Výcvikové metódy - Viktor Dostál

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Lucka00 » Uto 02.12.2008 20:20

od Sophie v Uto 02.12.2008 10:34

zbezne som to skukla a uz viem odkial "vietor fuka" je to zalozene na principe prirodzenej komunikacie, ktory ak sa nemylim pochadza z prace s konmi (Parelli, v Cechach napr Honza Blaha s Gastonom) niekto to odsudzuje, ini sa pred ich pracou sklanaju.. takze aj toto je nieco na tento sposob aj ked nemyslim ze toto je ta spravna cesta pri vychove psa, co je nieco uplne ine ako kon... ale tazko povedat
"Môj teriér nerozpráva. Asi preto mu rozumiem..." Pierre Wolf

tym chces povedat co? ze len s konmi sa pracuje na zaklade komunikacie a so psami nie???nie je to hlupost? tak mna by zaujal vas nazor preco su teda "problemovy psy"-neposluchaju atd. je to tym ze clovek povie "zle povel?"(aj take som uz pocula :bum: :bum: )a nie je to nahodou tym ze chyba autorita u cloveka?a postavenie vodcu.....a to ako pusta Sedyho k psom on dobre vie preco to tak robi Sedy je prirodzene dominantny pes s podobnym vlcim vzorcom chovania a psie konflikty riesi absolutne neagresivne!!!!vid. video.....a to ze psy musia spat v posteli nehovorim aby tam spal neaky kaukazak,SAO a pod. v noci strazia a su samostatny do urciteho veku ale urcite ano pokym si vytvorite so psom vztah a bude va vnimat ako vodcu a ked ho date von a bude to jeden z tych samostatnych plemien prekazat mu nebude ak bude vonku je jasne ze napr. maltezacik,retrievre atd. by postradali
Lucka00
Okoloidúci
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Nitra

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Lucka00 » Uto 02.12.2008 20:35

OD LUSY:ako trest odporuca vytrepanie za kozu

a ako by si trestala ty psov???ten clovek daval dokopy "brutalne skazene" psy tak ma asi dar od BOHA kto neverim v Boha tak je to tak proste :lol:
Lucka00
Okoloidúci
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Nitra

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod mika » Uto 02.12.2008 20:37

Preco su problemove psy?

Pretoze niektori ludia su idioti a nerozmyslaju. :bum:
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod lusy » Uto 02.12.2008 20:51

a pre toho psa je podla teba prirodzene ked ho vytrasie za kozu?? s mojich skusenosti, to prave naopak vyvola u psa este vacsiu agresiu. a ked uz pises o trestani, ze ako? ja sa pytam a preco???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod AlicaGGG » Uto 02.12.2008 21:42

lusy: presne aj ja suhlasim s tym trasenim... to vidim aj ja na mojej belle, ked ju chytim za kozu na krku lebo nieco spravi co nema tak hned mi zacne kusat ruku (aj ked nie silno - to by si nedovolila), cize to by som ju mohla trast od rana do vecera aj za to kusanie, lebo keby som ju trasla tak by ma zasa zacala kusat a ja by som ju zasa za to trasla - neviem ci to niekto pochopil :heh:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Casey » Str 03.12.2008 8:16

Lucka00 píše:OD LUSY:ako trest odporuca vytrepanie za kozu

a ako by si trestala ty psov???ten clovek daval dokopy "brutalne skazene" psy tak ma asi dar od BOHA kto neverim v Boha tak je to tak proste :lol:



ked je vo svojej svorke alfa samec a pouziva psiu kominikaciu tak potom by mal pouzivat aj tresty ako vodca svorky....a vytrepanie za kozu je absolutna sprostost a zauzivana fama....vodca takto ineho psa nikdy netresta ....pozri si neaky dokument ako tresta vo vlceje svorke alfa samec ostatnych clenov.....na Dostala si nazor z webu robit nechcem a nazivo som ho nevidel, takze k jeho ostatnej robote sa radsej nebudem vyjadrovat :ha:
Lucka tebe osobne pomohol so psom ?
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Lena » Str 03.12.2008 9:14

i am sorry. vôbec nie som nejaký výcvikár profesionál ale riadim sa svojim rozumom a snažím sa vžiť do kože psa keďže mi nič iné neostáva pri mojom "problémovom" psovi (bojazlivosť). trasenie za kožu??? ešte raz i am sorry-magorina-už len keď si predstavím ako sa hrá môj taro s NO-naháňajú sa a chytajú sa/kusajú za kožu. majú z toho desnú radosť, a keď ho šklbnem ja tak je to doslova "povel" - poď sa hrať ktorý on pochopí. čiže výsledok nie je spacifikovanie ale následné rozbláznenie. Ak by to bol pes agresívny-nápodobne-kusol by do ruky-resp-chcel by sa brániť......každý pes je iný. ja mám vo svojej blízkosti dva typy problémových-bojazlivý, agresívny-ani na jedného by som to nemohla použiť.....každý má svoje "výcvikové" metódy. niektorí sa venujú hlavne samotnému výcviku, niektorí hlavne zmene povahy-resp.zmene určitého stavu v ktorom sa ten pes nachádza čiže nie priamo učenie povelov-každý to robí inak a každý musí vedieť ako na to....nezistí to iba prečítaním si jedného názoru a šmitec. musí spoznávať, zisťovať, učiť sa a potom skúšať na svojom psovi a ako výsledok bude určiť jednu vhodnú metódu ktorá zaberá na toho jeho psa.

btw. lucka aj mňa to zaujíma-mala si s ním osobné skúsenosti? a mala si skúsenosti aj s inými ľuďmi a s inými psami keď práve jeho vyhlasuješ za toho naj?
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Silwuska » Str 03.12.2008 9:31

Lena pekny prispevok :smile: :jop:

Ked tak nad tym rozmyslam tak jedine co by sa dalo pouzit v spojeni s tym "robit nieco s kozou" je stipnutie, "cvaknutie", to mi pride ako jedine logicke "potrestanie"...ja to aplikujem ked pes robi nieco pri com nevnima prikaz alebo zakaz a nemam ho zrovna na voditku...napr. vcera vylizoval mlieko kocurovi s misky co vie ze by nemal ale proste si povedal ze sa zatne a nereagoval ani na privolanie, tak som sa nenapadne priblizila zozadu a stipla ho do zadnej slabiny...skocil asi meter do luftu jak sa zlakol :lol: a odvtedy sa k tej miske ani nepriblizi :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Lena » Str 03.12.2008 9:51

:haha: chuďák bradvečík.... ale vidíš-znovu tu je tá reakcia- letel asi meter do luftu-toto podľa mňa nespôsobí spacifikovanie problémového psa (keď už na takých lucka neskôr narážala) ale skôr jeho "povzbudenie" do "bláznivejšej" reakcie... :jop:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Silwuska » Str 03.12.2008 10:23

Lena nempochopili sme sa...vyletel meter do luftu bo sa lakol :smile: nenarazala som nato ako vyriesit problemove psa alebo problem ale len nato v akej situacii by sa mohlo dat pouzit nejake chytenie v tomto pripade stipnutie za kozu...ono to stipnutie by mal byt varovny signal, malo by mat taku intenzitu aby to pes pocitil ale zas to nesmie boliet...da sa to pouzit vo viacerych pripadoch ale kazdy pes je natolko specificky ze si myslim ze je tazko napisat v akych...ale to bol len taky odboc od toho sklbcovania za kozu, co je samozrejme hlupost ako taka...je zas ina situacia odtiahnut od niecoho psa za kozu a tak dale a tak dale...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Ulfheiðr » Str 03.12.2008 10:29

ja myslím, že to je rovnaká debata ako o Desenskom.
Každý ma niečo a vždy ide len o zdravé triedenie informácií čitateľom, pretože každý z nich niečo necháva zájsť do vývrtky a nikdo z nich nieje neomylný.
Ale pri tom zdravom rozume, si z každého môžeme niečo v pohode vybrať.
Nikdy nebude existovať takýto človek, ktorý by dokázal uvelebiť každému psíčkarovy.
Ja som zas dostala divné odpovede od Desenského. No čo už.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Silwuska » Str 03.12.2008 10:38

Jop Ulfico dobre hovoris...ja osobne uz proste nemusim tychto samovyhlasenych ludi co "rozpravaju zo psami"...pre mna cim viac medializovany clovek tym horsie (vecsinou tym horsie v komunikacii s ludmi) takze tak :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Ulfheiðr » Str 03.12.2008 10:44

Ale kebyže mám predsa len priškrknúť menšie plus na stranu Dostála, tak je to určite to, že žije viac v bežnej realite a teda aj tie veci sú trochu kontextnejšie na bežného človeka, ktorý nežije niekde na samote. Bohu žiaľ.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Sophie » Str 03.12.2008 11:27

tym chces povedat co? ze len s konmi sa pracuje na zaklade komunikacie a so psami nie???


ja dobre viem co som tym chcela povedat, a sice ze v tomto nemozno porovnavat psy s konmi.. to mas ako hrusky s jablkami.. ale nebudem vysvetlovat kazdy kto sa venoval prirodzenej komunikacii s konmi a ma nejake skusenosti so psami vie dobre o com hovorim :no: nemyslim, ze taketo metody ako dotycny vypisuje su ucinne.. ako priklad dam uz len to tahanie za kozu - suhlasim s tym co tu bolo povedane, sama to na psovi nepraktikujem pretoze je to potom este horsie a hryzie.. takze no comment..
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Amaguk » Str 03.12.2008 11:46

ja tiez nerozumiem, co chces povedat :nwm:
iste ze je blbost pracovat so psami na zaklade konskych metod a naopak, ale pracovat so psami na zaklade prirodzenej psej komunikacie sa predsa da :no:
akurat problem je v tom, ze ak Dostal praktizuje vytrepanie za kozu a vydava to za prirodzenu komunikaciu tak to teda prirodzena metoda naozaj nie je :pac:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky