Trestanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Poslaťod Silwuska » Štv 04.10.2007 7:40

Preco?? ja osobne si myslim ze pokial uder(nehovorim bitka) pride vo chvili ked pes robi nieco zle(napriklad ja psovi udrem po riti vo chvili ked je naciahnuty na stol a chce z neho nieco uchmatnut)...v tej chvili to moze prist ako korekcia lebo ide o to aby sa pes zlakol...ale je jasne ze pravdu mas ty...je nezmyselne psika byt ked nevie o co ide...a vlastne je nezmyselne vobec ho bit...lenze priznajme si...malemu percentu z nas nerupnu raz za cas nervy...ja si to tiez po tom vycitam(no samozrejme to nieje "bitka" v pravom slova zmysle)
Ono je to strasne ozehava tema...ja mam jeden nazor:bohuzial ludstvo este nedospelo tak daleko aby sme psov a ine zvieratka brali vsetci ako seberovnych...preto budme vdacny aspon za to ze vecsina psikov dostava jedlo, vodu a lasku ale bohuzial raz za cas aj bitku...avsak pokial to psikom neublizuje fyzicky ani dusevne, tak sa s tym musime zmierit :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 04.10.2007 7:46

ja v takomto pripade robim korekciu inu "kusnem" ho niekde do krku (egro prstami ho bleskovo na chvilu zmacknem za kozu) a zavrcim. Nezlakne sa, lebo nieco podobne by spravil jeho nadriadeny pes (teda nebuchol by ho labkou po zadku) ale vie co ponom chcem.
Iste ze uletia nervy, ale je to nato, aby sme nad tym co sa udialo porozmyslali a pre buducnost sa poucily.. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Štv 04.10.2007 7:49

Tak to je velmi dobre riesenie...a ako pises aj prakticke...len neviem ako by maco vnimal moje vrcanie...kedze mi po sebe vrcime ked sa hrame, alebo pretahujeme :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 04.10.2007 7:53

sak to je v poriadku, aj my vrcime pri hre, ale ked sa nanho hnevam tak je to fakt strasne vrcanie. Hlasne, urputne hnusne,... na mna keby tak nietko zavrcal tak asi uteciem :zima: inak ludia na mna kukaju na ulici jak na magora, ke si takto vyriadujeme roztrzky vo svorke, myslim ze sa to niektorym zda aj krute, ale to nieje moj problem.
ked sa niekedy pritrafi v telke nejaky dokument o vlkoch si vsimni, oni hrozne hnusne vrcia, ked sa hnevaju, az mas chut prepnut program, akoby ich s koze drali.
p.s. posledny vrc ma vzdy alfa nie pes :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Štv 04.10.2007 8:01

No to ano az pri tom chrochtaju...take ...je to fakt strasidelne...len neviem ci by som to dokazala napodobnit...a ci by to pochopil ako hrozbu...Viggo to ako rychlo pochopil?? ci v kombinacii so stipnutim asi dost rychlo, co?? :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 04.10.2007 8:10

ale hej, doma pochopi rychlo co chcem, na ulici ked chce startovat po psoch tak mi dost odvrava, a potom sa uraza, ale chape co chcem. Len si tak lahko nenecha "slapnut do usmevu". Ale zatial som vzdy dostala to co som chcela.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod lusy » Štv 04.10.2007 10:10

pozrite si toto video. clovek co s vlkmi zije http://it.youtube.com/watch?v=A5rN1m2nJzk
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Silwuska » Štv 04.10.2007 10:25

Ty vole :oo:
To je uzasne :vykricnik:
Toto by som chcela raz v zivote zazit...a dokonca ho beru ako dominantneho...to je krasne :poklona:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Clea » Štv 04.10.2007 13:16

úžasné video.
Dokonalá súhra. :poklona:
Clea
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Larra@dogs » Štv 04.10.2007 15:53

lusy píše:pozrite si toto video. clovek co s vlkmi zije http://it.youtube.com/watch?v=A5rN1m2nJzk




:poklona: ... no to je niečo úžasné... také niečo som ešte nevidela... vlci sú nádherné zvieratá... :aplause:
Larra@dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 04.10.2007 16:00

je to perfektné.. :aplause: ako nechutné jak tam žerú to mäso,ale aj to treba..ale inak super
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod MisheliQ » Štv 04.10.2007 16:07

Úlfheidr píše:
vlciacik píše:no ja mojho hava vybijem a poradne mu vynadam ale to iba ked je extra zly...a ked je taky dlhsie tak tak nanho nahucim ze sa ma az boji :hi:


ja som takto raz nahucala na psa a musim povedat, ze mu to urobilo poriadne zle. POtom sa ma nebal, ale siel to len rozdychat.
Ak sa majitela pes boji, alebo do majitela pes hryzie, tak to jesny znak toho, ze sa stala chyba. Nie u psa samozrejme. Nehnevajte sa na mna, ale prehodnotte svoje rebricky ak vas pes hryzie a utoci na vas, alebo ak sa vas boji. To rozhodne nieje normalny vztah.
Viem co vravim, oboje v poradi hryzenie a strach som zazila s predoslym psom, staci sa len poucit na chybach.
Mimochodom bitku pes s vasej strany povazuje za agresiu, nie za korekciu jeho chovania. Psy bitke nerozumeju a nikdy jej rozumiet nebudu tak, ako si predstavujeme my. Bitka sa javi ucinna len preto, lebo sa pes zlakne niecoho comu nerozumie.

Úlfheidr, lepšie si to už napísať ani nemohla :aplause: ako fakt..Alfa zaútočí na svojho podriadeného iba vtedy, ak ho ide zabiť..myslím, že to takto bolo napísané aj na psycholog-psu.com v poradni :no:

Silwuska píše:Ty vole :oo:
To je uzasne :vykricnik:
Toto by som chcela raz v zivote zazit...a dokonca ho beru ako dominantneho...to je krasne :poklona:

mne sa nezdá, že by bol ale úplne dominantný, ale nad niektorými, možno submisivnejšími jedincami je dominantný a má vyššie miesto vo svorke, ale nemá úplne najvyššie, na konic tohto videa sú zábery, kde vôbec nevizerá, že by bol Alfa...ale sú jedince nad nim ale aj pod nim, to hey :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Bendy » Štv 04.10.2007 23:17

Co je to ta alfa? beta?
Lebo kazdy o tom stale hovori a ja akosi neviem co to je.... ale o psa sa staram :hi: :no: !
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Silwuska » Pia 05.10.2007 6:15

Alfa(ako prvy-prve pismeno v abecede) sa hovori jedincovi ktory je na najvyssom mieste vo svorke...takze u tvojho psika si to ty... :ahoj:

A miseliQ...ja som nenapisala ze je "uplne dominantny" !!! :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Bíglica » Pia 05.10.2007 18:42

jaj tak tieto temy mam najradsej :jupi: by som tým co písu ze bacnut psovi je týranie požičala moje bígle. Niektorým sa to dobre hovorí ked maju doma flegmošov. Ta moja sviňucha do dvoch rokov cchcela byť pánom domu, pri druhej som to ustrážila a včas som jej dala najavo že patrí dole. Teraz je to v pohode ale tiež jej jednu švihnem ked mi tri krát po sebe ukradne ceruzku a zožuje ju.
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky