Stopovačka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopovačka

Poslaťod Elis » Uto 23.02.2016 12:58

usagi píše: Že to zatiaľ ideálne nevyzerá? Veď možno ani nikdy nebude :ua:


nefnukej :-) stejne uz ti zustane :no:
ty ja jak to tu ctu -tak osobne bych teda resila uz to vyvlekani.
co si pes ma co vyvlekat z obojku, postroju?
chápu když se pes boji, nezna to, leknuti - tam to beru.
ale jako zamerne? proc ji to tolerovat?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopovačka

Poslaťod usagi » Uto 23.02.2016 13:31

Zámerne,keď sa chce niekam dostať napr. A riešené to bolo zatiaľ stahovakom,ten zaberá. Ale ona fakt vie presne,kedy nemá šancu a kedy sa jej naskytne - výmenou obojka napr. Ako stopovacka,ja neviem ci som ju korigovala na nej 5krát a zrazu slapala ako hodinky,som bola uvelebena vtedy z nej. Stopovackovali sme skoro polroka, neodvazila som sa ju zložiť a aj som mala zjavne dôvod. Jej sa rýchlo točia kolieska v hlave,okamžite ako blesk dosahuje svojich mét. Vychcana je úplne slabulinke slovo. A najhoršie a nemenné je že ona vie,že ja na ňu fyzicky nemám a ani nikdy mať nebudem. V tomto má istotu a využíva ju.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Stopovačka

Poslaťod wer » Uto 23.02.2016 13:37

tak ono problem bol kdesi na zaciatku... cim dalej sa to len stupnovalo. ty si jej nechavala volnost privelku, vsetko, co jej na ociach bolo vidiet a ona mala pochopit, ze k vsetkemu pozitivnemu sa dostane len a len cez teba. ale ona spoznala same vyhody mimo teba...
ale to sme uz preberali x-krat. :lol: ved teraz vravis, ze sa to lepsi, tak sa tes. dufam, ze vam to uz fakt vydrzi.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopovačka

Poslaťod usagi » Uto 23.02.2016 13:43

Od začiatku áno,ako hovorím stena o akých sa bežne nepíše. A môj prístup bol cez pamlsky, hračky na ktoré ona :kak: bala som sa tvrdsej korekcie,lebo kólia (zosype sa :prd:) + steniatko. A pritom mozno keby už vtedy dostala sťahovak boli by sme inde. A možno nie. Každopádne,nám táto pomôcka veľmi pomohla,preto neviem ci ist zas do stopovačky a nasadiť obojok,pri ktorom zas bude skusat :nwm:

No sú zmeny,fena reaguje na povely aj keď nechce,čo je teda dosť divne. Úprimne,skôr sa obávam zdravotného problému. Alebo sa možno bude harat. Netrúfam si veriť,že jej to ostane.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Stopovačka

Poslaťod pigie » Uto 23.02.2016 13:48

usagi píše: bala som sa tvrdsej korekcie,lebo kólia (zosype sa :prd:)

Ja som sa nebala teda, skor opacne, bola som na taku nastavena a zistila som, ze az tak nemozem ako na Huga, ze to je fakt citlive, staci na to zvysit hlas :heh:
Ale drzim vam palce, fakt, lepsie sa spamatat neskor ako vobec :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Stopovačka

Poslaťod usagi » Uto 23.02.2016 14:04

Tak ale pri koliach sa píše, že neznesú nátlak. A houby (určite ako ktoré), zovseobecňovat sa neda. S koliakmi som riešila od začiatku,proste mi bolo jasné,že máme problém. A rady boli vždy,čakať,vyrastie,dostane rozum,rozhodne netlacit na pílu. V našom prípade chyba,ona by sa nezosypala,akurát by trochu precitla. Takze kombinácia diveho,nic nerespektujuceho šteňata so sebevrazednymi sklonmi a úplne zlého prístupu k nemu. Ale zas do tohto štádia som aj ja musela dospieť,po tomto sa skôr obávam aby som na ďalšie nebola príliš veľká sekera.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Stopovačka

Poslaťod elfinka » Uto 23.02.2016 14:08

Tchor píše:Pritazeny obojek dychani neomezuje pokud neni uzky - pes ma jinou anatomii krku nez clovek a tlak se rozvrstvi a pusobi na svaly na krku nikoli na tracheu. Tlak na tracheu je mozny v podstate jen na uzkem obojku pri tahu psa. nebo pri umisteni obojku tesne "pod bradickou".

Mam asi divneho psa potom. Alebo moc tazku stopovacku? :nwm: Chrcal aj na 2cm obojku, aj na 4cm - ked mal stopovacku tak ze mu sla dole. Chrci aj ked mu na krk zospodu zatlaci postroj.

Usagi - a ako/naco chces pouzit tu stopovacku? Nepojde pouzit proste tak isto ako vtedy ked si ju pouzivala predtym - a v podstate uspesne? Vtedy sa ti z nej nevyvliekala?
Alebo co tak skusit ci sa madam neumudrila a bude sa dalej snazit vyvliekat najprv na normalnom obojku (a napr mat obojky dva = vyvlecie jeden a och, panicka je vsemocna lebo ju budes stale drzat)

Inak ja som si stopovacku asi pokazila nadobro, on si odmeria kedy uz na neho nemozem a zdrhne kludne aj s nou. Po 3 mesiacoch sekania dobroty :nwm: tak uz nejak nemam chut tvrdohlavo pouzivat pomocku len preto ze tato je schvalena ako okej a inak to vraj nejde - je teraz furt pripnuty na kratkom voditku a navolno len ked cvicime, hrame sa alebo aportuje.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopovačka

Poslaťod pigie » Uto 23.02.2016 14:10

usagi píše:Tak ale pri koliach sa píše, že neznesú nátlak.

O cinancoch myslis, ze nie? :heh: Ja som sa musela krotit, ty opacne :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Stopovačka

Poslaťod usagi » Uto 23.02.2016 14:14

V tom období ešte nemala za sebou prvý zdrh z obojka,ako sa jej to raz podarilo
bola neudrzatelna.

elfinka,čo Ti poviem. Graffca keď sa mi vysmykla cez zimu z ruky aj s vodzkou (ľad,dole kopec a podcenena situácia),chmatla v sekunde svoje voditko do papule a lietala aj s ním,takže zachytiť,dociahnut bez šance :prd:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Stopovačka

Poslaťod pigie » Uto 23.02.2016 14:15

Offtopic: Ten pes mal z teba dobru prcu :heh: Sorry, ale musim sa smiat :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Stopovačka

Poslaťod wer » Uto 23.02.2016 14:21

no, to su tie pozitivne metody, ktore su vlastne nakoniec negativne... vznika len nedorozumenie. a hlavne - odmena je to, co chce pes, nie to, co sa mu snazi nanutit majitel, ze ano. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopovačka

Poslaťod usagi » Uto 23.02.2016 14:24

No a dostaň si ale naspäť takého psa :prd: jasne,otočka, zdrh od psa a pes sa vybral preč úplne opačným smerom. Obehol dva baraky,dobehol mňa,spravila kolečko v bezpečnej vzdialenosti a zas preč. Mohla som jej pecenu kravu potiahnuť pred nosom. Nič.

A ou áno,ten uskrn tam bol,v očiach psa je to proste vidieť, že zvíťazil.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Stopovačka

Poslaťod usagi » Uto 23.02.2016 14:26

Mimochodom v začiatkoch som sa snažila o čistú pozitivku,chyba,chyba,chyba. Ale treba sa pohnúť ďalej a nejako sa z toho skúšam vymotat. Ten pes nie je blbý, aj keď tisíckrát poviem,že je sprostá. Nie je,práve naopak.
Naposledy upravil usagi dňa Uto 23.02.2016 14:27, celkovo upravené 1
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Stopovačka

Poslaťod pigie » Uto 23.02.2016 14:27

Bych na nu kaslala a pri prilezitosti, ked okolo mna obehne bych ju zdrapla. Tak som to urobila s Fryom, ked som ho prvy krat neuvazene pustila pohrat sa so psom a oni sa zacali nekontrolovatelne nahanat.... Zbytocne vsetko, mi bolo jasne. Ticho som stala a ked prebehli okolo som zaslapla voditko :joint: Bez slova vzala a slo sa :heh: A odvtedy si dala pozor, aby som take uz neurobila :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Stopovačka

Poslaťod Elis » Uto 23.02.2016 16:19

usagi píše:Zámerne,keď sa chce niekam dostať napr. A riešené to bolo zatiaľ stahovakom,ten zaberá. Ale ona fakt vie presne,kedy nemá šancu a kedy sa jej naskytne - výmenou obojka napr.


a vis, co bych zase resila ja? aby nehnute stala, když ji menim obojek.
ani by me nenapadlo si ji jistit a davat pozor -ze jako by nahodou asi mohla zdrhnout...

většina lidi resi uteky, ale nemá vyreseny zaklady o xy kroku drive :nwm:

včera jsem potrebovala namazat KAcene ranku -palila ji, ja to netusila -si vypiskla, ale nehla se - je zvykla vydrzet osetreni - však ma předtím xy zkusennosti ze to nic není a i se to vyplati.

neber to osobne zase -jen se snazim vysvětlit, proc mozna me pes funguje a jinému ne.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky