Stopovačka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Poslaťod Silwuska » Uto 18.09.2007 13:19

Lenka toto fakt rešpekt...to si super vymyslela...to som aj ja robievala...budes spokojna aj ty aj pes aj vasi... :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod shishi » Uto 18.09.2007 15:27

no a tym kratkym voditkom som myslela ozaj take aby si neublizil.... ja nie som odbornik ani nic,len proste niekedy ked bola nasa mensia a sme boli vonku,tak sme jej nechali normlane kratke (nebol tam teren ze by si ublizila a bola blizko nas) a posluchala viac vtedy...
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 18.09.2007 17:31

shishi píše:no a tym kratkym voditkom som myslela ozaj take aby si neublizil.... ja nie som odbornik ani nic,len proste niekedy ked bola nasa mensia a sme boli vonku,tak sme jej nechali normlane kratke (nebol tam teren ze by si ublizila a bola blizko nas) a posluchala viac vtedy...


no ano, toto moze byt skvela varanta ak sa havo, ako moj, potkyna o stopovacku. lebo ak mu necham vlacit stop. tak sa skoro vobec nehybe, tvari sa strasne naduto a tak podobne. vyskusam. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 26.09.2007 18:56

ja som síce dlho psa na stopovačke nemala,ale dosť som tu o nej písala...dnes som ho už pustila pekne navolno a na každé privolanie krásne pribehol..takže paráda..uvidíme ako to pôjde ďalej.. :jupi: myslím že stopovačka aspoň trocha pomohla :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 27.09.2007 12:07

gratulujem :cool:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 27.09.2007 15:13

Úlfheidr píše:gratulujem :cool:


ďakujeme pekne :ahoj:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod janka » Pia 28.09.2007 18:14

Ja keď svojho psíka pustím tak skoro nikdy nepríde tak väčšinou používam stopovačku,ktorú len tak pustím a on sa do toho dakedy zamotká a ho to spomalý,ale oveľa častejšie ho pustím a ťahá za sebou 1 metrové vodítko-vtedy príde na zavolanie vždy...ja už neviem ako ho to mám naučiť. :plac:
janka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Pozdišovce

Poslaťod Lenka.Buddy » Pia 28.09.2007 18:30

janka píše:Ja keď svojho psíka pustím tak skoro nikdy nepríde tak väčšinou používam stopovačku,ktorú len tak pustím a on sa do toho dakedy zamotká a ho to spomalý,ale oveľa častejšie ho pustím a ťahá za sebou 1 metrové vodítko-vtedy príde na zavolanie vždy...ja už neviem ako ho to mám naučiť. :plac:


no o tom som tu už s niekým kecala,že by sme mu niečo nechávali visieť na krku..ale neboj moj tiež nie vždy príde na privolačku :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod lusy » Pia 28.09.2007 18:35

janka a co robi ked ho mas na stopovacke? tiez nechce prist?
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod janka » Sob 29.09.2007 15:13

lusy píše:janka a co robi ked ho mas na stopovacke? tiez nechce prist?

Tiež nepríde ale keď zahrám,že idem preč a ani sa za ním neobzriem tak vtedy príde ale keď zacíti jarabicu alebo hocičo tak na mňa zabudne...
janka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Pozdišovce

Poslaťod lusy » Sob 29.09.2007 16:26

janka píše:
lusy píše:janka a co robi ked ho mas na stopovacke? tiez nechce prist?

Tiež nepríde ale keď zahrám,že idem preč a ani sa za ním neobzriem tak vtedy príde ale keď zacíti jarabicu alebo hocičo tak na mňa zabudne...


jani a na co potom mas tu stopovacku, ked odchadzas??? ved daj povel a ked nereaguje potiahni za stopovacku. ak nechce prist, tak ho pritahuj k sebe. alebo ked pises, ze s voditkom pride vzdy, tak mu ho nechavaj stale. nemoze to byt take tazke s tym naucenim. :no:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod janka » Str 03.10.2007 13:40

lusy píše:
janka píše:
lusy píše:janka a co robi ked ho mas na stopovacke? tiez nechce prist?

Tiež nepríde ale keď zahrám,že idem preč a ani sa za ním neobzriem tak vtedy príde ale keď zacíti jarabicu alebo hocičo tak na mňa zabudne...


jani a na co potom mas tu stopovacku, ked odchadzas??? ved daj povel a ked nereaguje potiahni za stopovacku. ak nechce prist, tak ho pritahuj k sebe. alebo ked pises, ze s voditkom pride vzdy, tak mu ho nechavaj stale. nemoze to byt take tazke s tym naucenim. :no:


:ach: stopovačku má preto,lebo bez nej by sa rozbehol jak nenormálny a silne pochybujem či by sa vrátil. :plac: preto keď má 10 metrové vodítko sa sem tam zašputá a spomalí.A s tým krátkym vodítkom nepríde úplne vždy,iba keď ho volám a sa rozbehnem preč si uvedomí,že ja som vodca tak ma nasleduje :ha: ale keď mu dám povel voľno-málokedy sa vráti...takže nie je to až tak jednoduché... ale už sa lepší lebo včera som zakričala ku mne a sa rozbehol a pekne pobežal ku mne ...a to hlavne preto lebo cvičím s klikerom..odvtedy oveľa častejšie príde na zavolanie. :smile:
janka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Pozdišovce

Poslaťod archelsa » Str 03.10.2007 14:00

čaute, formou stopovačky som to tiež trošku skúšala. Privolavačku cvičíme aj na cvičáku , i keď takým spôsobom sa to tie psy asi nikdy nenaučia. Asi tak: tréner drží psa ja utekám , pripadne volám , prebehnem asi 10-20 metrov (povel), on psa pustí a pes pribehne....to urobí asi každý pes.Ale ja som si urobila svoju metódu keď som asi dva týždne všade so sebou nosila pamlsky. Išla som na prechádzku a každých 5 minút som ho privolala....čo bol pustený alebo na vodítku. A nejak sa to naučil. Pravdaže sú situáci, ktoré pozná asi každý. U mňa sú to rušivé elemnty ako sučky, myši a podobne. Ale v celku som s privolávačkou spokojná..a kliker nám len pomohol. Inak kliker je strašne fajn na K nohe. Pretože kliknete hneď ako sa vám pes pozrie do očí. A teraz mi už pozerá stále, takže má pekne zalomenú hlavu hore :lol: . Takže asi tak--a ta stopovačka mno...stačí naučiť princíp že povel a prídeš ku mne, potom niečo dostaneš a ak nie tak si ťa cuknem k sebe ...aspoň podľa môjho názoru. Inak perfektne spracovaná problematika ohľadne Privolávačky je na stránke Rudolfa Desenského http://www.psycholog-psu.cz prajem príjemné dlhé čítanie :ha:
Obrázok
archelsa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod lusy » Str 03.10.2007 14:59

janka ja som sa nepytala, ze naco ma pes stopovacku, ale ze preco ju ty nevyuzivas k tomu povelu? aby si nemusela bezat od psa, tak proste len to trhnutie alebo pritiahnutie.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod janka » Pia 12.10.2007 15:28

lusy píše:janka ja som sa nepytala, ze naco ma pes stopovacku, ale ze preco ju ty nevyuzivas k tomu povelu? aby si nemusela bezat od psa, tak proste len to trhnutie alebo pritiahnutie.

Ok.Sorry...ja aj cvičím tak,že trhnem tou stopovačkou zavelím ku mne a on príde ale potom bez trhnutie nie..jednoducho on vôbec touto metódou sa nedá vycvičiť.
janka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Pozdišovce

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky