vysokofrekvenčná píšťalka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Píštalka

Poslaťod Silwuska » Str 14.11.2007 9:06

Myslite, ze by sa mohol dat moj Maco v 6 rokoch naucit na ultrazvukovu pistalku?? ...ako myslim privolanie...a mozno nejake zakladne povely...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Str 14.11.2007 9:29

myslim ze ak na to bude reagovat a nieco mu ten "ultrazvuk" povie, tak asi aj hej.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Str 14.11.2007 9:35

:ach: no len to prave neviem...ze vyhodim za to prachy a nebude mi na to reagovat?? hmm...a keby nieco take ze by som k normalnemu povelu k nohe zapiskala...no a casom si mozno zvykne co to zapiskanie znamena...hm?? ja nefim..
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Str 14.11.2007 9:38

Tak to ani ja, pistalku som v zivote nedrzala v ruje, nito este nejaku metodiku vycviku :smile:
nemoze ti to volakto pozicat?
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Str 14.11.2007 10:01

:ach: asi nie...no ved mozem skusit...ked tak ju potom predam :smile: hehe...ved teraz pozeram a stoji 75 korun...tak to risknem... :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod yuyacho » Str 14.11.2007 10:09

ahoj, ja som moje steniatko naucila na pistalku, ked pisknem na dva krat /ku mne/ tak pribehne vzdy,zatial-kym nie je v puberte-preverime potom...
je to dobra vec -ked odbehne dalej, nemusim nahlas kricat, kupila som ju v bile za nejakych 70 Sk
yuyacho
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54

Poslaťod Silwuska » Str 14.11.2007 10:12

No ved to...lebo u maca je problem ze jako on pride, ale ja hulakam asi 5 minut...a proste by som si nemusela drat hlasivky a robit zo seba debila...a mozno niekdy ked mam hlas unaveny, tak to privolanie on mozno bere akoze nevyrazne, a preto nezareaguje...je to mozne??

a vie na to aj ine povely?? a to mas tu ultrazvukovu co neny pocut??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod yuyacho » Str 14.11.2007 10:27

Silvus, neviem ci je ultrazvukova,obal uz nemam,ale pocujem ju normalne, taky tenky piskot /nie ako tie z telocviku na zakladke.../
pozna este jeden povel na pistalku, ktory znamena cakaj /ked odbehne prilis, ale nechcem ju vracat naspat, len aby cakala/,
ine ju zatial neucim, ma este len 4 mesiace a momentalne jej sibe, vzpiera sa, ignoruje nas, ale ved to musite poznat
yuyacho
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54

Poslaťod Silwuska » Str 14.11.2007 10:37

Heh...no to robi moj aj v 6 rokoch... :heh: dozivotny pubertak...

No tak to bude ona...je to tak slabo pocut, ale pre psov je to viac pocutelne ako pre nas...tak ja to s nim skusim...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod rea » Str 14.11.2007 11:15

Silwuska píše:No ved to...lebo u maca je problem ze jako on pride, ale ja hulakam asi 5 minut...a proste by som si nemusela drat hlasivky a robit zo seba debila...a mozno niekdy ked mam hlas unaveny, tak to privolanie on mozno bere akoze nevyrazne, a preto nezareaguje...je to mozne??

a vie na to aj ine povely?? a to mas tu ultrazvukovu co neny pocut??


Silwuska toto nebude otázka nezrozumiteľnosti povelu, ale toho, že ho má pes na háku.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod Silwuska » Str 14.11.2007 11:35

No to ja chapem ze to ma na haku...to si plne uvedomujem :ua:

Len proste som prisla na jeden mozny dovod...ze moje privolanie, ktore v minulosti nemalo chybu, mi sku***la rodina...odjakziva im vtlkam do hlavy, ze ked chcu psa potrestat, pripadne mu vyhubovat nech nepouzivaju slova ku mne...ale nie ...moj nanajvys inteligentny otec ho na moje vlastne oci privolal povelom kumne,maco nereagoval hned, lebo prave zuval kost...zavolal ho druhy krat pes s radostou docupital a tatko mu dal nakladacku zato ze neprisiel hned na prvy povel :hmm: nech sa paci...potom ze ma ma pes v prdeli, ked ma strach ze dostane na drzku...

Tak proste chcem skusit nieco, co by dokazal pes rozlisit...aby vedel ze po pistalke pride odmena, a pohladkanie, vzdy a za kazdych okolnosti...rea myslis ze to mozem dosiahnut??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod rea » Str 14.11.2007 11:43

S rodinou je to ťažké, ja viem, tá je niekedy nevychovateľná... Ja som problémy s rodinou riešila tak, že som psovi vysvetlila, že u mňa to platí stále, aj keď u rodiny nie. Je to robota navyše, ale dá sa to. Potom rodina videla rozdiel a začali sa zaujímať, prečo je to tak... Najprv som ich presviedčala ako blbec bez výsledku, potom som sa na nich vykašľala a presvedčila psa. Píšťalka môže byť na chvíľu pre psa zaujímavejšia a viac motivovať, ale ak psovi nevysvelíš, že jednoducho tvoj povel platí, tak aj tá píšťalka skĺzne do toho istého, ako je momentálne tvoj povel. Neklam sama seba. Píšťalka nie je zlá, ale pôvod tvojho problému nerieši.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod Silwuska » Str 14.11.2007 11:58

No povod mojho problemu by riesilo len to ze by som proste so psom byvala len ja...a zeby moja rodina (hlavne otec) nehrali najmudrejsich, ze oni vedia ako sa ma spravat pes...podla tatka, ked pes nieco zle spravil v kuchyni, a on ho zato stlce po hodine v obyvacke, ale krici nanho pricinu, tak pes to pochopi...podla neho ked pes zdrhne a vrati sa, tak ho treba vytlct, podla neho je strava ktoru psovi varim obycajny humus, a pes s toho vraca a umre...a tak dalej...vies rea praveze neklamem sama seba a viem ako to je...samozrejme ze viem, ze ani moj faktor nieje 100%...ale koho je?? (cest vynimkam)

Ja si nejak niesom ista ze moj pes bude u mna vnimat ako nieco pozitivne po tom, co u otca to je veelmi negativne...lenze zas tatka vnima ako hlavu smecky, citi ze ostatny u nho mame respekt (v istych pripadoch strach)...preto by som chcela skusit pomocou tej pistalky rozlisit mna a jeho...tu budem pouzivat IBA ja...potom by to mohlo vyjst,nie?? :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 14.11.2007 14:26

aj ja asi začnem učit na píštalku..lebo napr ked sa stratil som 2 hodiny vkuse vyhukovala a pískala..toto by bolo lepšie..ja zatial požičám od kamošky kým ju niekde v obchode nenájdem..a mávajú píšťalky aj v chovákoch?? :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Silwuska » Str 14.11.2007 14:32

Viem ze mavaju...napriklad na cukrovarskej maju urcite...v TT...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Ďalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky