Stopovačka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Stopovačka

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 17.09.2007 12:45

kto z vás používal na privolanie stopovačku??naučilsa tak váš psík privolanie??po akej dlhej dobe ste ho zo stopovačky pustili??? :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Amaguk » Pon 17.09.2007 13:52

pouzivaj ju vzdy pri vycviku privolania - lebo jedine tak si vynutis, aby ta pes naozaj posluchol. do kedy ju budes musiet pozivat uvidis najlepsie sama podla toho, ako bude pes reagovat a ako ta bude posluchat. kym nie je privolacka spolahliva, treba ju pouzivat :smile:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Silwuska » Pon 17.09.2007 14:12

Uz to tu niekto pisal ze minimalne 6 mesiacov(teda ja neviem ci to je pravda)...a nepustit ani na sekundu, lebo by sa muselo zacat od zaciatku...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 17.09.2007 14:45

a to ho nemôžem z nej vôbec púšťať?? :ua: ale tak vydržíme,aby privolačka bola kvalitná..
jj viem ,že to nie je u každého psa rovnako..len som to chcela opraviť :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Amaguk » Pon 17.09.2007 14:49

Lenka.Buddy píše:a to ho nemôžem z nej vôbec púšťať?? :ua: ale tak vydržíme,aby privolačka bola kvalitná..
jj viem ,že to nie je u každého psa rovnako..len som to chcela opraviť :ha:


teoreticky ho pustat ho mozes, ale len na miesatch kde vies, ze ta posluchne a pride, resp. nesmies ho privolavat (vydavat povel) pokial nemas istotu, ze to aj uposluchne.
sama musis vediet odhadnut situaciu.
ak sa mu neda doverovat - napr. ma sklony zdrhat, tak by som ho nepustala vobec
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 17.09.2007 14:53

amaguk a ty si učila na stopovačke??ak hej po akej dobe to bolo zvlídnuté??

no on príde,len keď niečo uvidí..nejakého vtáka alebo čo tak beží za ním..s privolaním by ani neboli problémy keby nebolo hrabanie..keď ideme po polnej ceste tak vbehne do pola začne hrabať a konec..nie a nie prísť..až keď skončí :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Amaguk » Pon 17.09.2007 14:58

my sme este stale v stadiu treningu - moj priserne lovi a tiez hrabe, a vtedy je privolanie marne, nevidi, nepocuje.
ja okrem toho na prerusenie cinnosti pouzivam aj retiazkovy obojok alebo kluce - hodit vedla psa, cim dosiahne prerusenie neziaducej cinnosti, vtedy ho privolas ak nejde dobrovolne - pritahujes stopovackou. Podobne mozes jeho pozornost najprv uputat piskacou hrackou
ale hrabanie mi ani tak nevadi - skor to vybiehanie za zverou a tiez inymi psami, lebo sa chce hrat.
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Silwuska » Uto 18.09.2007 11:16

Vies ono je to tak...nechcem teraz na nic narazat...ale podla mna neexistuje jednoznacny sposob ako nieco psika naucit...sama vies najlepsie na ake podnety reaguje, ktore su krizove situacie, co ho dokaze odlakat, kedy 100% splni povel (u nas to je, len ked sa mu chce :no: )...takze asi tak...ale ta stopovacka je vec paradna...aj maco robi pokroky...len ked napriklad nucha tak som bez nej stratena...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 18.09.2007 11:36

Silwuska píše:Vies ono je to tak...nechcem teraz na nic narazat...ale podla mna neexistuje jednoznacny sposob ako nieco psika naucit...sama vies najlepsie na ake podnety reaguje, ktore su krizove situacie, co ho dokaze odlakat, kedy 100% splni povel (u nas to je, len ked sa mu chce :no: )...takze asi tak...ale ta stopovacka je vec paradna...aj maco robi pokroky...len ked napriklad nucha tak som bez nej stratena...


ja viem,že všetci psy nie sú rovnakí..ja len chcem vedieť ako cvičia ostatní a ako im to ide.... :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 18.09.2007 12:21

inak podla nma je tu jedno riziko zo stopovackou. ak je pes na snure, poslucha, pac nema inu moznost, lebo vie, ze aj tak ho pritiahnes k sebe. ale ak ho clovek pusti, pes ma moznost volby, takze 100% posluchajuci pes na stopovocke sa moze v okamihu vypnutia karabiny zmenit na neposlusneho pubertiaka. Mozno na "bezpecnych miestach by sa malo vzdy akoje to mozne trenovat bez stopovacky, na skutocne overenie si posluchania. :hi:
samozrejme z rizikom ze pes neposluchne...
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 18.09.2007 12:27

niekedy sa ani so stopovačkou nepodarí udržať psa pri sebe :ha: ako napr keď ten moj hafan vystrelil za srnkami..v tej rýchlosti som nemala šancu stopovačku chytiť..aj keď by som ju chytila tak by mi asi len spálila ruky :ua: u mňa je to tiež tak ,že na stopovačke príde aj bez trhnutia ..ale keď som ho raz pustila hneď bežal na pole hrabať a konec privolaniu :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod shishi » Uto 18.09.2007 12:36

skuste neake kratke stare voditko mu nechat, on citi,ze niekde patri,ze je s nikym"sputany" ci jak tomam nazvat ...
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 18.09.2007 12:47

shishi píše:skuste neake kratke stare voditko mu nechat, on citi,ze niekde patri,ze je s nikym"sputany" ci jak tomam nazvat ...


nad tým som už rozmýšlala,že mu niečo zavesím na postroj :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Silwuska » Uto 18.09.2007 12:52

No to by bol u nas uz vopred naplanovana navsteva zverolekara, pretoze by sa do 10 min. prizabil...ja vam poviem jedno...samozrejme ze aj ja by som bola rada keby mal tu privolacku aspon 90%(ako sme sa zhodli mi- necvicitelia tak 100% neexistuje za kazdych okolnosti), ale nerobim pre to nejake strasne stresy..ze boze neposluchol na prvy povel, tak je to nevychovanec...proste ked viem ze cudzom prostredi a medzi ludmi posluchne, ale na poli nie(ale pride) tak to neny az taky horor...hlavne je ze sa lubite,a ze sa ani jednemu nic nestane...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Lenka.Buddy » Uto 18.09.2007 13:01

Silwuska píše:No to by bol u nas uz vopred naplanovana navsteva zverolekara, pretoze by sa do 10 min. prizabil...ja vam poviem jedno...samozrejme ze aj ja by som bola rada keby mal tu privolacku aspon 90%(ako sme sa zhodli mi- necvicitelia tak 100% neexistuje za kazdych okolnosti), ale nerobim pre to nejake strasne stresy..ze boze neposluchol na prvy povel, tak je to nevychovanec...proste ked viem ze cudzom prostredi a medzi ludmi posluchne, ale na poli nie(ale pride) tak to neny az taky horor...hlavne je ze sa lubite,a ze sa ani jednemu nic nestane...


no nemsyslím vodítko zavesiť :heh: len také niečo do čoho sa nezamotá a aby mal pocit,že má vodítko na sebe.. :no: mne by to nevadilo..je to predsa len na poli..ale ja tam s ním chodím často..chcem aby sa vybehal..lenže on vždy vbehne na pole a tam je až kým ho to neomrzí..žiadn behanie :ua: ale rozmýšlam ,že mu budem dávať aj hodiny hrabania..zoberem psa,nejaký zošit a ide sa na pole..peso si bude hrabať a ja využijem čas učením..a možno potom nebude pri každej príležitosti utekať hrabať,lebo sa tomu bude aktívne venovať pravidelne :ha: toto mi on nikdy nerobil že by bol taký žhavý do hrabania..ale tak čo už..uňho sa všeličo nové prejaví..tak nebudeme potláčať jeho pudy :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Ďalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky