Trestanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Poslaťod Aris » Sob 08.09.2007 20:14

Mne staci aby som sa na psa prisne pozrela a uz ukazuje brucho. to som ho naucila este ked bol maly lebo na mna vrcal tak som ho zvalila na brucho a drzala kym sa neupokojil. doma je kludas ale inak je to velmi dominantny pes.Ak ma hneva moc ignorujem ho a nedovolim mu ist dnu.Vtedy vie ze urobil zle a zajtra to uz nespravi.To bolo o krizencovi.

S jazvecikom to je horsie.Tam uz musi byt jemny fyzicky trest.

NIKDY vsak nepouzivam hrubu silu :vykricnik:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Trestanie

Poslaťod MisheliQ » Pon 01.10.2007 21:03

Táto téma má napadla kvôli následovnému citátu:
Aris píše:Očko pocuva len mna a sem tam babku, ale babka nie je ten typ, ze ak nieco spravi tak mu svihne to iba ja :hi: A ked ma zo zaciatku kusol tak aj kopla :hi: :hi: Ale nie moc iba aby vedel.No dufam, ze som urobila dobre.Aris u toho ma zas respekt len dedko lebo ten mu aj svihne a tak, ale teraz moc nemozne bo mal problem s chrbticou a neviem ako trestat ale co uz s nim :ua:

ten môžete nájsť v ,,Voľná diskusia - autorita"

Nedá mi nereagovať na to následnovným linkom:
http://www.psycholog-psu.com/poradna/vi ... php?t=1510


myslím, že je dosť hlúpe psovi akokoľvek fyzicky ubližovať, pretože si viem predstaviť, ako by bolo tým, čo psa takto mordujú?, keby Ich vlastna matka či otec bili, kopali do Nich, mlátili Ich a inak Im ubližovali, neboli by nadšení z toho, tak prečo takú bolesť spôsobujú Ich psom? Uspokojuje Ich to? Utešuje? Alebo je Im to príjemné? :hmm:

Akýkoľvek fyzický, bolestný zásah by som vylúčila, úplne..alebo ho zmenila za mierne zdrapnutie, buchnutie novinami po chrbte, niekde vzadu, alebo si popýtajte radu od pána Desenského, akým spôsobom psa krotí, ak je pridrzí..je na to totiž nejaký hmat, ktorý psa prinúti podriadiť sa..ale to je asi o inom...a ak už pes neposlúchne, najprv by som hladala chybu v sebe a nie v psovi, pretože pes je obrazom svojho pána, na to pamätajte, jeho nedostatky sú len odrazom vašich nedostatkov!! Pre psíčkarov začiatočníkov by som zvolila cestu, ktorá má 3 pravidlá, a to:
1. Ak pes neposlúchne, chybu hľadaj najprv v SEBE až potom v psovi
2. Odmeňuj, chvál, motivuj!
3. Venuj sa psovi, sleduj jeho reakcie, komunikuj s nim, tak sa s nim budeš aj zbližovať, pretože psy si vedia nájsť cestu ku komunikácií so svojim pánom, ale formu komunikácie musíš aj ty podporovať a vedieť ju odlišovať. Nauč sa rozumieť svojmu psovi!


/upravené gramaticky, kvôi zlému chápaniu..ale nečudujem sa, aj ja by som to tak chápala, joj ja debil :ha: /
Naposledy upravil MisheliQ dňa Uto 02.10.2007 12:11, celkovo upravené 1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 01.10.2007 21:08

aj mne strašne vadí fyzické trestanie môjho psa..nemôžem tomu ale žial úplne zabrániť..ako niežeby ho doma bili..ale sem-tam mu švihnú trošku ak robí niečo zlé..ak o tom aspoň viem tak každému vynadám..ale aj tak sa to nedá..niektorým ľudom to nevysvetlíš...preto sa aj môj hafo za mňa schová ak mu niekto nadáva,lebo vie,že ja sa ho vždy zastanem a nebijem ho :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Dasty » Pon 01.10.2007 21:41

tak my nasich havkacov nebijeme len ak tak ze jemne svacneme len po papulke ale ako zo srandy jemnucko...ale urite nikdy nie silou a palocov...a sice sa ani rukov neba bit ale tak no niektori ludia to v hlave nemaju moc v poriadku....
Obrázok :)
Dasty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 165
Bydlisko: V psej búde

Poslaťod Silwuska » Uto 02.10.2007 6:49

MiseliQ neviem ci to troska neprehanas: "myslím, že je dosť hlúpe psovi akokoľvek fyzicky ubližovať, pretože si viem predstaviť, ako by bolo Vám, keby Vás vlastna matka či otec bili, kopali do Vás, mlátili Vás a inak Vám ubližovali, neboli by ste nadšení z toho, tak prečo takú bolesť spôsobujete Vaším psom? Uspokojuje Vás to? Utešuje? Alebo je Vám to príjemné? "

Tak za prve: je rozdiel medzi kopnutim a kopanim...medzi buchnutim a mlatenim. Neviem ci po tebe tvoj pes niekedy vystartoval...ale vela majitelov s tym ma skusenost. Stena si robi poriadocek vo svorke a skusa co si moze na koho dovolit. Priblizis sa mu k miske a on po tebe rafne...tuto situaciu poznam aj ja...ja som sice do psa nekopla, pretoze som bola dost v soku, ale chapem aj reakciu ked so strachu noha vyleti...

Za druhe: chcela by som vidiet ako vychovavas jedno s tvrdohlavejsich plemien bez toho aby si mu riadnu ucapila niekedy(samozrejme capanec musi byt ucelny, tzn. ze pride pri prichyteni pri "cine")

A za tretie: teba rodicia nikdy v zivote neudreli?? Nevravim ze ta museli tlct jak hada. Ale kazde decko bez rozdielu dostalo niekedy remenom. A rovnako ja to aj so psami.(v linku ktory si nechala som nasla aj odkaz na pana Desenskeho-toť muž k obdivu, ktory hovori ze trest je mozny, ale musi byt uvazeny!!)
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 02.10.2007 8:13

Problem je v tom, ze ked sa pozrieme na to ako medzi sebou komunikuju psy, tak do ich repertoaru rozhodne neatri to ze do seba tlcu labkami a ani to ze sa tahaju za obojky a voditka, a dokonca ani hovorene slovo, ci uz fuj, alebo pod sem milacik.
Ale kusnutie, potiahnutie za kozu, znehybnenie tym, ze sa jeden na druheho navali. Vycerenie zubou, vytrestene oci, vrcanie. Toto su signaly, ktorymi sa trestaju medzi sebou psy, ak sa porusia zakony svorky.
Mozno by sme sa mali zamysliet, ci je ucinnejsie s pohladu psa, do neho busit labkami, ci my vypravat traktaty, alebo ho kusnut, potiahnut za kozu a zavrcat, alebo len pohladit, usmiat sa a vyludit zo seba prijemny ton. O tom ake emocie do toho vkadat, ani nevravim, ale prislusne situacii.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod lusy » Uto 02.10.2007 9:32

MisheliQ tiez si myslim, ze to trosku prehanas. nas tiez dostal par vychovnych faciek. a rozhodne to pomohlo. no neviem pri niecom mozes psa motivovat pamlskom alebo niecim inym, ale ako uz pisala aj silwuska, ked na teba pes vystartuje pri miske alebo ked mu chces zobrat kost, tak ako by si mu peknym slovom chcela vysvetlit, ze to nema robit? citala som uz dost diskusii i na temu, ci nechat psa v pokoji nazrat a ani sa mu misky nechytat, lebo je prirodzene, ze vystartuje aj po panovi. dokonca to bolo v jednej knihe o psoch, ze je normalne ked pes zavrci ci chce pokusat pana. ale podla mna to normalne nie je. na nas si to dovolil ako 3mesacne stena. takze vtedy facku fakt dostal a rukou. potom to este raz skusil s kostou. dostal aj vtedy. teraz mozes k nemu bez problemov prist a tu kost mu zobrat. a vobec nezacal mat strach z ruky. ak ma niekedy fakt nastve, tak dostane aj voditkom. nehovorim o bitke, ale o jednom svihnuti. a tiez nema nejaku traumu, ked beriem do ruk voditko. velmi dobre rozoznava, preco prave to voditko drzim.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Silwuska » Uto 02.10.2007 10:00

No presne to som myslela...Proste trest ked pride v spravnom case a je spravnej miery, tak je to pre psa prinos a urcite nie utrpenie...mozno nie v tej chvili ale casom psik urcite pochopi(napriklad Maco uz teraz vie ze ak mu idem do misky aj ked prave zere, tak mu to nechcem vziat, ale mu pridat)...ak sa bavime o tom zradle...ja by som sa takisto nezzila s tym ze pes po mne zavrci...kazdy pes sa snazi vo svorke umiestnit co najvyssie a pokial mu nedokazeme ze sa to neda tak to bude skusat dalej...a ja niesom ochotna riskovat ze sa mu k miske priblizi mladsia sestra a on na nu skusi nieco viac ako vrcanie...a bohuzial este zo mna nieje az taky odbornik aby som ho kusala...su ludia ktory takto narabaju zo psami, ale bohuzial ja take skusenosti nemam...takze nehovorme o bitke ale o capnuti...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod MisheliQ » Uto 02.10.2007 10:31

Silwuska píše:MiseliQ neviem ci to troska neprehanas: "myslím, že je dosť hlúpe psovi akokoľvek fyzicky ubližovať, pretože si viem predstaviť, ako by bolo Vám, keby Vás vlastna matka či otec bili, kopali do Vás, mlátili Vás a inak Vám ubližovali, neboli by ste nadšení z toho, tak prečo takú bolesť spôsobujete Vaším psom? Uspokojuje Vás to? Utešuje? Alebo je Vám to príjemné? "

Tak za prve: je rozdiel medzi kopnutim a kopanim...medzi buchnutim a mlatenim. Neviem ci po tebe tvoj pes niekedy vystartoval...ale vela majitelov s tym ma skusenost. Stena si robi poriadocek vo svorke a skusa co si moze na koho dovolit. Priblizis sa mu k miske a on po tebe rafne...tuto situaciu poznam aj ja...ja som sice do psa nekopla, pretoze som bola dost v soku, ale chapem aj reakciu ked so strachu noha vyleti...

Za druhe: chcela by som vidiet ako vychovavas jedno s tvrdohlavejsich plemien bez toho aby si mu riadnu ucapila niekedy(samozrejme capanec musi byt ucelny, tzn. ze pride pri prichyteni pri "cine")

A za tretie: teba rodicia nikdy v zivote neudreli?? Nevravim ze ta museli tlct jak hada. Ale kazde decko bez rozdielu dostalo niekedy remenom. A rovnako ja to aj so psami.(v linku ktory si nechala som nasla aj odkaz na pana Desenskeho-toť muž k obdivu, ktory hovori ze trest je mozny, ale musi byt uvazeny!!)

Preháňam? Ten môj príspevok vôbec nie je prehnaný! Akože myslíš si, že je normálne keď človek do psa kopne? By som chcela niekoho vidieť, ako kope do malého decka, to by som fakt chcela, lebo do deti si nikto nekopne, ale do psa? Veď prečo nie, je to normálna reakcia...a aký je rozdiel medzi kopaním a kopnutím? Aj tak sa začne najprv jedným kopancom, ktorý môže byť taktiež bolestný a už sa môže psovi narušiť psychika!!
Tak za prvé: Môj pes po mne nikdy nevyštartoval, pretože vie, kde je jeho miesto vo svorke, i keď nehovorím, že sa obas neskúšal vydriapnuť na vyššie miesto vo svorke, ale nikdy to nebolo až tak hrozné, že by som si musela do psa kopnúť ale použila som na to tzv. Téčko alebo som ho akoby priľahla, svoje telo som mala nad jeho, to je tiež prejav nadriadenosti z mojej strany, nepotrebovala som ho fyzicky napadať...a ani vlci vo svorke to nerobievajú, ak to naozaj netreba..pretože spôsobenie väčších zranení znamená pre svorku jej oslabenie, čižebitky medzi podriadenými s nadriadenými a naopak sú tam väčšinou minimálne ale ak si treba udržať miesto a nájdu sa jedince, ktoré si nedajú pokoja, bitka medzi psami bude..lebo nadriadený pes si bude strážiť a obhajovať svoje miesto..
za druhé: si predstav, že teriéri zvyknú byť tvrdohlavé...a sú silným orieškom pre niektorých psíčkarov začiatočníkov, ale nie sú až tak veľmi zas, to je pravda...lenže taký čapanec a kopanec, to je tiež rozdiel a už duplom, keď kopanec príde v situácií, keď ju vlastný pes pohryzie, lebo keď podriadený pes pohryzie, zväčša to znamená, že vôbec nerozumie, čo od neho alfa jedinec alebo majiteľ, psovod chce...a tak reaguje obranne :no: a preto si myslím, že kopanec nebol správnym riešením! A dať psovi čapanec niekde po tele, ktorý je primeraný k jeho váhe a sile je ešte v pohode, samozrejme, ale všetko z mierou, veď ja netvrdím, že môj pes je svätý a že aj mne sem-tam neujdú nervy, ale väčšinou to riešim čapnutím po zadku, po tvári by som neodporúčala biť, pretože ak má niekto problémy z dominanciou psa alebo mu pes nerozumie, častokárt môže po ruke chňapnúť...
za tretie: Mňa rodičia z remeňom nebili, našťastie! Od mamy som dostala zopár faciek, od otca ak som bola veľmi drzá zopár strkancov do steny alebo v maldšom veku som od otca dostala pár nazadok..a preto možno reagujem pre Vás o niečo emotívnejšie, pretože neznášam fyzické násilie a v poslednej dobe som sa s nim stretla viackrát, a tak som reagovala impulzívnejšie, lebo ma to štvalo, ako niektorí ľudia narábajú so svojími psami....a tak viem, aké to je dostať bitku, lenže ručnú stručnú..a sem-tam mi stena alebo skriňa dá druhú..(ale to bolo dávnejšie, teraz som trošku poslušnejšia a otca viem krotiť)

Úlfheidr píše:Problem je v tom, ze ked sa pozrieme na to ako medzi sebou komunikuju psy, tak do ich repertoaru rozhodne neatri to ze do seba tlcu labkami a ani to ze sa tahaju za obojky a voditka, a dokonca ani hovorene slovo, ci uz fuj, alebo pod sem milacik.
Ale kusnutie, potiahnutie za kozu, znehybnenie tym, ze sa jeden na druheho navali. Vycerenie zubou, vytrestene oci, vrcanie. Toto su signaly, ktorymi sa trestaju medzi sebou psy, ak sa porusia zakony svorky.
Mozno by sme sa mali zamysliet, ci je ucinnejsie s pohladu psa, do neho busit labkami, ci my vypravat traktaty, alebo ho kusnut, potiahnut za kozu a zavrcat, alebo len pohladit, usmiat sa a vyludit zo seba prijemny ton. O tom ake emocie do toho vkadat, ani nevravim, ale prislusne situacii.

presne, problém je v tom, že psy medzi sebou zväčša komunikujú pomocou výhražok a až neskôr to riešia bitkou medzi sebou...lenže niektorí ľudia práveže naopak, najprv psa zbijú, niektorí si to potom vyčítajú..a hneď sa so psom udobrujú...nie som pre žiadne tĺčenie psa, mlátenie, kopanie (!!!), ale zase ak je pes nezvládnuteľný, treba najprv premyslieť, v akej situácií to je, či je to vo chvíli, keď sa pes správa dominantne alebo niečo vyviedol a pristihli ste ho alebo v iných situáciach, v každej z nich treba reagovať inak, ak je pes dominantný, bu´d použijete psiu techniku a začnete naňho vrčať z vycerenými zubami sa dáte na kolena pričom svoje telo v tejto polohe spravíte čo najväčším alebo ho priľahnete, vy budete nad nim, pozor ale však, lebo v tejto situácií by pes mohol po Vás vyštartovať aj, ak má viac sebadôvery...alebo urobite Téčko...ak pes neposlúcha alebo niečo vyvedie, tak postačí buď mierne dupnutie, noviny alebo keď tak tak aj čapanec, ale primeraný sile a váhe psa..pretože niektoré psy majú viac sebadôvery, viac sebavedomia, že si dovolia viac ako by sme možno očakávali, aj také psy proste sú, a tak takého psa trebalo usmerňovať od šteniatka a ak pes vrčí keď ste v blízkosti jeho misky alebo keď niečo žuje, žerie a inak...tak by ste možno mohli skúsiť techniku kŕmenia z ruky (pozor, psa pi kŕmeni nelaskajte, nemaznajte sa s nim, z jediného dôvody, pes potrebuje pri jedení mať kľud)...a keď mu dáte nejaké kosti, tak mu ich pridržte, nedovoľte mu ju hneď z vašej ruky zobrať, hladkajte ho, keď vám bude jesť z ruky a tak podobne noo

lusy píše:MisheliQ tiez si myslim, ze to trosku prehanas. nas tiez dostal par vychovnych faciek. a rozhodne to pomohlo. no neviem pri niecom mozes psa motivovat pamlskom alebo niecim inym, ale ako uz pisala aj silwuska, ked na teba pes vystartuje pri miske alebo ked mu chces zobrat kost, tak ako by si mu peknym slovom chcela vysvetlit, ze to nema robit? citala som uz dost diskusii i na temu, ci nechat psa v pokoji nazrat a ani sa mu misky nechytat, lebo je prirodzene, ze vystartuje aj po panovi. dokonca to bolo v jednej knihe o psoch, ze je normalne ked pes zavrci ci chce pokusat pana. ale podla mna to normalne nie je. na nas si to dovolil ako 3mesacne stena. takze vtedy facku fakt dostal a rukou. potom to este raz skusil s kostou. dostal aj vtedy. teraz mozes k nemu bez problemov prist a tu kost mu zobrat. a vobec nezacal mat strach z ruky. ak ma niekedy fakt nastve, tak dostane aj voditkom. nehovorim o bitke, ale o jednom svihnuti. a tiez nema nejaku traumu, ked beriem do ruk voditko. velmi dobre rozoznava, preco prave to voditko drzim.

ak je to šteňa, čo na svojho pána vyštartuje, tak je to v poriadku, pretože jeho pudy mu hovoria, aby si potravu bránil...pretože ak berieme do úvahy, že vyrastal s viacerými šteniatkami, súrodencami pokope, tak tam mohli často vznikať šarvátky kvôli potrave, najlepšie kúsky sa zjedli ako prvé a zjedli si ich tí, čo si ich vedeli ubrániť..a tak je viac-menej pravdepodobné, že šteniatko väčšinou z viacpočetného vrhu, môže mať takéto reakcie, že po ruke alebo inej veci, ktorá sa hýbe v jeho blízkosti ak žerie, vyštartovať...a môžme povedať, že je to normálne, pretože to tak aj je, ale je to častokrát neželané chovanie, ktoré sa musí vylúčiť! Je to prirodzené chovanie šteniat v divočine, kde je potravy málo a kde silnejšie jedince majú väčšiu šancu prežiť, pretože práve takýmto agresívnym správanim, obranujúcim si potravu, si zaisťuju prežitie v divočine...ale ako som povedala, toto správanie treba vylúčiť, štenaťu nedovoliť, aby sa takto chovalo...a dá sa to rôznymi spôsobmi..tebe pomohla facka..napríklad...ale niekomu môže pomôcť niečo iné, miernejšie..lebo sú aj psy, ktoré by mohli na facku reagovať emocionálnejšie, sú citlivejšie na fyzické zásahy..
a ak tak reaguje dospelý pes, tak sa toto chovanie v šteńacom veku nevylúčilo, a tak teda mu to ostalo do dospelosti...alebo sa psovi prihodila situácia, pri ktorej si musel brániť potravu...

Silwuska píše:ak sa bavime o tom zradle...ja by som sa takisto nezzila s tym ze pes po mne zavrci...kazdy pes sa snazi vo svorke umiestnit co najvyssie a pokial mu nedokazeme ze sa to neda tak to bude skusat dalej...a ja niesom ochotna riskovat ze sa mu k miske priblizi mladsia sestra a on na nu skusi nieco viac ako vrcanie...a bohuzial este zo mna nieje az taky odbornik aby som ho kusala...su ludia ktory takto narabaju zo psami, ale bohuzial ja take skusenosti nemam...takze nehovorme o bitke ale o capnuti...

vrčanie pri žrádle nemá nič spoločné z umiestňovaním sa vo svorke :no:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Bendy » Uto 02.10.2007 11:05

Ale no tak, zevraj vrcanie pri zradle nema NIC spolocne s umiestnovanim sa vo svorke??? To akoze ako myslis? Vyjadrim sa k tomu neskor, len prosim ta Mishel, nerob tu istu chybu ako sandra a nerob nam tu mravoucne prednasky :no:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 02.10.2007 11:13

Stena ani dospely pes nema co vrcat na alfu.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod MisheliQ » Uto 02.10.2007 11:15

Bendy píše:Ale no tak, zevraj vrcanie pri zradle nema NIC spolocne s umiestnovanim sa vo svorke??? To akoze ako myslis? Vyjadrim sa k tomu neskor, len prosim ta Mishel, nerob tu istu chybu ako sandra a nerob nam tu mravoucne prednasky :no:

a tak vlastne ma, no čo..väčšinou sa mi stáva, že reagujem skôr, než si niečo premyslím..a tak má to síce spoločné s umiestňovaním sa vo svorke, keďže najskôr sa v divočine nažere pes najvyššie postavený, a až potomidú jeho podriadený, jeden za druhým, znova podľa príslušného postavenia...no fayn :cool: zbrkklo reagujem /to by som nebola ja/...
a ako Sandra určite nechcem byť! Mňa len štve, že niekto dokáže do psa kopnúť alebo ho inak fyzicky a silnejšie (než je váha a sila psa) trestať, čiže ho trestá bolestnejšie, ako je treba..miera v týchto trestoch teda nezohráva žiadnu rolu...proti takýmto reakciam človeka som zásadne proti...ale miernejší trest v podobe čapnutia (ako povedala Silwuska) sa ešte dajú zniesť...vo svojom prvom príspevku som len nechcela pripustiť, že psa môže človek akokoľvek biť, pretože existujú takí debilní ľudia, ktorí by mohli za mierne čapnutie považovať hocičo, pre nich by to mierne čapnutie aj mohlo byť..ale ono to čapnutie by také nebolo...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Silwuska » Uto 02.10.2007 11:56

Pocuvaj ma...ty tu s toho hned robis tyranie psa...tak sa Aris zlakla a do Ocka kopla, lebo po nej rafol...a v tom je rozdiel: kopla donho od laku, nie kopala a tyrala ho...prepac miseliq ale neviem ci vies co je to mat strach z vlastneho psa(lebo ja som mala ked po mne prvykrat vystartoval), pretoze mas drobecka ktory uz ma troska zaslachtene tieto vlcie prejavy o ktorych tu rozsiahlo pises...a nehnevaj sa ale remenom si nedostala no otec ta strkal do steny, od mamy facky...ved v tom nieje ziadny rozdiel...ja som dostala aj remenom aj po zadku, ale poviem ti ze remenom to nebolelo tak ako rucne...takze to tu riesit nebudeme...medzi fyzickymi trestami nieje rozdiel, ked tak jedine v sile...

A pokial vrcanie pri zradle nema podla teba nic spolocne s umiestnenim vo svorke, tak potom asi do toho moc nevidis...ked pozeras national geographic a zvieratka trhaju maso...ktore je tam prve a vrci po ostatnych ked sa tam chcu priblizit??...no predsa veduce... :ahoj:

OMLUVAM SA...az teraz som si vsimla ze si sa opravila...no tak sa necuduj ze ked reagujes zbrklo tak budeme aj my na teba tak reagovat, pretoze ty nemozes vediet co tym Aris myslela...a pouzila si oslovenie "Ako mozete" co znamena ze si to adresovala nam ostatnym...prosim skus casom popredu porozmyslat ako zareagujes...vydychaj sa a svet bude krajsi...(ja sa tiez musim dost casto kontrolovat, ale ide to..no nic kazdy sme omylny)
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod MisheliQ » Uto 02.10.2007 12:21

Silwuska píše:Pocuvaj ma...ty tu s toho hned robis tyranie psa...tak sa Aris zlakla a do Ocka kopla, lebo po nej rafol...a v tom je rozdiel: kopla donho od laku, nie kopala a tyrala ho...prepac miseliq ale neviem ci vies co je to mat strach z vlastneho psa(lebo ja som mala ked po mne prvykrat vystartoval), pretoze mas drobecka ktory uz ma troska zaslachtene tieto vlcie prejavy o ktorych tu rozsiahlo pises...a nehnevaj sa ale remenom si nedostala no otec ta strkal do steny, od mamy facky...ved v tom nieje ziadny rozdiel...ja som dostala aj remenom aj po zadku, ale poviem ti ze remenom to nebolelo tak ako rucne...takze to tu riesit nebudeme...medzi fyzickymi trestami nieje rozdiel, ked tak jedine v sile...

A pokial vrcanie pri zradle nema podla teba nic spolocne s umiestnenim vo svorke, tak potom asi do toho moc nevidis...ked pozeras national geographic a zvieratka trhaju maso...ktore je tam prve a vrci po ostatnych ked sa tam chcu priblizit??...no predsa veduce... :ahoj:

OMLUVAM SA...az teraz som si vsimla ze si sa opravila...no tak sa necuduj ze ked reagujes zbrklo tak budeme aj my na teba tak reagovat, pretoze ty nemozes vediet co tym Aris myslela...a pouzila si oslovenie "Ako mozete" co znamena ze si to adresovala nam ostatnym...prosim skus casom popredu porozmyslat ako zareagujes...vydychaj sa a svet bude krajsi...(ja sa tiez musim dost casto kontrolovat, ale ide to..no nic kazdy sme omylny)

máš pravdu, možno som reagovala na to, ako na týranie psa, lebo pri písaní toho môjho príspevku som si naozaj predstavovala tie týrané psíky, ktoré som vo včerajšom časopise videla a čítala o nich tie hnusné príbehy..a možno som to o to väčšmi zdramatizovala...ale snažila som sa vysvetliť, že nie je vôbec normálne ak niekto psa zmláti..ale to čapnutie pripúšťam, lenže ako som už spomínala, sú ľudia, ktorí to v hlave nemajú v poriadku a ak by som v tom príspevku pripustila čapnutie psa, mohli by tomu rozumieť inak a chudák pes dostal by nakladačku, lebo nejaký debil písal, že psa môže čapnúť (tým myslím ako seba, aby sme sa zle nechápali)..preto som to tam neuviedla a nemôžem ani ja tvrdiť, že sem tam môj pes také čapnutie nedostane, dostane..a možno je pravda, že keďže mám malého psa, predstavujem si možno, že veľký pes je to isté ako malý pes, len je vo väčšom formáte a možno sa ale mýlim a nie je to tak a je fakt, že som ešte nepocítila mať strach z nejakého psa, ešte nikdy /našťastie/ a preto reagujem ako reagujem, možno keby sa mi taká situácia naskytla..reagovala by som podobne, ktovie..ale touto témou som nenarážala práve na Aris, ale vďaka jej príspevku ma to napadlo
a vôbec sa nečudujem, že keďže ja reagujem zbrklo, tak aj Vy...beriem to tak, že proste si to tu pekne vydiskutujeme a bude potom pokoj, veď mne to vôbec nevadí, aj keby mi tu niekto nadával, ak je pravý psíčkar a myslím si to aj o ňom, tak to beriem tak, že aaa psíčkari..rozdielne názory predsa musia byť, ale držíme spolu :D a pokúsim sa nereagovať hne´d zbrklo ale všetko si hneď premyslieť, ale bude to makačka, pretože som to už skúšala, ale mávam chvíľky /tým myslím dni/ keď vôbec nerozmýšľam..za čo sa ospravedlňujem, a fakt sa pokúsim tu zbrklosť v sebe krotiť.. :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 04.10.2007 8:28

vlciacik píše:no ja mojho hava vybijem a poradne mu vynadam ale to iba ked je extra zly...a ked je taky dlhsie tak tak nanho nahucim ze sa ma az boji :hi:


ja som takto raz nahucala na psa a musim povedat, ze mu to urobilo poriadne zle. POtom sa ma nebal, ale siel to len rozdychat.
Ak sa majitela pes boji, alebo do majitela pes hryzie, tak to jesny znak toho, ze sa stala chyba. Nie u psa samozrejme. Nehnevajte sa na mna, ale prehodnotte svoje rebricky ak vas pes hryzie a utoci na vas, alebo ak sa vas boji. To rozhodne nieje normalny vztah.
Viem co vravim, oboje v poradi hryzenie a strach som zazila s predoslym psom, staci sa len poucit na chybach.
Mimochodom bitku pes s vasej strany povazuje za agresiu, nie za korekciu jeho chovania. Psy bitke nerozumeju a nikdy jej rozumiet nebudu tak, ako si predstavujeme my. Bitka sa javi ucinna len preto, lebo sa pes zlakne niecoho comu nerozumie.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky