Motivácia pamlskami a množstvo žrádla počas výcviku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod hruska » Pon 16.04.2012 19:16

prislapni voditko, aby vstat nemohol.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod irwin » Pon 16.04.2012 19:25

Bebis píše:a to zatlačenie na lopatky funguje, aj keď si pes síce na povel ľahne, ale hneď sa z toho driape do sedu? :ach: (pisko v poslednom čase vymýšľa :au: ) :joint:


za lopatkami v tej priehlbinke musis zatlacit- Irwinovi sa normalne zacali nohy rozchadzat :lol: a uplne tak vyplasene na mna kukol ze co mi to robis :lol: a teraz na povel funguje :) ak vymysla staci pohladkat po chrbte a ide pekne k zemi :lol:
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod Bebis » Pon 16.04.2012 20:22

irwin píše:
Bebis píše:a to zatlačenie na lopatky funguje, aj keď si pes síce na povel ľahne, ale hneď sa z toho driape do sedu? :ach: (pisko v poslednom čase vymýšľa :au: ) :joint:


za lopatkami v tej priehlbinke musis zatlacit- Irwinovi sa normalne zacali nohy rozchadzat :lol: a uplne tak vyplasene na mna kukol ze co mi to robis :lol: a teraz na povel funguje :) ak vymysla staci pohladkat po chrbte a ide pekne k zemi :lol:

super, vyskúšam... :jop: teraz večer zase robil ako mal... :pac: ach, tie puberťácke maniere... :lol:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Sú vhodné ako odmena aj granule?

Poslaťod Ildikó » Pia 07.09.2012 17:42

môžem ako odmeny pri výcviku používať aj staré granule? teda vlastne nie staré, ale my sme prešli z Royal Canin Baby na Junior a z tých Baby nám ešte čosi zostalo... mama tvrdí že sa to môže ale ja si nie som moc istá...
I ♥ dogs.
Ildikó
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Prievidza

Re: Sú vhodné ako odmena aj granule?

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 07.09.2012 21:27

prečo by sa to nemohlo podľa teba?

ja úplne bežne beriem granule ako pamlsky, odmenu. tiež však rozlišujem kedy granule a kedy niečo chutnejšie. na to však musíš prísť sama, pri akom výcviku chceš psa odmeňovať niečím chutným a kedy vám granule postačia. :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Sú vhodné ako odmena aj granule?

Poslaťod wer » Pia 07.09.2012 21:28

a hlavne - podla mnozstva ubrat z dennej davky granul.
ale inac tiez nerozumiem, preco nie..? odmena je to, co ma pes rad. ked mu chutia a tesi sa z toho, tak to odmena je.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sú vhodné ako odmena aj granule?

Poslaťod Ildikó » Sob 08.09.2012 14:16

ja netvrdím že sa to nemôže, ja som si len nebola istá... ale ďakujem za rady.
I ♥ dogs.
Ildikó
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Prievidza

Re: Sú vhodné ako odmena aj granule?

Poslaťod Kirushka » Pon 10.09.2012 15:39

no ja davam granule ako odmenu, ale len kvoli tomu,ze ich nedostava ako beznu stravu(sme totiz na barf-e)..cvicitelka mi totiz hovorila,ze je lepsie davat ako odmenu nieco ine, lebo je to potom pre psa naozaj odmena..kym granula kazdodenna strava..ale vsetko je na tebe a tvojom psikovi,ak ho motivuje aj granula,tak je to podla mna v pohode :jop:
"Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni."(John Steinbeck)
Kirushka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Bratislava-Ružinov

Re: Sú vhodné ako odmena aj granule?

Poslaťod Mackie » Pon 10.09.2012 22:01

taki (moji) barfisti sa za granulami idu zabit :lol: len treba mysliet aj na vodu
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Sú vhodné ako odmena aj granule?

Poslaťod lucik » Uto 11.09.2012 7:48

:yes: ja tiež odmeňujem granulami, keď dostaneme nejaké vzorky na výstavách, súťažiach a tak :lol:
ale keďže ja mám kyseliny, tak odmena je pre nich čokoľvek - minule som napríklad nakrájala na malé kocky jablko :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Sú vhodné ako odmena aj granule?

Poslaťod SilviaGSD » Ned 11.11.2012 13:12

Ja používam za odmeny granule a je to naozaj fajn niekedy ich prestriedam s piškótami a je do odmena.. prečo by si mu ich nechcela dávať? Je to uplne v poriadku a ak ich má rád tak to dávaj za odmenu :jop:
Obrázok •Deutscher Schäferhund/Max von Stephanitz/1899/ Germany•Obrázok
Facebook: .com/pages/Nemecký-Ovčiak-je-moja-láska/225587770842135
SilviaGSD
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 169
Bydlisko: Rosina,Žilina

Re: Sú vhodné ako odmena aj granule?

Poslaťod Akami » Ned 11.11.2012 14:45

Šteniatkovske granule sú asi obvzlášť chutné, u nás frčia ako odmena hneď viaceré značky. A mne vyhovuje ich veľkosť, pretože proste sú maličké a pes sa len tak nezasýti :smile:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Sú vhodné ako odmena aj granule?

Poslaťod SilviaGSD » Pia 07.12.2012 9:11

Ja využívam piškotky nalámené na štvrťky alebo granule (darling) a tie nám chutia a navyše môj pes s jedlej odmeny nevie oči spustiť :no:
Obrázok •Deutscher Schäferhund/Max von Stephanitz/1899/ Germany•Obrázok
Facebook: .com/pages/Nemecký-Ovčiak-je-moja-láska/225587770842135
SilviaGSD
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 169
Bydlisko: Rosina,Žilina

Re: Sú vhodné ako odmena aj granule?

Poslaťod Madnesska » Pia 07.12.2012 17:47

My máme teraz ako odmenu Frolic... neviem či to mám zaradiť medzi granule :nwm: je to niečo medzi granulami a pamlskom ale chutí :yes:
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Sú vhodné ako odmena aj granule?

Poslaťod JANULIK2008 » Pon 10.12.2012 14:31

ja som sa včera čudovala, že Tammi ma poslúchala. totižto v noci ostáva už vnútri nakoľko je zima. tak som si sadla na deku kt. tam má a vzala som si granule do ruky a Tammi začala z ničoho nič sa "líškať" a keď som dala ruku hore tak si sadla a keď som ju dala dole tak si ľahla. je možné že si pamätá povely, ktoré som ju učila? totižto mi ju "cvičíme" na striedačku so ségrou a keďže ja mám toho viac ako obvykle tak ju cvičí ségra a bola som v tom, že ma akoby "zabudla" poslúchať. len neviem ako ju mám naučiť "váľať sudy"? :)
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek.
Obrázok
JANULIK2008
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Košice-Šaca :)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky