Výcvikové metódy - Viktor Dostál

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod zeane » Štv 29.01.2009 22:46

ja len pripomeniem drobný postreh z toho diskutovaného videa - tá lajka nerobí nijak markantný rozdiel v chovaní ku psom a ich majiteľom... To je podľa mňa doosť veľká chyba. Čo sa mňa týka - nezotrvám v priestore kde sa nado mnou pokúsi dominovať domáci pes a majiteľ tomu nebráni. TO je totižto krajne nebezpečná situácia - pre mňa a z môjho uhla pohľadu, samozrejme. :smile:
Áno, ja viem, nová svorka, veľa psov, niektoré problémové...
už sa mi nechce písať ďalšíkrát to čo som tam videla ja - toť dva moje príspevky v ktorých to je...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod potucha » Štv 29.01.2009 22:56

max píše:Nie neuhadla si preto som napisala, ze neviem co si tym chcela povedat... :ach:
Je to fajn, ze pises svoje skusenosti, ja som vsak narazala na to, ci si niekedy citala nieco a niekoho ineho ako V. Dostala? :ach: Napriklad mne osobne sa paci jeho nazor Pes a postel, ale ako pisal Raky, treba si vediet vybrat.
Niekto ti tu hodil link, kde sa pise o dominancii, o tom aky je to omyl s tym, ze je dolezite kto kedy vstupuje do dveri.
Citala si ho? Vedela by si zmenit svoje nazory a zaryto netrvat stale na svojom? Vies v tom clanku najst rozdiely oproti V. Dostalovi?
Ja ho sem dam pre istotu este raz http://barney.glenalbyn.org/view.php?ci ... 2005111701
:ahoj:

vazne som neuhadla? hmm... skodaaaa :ua:
iste ze som citala aj ine veci, nie iba poradnu, ved posledne roky dostavam tie knizky pravidelne na vsetky sviatky a aj si sama obcas nieco kupim, mam ich viac, teraz narychlo (letela som ku kniznici) Dr. Bruce Fogle, Petra Kralovcova, Charlotte Schwartz, Linda Tellington-Jones, Vladimir Mikulica, Karel Hartl, Marketa Skalova, Gwen Bailey, Joan Palmerova...
iste viem najst rozdiely v clanku oproti Dostalovi, aj som nasla...hmm... nuz, nazor proti nazoru, ja mam Dostala vyskusaneho, u nas funguje bezchybne
btw: ani nasa nespava s nami v posteli doma, ale ked sme na chate, alebo niekde na viacdnovom vylete, tak ju nechame vybrat a rada si k nam lahne do postele obycajne k noham, a kedze tam spavame v spacakoch, tak jej to bez problemov umoznujeme :smile: a aj mne je to vzacne a prijemne citit ju pri sebe v noci
potucha
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Lena » Pia 30.01.2009 8:24

Potucha mýliš sa. nie každý tu je proti dostálovi....keby sú tu všetci proti dostálovi tak je tu viac ľudí ktorí by o tom kecali.čiže tá smečka by sa prejavila.....Ja osobne nie som proti nemu ale ani za neho......Nie som proti nemu pretože som ho nevidela pracovať na živo, ale nie som ani za neho pretože niektoré rady od neho by z môjho psa spravili ešte väčšieho nerváka, zlomeného neurotika, ktorý by sa bál čo i len posadiť na mieste.....čiže čo pes a pán, to iná osobnosť ktorej sa asi pán Dostál nevenuje, resp. nerozumie....myslím že môže mať niečo v čom niekomu inému pomohol ale nie je to Boh vo svojom obore. To sú pre mňa taký ľudia ktorí sa vedia venovať a správne poradiť všetkým skupinám, masovo a nie len určitému typu :ahoj:
Naposledy upravil Lena dňa Pia 30.01.2009 8:51, celkovo upravené 3
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod mika » Pia 30.01.2009 19:52

Neviete, ako sa Dostal stavia k pyometre? Dnes som hovorila s kamaratkou, ktora bola na jeho prednaske a vraj sa vyjadroval v zmysle, ze by ju liecil homeopatiou. Nechcem predcasne vynasat sudy, tak chcem vediet, ci to od neho pocul aj niekto iny... Na strankach o tom nic nehovori. :nwm:
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Nyssa » Pia 30.01.2009 21:56

presne o tom som na začiatku hovorila. ty tam prídeš so psom, lebo máš nejaký problém, ale pes vidí jedine to, že ťa iný cudzí človek pred ním sundáva (a pes to vníma veľmi dobre). tak ako môže mať voči tebe nejaký rešpekt, či dôveru? keď nedokážeš ochrániť seba, ako máš ochrániť zvyšok smečky? podľa mňa je z toho pes akurát tak riadne zmätený a ak je to nejaký vychcanec, tak bude skúšať na vlastného majiteľa presne to, čo na neho robil p.D., ak je pes "normálnejší", tak si myslím, že toto je najlepšia cesta k strate dôvery a rešpektu voči alfe. a za toto si zaplatím? no ďakujem pekne mr. Dii :ach:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod potucha » Ned 01.02.2009 16:42

Na zaciatku tejto temy ste sa niektore vyjadrili, ze ste pisali V. Dostalovi do poradne a odpovedal vam (parafrazujem) nejake velke bludy, a na zaklade toho odpisujete cely jeho system vychovy psikov a o nom osobne sa vyjadrujete neslusne a dehonestujuco.

Tak vas skusim vyzvat: budte seriozne a napiste konkretne, co vam vo vasej situacii zle, alebo nespravne poradil. Dajte to sem k dispozicii, nech si to mozu pozriet a posudit aj ini ludia.
potucha
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Amaguk » Ned 01.02.2009 18:36

potucha píše:Tak vas skusim vyzvat: budte seriozne a napiste konkretne, co vam vo vasej situacii zle, alebo nespravne poradil.

neporadil ani zle ani nespravne, lebo neporadil vobec, resp. dal mi radu, ktora mi bola v mojej vtedajsei situacii na nic, lebo bola nerealizovatelna, a akosi sa mu o tom uz dalej komunikovat nechcelo...hmm... :nwm:
osobne ma to velmi sklamalo, bo som mala z jeho sebaprezentacie na stranke iny dojem, ale konkreta mojej otazky a jeho odpovede nebudem pisat kvoli tomu, ze sa mi to ako seriozne nejavi rozmazavat to tu na fore.
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod potucha » Ned 01.02.2009 18:49

Amaguk píše:
potucha píše:Tak vas skusim vyzvat: budte seriozne a napiste konkretne, co vam vo vasej situacii zle, alebo nespravne poradil.

neporadil ani zle ani nespravne, lebo neporadil vobec, resp. dal mi radu, ktora mi bola v mojej vtedajsei situacii na nic, lebo bola nerealizovatelna, a akosi sa mu o tom uz dalej komunikovat nechcelo...hmm... :nwm:
osobne ma to velmi sklamalo, bo som mala z jeho sebaprezentacie na stranke iny dojem, ale konkreta mojej otazky a jeho odpovede nebudem pisat kvoli tomu, ze sa mi to ako seriozne nejavi rozmazavat to tu na fore.


podla mna ti presne a logicky vysvetlil, co bolo treba, uplne komplexne ti odpovedal na tvoju otazku aj s vysvetlenim. Akurat, ze ty si asi ocakavala inu odpoved.
potucha
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Amaguk » Ned 01.02.2009 19:47

nemas pravdu, neocakavala som nejaku inu odpoved...ale ocakavala som odpoved, ktora by mi pomohla veci riesit - co je vsak snad dost logicke ocakavanie, ked clovek napise do poradne, nie :no:
ale je to vlastne teraz uz uplne jedno, veci sa vyriesili, a kedze mi jeho odpoved bola vtedy dost na nic a o dalsi konverzaciu a hladanie alternativ akosi uz zaujem nebol, tak som si nasla inu cestu. takze sa necuduj, ze si detaily uz nepamatam, hoci nasu komunikaciu mam doteraz archivovanu.
nikde nevidim na mojom nazore nic dehonestujuceho, proste som len skonstatovala svoju skusenost. verim, ze niektorym ludom jeho rady pomohli,ale ja som to nebola :nwm:
okrem toho nevidim najmensi dovod, preco by sme ho tu mali akymkolvek sposobom nekriticky oslavovat, nikto z nas nie je bez chyby ci neomylny a trufam si povedat, ze sa to tyka aj pana VD.
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Hanka 1 » Sob 07.02.2009 18:01

Potucha, prosím tě, tyhle názory na důvody různého psího chování, tyhle souvislosti a rozbory, které tu píšeš, jsi vzala kde?????
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 07.02.2009 21:50

Potucha, prosím tě, tyhle názory na důvody různého psího chování, tyhle souvislosti a rozbory, které tu píšeš, jsi vzala kde?????


Od svojho guruaaa :poklona:
Všetko čo sem píše je tamkmer kópia jeho názorov. Mám jeho poradňu "preštudovanú", takže to viem s určitosťou povedať. Ona nemá vlastný názor vyrobený skúsenosťou. Ona, tak ako viac ludí, čo sem rozhorčene písalo, nerobia nič iné, len bohapusto papagájujú.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod mika » Str 25.02.2009 13:21

Tak som si precitala cast clankov a cast odpovedi pana Dostala.
Cast jeho rad je dobra a verim, ze pomoze. Ale, ako som to tak citala, tak je vidiet, ze jeho slova maju u ludi vahu. Takze sa mi nepaci jeho presadzovanie nazoru, ze kazda kastracia je to najhorsie na svete. Jasne, ma pravo na svoj nazor, lenze vo chvili, ked zacne presadzovat nazor, ze kastracia neni nutna ani v pripade ochorsnia (napr. prostaty), tak je to zle. (Spominala som tu aj pyometru, o ktorej udajne tvrdil, ze by ju liecil homeopatiou, sice nemam dovod kamaratke neverit, ale nepocula som to/necitala som to osobne, tak to nebudem blizsie komentovat.)
Dalsia vec, ktora ma zarazila, je. ze dost tvrdo zhodil utulky, ktore psov kastruju-lenze, co maju robit? Verim, ze vacsina ludi. ktori si beru psa z utulku su rozumni a neberu si psa na mnozenie... Lenze zvysok je schopny brat si psa, aby mal stenata. Ved kopa popularnych plemien konci v utulku. (napor. Dino-verim tomu, ze by sa naslo dost ludi, ktori by boli schopni na nom mnozit-dalo by sa na nom pekne zarobit-uz som si od niekolkych ludi vypoicula nieco v style, ze som hlupa, ze ho nepripustim, ked je taky krasny a ci viem, kolko by som na tom zarobila), To som sa dostala troicha OT.
Chcela som povedat, ze u mna straca biody, pretoze nevidi veci v sirsich suvislostiach. Ano, fajn kastraciu povazuje za zlu, ale zial ludia su aki su, a niektore situacie sa inak nez kastraciou riesit nedaju.
Kritizuje veterinarov, ktori davaju chybne rady v oblasti vychovy psov, lenze niektorimi svojimi vyrokmi sa dostava na ich uroven.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod mika » Pia 06.11.2009 14:01

Nechcem vyvolat ziaden flame, ale musim to napisat lebo som nastvana... dnes som videla psa, ktoreho pravdepodobne caka eutanazia, kvoli pokrocilemu stadiu rakoviny-metastaz z nadoru varlat. Pes bol kryptorchid, keby ho nechali vykastrovat, mohlo to dopadnut inak.
V tomto pripade to bola asi pohodlnost majitelov. Ale ked som si spomenula, ake nazory p.Dostal zastava a este ich radi ludom...tak som sa pekne nas..la. Jedna z veci, kt. ma na veterine nebavi je boj s ludskou blbostou... :nwm:
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod korra » Sob 07.11.2009 19:19

Priznam bez nasilia, nejaky ten rok dozadu, ked som objavila jeho poradnu, bola som oslnena. Precitala som si knizku, preluskala jeho poradnu a nadabila aj na veci ktore sa mi nepacili. Takze, podtrhnuto-secteno, ano na jeho strankach a aj v knihe je dost pozitivnych a uzitocnych veci, ale najdu sa aj relativne rady, ktore by som neaplikovala a pridu mi dost na hlavu postavene. Rozhodne vsak nelutujem ze jeho knizku mam, kazda informacia sa da nejakym sposobom zurocit. Osobne som sa snim nestretla, ale je len velmi male percento ludi, ktore ho vnima relativne neutralne, skor ludi rozdeluje na dva tabory - milovnici svojho "majstra" a uplni odporcovia. Dalsim nepominutelnym faktom je, ze cez net sa blbo radi, aspon ohladom vychovy a problemov, ved to viac menej vsetci pozname. Co som vsak vzhliadla videa z jeho taborov, skor sa mi to nepacilo ako pacilo, nevyzaruje znich taka pohoda, na mna tak posobia, skor napatie, aj ti psi tam mi pridu taki nejaky neuvolneni, zaskoceni...ale tiez to nieje asi objektivne, zostrihane to moze byt vselijak...
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Amaguk » Sob 07.11.2009 19:29

Co som vsak vzhliadla videa z jeho taborov, skor sa mi to nepacilo ako pacilo, nevyzaruje znich taka pohoda, na mna tak posobia, skor napatie, aj ti psi tam mi pridu taki nejaky neuvolneni, zaskoceni...ale tiez to nieje asi objektivne, zostrihane to moze byt vselijak...

presne tento isty dojem som mala z tych videi aj ja - no nepochybujem, ze to tak aj naozaj je. Su to jeho vlastne videa, takze je dost nepravdepodobne, ze by ich strihal tak, aby nejako umelo vyrobil blbu atmosferu :no:
okrem toho som od viacerych uplne od seba nezavislych ludi pocula sa stazovat ze Dostal nema vobec realisticky pohald na Shadowa (lajka) a ze ho nechava sikanovat ine psy... :nwm: neviem, osobnu skusenost nemam
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky