vysokofrekvenčná píšťalka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: vysokofrekvenčná píšťalka

Poslaťod hruska » Štv 22.07.2010 6:15

Ja viem, ze je najdolezitejsie mat privolacku prave od zaujimavych veci, pomaly na tom pracujeme. Najprv som ucila povel bez vzruchov, ale uz skusame aj od psov, vtakov, vynuchavania, a napr vcera sa nam krasne darilo, mala videla psa, ale na povel krasne pribehla aj bez vynutenia za co bola patricne odmenena :) Kopec prace stale pred nami, je to dospely pes bez akehokolvek minuleho vycviku, takze urcite mam co robit.

Vdaka za rady :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: vysokofrekvenčná píšťalka

Poslaťod johny5 » Štv 22.07.2010 12:55

Tak drzim palce.Ved ked nieco tak kontakt tu na mna najdes ...
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: vysokofrekvenčná píšťalka

Poslaťod usagi » Pia 23.07.2010 18:17

johny5 píše:Ako som uz niekde pisal.Pistalka je skvela vec lebo ju fajn pocut aj v dialke.Problem je len v tom ze kazdy si mysli ze ked si kupi pistalku pes hned bude na nu reagovat dokonca posluchat okamzite.Nieje to bohuzial pravda.Ano v niektorych pripadoch pes okamzite pride lebo mu to pride ako nieco nove a zaujimave ale casom nebude ani na to reagovat.Proste musi byt nauceny na normalne privolanie kde na miesto hlasoveho povelu pride pisknutie.Cize napr.Pes je na stopovacke asi 10m od majitela.Majitel piskne- trhne psika k sebe- ak ide chvali ho- ked pride a predsadne dostane odmenu v tvare pamlsku ci inej motivacie.Pes si casom spoji pisknutie s trhnutim a okamzitym prichodom k panovi lebo bude nieco dobre ako odmena.Tot vsjo.
Pisem to tu hlavne preto aby ste necakali od psa ani od pistalky nejake zazraky bez nejakej snahy to psa naucit aby to pochopil a robil co ma.


ja uz len uvediem na pravu mieru.nekupovala som ako vycvikovu pomocku,priniesol ju za mnou brat v chovaku,ze ci kupime a vyskusame ako to funguje (my nie sme cvicitelia,takze nepoznam funkciu vsetkych vycvikovych pomocok,pes privolavacku ma,my sme to kupili vlastne ako "srandu" vychadzajuc z filmov o psoch :ha: ).Dokonca sme cakali,ze za nami pribehnu aj ine psy :heh: :pac: ale nas si ten zvuk akoby ani nevsimol a co ma prekvapilo,celkom je tu pistalku pocut aj ludskym uchom...takze pistalka pojde do policky a pouzivat ju nebudem :no:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: vysokofrekvenčná píšťalka

Poslaťod Nika92 » Pon 16.08.2010 14:15

ja som si dnes kúpila píšťalku, tak som zvedavá ako tú moju chmulinku naučím prichádzať, časom by som chcela aj sadni, ľahni a podobne. Som zvedavá, držte mi palce :no:
Rozhodla som sa pre ňu, lebo u nás vie pískať iba otec, tak si budeme brávať píšťalku a naučíme ju iba na ňu. Snáď to je správny krok.
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J. R. Ackerley
Nika92
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 162
Bydlisko: okolie Senice

Re: vysokofrekvenčná píšťalka

Poslaťod esster » Pia 19.11.2010 17:19

Nasa Esterka ovlada privolanie na povel,ked je dalej tak na nu piskame :no: ale ja nevem piskat tak mam smolu :ua: ked som ju ucila na pistalku tak som ju viac pomilila ako naucila takze kaslem na to. ale zaujimalo by ma ako sa uci take lahnutie na pistalku a ci sa to vobec da ak vie pes lahnut na povel :otaznik:
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

Re: vysokofrekvenčná píšťalka

Poslaťod Federika » Sob 11.12.2010 14:33

My sa snazime cvicit na pistalku, privolavacku uz mame, pomaly cvicime aj daunovnie na zapiskanie, ale zatial to pri tomto cviku skor funguje na slovny povel a gesto. Tak snad casom to pojde aj s pistalkou. Pistalku tiez nemame ultrazvukovu, ale da na na nej nastavit vyska pisknutia. Ron velmi rychlo pochopil, o co ide, podla mojich skusenosti je tento druh privolavacky ucinnejsi ako obycajne zavolanie. Ked zapiskam, okamzite ku mne bezi, kdezto na "Ku mne" reaguje pomalsie. Takze ja si pistalku neviem vynachvalit. Teraz som jednu pozicala kamoske, tak uvidime ako to pojde im. :smile:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: vysokofrekvenčná píšťalka

Poslaťod esster » Sob 11.12.2010 17:02

Ja ju to ucim tak ze zapiskam a gesto na ktore je naucena lahnut si ale ide jej to len ak je odo mna tak max. na 4 m. :lol: ked je dalej tak sa tvari ze nechape o co ide :pac:
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

píšťalka,dobré riešenie?

Poslaťod Retuska » Sob 22.10.2011 8:52

Ahojte,mam 2 rocnu fenku,kt.som nasla,je merne vycvicena a ja pracujem na vycviku dalej no velmi sa nepohyname,je strasne tvrdohlava.Idem na prechadzku,nemozem ju hocikde pustit,vzhladom anto z ona sa rozbehne a bohvie,ci sa vrati,resp vrati len nie na povel.Preto som uvazovala,ci pistalka by bola vhodne riesenie.Ako to vlastne funguje?
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: píšťalka,dobré riešenie?

Poslaťod agah » Sob 22.10.2011 9:03

Podla mna ano. Kuzlo pistalky je v tom, ze je to signal v porovnani s privolanim hlasom, ovela jednoduchsie identifikovatelny pre psa. TZN - znie vzdy rovnako (odhliadnuc od roznych cinitelov, ktore ho mozu ovplyvnit - povrch terenu, pocasie, vzdialenost, a pod.) V podstate treba pri nacviku privolania pistalkou vytvorit reflex u psa - pistalka = nieco dobre; odmena, hra, pohladkanie, atd. Princip je v tom, ze musi to byt atraktivnejsie ako cokolvek ine v dohlade psa. Urcite kladom tej metody je to, ze pes sa netresta ani nema neprijemne zazitky pri vycviku. Cize pokazit sa neda nic. Maximalne sa ukaze, ze to co ponukame psovi v danom momente nie je prenho dost atraktivne, tak ako pri inych metodach sa moze ukazat, ze podnet je prilis slaby na donutenie psa k prichodu. Na zaciatku je dobre spojit vycvik s pistalkou s vycvikom na stopke.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: píšťalka,dobré riešenie?

Poslaťod lucik » Sob 22.10.2011 9:56

odporúčam spojiť aj s nácvikom aj slovného privolania, nie všade sa dá pískať :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: píšťalka,dobré riešenie?

Poslaťod Retuska » Sob 22.10.2011 10:05

dakujem,cez tyzden ju pojdem kupit a vyskusam,snad zaberie:)
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: píšťalka,dobré riešenie?

Poslaťod agah » Sob 22.10.2011 10:07

No pockaj! Pokial neides si kupit nejaku zazracnu pistalku, tak to najkor musis so psom nacvicit!
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: píšťalka,dobré riešenie?

Poslaťod Retuska » Sob 22.10.2011 10:10

ehm...takze,mohli by ste mi prosim popisat,ako mam cvicit so psom s tou pistalkou?vzhladom nato,ze psika som mala vzdy od jeho malicka a hlavne to bola civava nepotreboval taketo riesenie ale s nou si neviem poradit.
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: píšťalka,dobré riešenie?

Poslaťod agah » Sob 22.10.2011 10:24

Zo zaciatku nepouzivaj pistalku na prechadzkach. Prvy tyzden - dva (uvidis ako bude fenka reagovat) piskaj vtedy ked ju ides nakrmit, ked beries obojok a idete na prechadzku, ked sa idete hrat, a pod... proste v situaciach, na ktore sa tesi, ktore su pre nu prijemne. Mozes tiez fenku namotat na pistalku tak, ze posadis ju pre seba a niekolkokrat za sebou zapiskas a za kazdym zapiskanim jej das nieco dobre - nejaku odmenu. Az ked na zahrade k tebe na zapiskanie pride VZDY. Zoberies pistalku na prechadzku a psa na stopku. A zas to iste - zapiskas - pribehne - odmenis. Ked nepribehne hned, pritiahnes a odmenis aj tak. Odmenuj nielen mnamkou, ale aj hrou a pohladkanim na striedacku. Vela stastia!
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: píšťalka,dobré riešenie?

Poslaťod lucik » Sob 22.10.2011 10:54

naštuduj si na fóre prácu so stopovačkou pri učení privolania.. k tomu pripojíš potom píšťalku (po tom, ako ju budeš používať pri zavolaní k jedlu, k hre a tak).. a opäť odporúčam používať aj hlas aj píšťalku.. pretože zabudneš ju doma a ak pes nebude vedieť prísť aj na slovný povel, čo urobíš?
ďalšia vec je píšťalka - odporúčam umelohmotnú jednotónovú, bo kovové v zime nie sú do úst nič príjemné a klasické v chovákoch sa navyše rozmontovávajú a menia tón.. mimochodom, téma o píšťalke tu určo už je.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky