Motivácia pamlskami a množstvo žrádla počas výcviku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod usagi » Uto 13.04.2010 17:22

Offtopic: no ono je zaujimave,ze aj moj je jak v tranze akonahle mu dam najavo,ze chcem nieco robit.pokial sa vsak jedna o prvky DD a nedostane aspon obcas odmenu,vykasle sa na mna a ako som povedala pokusa sa namotat naopak mna na nahanku,mlatenie sa,vrcanie po sebe,obhryzanie sa a pod.viem ze cvici DD len za odmenu,viem,ze ho to moc nebavi a proste v tejto obasti snim nic svetoborne nedosiahnem :lol: moc mi to nevadi,kedze nasou prioritou je agi,tam sa prejavi moj dracik na plno a to aj bez odmeny...ale dakedy mi srdce zaplace,ked vidim tie DD videa,ze veru pristala by som na viac entuziazmu z jeho strany :heh:
priznam sa skusala som ho odmenit klbcenim sa,nahankou,ale skor z dovodu zvysenia motivacie,ako nahrady pamlskov.no on sa vzdy rozblazni tak,ze okolo mna lieta nadzvukovou rychlostou krpate torpedo a dakedy ani neviem kde to ma hlavu a kde chvost (len taka rozmazana smuha :pac: )...ale ze by som pustila hudbu a proste by sme tancovali,pre jeho radost nepoznam :plac:
PS: no tvoja by moju vtirku zrejme prinajmensom zavrazdila :heh: lebo on je majster v obliehani psov,nikdy nevzdava vyzvu do hry,pes moze cvakat kolko chce,jeho to este rozblazni... snazim sa aspon odstranit jeho obrooovsky zlozvyk vysticovat za srst psa,ktoreho sa mu ani po niekolko minutovom presviecani nepodarilo namotat na hru :ach:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod usagi » Uto 13.04.2010 17:27

Ja doma len oslovim, zdvihnem ruku a uz predo mnou stoji dychciaca, klepuca sa borderka visiaca na mne s vyrazom "co co co? co ideme robiiiiiit?"


Offtopic: no u nas to funguje tak ze oslovim,pribehne dychciaci,klepuci sa ratlos ale jeho pohlad vyjadruje asi : "ideme sa nahanat?nie? jaj DD?tak ja teda padam..." :angel: :aaa:
proste nepouzit pamlsky je pre mna v tomto pripade absolutne nepredstavitelne :yes:

inac pekne fotky :jop: story ma nadhernu farbu :hi:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod Hanka 1 » Uto 13.04.2010 18:06

Bělouš tak reaguje taky, čsv o něco méně, ale dá se říct, že také. Učí se to i nás staroušek, v rámci svých nemocných nohou.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod raky » Uto 13.04.2010 18:29

Cathie píše: Ja doma len oslovim, zdvihnem ruku a uz predo mnou stoji dychciaca, klepuca sa borderka visiaca na mne s vyrazom "co co co? co ideme robiiiiiit?" :aaa: :heh:

Ale veď to máme aj u nás :yes: Ide o to, že sú veci, ako napr. stopy, vysielačka atď kde tá motivácia vo forme pamlskov, loptičiek atď je proste výhodná, vhodná, žiaduca... :ua: A do mesta môžem ísť tiež bez pamlskov... :joint: :ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 13.04.2010 19:14

Je pekné čítať množstvo prístupov, postupov a výsledkov :jop:
Chyba je generalizovať ten svoj ako jediný platný. Lebo to len hovorí o neznalosti rozmanitosti psej ríše.

S barzojom chodím na voľno (pokiaľ nieje cesta, mnoho ludí, či akútne riziko lovu) a poslúcha na pískutie, či tichý povel. Používam pamlsky (na privolanie a ako výmenu za nejaký nájdený humus) a nehanbím sa za to :ha: .
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod Cathie » Uto 13.04.2010 21:25

Ulf to je jasne, preto sa nikdy netajim tym, ze mam doma proste BOC. Je mi jasne, ze vela vela plemien takto jednoducho fungovat nebude, pretoze to tak nemaju v sebe :smile: Pre BOC je predsalen zaklad vsetkeho aktivita a nech je akakolvek, ci je to behanie po lese alebo posluchanie prikazov.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod Nyssa » Uto 13.04.2010 21:52

:jop: je jasné, že si treba uvedomiť aj plemennú príslušnosť. u nás doma je to tak: bradáčka - primárne stavaná na prácu s človekom - stačí, že vidí, že sa ide niečo robiť - už jej oči svietia ako baterky a stačí jej "potľapkanie" a moja radosť (nadstavbou vo forme loptičky či pamlsku nepohrdne), shitzák si stále myslí, že je v paláci a my sme jeho poddaní a neurobí nič bez toho, aby z toho nevytĺkol čo najviac a sakra si rozmyslí, či niečo urobí.
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod Bad » Str 14.04.2010 5:54

Taky si myslím, že je sakra rozdíl mezo dogdancingem či agility a klasickou sportovní poslušností (zase asi jak u kterého plemene). Zatímco to první je samo o sobě pro psa hra (určitě pro BOC) a tedy odměna, u poslušnosti je to jiné, tam se pes musí nějak motivovat. Krásným příkladem byli dva BOC, co jsem měla příležitost vídat nejen při výcviku ale i při všestranných zkouškách - agility apod. bez pamlsků s nadšením, nácvik klasické poslušnosti už se bez pamlsků a balónku neobešel a při zkoušce (teda bez odměn) to byli psi 5 minut před umřením.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod wer » Str 14.04.2010 7:33

hej, uz vidim, ako sa pri obrane snazim napchat pesikovi kus masa... :haha: tam ani s loptickou, bohuzial, nemam uspech.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod Bad » Str 14.04.2010 9:57

Wer, sice se mi všichni smějou, ale nám maso u obrany funguje velice dobře!
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod wer » Str 14.04.2010 11:29

Bad píše:Wer, sice se mi všichni smějou, ale nám maso u obrany funguje velice dobře!


mne ho vypluje aj na poslusnosti, leda ze by som mu fakt nedala zrat tyzden..
no a preto sa trapim s poslusnostou na obrane.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod Ingarka » Str 14.04.2010 17:54

Ja cvičím na pamlsky a sem tam prestriedam loptičkou. Na pamlsky ide lepšie. Pred cvičením žrať nedám, až po. A hlavná dávka večer.
Ingarka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 640
Bydlisko: Marianka (Slovakia)

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod raky » Str 14.04.2010 18:08

wer píše:
Bad píše:Wer, sice se mi všichni smějou, ale nám maso u obrany funguje velice dobře!


mne ho vypluje aj na poslusnosti, leda ze by som mu fakt nedala zrat tyzden..
no a preto sa trapim s poslusnostou na obrane.

len ty si naučila pesíka na ,,celého figuranta,, a to mu kúsok stačiť nebude :haha:
PRE OSTATNYCH: inak by ma celkom zaujímalo, ako sa dá naučiť napr. vysielačka bez odmeny a s rukami vo vačkoch... asi som sa DAKDE STRATIL... :ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod calwen » Str 14.04.2010 22:00

Ktovie preco ma tato ista otazka hned napadla tiez :angel:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod Cathie » Str 14.04.2010 23:08

No, vymysliet by sa to asi dalo. Aj ked osobne nemam ziadne zasady, ze 100% nie. Ak to tym psovi ulahcim, kludne na vysvetlenie a navadzanie pamlsok/hracku pouzijem, no problem with that.. cim lahsie sa pochopime, tym som radsej :smile:
Ale inak ak by som napr mala nepamlskoveho, nehrackoveho psa a nebola by sanca to pouzit.. napada mi niekolko situacii, v ktorych by sa to dalo ucit. Mam napriklad povel "dotkni sa", kedy psa poslem k urcitemu predmetu a ma sa ho dotknut prednymi labami.. alebo "vysielanie" okolo stromov na niekolko metrov.. pripadne nevidim nikde problem naucit psa jednoduchy ukon, ze ma na povel ist k urcitemu predmetu. Vsetko sa da postupne modifikovat na to, co potrebujem.. ale zdalo by sa mi to zbytocne :smile:

Ale co sa tyka ruk vo vackoch, hm.. zviazte mi ruky a pes nespravi 90% veci, tolko ich mame na posunky :heh:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky