Motivácia pamlskami a množstvo žrádla počas výcviku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod Bad » Pia 13.04.2012 7:28

jako že si vůbec nelehne? nebo řešíš položení hlavy?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod irwin » Pia 13.04.2012 7:45

no nelahne si ked nemam v ruke lopticku... vobec... a ked ho chcem nasilu pritlacit k zemi tak ani za nic...(hlavu zatial neriesim)
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod wer » Pia 13.04.2012 7:50

cim viac ho budes tlacit/tahat, tym viac sa bude vzpierat. jednym svihom mu podkopni predne a zaroven pritlac na kohutik (pokial ovsem ovlada povel lahni a len skusa..)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12686
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod irwin » Pia 13.04.2012 8:01

povel lahni ovlada :no: len je to mrcha nezdarena a skusa co si moze dovolit... :hmm: ale to podkopnutie ma nenapadlo vyskusam :jop: dakovala
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod Hanka 1 » Pia 13.04.2012 9:31

irwin píše:ja mam napr. podobny ak nie taky isty problem :ua: vyžlatko mi splni povel zakaždym ked držim v ruke loptičku (hocijaky povel) ale ked nedržim nič tak urobi len sadni a ku mne! daunovat mi nechce vobec bez loptičky a dauny su u nas dôležite... viete mi s tým poradit? a ked ho chcem k zemi pritlačiť ručne :pac: tak to nehrozi- zaprie sa tými velkými labami a nejde s nim hnuť... :pac: (aj ked mam voditko pod nohou a taham ho aj voditkom k zemi... proste to nejde)

Nic mu nepodkopávej, to je docela surovost a pak se může začít bát. Když někdo si vynucuje povel lehni touhle technikou, jde to na psovi dobře poznat už při nadlehčení té podkopávající nohy a je to docela ostudný pohled.
Když jsi naučila pejska, že nedělá pro tebe, ale pro tu hračku, trošku sis to zkomplikovala. Dej povel, dřepni ke psovi, táhni vodítko směrem pod hrudník psa, ne dopředu, a druhou rukou položenou na jeho krku sjeď v pohlazení těsně za jeho lopatky a dvěma prsty přitlač - lehce - po obou stranách páteře, těsně za lopatkami. Lehne si i kavkazák. Okamžitě, jak začne spolupracovat, uvolni tah vodítka a lehce povol na tlaku a dokonči to jako pohlazení. Zatím se takhle naučil bez pamslu a hračky lehat každý pes.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod wer » Pia 13.04.2012 9:44

Offtopic: neviem, preco by sa mal zacat bat. :heh: nemyslim, ze irwinin pes je zrovna psychicka troska, ktora sa zruti pri pohlade na psovoda a toto ani nie je ziadna natlakova metoda. :pac: ale mozno napriklad take poprosenie by tiez zafungovalo.. :joint:
inak, polovnici pouzivaju na down prutik. a je to povel, ktory nie je ani zdaleka trenovany pozitivne. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12686
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod irwin » Pia 13.04.2012 9:54

ty kks tak to je riadna finta :jop: lebo ked som pozerala aj jedno DVD cisto o vycviku stavacov tak tam vsetko natlakom robili- ked povedali daun a pes nepocuvol prisli k nemu a tlacili na neho takou silou ze si nakoniec lahol... :ua: a to sa mne nepaci... pre lopticku mi spravi vsetko, ked ignoruje povel bez lopticky (každý mi hovorí že ked raz dam povel tak to musí urobiť) tak ju nakoniec aj tak vytiahnem a staci ju polozit pred neho a hned si lahne :nwm:

Irwin teda troska nie je :lol: :lol: je strasne sebavedomi a zacina si velmi dovolovat- ked nepocuvne staci na neho zrevat ak nepomoze tak za ucho potahat a funguje :smile: a prosenie u nas :haha: :haha: :haha: neriesi :haha: :haha:
prutik som videla len pri uceni chodze pri nohe pri daunoch nie :nwm:
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod MontyTheDog » Pia 13.04.2012 17:55

agah píše:A odmeny treba aj striedat - raz je to pamlsok, raz hracka, inokedy pohladkanie, inokedy nic. Uplacat - nie, odmenovat - ano. Problem je v tom, ze sa privelmi namotal na pamlsok, teraz ho treba presmerovat na nieco ine, teda sposobit, ze hracka, alebo pohladkanie mu budu rovnako "vzacne". Zacni povelom, ktory ovlada najspolahlivejsie, uplne od zakladov - napr. sadni. Potom budes postupne prechadzat na zlozitejsie veci.



Odmeny striedam stále, vždy ho pri poveli aj pohladkám, ale to uňho neznamená nič....

Dobre, ďakujem za radu, vyskúšam :no:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod MontyTheDog » Pia 13.04.2012 17:56

Bad píše:a ty ho za to odměníš?


Nie, odmením ho len vtedy, ak splní to, čo od neho požadujem..
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod Saarly » Pia 13.04.2012 18:19

Ja si prosim nejaky priklad, aby som to lepsie pochopila. K tej praci s pamlskami. Mam ich mat schovane? Moze to vyzerat takto? - Privolam si psa. Pohladkam dam schovany pamlsok. Lahni. Pochvalim. Vstan. Lopticka. Zahrame sa. Privolanie. Znova lopticka a hra. Lahni. Pamlsok atd? Alebo skor viac iba chvalit a menej hry a pamlskov? Ked okamzite nelahne dajmetomu, tak mechanicky, alebo pri tom pritlaceni k zemi mam ten povel zopakovat? Dik

Offtopic: Na cvicaku mame pamlsky stale pri sebe a viacmenej vsetko zatial navadzame na pamlsok/hracku, ked cvicime. Ale ked s nou doma trenujem uz nacvicene, zase to robim s pamlskom v ruke, coz je asi zle ako tu citam :ua:
Properly trained, a man can be dog's best friend.
Saarly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268
Bydlisko: Karlova Ves, Bratislava

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod Bad » Sob 14.04.2012 9:39

SAARLY, k tomu odměňování (a protože vše je individuální tak to ber jako můj ryze individuální pohled, který si dovolím napsat i když jsem tebe a tvého psa nikdy neviděla :ha: ):

když už pes povely zná, tak odměnu už by neměl vidět a hlavně - nejdřív musíš chválit a teprve po pochvale přijde odměna ve formě pamlsku nebo hry. Není dobré, aby pes viděl, že odněkud taháš odměnu - najednou je tady. Dobré je naučit se pamlsky plivat z pusy (např. u přivolání, ruce máš podél těla, dlaně otevřené, pes pamlsek nevidí a najednou tam je). Když cvičíš klidové věci - např. polohy, chůze, používej pamlsky, pes musí zůstat soustředěný a v klidu. Balonek používáš při zrychlování (přivolání, aport, překážky). Po sérii klidových cviků psa uvolni kratičkou hrou, ať se uvolní ale nerozdivočí. Odměn ve formě pamlsků či hry ubírej ale ne pravidelně (jako že vždy 3 cviky a odměna...), odměnou za každý dobře provedený cvik je tvoje pochvala (úsměv, pohlazení....).
Když pes nesplní povel, který už dobře zná, proveď s ním povel ručně bez opakování povelu a normálně ho pochval.
A samozřejmě - jelikož vše je individuální, záleží na reakcích psa, jak rychle budete při odbourávání odměn postupovat (přičemž v tréninku odměny budou vždy).
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod irwin » Sob 14.04.2012 17:43

Bad musim pochváliť tvoju radu- ze ma zatlacit za lopatkami a pes lahne :lol: Irwin na mna tak kukol ked som to urobila ale spina ostal lezet a druhýkrát som uz ani tak silno tlacit nemusela :jupi: :jupi: dakovala :poklona:
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod Bad » Sob 14.04.2012 18:11

Irwin, ráda bych si tvoje poděkování nechala, ale autorem této (i jiných) rady je Hanka!
Já to zkusila taky (teda jen to zatlačení za lopatkami) a pohyb k zemi okamžitě následoval :ahoj:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod irwin » Pon 16.04.2012 19:00

Bad ale radu si mi dala ty! :lol: teraz si pekne líha ked sa mu povie... ked strajkuje staci naznacit hladkanie po chrbte a je pri zemi :lol: som hrda na tuto fintu a budem ju sirit dalej :jop:
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod Bebis » Pon 16.04.2012 19:15

a to zatlačenie na lopatky funguje, aj keď si pes síce na povel ľahne, ale hneď sa z toho driape do sedu? :ach: (pisko v poslednom čase vymýšľa :au: ) :joint:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky