Výcvikové metódy - Viktor Dostál

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Nyssa » Štv 29.01.2009 19:22

ježiši kriste ale veď ty nemôžeš porovnávať nejakého človeka, ktorý si asi nikdy nevel v mladosti vydobiť miestečko na výslni, tak to rieši takto, s nadriadeným! ako mi on má byť nadriadený? čo som ja jeho? sopľavá žiačka aby mi skákal po hlave? nemám si tam doniesť aj žiacku knižku? v prvom rade má vedieť jednať s ľudmi. takisto p. Desenský robí niečo podobné ako on, ale s ľudmi jednať viem a ľudia ho vyhľadávajú znova a znova (nestotožňujem sa s jeho názormi, ale zase rečník je podľa mňa dobrý).
Ale zase poviem moj nazor: ked mam pocit, ze mam problem so psom a chcem to naozaj vyriesit, tak neriesim ako sa prednasajuci sprava ku mne.

hmm to je nádherný príklad. a nemáš práve pocit, že keď tam Dostál po tebe hučí a pes to vidí a cíti, že tým podkopáva ešte viac tú tvoju autoritu? sorry ak tam človek ide, tak platí za to, aby sa niečo s tým psom naučil, aby ho dokázal pochopiť a nie na to, aby si vypočul aký je úbohý a ešte v niektorých prípadoch si nechá buzerovať vlastného psa zakomplexovanou lajkou
dám ti na to ďalší príklad: pri obranách som mala vždy "hrať" nasr :kak: nú, aby som tak dokázala povzbudiť psa, vieš čo by urobil môj pes, keby videl, že po mne nejaký trpák takto hučí? skús 3x hádať :no:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod potucha » Štv 29.01.2009 19:35

Nyssa píše:ježiši kriste ale veď ty nemôžeš porovnávať nejakého človeka, ktorý si asi nikdy nevel v mladosti vydobiť miestečko na výslni, tak to rieši takto, s nadriadeným! ako mi on má byť nadriadený? čo som ja jeho? sopľavá žiačka aby mi skákal po hlave? nemám si tam doniesť aj žiacku knižku? v prvom rade má vedieť jednať s ľudmi.


Nyssa, prepac ... ale z tohoto kusku tvojho prispevku je jasne vidiet, ze si vobec nepochopila, preco som tie priklady o roznych vztahoch pisala. A zrejme si si ich vysvetlila v sulade s tvojim zamerom presadit tvoj negativny nazor na V. Dostala.
Prosim, nepis tak zbrklo, skus si este raz precitat, co som pisala a co som tym asi chcela povedat. Dovolim si polozit otazku: ty si citala aspon dva tri mesiace prispevkov v poradni V. Dostala? a aj si im rozumela? Teraz nie som si celkom ista, ze si chapala CO tam vlastne V. Dostal pise. Sorry.
potucha
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod max » Štv 29.01.2009 19:49

Potucha to o com hovoris, ze sa clovek sprava vo vztahu k inym inak sa nazyva "maska". Prave to, ze to dokazeme nas totiz odlisuje od zvierat :no: Nechapem preto, preco to ako priklad uvadzat pri vychove psov. Je to dost mimo....

To ze sa niekto nevie spravat k ludom, resp. sprava sa k nim ako k zverom svedci nieco o jeho urovni...
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Nyssa » Štv 29.01.2009 19:55

znovu skopírujem tvoju vetu:
Ale zase poviem moj nazor: ked mam pocit, ze mam problem so psom a chcem to naozaj vyriesit, tak neriesim ako sa prednasajuci sprava ku mne

prepáč, budem riešiť aj ako sa správa ku mne. nechodia tam 5-ročné deti, ale dospelí ľudia, ktorí si tam prídu s dôverou pre radu a nie preto, aby ich niekto ponižoval.
nie sorry, nerozumiem príspevkom p. Dostála, lebo ešte raz - podľa jeho názorov som magor, ktorému pes do rúk nepatrí.

Dovolim si polozit otazku: ty si citala aspon dva tri mesiace prispevkov v poradni V. Dostala? a aj si im rozumela? Teraz nie som si celkom ista, ze si chapala CO tam vlastne V. Dostal pise. Sorry.

Ale neber to osobne - podľa teba ja nerozumiem jeho príspevkom, ale nie som to ja, čo som mala so psom problém :ua: a 2-3 mesiace? to by bolo zbytočné mrhanie časom. a nechcem ťa uraziť, ale nedivím sa, že ti tak učaril. v istom zmysle si presne ako on, ak s vami niekto nesúhlasí, tak ste ako osy a robíte z ľudí debilov, ktorí nerozumejú tomu, čo hovoríte.
to je trestné s ním nesúhlasiť?
nevieš, čo som ja so svojim psom dokázala alebo nedokázala, ale sú väčší "machri" ako p.D. a nepotrebujú si takto liečiť svoje komplexy, sú milí, nekonfliktní a vedia jednať nielen so psami ale aj s ľudmi, keďže sú to v prvom rade ĽUDIA
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod raky » Štv 29.01.2009 20:05

Nebudem hodnotiť prácu p.Dostála - pretože ho nepoznám, ale jeho knihu aj poradnu som čítal a taktiež p.Desenského.
Zaujímavé je, že napr so psom v posteli sa nezhodnú, ale to je jedno... Chcem len povedať, že od každého sa dá niečo naučiť a taktiež kedže každý poznáme svojho psa najlepšie vyberieme si to čo potrebujeme. Niektoré veci nie, napr. tak ako Nysse aj moja chodí keď chce prvá do dverí a predtým kočky a čo ja viem čo ešte. Taktiež keď ideme von - prvá vybehne, ale vie že si tam má sadnúť a počkať. Nikdy som ju to nenútil nerobiť, lebo som nevidel dôvod. Taktiež spala pár krát v posteli, ale bola to mimoriadna situácia a tiež jej to neuškodilo.
Napísal som to preto, že práve potucha sa podľa mňa snažila presvedčiť niektorých nás slušnými argumentami, čo sa tu zatiaľ nikomu ,,nedarilo,,. :ahoj:

P.S. aj od ľudí na fóre si ,,berieme,, len tie veci, čo sú pre nás vhodné...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Nyssa » Štv 29.01.2009 20:08

áno raky, tiež som predsa napísala, že si vážim, že ako jediná dala konkrétne príklady, ale posledné príspevky hraničia s fanatizmom :lol:
mne sa proste jeho vystupovanie nepáči a asi v 80% - možno viac sa ani nestotožňujem s jeho názormi
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod potucha » Štv 29.01.2009 20:18

Nyssa píše:Ale neber to osobne - podľa teba ja nerozumiem jeho príspevkom, ale nie som to ja, čo som mala so psom problém :ua: a 2-3 mesiace? to by bolo zbytočné mrhanie časom. a nechcem ťa uraziť, ale nedivím sa, že ti tak učaril. v istom zmysle si presne ako on, ak s vami niekto nesúhlasí, tak ste ako osy a robíte z ľudí debilov, ktorí nerozumejú tomu, čo hovoríte.
to je trestné s ním nesúhlasiť?
nevieš, čo som ja so svojim psom dokázala alebo nedokázala, ale sú väčší "machri" ako p.D. a nepotrebujú si takto liečiť svoje komplexy, sú milí, nekonfliktní a vedia jednať nielen so psami ale aj s ľudmi, keďže sú to v prvom rade ĽUDIA


ok, som rada, ked sa budeme rozpravat a ani jedna z nas to nebude brat osobne. Na zaciatku sme si povedali, ze je viac druhov vychovy psov. Sam V. Dostal o tom hovorieva. Samozrejme inak sa ku psovi pristupuje, ked z neho chceme mat (iba?) spolocnika, inak obranara, inak loveckeho psa.
Takze napriek tomu, ze vsetci (dufam) uznavame viac druhov vychovy, preco tie osobne narazky na uplatnenie prednasajuceho v zivote, alebo tvrdenie, ze jeho lajka je zakomplexovany pes? Ja v tom praveze vidim zbytocne a nenavistne utoky na jeho osobu.
A s tym, ze kto ma problem so psom, v tom mas velku pravdu. Ja som mala problem, ked bola v nasej rodine "nova", podla mna som mala stastie, ze som narazila na jeho internetovu poradnu a mne strasne pomohla. Aj V. Dostal osobne cez telefon. Odvtedy problemy nemame.
Nepoznam jedineho cloveka, ktory sa drzi (ale naozaj drzi) jeho rad o vychove a napriek tomu ma so psom problem. Ty takeho poznas? Lebo ja nie, a chodi k nemu vela ludi aj opakovane len preto, aby umoznili svojmu psikovi par dni volne behat a uzivat si dostatocne kontakty s inymi clenmi svoho druhu, co je naozaj velmi vynimocna prilezitost. A ak ludia dokazu dodrzovat jeho instrukcie, lebo su logicke a zvyknu si na ne tak, ze im pripadaju neobtazujuce - vsetci su nadseni zmenou svojho psika a vztahu s nim k lepsiemu. Niekedy az doslovne dramaticky rychlo.
Nemyslim si, ze V. Dostal potrebuje inu reklamu okrem svojej poradne, lebo podla vsetkeho miest na sustredeni je vzdy malo, zaujemcov je viac ako sa tam pomesti ludi. Ale nechapem tieto ohovaracky. A nie je toto prve forum (za tie roky, co jeho poradnu citam) kde par urazenych ludi robi okolo svojho zazitku vietor. Podla mna zbytocny a navyse: nespravodlivy voci V. Dostalovi.
potucha
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod potucha » Štv 29.01.2009 20:29

max píše:Potucha to o com hovoris, ze sa clovek sprava vo vztahu k inym inak sa nazyva "maska". Prave to, ze to dokazeme nas totiz odlisuje od zvierat :no: Nechapem preto, preco to ako priklad uvadzat pri vychove psov. Je to dost mimo....
To ze sa niekto nevie spravat k ludom, resp. sprava sa k nim ako k zverom svedci nieco o jeho urovni...

Max, prosim, ani ty to neber osobne, ale ak budem hadat, ze jedna z tvojich najoblubenejsich knih je "maly princ", ze sa asi velmi nezmylim :no:

Ten moj priklad nie je mimo, je to o dynamike ludskej komunikacie. Tym som chcela naznacit, ze aj ludia su radi, ak je ich vztah s inymi ludmi jasne definovany. Ked sa inak spravam k mojej spoluziacke a inak k zubarovi, to nie je maska, to je respektovanie vzajomnej pozicie dvoch ludi v interakcii.

A vyhodne (v dobrom zmysle) je to nielen pre ludi, ale samozrejme aj pre psikov. Ked vedia aku maju voci nam poziciu, ked sa vzdy bez vynimky spravame rovnako (v zmysle hierarchie vo vztahu) a oni sa v nas a v nasom spravani potom lahko vyznaju, nezneistujeme ich a oni funguju bezproblemovo, co je nepochybne zase vyhodne pre vsetkych zucastnenych.
potucha
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Nyssa » Štv 29.01.2009 20:39

prepáč, ale tento posledný príspevok - akoby som čítala článok nejakej sekty
prečo som jeho psa nazvala zakomplexovaným? pár strán dozadu je video s jeho geniálnou lajkou - tak sa na to pozri a potom posúď, či sa takto správa vyrovnaný pes. čo sa týka jeho osoby - tiež pochybujem, že sa takto správa vyrovnaný dospelý človek.
píšeš tu, že všetci sú s ním spokojní - o tom pochybujem, keďže plno ľudí p.Dostál pekne napálil.
Na to, aby sa môj pes vyhral so svojimi rovesníkmi, si nemusím platiť nehorázne peniaze. Btw. ty si na tom "tábore" ani nebola, nemôžeš to objektívne posúdiť
a ešte jedno: keďže si svojho psa poznám a začala by som na neho aplikovať jeho rady (nehovorím že všetky), tak z nej urobím neurotika, ktorý sa bude báť si prdnúť.
mne proste najviac vadí to jeho vyjadrovanie, ale nikomu nebiriem, keď si ho bude obhajovať, ale v tej zdravej miere :no: len stále nepochopím, ako ti tak odborne poradil, keď toho vášho pesana ani nevidel
jo vidíš a ešte jedno ma napadlo - keď tak nad tým uvažujem - Megan je v prvom rade spoločník, ale aj pracák, od ktorého vyžadujem určitý výkon, poslušnosť a dobre odrobenú prácu - keď to tak vezmem podľa neho, mala by som si u nej vydobiť tú pozíciu alfa, aký som ja boh, musí ma poslúchať a bla bla bla. ver mi, že takto by som pri nej ďaleko nezašla :nie:
preto už keď berme to hlavne od jedinca a ak už rady, tak až keď toho psa a jeho problém poznáme osobne. samozrejme všeobecne sa radiť dá, ale nie pri konkrétnych závažnejších problémoch.
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod max » Štv 29.01.2009 22:00

potucha píše:Ten moj priklad nie je mimo, je to o dynamike ludskej komunikacie. Tym som chcela naznacit, ze aj ludia su radi, ak je ich vztah s inymi ludmi jasne definovany. Ked sa inak spravam k mojej spoluziacke a inak k zubarovi, to nie je maska, to je respektovanie vzajomnej pozicie dvoch ludi v interakcii.
A vyhodne (v dobrom zmysle) je to nielen pre ludi, ale samozrejme aj pre psikov. Ked vedia aku maju voci nam poziciu, ked sa vzdy bez vynimky spravame rovnako (v zmysle hierarchie vo vztahu) a oni sa v nas a v nasom spravani potom lahko vyznaju, nezneistujeme ich a oni funguju bezproblemovo, co je nepochybne zase vyhodne pre vsetkych zucastnenych.


Offtopic: Potucha trosku si dovolim vyviest ta s omylu...Maska = persona (alebo opacne, stale je to to iste) - je maskou alebo fasadou, ktoru clovek ukazuje. Odraza ako vnimame rolu, ktoru od nas spolocnost ocakava, ze budem v zivote hrat. Odraza tiez sposob, ktorym chceme byt videni ostatnymi. V skutocnosti sa vsak persona sklada s mnohych masiek...atd, atd.
Nechce sa mi to dalej rozvijat pretoze velmi dobre viem o com hovorim. Nie je to nic dehonestujuce...ale normalny pojem, ktory patri do psychologie osobnosti.

Neviem co si chcela povedat tym Malym princom ale nechavam to na teba. :no:

Tiez mi to trosku hranicny az s prilisnym obdivom, dokonca fanatizmom co moze byt dost nebezpecne. Vzdy je totiz dolezite pri vsetkom nestratit svoj zdravy usudok, svoj pohlad a vediet si zvazit veci.
A hlavne pocuvat viac stran, nie len tu jednu. :no:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod potucha » Štv 29.01.2009 22:15

Nyssa píše:prepáč, ale tento posledný príspevok - akoby som čítala článok nejakej sekty
toto vnimam ako dalsi pokus o urazku a znehodnotenie nazoru ineho cloveka
Nyssa píše: prečo som jeho psa nazvala zakomplexovaným? pár strán dozadu je video s jeho geniálnou lajkou - tak sa na to pozri a potom posúď, či sa takto správa vyrovnaný pes. čo sa týka jeho osoby - tiež pochybujem, že sa takto správa vyrovnaný dospelý človek.

zda sa, ze obe na tom istom videu vidime uplne nieco ine: uvedom si prosim, ze je tam okolo 40 psov, vsetky az tusim na jedneho bez nahubkov, pritom cast je tam psov problemovych. Ved aj preto tam niektori ludia chodia, ze maju problemy so psikmi. Ta lajka sa sprava presne ako vodca smecky: dava vsetkym najavo svoju pritomnost a tak ich vsetkych drzi v mieri a klude. Zacala sa tam nejaka mensia roztrzka, Sedy tam iba prisiel a kazdy z tych psikov isiel svojou cestou, co je jasny znak toho, ze ho ostatni respektuju, aj ked su podstatne vacsi, lebo vo velkosti psa jeho respekt zasity nie je. Jedine, comu som sa cudovala, ze Sedy olizoval okraj papulky inemu psikovi dost dlho... neviem, ci to bola fenka, ktora sa mu pacila, alebo ci to nieco ine znamena (som laik, nerozumiem vsetkym signalom) ale keby bol V. Dostal neferovy clovek a bolo by to nieco zle, tak to predsa moze vystrihnut.
Nyssa píše: píšeš tu, že všetci sú s ním spokojní - o tom pochybujem, keďže plno ľudí p.Dostál pekne napálil.
zase "citas" nespravne. Napisala som, ze ti su spokojni, ktori sa riadia radami V. Dostala, nie ze uplne vsetci, lebo zjavne sa vsetci nedokazu, alebo nechcu jeho radami riadit. Preco to je tak, to neviem posudit.
Nyssa píše: Na to, aby sa môj pes vyhral so svojimi rovesníkmi, si nemusím platiť nehorázne peniaze. Btw. ty si na tom "tábore" ani nebola, nemôžeš to objektívne posúdiť
Zase nepozorne citanie: nebola som tam sice osobne, bol tam manzel, hodne som z neho vytahovala informacii, takze si dost posudzovat dovolim :no: navyse otazka: co su to nehorazne peniaze oproti dlhym rokom pohodoveho zivota s vlastnym psikom?
Nyssa píše: a ešte jedno: keďže si svojho psa poznám a začala by som na neho aplikovať jeho rady (nehovorím že všetky), tak z nej urobím neurotika, ktorý sa bude báť si prdnúť.
Podla mna, dalsi omyl, uz ich ani nebudem pocitat, sorry
Nyssa píše: mne proste najviac vadí to jeho vyjadrovanie, ale nikomu nebiriem, keď si ho bude obhajovať, ale v tej zdravej miere

NO! to je slovo k veci: vadi ti spravanie V. Dostala. Tak ok, nie kazdy vychadza s kazdym, ale preco sucasne znehodnocujes aj jeho vychovnu metodu a spochybnujes jeho vysledky? btw: ja som s nim mala tiez vlastne "problem", ale az potom, ako sa manzel vratil s fotkami zo sustredenia. Posielali sme ich vsetkym, ktori na tych fotkach boli a niektore zvlast vydarene som kdesi zavesila na nete na verejnej stranke. V. Dostal mi napisal a bol hodne nahnevany, tak som ich stiahla. Nevedela som, ze sa tam manzel zaviazal nic zo sustredenia publikovat bez konkretneho dovolenia V. Dostala. Pretoze som to pred zverejnenim fotiek nekonzultovala s manzelom a bola to moja iniciativa, myslela som to v dobrom, tak som tiez samozrejme nemala pocit previnenia a velmi sa ma to v prvom momente dotklo. Lenze - potom som si uvedomila, ze taky zavazok manzel prijal, tak sme ho mali dodrzat. A basta fidly, takze sa napriek tomu sporu na V. Dostala nehnevam, uvedomujem si, ze dane slovo sa moze menit iba so suhlasom oboch stran. A z jeho pohladu (ktory som v plnej miere uznala) som urobila chybu.
Nyssa píše: :no: len stále nepochopím, ako ti tak odborne poradil, keď toho vášho pesana ani nevidel

zase to iste: pisala som predsa, ze si nechal vsetko podrobne vysvetlit, popytal sa na viac veci, ktorym som ja ako absolutny laik vtedy moc nerozumela a ako novacik som ich nepovazovala za dolezite a az potom mi poradil.
Nyssa píše: jo vidíš a ešte jedno ma napadlo - keď tak nad tým uvažujem - Megan je v prvom rade spoločník, ale aj pracák, od ktorého vyžadujem určitý výkon, poslušnosť a dobre odrobenú prácu - keď to tak vezmem podľa neho, mala by som si u nej vydobiť tú pozíciu alfa, aký som ja boh, musí ma poslúchať a bla bla bla. ver mi, že takto by som pri nej ďaleko nezašla :nie:
zbytocne prehanas v sile vyrazov imho. Podla mna dat najavo psikovi, ze kto je v smecke alfa sa nemusi (ale moze, ked clovek chce) ironizovat, ale staci to podla mna normalne iba konstatovat.
Nyssa píše: preto už keď berme to hlavne od jedinca a ak už rady, tak až keď toho psa a jeho problém poznáme osobne. samozrejme všeobecne sa radiť dá, ale nie pri konkrétnych závažnejších problémoch.
nuz, aj tu plati ze problem od problemu. Ak psik napr. pokuse svojho majitela, tak rychla dobra rada moze byt prinosna aj cez telefon. Navyse, ak niekto povie, ze vlastny pes (dospely, nemyslim steniatko) na neho vyhrazne zavrci, tak podla mna nie je o com ani premyslat. Problem tam je, na take konstatovanie netreba psika ani vidiet.
potucha
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod potucha » Štv 29.01.2009 22:21

max píše: Neviem co si chcela povedat tym Malym princom ale nechavam to na teba. :no:

:no: uhadla som? :angel:
max píše:Tiez mi to trosku hranicny az s prilisnym obdivom, dokonca fanatizmom co moze byt dost nebezpecne. Vzdy je totiz dolezite pri vsetkom nestratit svoj zdravy usudok, svoj pohlad a vediet si zvazit veci.
A hlavne pocuvat viac stran, nie len tu jednu. :no:

ved prave kvoli tej IBA jednej strane (protidostalovskej) som sa sem zaregistrovala, aby som to aspon ciastocne vykompenzovala :ach:
potucha
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod calwen » Štv 29.01.2009 22:25

Potucha vobec nerozumies co sa ti tu Nyssa snazi povedat.
Mas zastrety pohlad jednou metodou a nie si ochotna akceptovat ze existuje nieco ine a mozno aj lepsie.

potucha píše:
Nyssa píše: a ešte jedno: keďže si svojho psa poznám a začala by som na neho aplikovať jeho rady (nehovorím že všetky), tak z nej urobím neurotika, ktorý sa bude báť si prdnúť.
Podla mna, dalsi omyl, uz ich ani nebudem pocitat, sorry

Preco je to omyl????
Ja keby som mojmu psovi neustale dokazovala aka som ja alfa a este nebodaj by som ho vytriasla za kozu ako si tu uz spominala...tak mam z neho chodiacu neuroticku trosku ktora sa bez povolenia ani nevy :kak: a o radostnom spolunazivani by teda nemohla byt rec :hmm:

A k Sedymu...obavam sa, ze keby k nemu cirou obrovskou nahodou pustim mojho psa, tak sa mi vrati bud neuroticka troska bojaca sa vsetkych psov...alebo neurotik ostatnych psov napadajuci.

ved prave kvoli tej IBA jednej strane (protidostalovskej) som sa sem zaregistrovala, aby som to aspon ciastocne vykompenzovala

Nie ty to nekompenzujes...fakt je to ako sektarstvo...vsetci milujme VD a mnozme ho...nikto nie je taky dokonaly ako on...je mi z toho zle ako niektori ludia nevidia viacero uhlov pohladu :blee:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod max » Štv 29.01.2009 22:28

Nie neuhadla si preto som napisala, ze neviem co si tym chcela povedat... :ach:

Je to fajn, ze pises svoje skusenosti, ja som vsak narazala na to, ci si niekedy citala nieco a niekoho ineho ako V. Dostala? :ach:
Napriklad mne osobne sa paci jeho nazor Pes a postel, ale ako pisal Raky, treba si vediet vybrat.
Niekto ti tu hodil link, kde sa pise o dominancii, o tom aky je to omyl s tym, ze je dolezite kto kedy vstupuje do dveri.
Citala si ho? Vedela by si zmenit svoje nazory a zaryto netrvat stale na svojom? Vies v tom clanku najst rozdiely oproti V. Dostalovi?
Ja ho sem dam pre istotu este raz http://barney.glenalbyn.org/view.php?ci ... 2005111701
:ahoj:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: psiskolafalco.cz

Poslaťod Nyssa » Štv 29.01.2009 22:36

ak si tú prvú vetu tak brala, sorry, nebolo to myslené ako urážka, ale ako postreh

čo sa týka tej lajky - aj to sa ti zdalo také super, keď písali, ako bezdôvodne napadla iného psa a Dostál vybehol po majiteľovi napadnutého psa? alebo mala opäť na to nejaký adekvátny dôvod?

stále som toho názoru, že kým tam nie si osobne, nemôžeš to objektívne posúdiť, aj keď je to tvoj manžel



Nyssa Napísal:
a ešte jedno: keďže si svojho psa poznám a začala by som na neho aplikovať jeho rady (nehovorím že všetky), tak z nej urobím neurotika, ktorý sa bude báť si prdnúť.
Podla mna, dalsi omyl, uz ich ani nebudem pocitat, sorry

prosím ťa, ako si toto môžeš dovoliť tvrdiť???
pozri sa, sama hovoríš, že si laik. ja nie som majster sveta, ale myslím si, že ako tak psom rozumiem a určite tomu svojmu, tak sa nesnaž ma presviedčať o nejakej neaplikovateľnej blbosti na môjho psa, ktorého ani nepoznáš


V. Dostal mi napisal a bol hodne nahnevany, tak som ich stiahla. Nevedela som, ze sa tam manzel zaviazal nic zo sustredenia publikovat bez konkretneho dovolenia V. Dostala. Pretoze som to pred zverejnenim fotiek nekonzultovala s manzelom a bola to moja iniciativa, myslela som to v dobrom, tak som tiez samozrejme nemala pocit previnenia a velmi sa ma to v prvom momente dotklo. Lenze - potom som si uvedomila, ze taky zavazok manzel prijal, tak sme ho mali dodrzat. A basta fidly, takze sa napriek tomu sporu na V. Dostala nehnevam, uvedomujem si, ze dane slovo sa moze menit iba so suhlasom oboch stran. A z jeho pohladu (ktory som v plnej miere uznala) som urobila chybu.


a toto je čo prosím ťa? embargo na prácu p. Dostála? čoho sa bojí? však nech si na seba hodí copyright :pac: ale hlavne že je taký férový a nemá strach dať nejaké video - ale asi len také, aké jemu vyhovuje :ach:


zase to iste: pisala som predsa, ze si nechal vsetko podrobne vysvetlit, popytal sa na viac veci, ktorym som ja ako absolutny laik vtedy moc nerozumela a ako novacik som ich nepovazovala za dolezite a az potom mi poradil.

ako mu môžeš adekvátne ako laik, ktorý niečomu nerozumie, vysvetliť problém? si mu vrčala do telefónu presne ako tvoj pes. keby si mu poslala video ešte berem, ale telefón?

nuz, aj tu plati ze problem od problemu. Ak psik napr. pokuse svojho majitela, tak rychla dobra rada moze byt prinosna aj cez telefon. Navyse, ak niekto povie, ze vlastny pes (dospely, nemyslim steniatko) na neho vyhrazne zavrci, tak podla mna nie je o com ani premyslat. Problem tam je, na take konstatovanie netreba psika ani vidiet.


tak v tomto sa veeeľmi mýliš. ak pes napr. pokúše svojho majiteľa a on zavolá niekomu, lebo to chce RÝCHLO riešiť a niekto mu zle poradí, pretože vôbec nepozná danú situáciu, môže to dopadnúť horšie, než "nejakým" pokúsaním
Naposledy upravil Nyssa dňa Štv 29.01.2009 22:48, celkovo upravené 1
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky