Stopovačka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Poslaťod lusy » Pia 12.10.2007 20:30

janka píše:Ok.Sorry...ja aj cvičím tak,že trhnem tou stopovačkou zavelím ku mne a on príde ale potom bez trhnutie nie..jednoducho on vôbec touto metódou sa nedá vycvičiť.

akoze neda sa touto metodou cvicit. ved sama pises, ze ked trhnes tak on pride. ale dufam, ze to nerobis, tak ako si pisala. naprv treba zavelit a potom trhnut. a je celkom fajn, ze po trhnuti pride a nemusis ho tahat. a nemozes cakat zazraky hned. ako dlho uz cvicis so stopovackou?
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod janka » Štv 18.10.2007 17:56

lusy píše:
janka píše:Ok.Sorry...ja aj cvičím tak,že trhnem tou stopovačkou zavelím ku mne a on príde ale potom bez trhnutie nie..jednoducho on vôbec touto metódou sa nedá vycvičiť.

akoze neda sa touto metodou cvicit. ved sama pises, ze ked trhnes tak on pride. ale dufam, ze to nerobis, tak ako si pisala. naprv treba zavelit a potom trhnut. a je celkom fajn, ze po trhnuti pride a nemusis ho tahat. a nemozes cakat zazraky hned. ako dlho uz cvicis so stopovackou?

Ja nwm,už asi rok a pol... :plac: ale už odvtedy čo som naposledy napísala príspevok mi psík prichádza vždy,lebo sme si zobrali ďalšieho,ktorého sme našli opusteného a dávali sme mu jesť a tak sme sa na neho naviazali ...že už máme 2psov :ha: a odvtedy čo k nám prišiel ho Bady všetko učí..ja poviem napr.ku mne a príde na cca99% a potom príde aj Scooby takže od minulého týždňa už stopovačku nepoužívam ,obaja psíkovia behajú popri mne.Scoobyho(najdúcha)nezaujíma nič iba ja :ha: a Badyho jeho samé vône takže mu pre istotu dám pomoicné vodítko kt.má cca 25cm-on vtedy vie že má ísť pomaly...a s tou stopovačkou som cvičila tak že som zavelila ku mne a trhla som poriadne ale on sa v strede zastavil a odbehol preč.Ale už ma to veľmi netrápi lebo už počúva aj bez nej...ale určite ju budem používať napr.v lese lebo on keď uvidí srnku tak sa rozbehne :ua:
janka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Pozdišovce

Poslaťod archelsa » Pia 19.10.2007 18:46

ta metoda s dvoma psami je super, ze jeden pocva a druhy sa uci. ja som tak svojho naucila stekaj. kamoskyn ovciak vie a ked zastekal som mu dala pamlsok akonahle to videl moj pribehol a tiez som mu povedala stekaj a tak sa naucil. alebo zas ten ovciak nechcel ist do tunel, tak isiel najprv moj a ovciak za nim. :lol:
Obrázok
archelsa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod Iwka » Sob 29.12.2007 23:02

no my mame stopovacku od vianoc, a chodime na nej von. aje super, s takou malou karabinkou, je akurat na westa . vysla nas 200SK
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 30.12.2007 13:00

Ako som tak chodila po outdoor shopoch, tak ma napadlo, že stopovačka pre yorka, alebo iného malého, by sa dala napr. spraviť z takzvanej lavínovej šnúry (vyzerá to ako supertenké horolezecké lano, má to asi 3 mm) je to veľmi pevné a ľahké. na koniec nejakú karabínku, veľmi maličkú, také som videla v železiarstve.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: stopovačka

Poslaťod katka » Str 20.02.2008 14:07

som trošku domotaná z tohto vlákna.....
jedna dievčina mi tiež odporúčala pre naučenie "ku mne" používať stopovačku......vraj to super zaberá aj na takých tvrdohlavcov ako je môj mamut...
môže mi to tu niekto ozrejmiť ako pre debila, čo a ako?.... stopovačku mám po starom psovi asi 10 metrovú, len si to neviem dosť dobre predstaviť
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: stopovačka

Poslaťod Tasha » Str 20.02.2008 14:20

No stopovačka pomáha psovi uvedomiť si, čo od neho chcete. Ale ak to ten pes urobiť nechce, tak to jednoducho nespraví. Môj rotvajler sa vyše roka učil privolanie. Aj na stopovačke, aj bez nej. No hrôza. A keď prešiel cez pubertu, tak stačí raz zavolať a príde. A čo sa týka malamuta, tam to bude asi trošku zložitejšie. Určite je potrebné ho unaviť, ale nie na každého to zaberá. Kamarát malamuta mal. Cvičil ho asi 2 alebo 3 roky na cvičáku a nakoniec psa predali niekam do hôr, kde má možnosť voľného pohybu a na zavolanie aj niekedy príde...
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: stopovačka

Poslaťod katka » Str 20.02.2008 14:25

jj....malamut má doosť špecifickú povahu a ak chce niekto psa na povely, malamut nie je vhodný....
ja s týmto problém nemám..je dobré, ak príde na zavolanie, ale ak nie, nevadí, lebo aj tak bude väčšinou ťahať...nevidím v tom až takú tragédiu...
zaujímavé u toho môjho ale je, že akonáhle sme vonku s iným psom, pribehne okamžite ....ale to bude skôr tým, že je strašne majetnícky a žiarlivý...príde len aby ten druhý pes nedostal odmenu čo mám vo vačku ....
ja ho to chcem naučiť hlavne kvôli môjmu frajerovi....lebo ten je celý nahnevaný, nadáva mi, čo za sprostého psa to mám, ak nemôžem ísť na prechádzku a peso v pohodičke vedľa mňa na voľno....mno vysvetlite človeku, že nemáme NO ale malamuta-lovca.. :nwm: ja to plemeno milujem práve také aké je a vôbec mi nevadí, ak idem na prechádzku na flexine... :lol:
mne išlo skôr o vysvetlenie princípu, ako napr.....pripnem psovi stopovačku, pustí ho, stopovačku ide za ním po zemi. Ak ho chcem privolať, zavelím, ak nereaguje, chytím stopovačku a trhnem....
Naposledy upravil katka dňa Str 20.02.2008 14:33, celkovo upravené 1
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: stopovačka

Poslaťod Tasha » Str 20.02.2008 14:32

Vymeň priateľa. :heh: Ale nie sranda. TAk pri nohe by mal vedieť chodiť. ale keď je pustený a dostane povel voľno, tak je normálne, že nepôjde pri nohe, ale pôjde si po svojom (označkovať stromy,...)
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: stopovačka

Poslaťod BinLadin » Str 20.02.2008 15:29

darley píše:No stopovačka pomáha psovi uvedomiť si, čo od neho chcete. Ale ak to ten pes urobiť nechce, tak to jednoducho nespraví. Môj rotvajler sa vyše roka učil privolanie. Aj na stopovačke, aj bez nej. No hrôza. A keď prešiel cez pubertu, tak stačí raz zavolať a príde. A čo sa týka malamuta, tam to bude asi trošku zložitejšie. Určite je potrebné ho unaviť, ale nie na každého to zaberá. Kamarát malamuta mal. Cvičil ho asi 2 alebo 3 roky na cvičáku a nakoniec psa predali niekam do hôr, kde má možnosť voľného pohybu a na zavolanie aj niekedy príde...

DARLEY ...naucit privolani na stopovace je otazkou cca ctrnacti dni nez pes pochopi zaklady a co se ponem chce.Je to predevsim veci spravneho nacasovani,reflexu a provedeni.Zejmena ze zacatku si musis hlidat duslednost a postupovat tak aby pes vse zvladal.Postupne stridar a ztezovat prostredi kde provadis nacvik.Mnoho psovodu prave diky neskusenosti nebo minimu skusenosti zejmena pokud zacinaji dela zakladni chybu ze prilis na psa tlaci nebo preceni co uz pes zvlada a delaji privolani v prostredi kde pes je rusen okolnimi podnety ketrym da prednost pred psovodem a ten neumi vhodne danou situaci resit...
Velmi dulezitou casti pri jakemkoliv nacviku,zejmena pokud ucim privolani jak moc jsem schopen psa motivovat,jak pronej vycvik umim udelat zajimavym.To spolu se zvladnutim nacasovani je zakladem dobreho privolani....
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: stopovačka

Poslaťod Amaguk » Str 20.02.2008 15:55

Prave tu poslednu vetu treba zdoraznit, najma v pripade psov nezavyslejsich povah, akymi su severania, kde sa to este kombinuje s ich silnym loveckym pudom - cize pre Katku je potrebne uvedomit si najma tieto motivacne veci v suvislosti s vychovou psa, ktory nema v povahe oblubovat cvicakovu "buzeraciu".
Co uvadza BinLadin je vseobecnme odporucany postup, ale neverim, ze kazdeho psa da naucit spolahliva privolacka za 14 dni. mozno naozaj tie zaklady v kontorlovanom prostredi, ale nie privolanie za kazdych okolnosti. a urcite nie u severana
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: stopovačka

Poslaťod Tasha » Str 20.02.2008 15:58

Bin Ladin, ja s tým problém nemám. Aj darley rýchlo pochopil čo po ňom chcem. Len vďaka jeho tvrdohlavosti trvalo skoro dva roky, kým to ovládal na 100%. Bol to prvý pes, ktorému som sa venovala a cvičila ho aj na cvičáku. Teraz s mojimi ďalšími psami to už ide bez problémov. Vyvarovala som sa chýb, ktoré som robila pri darkovi a teraz to už ide ľahko. Len som napísala svoje postrehy...
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: stopovačka

Poslaťod Ulfheiðr » Str 20.02.2008 16:00

Amaguk: Asi tak. ja tu vidím jeden veliký problém, že máloktorý výcvikár s týmito plemenami pracuje a ešte máloktorejší skutočne pozná ich povahu. Nieje na tom nič zlé, ani hambaté, lebo je len logické, že s nimi nerobia. Horšie je, pokiaľ sa s plnou vážnosťou snažia na tieto plemená aplikovať metódy a očakávania ako na ovčiakov, alebo retrievrov.
So severanov nieje možné robiť niečo čo niesu.
Toť moje pozorovanie.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: stopovačka

Poslaťod BinLadin » Str 20.02.2008 16:11

Amaguk píše:Prave tu poslednu vetu treba zdoraznit, najma v pripade psov nezavyslejsich povah, akymi su severania, kde sa to este kombinuje s ich silnym loveckym pudom - cize pre Katku je potrebne uvedomit si najma tieto motivacne veci v suvislosti s vychovou psa, ktory nema v povahe oblubovat cvicakovu "buzeraciu".
Co uvadza BinLadin je vseobecnme odporucany postup, ale neverim, ze kazdeho psa da naucit spolahliva privolacka za 14 dni. mozno naozaj tie zaklady v kontorlovanom prostredi, ale nie privolanie za kazdych okolnosti. a urcite nie u severana

Neexistuje univerzalni metoda jak vycvicit psa,pokud delam se psem musim vzdy vychovi,pozdeji vycvik usit na miru tomu kteremu psovi s kterym delam...
Mluvim o kvalitnich zaklaech ktere budu pak pozdeji systematicky rozvijet-toje opravdu na delsi dobu.
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: stopovačka

Poslaťod Ulfheiðr » Str 20.02.2008 16:44

ja by som prehodila postup. Najprv si psa priťahovala, kým nepochopí čo chcem a potom stačí len cuknutie, ako doplnok povelu, istá pomôcka.
To cuknutie by som nerobila ako trhnutie, lebo nebolo by fajn, aby s tým mal zlý zážitok. Jemné cuknutie bohato stačí, netreba aby bolo počuť šupu a pes letel vzduchom.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky