 19:52

zdravim som tu novy mam problem s tym ze pes steka... precital som tu uz vsetko o odstraneni tohto problemu no nepomaha... na internete som nasiel pristroj antistek a prave tomuto pristroju by som chcel venovat toto vlakno....

ake s tym mate skusenosti?
aka znacka je dobra?
oplati sa vobec do toho investovat peniaze?
neexistuje zly pes... iba zly pan
durika
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Hlohovec

Re: Antištek

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 19.04.2012 20:45

Hej, už sa to niekde rozoberalo. Problém tohoto zariadenia je ten, že pracuje automaticky a to znamená, že nad jeho činnosťou nemáš kontrolu. To znamená, že robí aj chyby a tie ti môžu psa dať psychicky úplne na dno.
Niečo také by som na psa nedala.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Antištek

Poslaťod durika » Štv 19.04.2012 20:48

nie je to obojok je to "krabicka" ktora ma v sebe mikrofon a ak zaznamena ze pes dlhodobo brese tak vysle ultrazvukovy signal ktory je pre psa neprijemny a tym by sa mal pes odnaucit stekat.... teda aspon tak pisu na nete... osobne som ho este neskusal a preto chcem vediet ci to vobec funguje
neexistuje zly pes... iba zly pan
durika
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 28
Bydlisko: Hlohovec

Re: Antištek

Poslaťod Margita » Štv 19.04.2012 20:51

a pes je kde umiestneny?preco brese?ako dlho je sam?a ako dlho s amu venujes?
ja by som tiez nic taketo na psa nedala,neriskovala by som uz len to ked t azazracna vec ho "odnauci" stekat tak bude robit nieco ine
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Antištek

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 19.04.2012 20:53

Ale to je to isté. Kde máš záruku že bude reagovať len na jeho štekanie.
Druhá vec, pokiaľ chceš psa od niečoho odnaučiť, musíš to zatrhnúť v okamihu začiatku problému, nie že až keď zariadenie príde na to, že pes šteká 5 minút tak začne čosi robiť. :nwm:
Naozaj, ak vravíš že nič nezabralo, tak tomu neverím, pretože buď máš hluchého psa, alebo ste proste niečo robili zle. Možno by stačilo načrieť do tvojho podpisu. :no: Myslím, že si prejdi tému o štekaní ešte raz a skús premýšlat čo ste mohli robiť zle, kde je príčina štekania a podobne.
Štekanie je len dôsledok. Vy musíte riešiť príčinu.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Ďalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky