Ostnáč

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ostnáč

Poslaťod Cathie » Sob 24.08.2013 16:14

Lusy akurat by ma zaujimalo, co sa mysli pod "pouzivanim" - ci iba na vycvik alebo pouzivanie vseobecne, aj bezne na prechadzkach atd.
Ono pri tom, ako sa skrtiace obojky pouzivaju, by som sa divila, keby nedeformovala nic psom. Kdezto pri ostnaci je pouzitie skor jednorazove, na korekciu, nema tam preco prist k zraneniu alebo deformacii..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Ostnáč

Poslaťod lusy » Sob 24.08.2013 16:51

Cathie, tiez som nad tym rozmyslala, ze co znamena pouzitie. Hladala som aj ine info, ale nenasla. Mozno v nemcine by sa dalo najst viac. Ale nemecky neviem.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Ostnáč

Poslaťod Bad » Sob 24.08.2013 17:02

Cathie píše:co sa mysli pod "pouzivanim" - ci iba na vycvik alebo pouzivanie vseobecne, aj bezne na prechadzkach atd.

použití = stažení, ne? Ze zdravotního hlediska je srdečně jedno, při jaké příležitosti k tomu dojde, podstatný je ten tlak na krk, a důležité asi bude, zda jde o náraz nebo plynulý tlak
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Ostnáč

Poslaťod Cathie » Sob 24.08.2013 17:38

Bad píše:použití = stažení, ne? Ze zdravotního hlediska je srdečně jedno, při jaké příležitosti k tomu dojde, podstatný je ten tlak na krk, a důležité asi bude, zda jde o náraz nebo plynulý tlak

Ale zo zdravotneho hladiska dost zavisi od toho, aku dobu ten tlak alebo ako casto ten naraz pes zaziva..

Ono v tomto ozaj dost zavisi od podrobnosti vyskumu - pretoze samozrejme, ze z hladiska vnutorneho, trvaleho poskodenia hrtanu, trachey atd, je stahovak ovela nachylnejsi na ublizenie. Preco? Prave preto, ze je to trvajuci tlak na tie miesta, povrchovo prakticky nespravi nic, ale k deformacii vsetkeho vnutorneho prichadza najma tlakom.
Kdezto ostnac ked tak sposobi skor povrchove zranenie, ktore sa zhoji a nezostava po nom nijaka stopa do buducnosti.

A naozaj velmi zavisi od pouzitia - keby som ja dala psovi ostnac alebo stahovak na krk, v zivote nezazije ucinok ani jedneho, lebo voditkom prakticky necukam a pes voditko ani nenapne. Takze pouzitie = nosenie na krku.
Niekto dalsi moze pouzivat stahovak/ostnac iba na cvicaku. A dalsi ho moze pouzivat na bezne vencenie, aby neprisiel o ruky.. takze.. preto sa pytam, co znamena "pouzitie"
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Ostnáč

Poslaťod Elis » Sob 24.08.2013 19:01

Lusy - diky:-)
hledala jsem puvodni studii a evidentne jsem nebyla jedina. Prvni zminku o ni na netu jsem nasla v roce 2001 -ale uz v tom roce se na forech lidi podivuji, ze nejde najit nikde uplne zneni ci autora.
zadejte si neco z "Anne Marie Silverton seminar:"A study on prong collars was done in Germany" -treba budete uspesnejsi v hledani pramenu.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Predchádzajúci

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky