Stopovačka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopovačka

Poslaťod usagi » Uto 23.02.2016 2:40

Sa opýtaj - teraz rozmýšľam či to bola shel-chan? No proste niekto z fóra určite - aj obojok,aj postroj. 2 sekundy a bola z toho vonku. Postroj celkom nechápem,ale obojok ak si len trochu posunie už letí dole,lebo ona ma hlavu užšiu ako krk. Takze tak :joint:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Stopovačka

Poslaťod calwen » Uto 23.02.2016 10:25

Lindi tie ovciaky to proste vedia, hlavne maju akoby uzsiu hlavu nez krk,moji keby chcu tak sa vyvlecu v poho z hoccoho. Mardi ked ma svoje stavy, tak odide z postroja s prehladom :joint:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Stopovačka

Poslaťod hriva » Uto 23.02.2016 10:40

Mala som fenu čo tiež v pohode aj z postroja vyliezla. Sa zaprela, dvihla nejak predné nohy a hlava uz bola vonku rýchlo. A expert hw, na ňom som raz zabudla k9 postroj a cely ten predný diel odkusal :ach:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Stopovačka

Poslaťod Tchor » Uto 23.02.2016 12:31

Pokud si pes sunda pevny kozenyobojek znamena to ze je malo utazeny... Spravne utazeny obojek pes sundat nedokaze...
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Stopovačka

Poslaťod elfinka » Uto 23.02.2016 12:34

A co na tom, ze v nom potom nemoze poriadne dychat :heh:

Ale vazne, mne napriklad pes s viac utiahnutym obojkom strasne chrochtal, hlavne ked mal na nom stopovacku a trosku pobehol. Proste ho to dusilo. Tak neviem ci mam divneho psa, alebo to len ostatni co maju spravne utiahnute obojky ignoruju?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopovačka

Poslaťod hruska » Uto 23.02.2016 12:38

ja som na zaciatku foxu nosila na sirskom kozenom pevne utiahnutom a nikdy sa nevyvliekla a nedusila ani
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Stopovačka

Poslaťod usagi » Uto 23.02.2016 12:44

Ja ak by som chcela dosiahnuť aby sa nevyvliekla,tak jedine priškrtit. Veď si pozrite hlavu môjho psa - široký krk a úplne úzka hlava :nwm: máme za sebou xy rôznych obojkov a skoncili sme pri stahovaku. Mať možnosť používať normálny obojok tak idem do toho všetkými desiatimi, stahovaku by som sa vyhla. A z postroja sa dostane keď chce veľmi ľahko.

A potom je rozdiel náhodné vyvlecenie a situácia kedy pes urobí všetko preto aby sa vyvliekol :no: A ako píšem,dve,tri sekundy a je na slobode keď chce.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Stopovačka

Poslaťod hruska » Uto 23.02.2016 12:50

hlavne nerozumiem, preco ocakavas jancenie.
Mne to robil pes posraty z celeho sveta, i vlastneho tiena.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Stopovačka

Poslaťod wer » Uto 23.02.2016 12:53

pes si lahko zafixuje, ze moze vy :kak: s majitelom....
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopovačka

Poslaťod pigie » Uto 23.02.2016 13:03

wer píše:pes si lahko zafixuje, ze moze vy :kak: s majitelom....

Boze tak krasne napisane. Ale pravda pravduca. :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Stopovačka

Poslaťod usagi » Uto 23.02.2016 13:27

Očakávam, lebo ju poznám. Vie, že ma na krku stahovak a nemôže vymýšľať.
Graffca je všetko,len nie po :kak: pes. U nej je problem opačný s prehnanym sebavedomím. A to od prveho dna,ešte v Zamberku. Vedieť vtedy,čo má čaká tak letí späť na dvor.

Inak škoda,že ju niektorí mudrlanti nezažili ako stena. Keďže vyrastala na cvicakoch a seminaroch a ľudia odtiaľ mi odporúčali ju vrátiť,kým si na ňu ešte človek nenavykne. U nás je to boj,kto z koho. Od prveho dna.
Ona nie je submisivny pes. Ale zbytočne kecy toto. Ok,tak ja som najnemoznejsi človek na svete, ale aha - počkať,ešte je tu Charlie,ktorý sa napriek fakt ťažkým začiatkom správa diametrálne odlišne než väčšina krpatych psov. Tak možno ešte z mosta neskocim,zatial :prd:

Graffca má 2 roky,trapime sa ďalej,ešte to podľa mna nie je stratené,aj keď by to možno mnohí najradšej do stratena poslali. Vážim si každého kto nám v niečom pomôže,kto nás posunie vpred. Vŕtania riešiť uz nemienim. To ze Graffca sa považuje za pupok sveta mi je jasne. Hľadám riešenie,pýtam sa,nahanam sa za odborníkmi. Zaberá na ňu fyzicky trest. To je chvilku ako baránok. Ale touto cestou nechcem ísť.

Na pomaly každú otázku odpoveď,že pes na mňa :kak: ok,dík to viem :smile: Ale práve to sa snažím dostať pod kontrolu, niekedy viac,niekedy menej úspešne.

Na fóre je nové stena,kamoška má nové stena - a ja nie som slepá. Vidím že východiskové body sú úplne niekde inde ako sme mali my. A na to som veru pripravená nebola. Ale čo človeka nezabije.....
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Stopovačka

Poslaťod wer » Uto 23.02.2016 13:34

pockat. to nebolo v zlom na teba. :heh:

aj ked teda ja si myslim, ze na teba bola ona tazky oriesok, nevies byt tvrda a dosledna. a to tiez nemyslim v zlom, proste je to tak a ty sa musis obzerat po inej povahe vopred.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopovačka

Poslaťod Tchor » Uto 23.02.2016 13:42

Pritazeny obojek dychani neomezuje pokud neni uzky - pes ma jinou anatomii krku nez clovek a tlak se rozvrstvi a pusobi na svaly na krku nikoli na tracheu. Tlak na tracheu je mozny v podstate jen na uzkem obojku pri tahu psa. nebo pri umisteni obojku tesne "pod bradickou".
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Stopovačka

Poslaťod usagi » Uto 23.02.2016 13:44

Dôsledna som vo vsetkom v živote,ale pri Graffči nie - viem. A to nie,že som si povedala "tak nebudem dôsledna teda", jednoducho ten pes má takú výdrž akú ja nedávam.

Veď už len táto stopovacka....mala 50 cm šnúrku a proste odvolatelna od psov,od motoriek, od ľudi, ani sa za nimi už nerozbehla. A potom cvak a pes okamžite v ťahu,to proste kto nezazije vôbec netuší ako zo mňa vtedy vyprchala v priebehu sekundy akákoľvek chuť, ale aj energia ešte niečo riešiť.
A takýchto zlomov bolo veľa,za každým krokom dopredu nasledujú aj dva kroky dozadu.
Kopec práce za nami,ešte viac pred nami. Že to zatiaľ ideálne nevyzerá? Veď možno ani nikdy nebude :ua:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Stopovačka

Poslaťod pigie » Uto 23.02.2016 13:56

Kluuuud, to chce len klud :heh: Aj ja si uz len take hovorim. Ja dokonca vidim na konci tunela svetlo, ze raz sa s tym psom fakt a naozaj zzijem a nebudem sa len pretvarovat :haha: A to mam kabelkaca!!!! Si predstav jak neschopne sa citim ja :haha: Ani ja som to nemyslela v zlom, to je len skonstatovanie. Na mna to plati tiez :no:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky