"Výcvikové metódy" 1

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Výcvikové metody..:-((

Poslaťod meridia » Pia 11.02.2011 11:09

meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Výcvikové metody..:-((

Poslaťod AlicaGGG » Pia 11.02.2011 11:50

meridia: nechapem, ako je mozne, ze jej nikto nic nepovedal, ved to neni normalne :nie: aj jej by sa zislo asi par kopancov do brucha :hmm:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Výcvikové metody..:-((

Poslaťod meridia » Pia 11.02.2011 11:53

Mě se neptej..pokud jsem dobře viděla,byl tam i trenér u toho.Ale už se to řeší,třeba tady
http://www.equichannel.cz/forum/diskuze/1320239
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: "Výcvikové metody"

Poslaťod meridia » Sob 22.09.2012 9:00

tak po dlouhý době zas jedna perla :hmm: :hmm: :hmm:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 88438wCNds
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: "Výcvikové metody"

Poslaťod MontyTheDog » Sob 22.09.2012 9:10

to čo?!! :oo: sa divím, že s tým hajzlom ten pes ešte vôbec spolupracuje , na jeho mieste by som ho dokúsala tak, že by to nerozchodil! :hmm: a ostatní sa len prizerajú jak šlahnutí, to tam neni nikoho, čo by zakročil?
Nemala som to video vidieť, teraz som tak rozčúlená že až!! :hmm:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: "Výcvikové metody"

Poslaťod Bad » Sob 22.09.2012 11:07

meridia píše:tak po dlouhý době zas jedna perla http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 88438wCNds

Proč perla? Tohle je u soutěživců zcela normální způsob tréninku, a je jedno jestli používají elektriku, ostnáč, strunu, prut nebo nějaký jiný sofistikovaný prostředek. Hlavně že ze psa dostanou co chtějí a bodový zisk na soutěži poroste. Proto jsem už alergická na slovo "soutěž" a proto si nevážím plemen NO i BOM (a ti psi jsou v tom nevinně), protože umožní lidem chovat se k nim jak hovada a manipulovat tím nejhrubším způsobem.....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: "Výcvikové metody"

Poslaťod Bára » Sob 22.09.2012 11:12

Použitie bičíka na jemnú korekciu pri obratoch a chôdzi ešte pochopím. Ale prečo tento kretén psa mláti a dokonca pri strážení figuranta? Trochu zlyháva logika a raz sa ten pes otočí proti nemu. :ach:

Bad, nebudem sa silou mocou zastávať výcvikových pomôcok, ktoré sa používajú v športovej kynológii, ale nevidím nič zlé na tom, ak ich človek používa s rozumom na korekciu. Teda nebudem do psa šľahať elektriku pri každej príležitosti :ahoj:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: "Výcvikové metody"

Poslaťod wer » Sob 22.09.2012 13:33

bad, prepac, ale toto nemalo nic s "normalnym sposobom treningu". :nie: toto bolo absolutne nezmyselne pouzite - tym padom to pes nema sancu pochopit, tym padom je to naozaj hole tyranie psa. SPRAVNE pouzitie elektriky, ostnaca psovi NAOPAK mnohe ulahcuje.
osobne sa uz hoodne dlhu dobu pohybujem medzi pretekarskou kynologickou spickou a toto som teda nikdy nemala moznost vzhliadnut. :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: "Výcvikové metody"

Poslaťod hruska » Sob 22.09.2012 15:39

Ja velmi "odborne", ten chlap je je jedno obrovske hovado. To hadam ani nie je mozne, ze sa takto niekto sprava ku psovi. A ludia na to kukaju a nic.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: "Výcvikové metody"

Poslaťod Bad » Sob 22.09.2012 15:43

wer píše:bad, prepac, ale toto nemalo nic s "normalnym sposobom treningu".

já myslím, že z mého předcházejícího příspěvku je jasné, jak to slovo "normální" myslím. Ale pro některé to je opravdu normální, že pes na place řve bolestí, nezapomenu na NO, které musel majitel rozdýchávat, páč ho na obraně škrtil až málem uškrtil strunou.......A vždycky to jsou lidi se soutěžními ambicemi a bohužel i ti/ty, kterých jsem si vážila...

wer píše:SPRAVNE pouzitie elektriky, ostnaca psovi NAOPAK mnohe ulahcuje

jsem téhož názoru, ale tohle (tím myslím smysluplné použití pomůcky)na tom videu nebylo, ne?!
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: "Výcvikové metody"

Poslaťod wer » Sob 22.09.2012 16:16

Bad píše:jsem téhož názoru, ale tohle (tím myslím smysluplné použití pomůcky)na tom videu nebylo, ne?!

wer píše:ale toto nemalo nic s "normalnym sposobom treningu". :nie: toto bolo absolutne nezmyselne pouzite - tym padom to pes nema sancu pochopit, tym padom je to naozaj hole tyranie psa.

moj nazor z mojich slov je snad jasny... toto tazko bude viest k vyssim bodom, aj keby to mal ako vidinu. je to obycajne hovado, ktoremu pes do ruk nepatri. a ja sa s podobnymi praktikami, chvalabohu, vobec nestretavam. vzdy len cumim na taketo videa, coho su ludia schopni a co tym vlastne chcu dosiahnut...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: "Výcvikové metody"

Poslaťod meridia » Sob 22.09.2012 16:33

Pána vyloučili z FCI za týrání. nic moc,ale .aspon že tak.
Bad
Proč perla? Tohle je u soutěživců zcela normální způsob tréninku, a je jedno jestli používají elektriku, ostnáč, strunu, prut nebo nějaký jiný sofistikovaný prostředek. Hlavně že ze psa dostanou co chtějí a bodový zisk na soutěži poroste. Proto jsem už alergická na slovo "soutěž" a proto si nevážím plemen NO i BOM (a ti psi jsou v tom nevinně), protože umožní lidem chovat se k nim jak hovada a manipulovat tím nejhrubším způsobem

No pro mne to zatím naštěstí ještě perla je,i když v pejorativním významu,moc iluzí o lidech nemám,ale jednak naštěstí znám pár těch,co tvrdí,že to lze i po dobrém :no: ,akorát to holt déle trvá :smile: a dvanak nevim jestli zrovna tenhle pes by mohl pomýšlet na nějaké slušné umístění na špičce..projev moc radostný fakt nemá :nie: ,spíše je vidět ,že celkově bude dost na sračky.S tim by asi díru do světa neudělal..
Každopádně podobná hovada..a vím,že jich není málo...bych s chutí pověsila za cosi do průvanu a nechala je osudu :hmm:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Predchádzajúci

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky