Stopovačka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopovačka

Poslaťod wer » Sob 23.03.2019 6:45

Vidis, aj ty si dospela do.toho bodu :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopovačka

Poslaťod Elis » Sob 23.03.2019 7:07

wer píše:Vidis, aj ty si dospela do.toho bodu :haha:


:yes: :lol: :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Stopovačka

Poslaťod pigie » Sob 23.03.2019 7:13

Tak ja som dufala, ze kym do toho bodu dospejem, bude uz ovladatelny. Sak rastol tak pomaly... Aj ked on sa zacal teraz asi natahovat a naberat, bo uz nie je uplna zizala, aj ked tak vypada, uz ho citit pod rukami zas inak... Rastie uplne inak akoby mal :haha: (Ale nie, rastol dobre, pomaly a dobre, lepsie nez rychlo a zle :ua: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Stopovačka

Poslaťod Slausa » Pia 08.07.2022 20:31

Neviem kam s tym, ale ma este niekto psa, ktory rozoznava s a bez stopovacky, ale bez nej je to vlasne lepsie? Resp ho ta snura akoby stresuje (teda minimalne kvalitne znervoznuje) ale na druhu stranu nejak nema na nej potrebu sa snazit o cokolvek? V zmysle si ma strazit, obzerat sa, nezacyklovat sa do svojho sveta *hladim si do blba a idem*.
Totiz so so stopovackou zacala nejak zmysluplne robit az teraz na jar, dovtedy som si nedovolila ani len nechat ju tu snuru tahat za sebou, lebo som jej proste neverila ani nufak a mala som ju iba ako velmi dlhe voditko do ruky. Tym si (aspon tomu verim) nejako blbo pozapajala dlhu snuru s ani neviem cim a teraz je asi dost zmatena/natolko upevnena
v blbej verzii, ze z toho ma kvlaitne nervy a tie jej zvlastne prepinacie stavy.
Na tom istom mieste je kolkokrat bez snury uvolnenejsia, aktivnejsia, viac si ma sleduje, interaguje aj so mnou aj s vecami okolo. So snurou tupo civi dopredu/zazera nastrazene do dialky, aj ked tam "nic neni" a je schopna takto smatlat za nosom stovky metrov. Sice s tym, ze sa akosi drzi v povolenej vzdialenosti, ale nejak si ju moc nekontroluje. Navolno odbieha trochu dalej, aj ked iba vramci cesticky, ale sleduje si ma o poznaie viac, sem tam si vyslovene pribehne za mnou, na povely nereaguje ako trestanec/robot. (Pre predstavu je pre mna povoleny polomer tak 10-12 metrov :D) Momentalne sme v stavem ze psy je oblukom viacmenej schopna obist vedla mna so zradlom/LAT aj navolno, vtaky ignoruje, ale navolno uplne ju proste nemozem nechat.
Ona mi po tych vencoch cisto na snure pride niekedy uplne znicena a na nervy, taka uzavreta alebo co, neviem to popisat, proste good old sura dva roky nazad :D Babo rad
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1480

Re: Stopovačka

Poslaťod Elis » Sob 09.07.2022 16:06

nemuze to byt tak, ze se na te snure chova jako jini psi -na voditku?
a ano, voditko muze zhorsovat urcite reakce?

ten "syndrom" -na voditku orvu kazdeho psa a kdyz voditko nemam, nevsimnu si ho?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Stopovačka

Poslaťod Slausa » Sob 09.07.2022 17:10

Nepride mi ze to je leash reactivity. Ona šnúru nosí na spodnom ochu postroja a taha ju za sebou. Ovládam ju hlavne slovne, max jej šnúru pristupujem
A ani to nie je ze by mala zhoršené reakcie na psy, skôr taky zvláštny shutdown alebo čo. Zver sme už celkom dlho nestretli tak na bližšie.
Skusim nahrať video niekde
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1480

Re: Stopovačka

Poslaťod straka17 » Sob 09.07.2022 19:10

Ee, toto nie je leash reactivity určite
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Stopovačka

Poslaťod wer » Sob 09.07.2022 20:25

Nemam pre to ziaden spesl nazov..., ale podla mna to je bezne. To voditko ju vedie, zastavi, ked treba, preco by mal byt pes aktivny? Ja osobne malokedy pouzivam voditko pri cviceni a ked, tak ho rychlo odburavam.
Dnes tiez na obrane jedna suka - vystekanie v plente, zastavenie pred figom cez voditko, stacilo to 2x a 3x bolo bez cuknutia a suka zastavila o figa... stvrty krat uz si sama ustrazila vzdialenost.

To, ze vypina, tak to tiez moze byt tym, ze nema preco byt aktivna. Ze len proste mechanicky ide. Ze ju odnavigujes.
Alebo potom jej to vadi fyzicky..

Ja by som v tom uvode pouzivala asi skor flexi. stopovacka je na pracu, na tom sa pes nevenci, netaha, nemali by prichadzat prazdne podnety (cuk sem, cuk tam a bez povelu)... lebo potom si presne takto odburas tu dalsiu pracu s tym.

A ja teda nedam dopustit na EO, ale to nechces pocut :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopovačka

Poslaťod Elis » Sob 09.07.2022 20:45

Slausa píše:Nepride mi ze to je leash reactivity.


melo tam byt "neco jako" -ale je ti opak - vypina se.
A asi si to dokazu predstavit.

pes na volno, komunikovat s nim, jako by zadna snura nebyla - ale bude to tezke.
uz se vypla.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Stopovačka

Poslaťod Slausa » Sob 09.07.2022 20:55

Flexi nechcem, zacala som so snurou robit pretože sa chcem zbaviť čohokoľvek v ruke. To neni cuk sem a cuk tam. Predtým som ju len nosila v ruke, neverila som jej, ze mi neplachne aj so šnúrou.
Počítam aj s tým, ze jej to proste vadí, uz som došla na to že jej ta šnúra vadí viac na obojku ako na postroji.
Uprimne nad eo posledne dnei uvažujem ako nad poslednou moznostou, ale reálne len ako "poistkou" proti zdrhu, nie s nou riešiť vypínanie. Lebo navolno len tak jej neverím a nenechám ju a aj ked Er mam, aj tak je to stále sura
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1480

Re: Stopovačka

Poslaťod Elis » Sob 09.07.2022 21:04

Slausa píše:ale reálne len ako "poistkou" proti zdrhu, nie s nou riešiť vypínanie


a jak by ti elektrika mela resit vypinani psa? :oo:

a co to znamena " Er mam"? :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Stopovačka

Poslaťod wer » Sob 09.07.2022 21:21

Flexi som.myslela, ked si ju priniesla a riesila si len, aby ti nezdrhla, nie teraz. Lebo to cuk sem, cuk tam prichadza - pride na koniec snury, cukne sa, zachyti sa o kamen, cuk, plus neustaly tah, citi ta... to su vsetko podnety, ale prazdne, nic nenasleduje. Preto teraz uz nereaguje ani na podnety od teba, ide si svoje.

EO je na to, aby mala vacsiu slobodu a ty vacsi klud.. ale teda mat ju len ako poistku rozhodne neodporucam. To akoze ho bude nosit a ked zacne bezat za zverou, tak jej proste utafaris..? To je hodne nefer voci psovi... a reakcia moze byt naozaj rozna a kludne to moze prebehnut aj.. Ja mozem povedat, ze sice moj psik je velky lovec zajacov, EO som ako trest pouzila len jeden jediny krat - v zaciatkoch. Uz ale pekne mal natrenovane podnety z EO v nizsom vzruchu, vedel, co sa od neho chce. Odvtedy to nebolo treba a ano, uz nosim na vychadzkach EO len ako poistku... obcas precvicim cez podnety.
Naposledy upravil wer dňa Sob 09.07.2022 21:25, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopovačka

Poslaťod Slausa » Sob 09.07.2022 21:25

Tak uz som videla a bolo mi radene vselico :no:

wer, samozrejme ze si nebudem do psa len tak palit a prvy raz dostane pri zdrhu, taka blba som neni

Inak asi som to sem nepisala, ona to ma dost akoby, viazane na prostresie? Jednak je ovela lepsia v meste alebo v civilizacii.
Boli sme na vychode, nepozna to tam. Na snure v lesiku nad dedinou uplne vypnuty pes, smatlajuci vpred a za nosom, kvikajuci, neschopna sa na mna poriadne ani pozriet, len ist vpred vpred vpred, nozky uplne strnule. V tomto stave na povel (sadnut alebo nieco) posluchne, ale je to prudko roboticke. Neprislo mi to ako lovenie, vtedy sa sprava este inak a to poznam. Na chvilu som ju odopla, behom pol minuty sa uvolnila, uplne sa z nej roztopilo take napatie, za ocami mozog, nie vakuum, ziadna strnulost, sledovala si ma, prisla sa na mna kuknut. Po pripnuti zasa spad do svojho sveta. :nwm: Toto iste mi robi aj na dedine, s tym, ze tam musi, aby sme sa vobec niekam dostali vencit, prejst na ulici okolo psov, co ju stale trochu irituje ale uz to zvlada bez cirkusu okolo. Ale scenar rovnaky, + maly bonus, tupe civenie do pola na "nic", resp hladanie niecoho v dialke, na co by vedela cumet (zeby bordera :ha: )
Naposledy upravil Slausa dňa Sob 09.07.2022 21:35, celkovo upravené 1
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1480

Re: Stopovačka

Poslaťod wer » Sob 09.07.2022 21:28

Neviem, ja by som jej dala volnost a tak s nou pracovala. A ten EO pre klud duse. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopovačka

Poslaťod straka17 » Ned 10.07.2022 6:01

ER= emergency recall
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky