Trestanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Trestanie psa

Poslaťod semy » Pon 27.08.2007 21:25

ake tresty pouzivate, ked sa vam nieco nepaci ? ja musim kazdy den parkrat, prejajovat dominanciu, pretoze si mala fenka zmysli, ze moze kusat vsetko :) najcastejsie zabera chytenie pod krk a otocenie na chrbat, pockat kym sa hafan ukludni a hrame sa dalej :no: len dufam, ze to je dobre, hafo je sebavedomy pocuva ... dost to zavisi od povahy

co robite vy ?
Prajem pekne prezity zvysok dna. :P
semy
Nováčik
 
Príspevky: 45

Poslaťod Bendy » Pon 27.08.2007 21:41

ja nasu v najhorsom pripade okriknem, to uz ma chvost medzi nohami, chrty su velmi citlive na fyzicke tresty a v ich pripade to narobi ovela viac skody ako osohu. Proste ja to riesim neustalou chvalou za vsetko co robi. Ked urobi nieco nespravne, tak ju nepochvalim. Vysledok : poslucha, som spokojna. :smile:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod sandra » Uto 28.08.2007 14:48

ja pouzivam vicero druhov vycikovych metod - a medzi ne sa radi aj kontrastna pri ktorej sa pouziva trest. pokial mi uz prasknu nervy tak uz vedia ze je zle a v tedy sa moje psy bitke nevyhnu :boj: no v zapeti ako ukonci neziaducu cinnost pride pochvala ...
ja pri vyciku ostnac pouzivam iba zriedka a pri korekcii pouzivam ruky a nohy. napriklad pri krivom predsadnuti psa naprvaim miernym stuchnutim do boku psa. alebo pri obratoch v lavo psovi rucne vysvetlim tymto sposobom - dam povel k nohe a otocim sa do lava - jasne pes to nechape ked to robi prvy krat a tak ho chytim za slabinu mierne ho sklbnem coz je psovy nanajvys neprijemne a takto to par krat zopakujem - okamzite pochopi ze ak sa neprisunie k nohe ked sa otacam pride sklbnutie. za tym hned dostane velku pochvalu a odmenu. moji psi to v podstate ani ako trest neberu iba ako za zbitocnu neprijemnost ktorej sa mozu vyhnut... taktiez ked je pes pri niektorom cviku nesustredeny tak ho sklbnem medzi usami coz je tiez pre psa velmi neprijemne... tak sa tomu radsej snazi vyhnut...
co sa tyka trestov v normalnom zivote a nie pri vycviku - staci okriknutie - ja som pre psa vodca a co sa mi nepaci radsej hned prestane robit ako by ma mal rozculovat. funguje to ako v normalnej smecke. ak ak okriknutie nepomoze pridem za psom a zvacsa mu chytim cumak a ak to co robil je velmi zle tak ho aj zmacknem - pre psa je to taka prirodzena korekcia...
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 28.08.2007 15:47

U nas to zalezi od situacie. Niekedy postaci okriknut, a niekedy treba zlahka capnut po zadku. . Zatrasenie za volnu kozu na krku vobec nefunguje. Teda u nas. Ale skusim ten cumak, to sa mi zda dobry napad.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Rika » Uto 28.08.2007 16:40

Ja musím na Biggy jemne, pretože je citlivá a pri hrubšom zaobchádzaní (pacnutie po zadku, vyťahanie za kožu, capnutie po ňufáku,...) sa potom bojí. Musím len okrikovať... avšak, pokiaľ jej tresnem po zadku vodítkom, kt. používame na hru, trest, cvičenie a normálne vodenie, nebojí sa ale začne dávať pozor a začne počúvať.

Teraz mi stačí, že zdvihnem ruku s nasratým hlasom a ona sa prikrčí a vyvalí na chrbát... proste vie, kto je vodcom. :ha:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod sandra » Uto 28.08.2007 22:18

Rika - tak to ma byt :lol:
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod sandra » Str 29.08.2007 20:19

ak sa jedna o trest - je dobre ak ti da pes na javo ze si uvedomuje zleho spravania -. zvacsa sklopenim usi... prikrcenim - vyvalenie na chrbat uz ale vyjadruje velmi velku poddajnost - ked pes odkryje brucho.. no su take typi a to je u psa vrodene... takze s tym sa uz velmi neda nic robit.
niektory pes sa bude tesit aj keby si ho bil a druhy len pri zvyseni hlasu okamzite ukazuje brucho... presne ako u ludi... :ha:
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod semy » Str 29.08.2007 22:39

tak moja ... zacne vrtiet cvhostom prikrci sa a steka ... mam pokracovat dokym sa neukludni alebo ju nechat tak ? lebo teraz robime tak, ze ju skriknem ona si zasteka este skriknem ona sa trosku uvedomi prestane a potom ju pochvalim ... je tento postup ok ?
Prajem pekne prezity zvysok dna. :P
semy
Nováčik
 
Príspevky: 45

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 30.08.2007 7:44

No tak ten moj drzak kolko krat je to tak ze ho potrestam, on sa sklopi prikrci ale hned v zapati v neziaducej cinnosti, vacsinou utocenie na psov, pokraceje veselo dalej. :ach:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 30.08.2007 8:01

môj tiež keď si uvedomí že niečo zlé urobil,tak hlavu dole,nahodí smutný výraz a totálne pomaly sa blíži ku mne :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod MisheliQ » Štv 30.08.2007 8:38

to aj môj pes sa prikrčí, nevinným pohľadom ma sleduje alebo občas skloní aj hlavu a popritom dvíha labku...(samozrejme, to neznameniá, že ma zdraví;))...a čaká čo bude, buď ho pošlem na miesto, nech sa ukľudním a aspoň ho môžem ignorovať, aby pochopil, že urobil zle...alebo sedím na zemi, predychávam...a on sa pomaličky ku mne prikradne a začne ma oblizovať...nevšímam si to a potom dobiedza ešte viac, lišiak jeden :lol:
alebo Channel, je to ešte šteňa a tu keď okríknem, alebo nahnevane na ňu prehovorim, tak už uši sklopené, prikrčí sa a čaká eh
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Rika » Štv 30.08.2007 8:39

To semy:
Musí ťa počúvnuť hneď, skús tú ruku s nasratým hlasom, ak neprestane a stále si z teba robí srandu, daj ju lahnúť do odloženia, chvíľu ju nechaj až kým sa neukľudní, môžeš sa pretvarovať, že sa hráš sama zo sebou aby ju to naštvalo ale ona musí zostať ležať... a po chvíli pokračujte ´dalej v prechádzke... a nikdy ju nechvál!!!

Prečo nechváliť?... pretože to je rovnaké ako keby dala tebe mama trest za to, že si nepočúvala a keby si ten trest spravila, pochválila by ťa... chápeš?.... proste je to totálna blbosť a všetko tým pokazíš.

Držím palce :no:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod semy » Štv 30.08.2007 10:47

jj jasne, pokusim sa, len mi v tom nebolo jasne ... ona uz pomaly prestava stekat ... uz sa aj stalo, ze sa radsej hodila na chrbat, keby mi nieco nevychadzalo tak sa zase ozvem :ua: a dik za rady :no:
Prajem pekne prezity zvysok dna. :P
semy
Nováčik
 
Príspevky: 45

Re: ake tresty ?

Poslaťod janka » Sob 01.09.2007 20:10

semy píše:ake tresty pouzivate, ked sa vam nieco nepaci ? ja musim kazdy den parkrat, prejajovat dominanciu, pretoze si mala fenka zmysli, ze moze kusat vsetko :) najcastejsie zabera chytenie pod krk a otocenie na chrbat, pockat kym sa hafan ukludni a hrame sa dalej :no: len dufam, ze to je dobre, hafo je sebavedomy pocuva ... dost to zavisi od povahy

co robite vy ?

Keď kúše nemyslím že je to prejav dominancie takže je to skôr z nedostatku hračiek na kúsanie ...a keď kúše skús použiť rachotiacu škatuľku(konzerva v ktorej sú kamene) a poriadne potras a následne nato jej daj hračku.Dúfam,že to pomôže.A radšej uprednosti pochvalu pred trestom-hĺadaj situáciu kedy nekúše a zato ho pochváľ a nie až keď kúše aby si ho potrestala! Aby sa ťa psík potom nebál.
janka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Pozdišovce

Poslaťod petka_akim » Sob 01.09.2007 21:18

takze ja.... ked sa hrame a kuse ma alebo proste nieco robi zle a nechce posluchnut a abz sa skludnil... tak ho pritlacim k zemi vecsinou to pomaha potom je krotkz jak baranok :D potom ked urobi nieco fakt zle tak mu tapnem po pysku (nie silno) teraz je uz zyknuty a mne staci iba ruku zdvihnut (ale nepouzivam to moc aby ste ma nechapali zle..... a ete jeden pouzivam ze mu poviem ,,fuj,, a viac si ho nevsimam... pre neho je to strasnne utrpennie ked ma ma tak strasne rad... ale ked ma ma fakt rad tak preco mi to robi??? sak sa s nim snazim tak aby sa nenudil sak aj teraz som sla az ted na net lebo spi lebo je totalne zmoreni chudacik :D najprv cvicak potom blaznenie na zahrade neskor spal a potom prechadzka chvilku na zahrade behanie pri korculiach neskor ucenie pri bicykli a nakoniec behanie v parku.. aj ja som mala cco zabrat ale aspon bude kondicka na telesnu :D
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Ďalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky