Kliker

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: KLIKER

Poslaťod zeane » Pia 01.02.2008 11:34

Ja som sice proti klikeru, ale nikomu jeho pouzivanie vyhovarat nebudem :ahoj:
Myslim, ze v agility to moze byt trosicku zradne - kedze nikto nicim neobmedzuje psovodov a psov v okoli parkuru. Vysvetlim. Videla som na vlastne oci (na prvy pohlad) nepochopitelnu diskvalifikaciu kedy sa spolahlivy pes uprostred slalomu zarazil a potom odisiel zo slalomu smerom k psovodovi - evidentne bol zmateny tak ze to uz nerozchodili. Ked sme potom debatovali cim to mohlo byt zistili sme ze to je "klikerpes" :no: a obdalec niekto cvicil s inym "klikerpsom" (aaaa islo nam na nervy vecne klikanie :angel: ). Bohuzial klikol v nespravnu chvilu...
Pouzivatelov klikeru prosim aby ma nelyncovali - len som chcela vysvetlit preco ja kliker pouzivat nebudem. Moja psica sa sustreduje na mna a nie na to, kedy bude pocut klik, klik... Ja chcem aby to tak zostalo, takze kliker pre mna a mojich pesov nie.
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: KLIKER

Poslaťod raky » Pia 01.02.2008 12:34

ZEANE,
super príspevok ani som si neuvedomil toto dalšie riziko, takže :ahoj: kliker a idem kúpiť novú loptičku a zopár piškótov... :smile:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: KLIKER

Poslaťod Rika » Sob 02.02.2008 9:34

Ja kliker používam len ako odmenu, pochvalu za to, že sa pes sústredí a neustále ma sleduje. Inak ho vôbec nepoužívam ani pri dogdancingu, poslušnosti, agility.
Inak na pretekoch agility je to poslednú dobu ozaj strašné. Asi najhoršie čo som ja zažila, bolo minulí rok v jeseni v PP. Nič iné nebolo počuť, len "klik-klik"... myslím, že v agi. sa s tým naozaj neoplatí učiť. Minule mi jedna nemenovaná osoba povedala, že pes musí vedieť, že klikáš ty a tak reáguje len na tvoje kliknutie, to je však podľa mňa blbosť. Ako to on môže vedieť kto kliká, keď je to rovnaký zvuk?... keď ťa sleduje (poslušnosť), tak áno, ale napr. keď beží parkúr, asi ťažko.

A mne to v tom sústredení sa naozaj veľmi pomohlo. Biggy z toho nespustila oči ani na chvíľu a kráčala pri nohe s krútiacim sa chvostíkom a rozžiarenými očkami, sťa hviezdičkami :lol: :heh:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: KLIKER

Poslaťod BinLadin » Sob 02.02.2008 9:49

Rika píše:Ja kliker používam len ako odmenu, pochvalu za to, že sa pes sústredí a neustále ma sleduje. Inak ho vôbec nepoužívam ani pri dogdancingu, poslušnosti, agility.
Inak na pretekoch agility je to poslednú dobu ozaj strašné. Asi najhoršie čo som ja zažila, bolo minulí rok v jeseni v PP. Nič iné nebolo počuť, len "klik-klik"... myslím, že v agi. sa s tým naozaj neoplatí učiť. Minule mi jedna nemenovaná osoba povedala, že pes musí vedieť, že klikáš ty a tak reáguje len na tvoje kliknutie, to je však podľa mňa blbosť. Ako to on môže vedieť kto kliká, keď je to rovnaký zvuk?... keď ťa sleduje (poslušnosť), tak áno, ale napr. keď beží parkúr, asi ťažko.

A mne to v tom sústredení sa naozaj veľmi pomohlo. Biggy z toho nespustila oči ani na chvíľu a kráčala pri nohe s krútiacim sa chvostíkom a rozžiarenými očkami, sťa hviezdičkami :lol: :heh:

Mne napada ze bi stejneho vysledku aby mne pes sledoval by mnelo pomoc dosahnout i pokud je pes vasnivy apoeter,nebo jej do aportu zblaznim-kdy psovy pri navciku zpocatku nechavanm apor sledovat,pak jej uryvam a davam jako odmenu tak zepes jej chyta pri pohybu.....
Tim nutim psa mne neustale sledovat a zaroven jej motiviju
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Clicker-tréning

Poslaťod vymysleny » Sob 02.02.2008 16:08

nemusi byt vasnivy aporter, staci ked je zravy, mal som psa na vycvik absolutne ignoroval aporty a vobec nebol zravy, ale aj v takomto pripade sa to da, bud psa " vyhladujem" alebo ho zblaznim do aportov
vymysleny
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Kliker

Poslaťod kikula22 » Sob 02.02.2008 16:47

Mozno ste tu uz asi pisali ale velmi sa ospravedlnujem ak hej. Chcela som sa spytat ze ako vlastne ten clicker funguje??
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kliker

Poslaťod Rika » Sob 02.02.2008 19:26

:heh: Ja som to skúšala na aport, aj na pamlsky - nepomohlo, ani keď bola vyhladovaná a ani napriek tomu, že je to pažravý bígl :heh: . Viem ju motivovať aj takto, robím to tak vždy na pretekoch aj tréningoch agility, ale pri dlhodobom sledovaní hlavne pri tej chôdzi to ona dlho nevydrží, už som spomínala, že vždy po chvíľkach spúšťa zrak, ako keby ju bolel krk z toho, že sa musí dlho pozerať nahor :ha: .

Kikus, na 6 strane máš odkazy na stránky, tam sa toho dočítaš dosť :no:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: KLIKER

Poslaťod zeane » Sob 02.02.2008 23:02

Rika píše:Ja kliker používam len ako odmenu, pochvalu za to, že sa pes sústredí a neustále ma sleduje. Inak ho vôbec nepoužívam ani pri dogdancingu, poslušnosti, agility.
Inak na pretekoch agility je to poslednú dobu ozaj strašné. Asi najhoršie čo som ja zažila, bolo minulí rok v jeseni v PP. Nič iné nebolo počuť, len "klik-klik"... myslím, že v agi. sa s tým naozaj neoplatí učiť. Minule mi jedna nemenovaná osoba povedala, že pes musí vedieť, že klikáš ty a tak reáguje len na tvoje kliknutie, to je však podľa mňa blbosť. Ako to on môže vedieť kto kliká, keď je to rovnaký zvuk?... keď ťa sleduje (poslušnosť), tak áno, ale napr. keď beží parkúr, asi ťažko.

A mne to v tom sústredení sa naozaj veľmi pomohlo. Biggy z toho nespustila oči ani na chvíľu a kráčala pri nohe s krútiacim sa chvostíkom a rozžiarenými očkami, sťa hviezdičkami :lol: :heh:


aj my sme tam boli... :yes: :yes: a mas pravdu - bolo to priserne... :pac: :pac: :pac:
skoro sme tam z toho :aaa: :aaa: :aaa: :lol: ale aspon sa mi neobhliadala ked tam vzadu klikali tri klikery naraz... :lol:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Kliker

Poslaťod kikula22 » Ned 03.02.2008 9:37

Diky rikus, uz som aj ja kupila kliker a hned ho zacneme aj pouzivat :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kliker

Poslaťod lusy » Ned 03.02.2008 22:27

takze mi sme prave dnes zacali s klikerom na odporucanie vycvikarky. budem informovat o vysledkoch. ak nejake budu. :heh:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re:

Poslaťod Kača » Str 06.02.2008 18:52

Ja som tiež rozmýšlala s mojou bíglicou, že to skúsim... ale počula som, že keď psa naučíš na to, že keď klikneš, je to ako pochvala: tak ťo už vždy ho musím používať? (ten kliker) pretože ak ju na to naučím, tak napr. Sadni. naučím ju to, bude vedieť, že klik znamená, že niečo dobré urobila. A to keď ho už ebudem používať vždy, nebude si myslieť, zatože som neklikla, napr. že to není dobré, není pochvala???
Tomu nerozumiem
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Re:

Poslaťod lusy » Str 06.02.2008 19:53

8kaca8 píše:Ja som tiež rozmýšlala s mojou bíglicou, že to skúsim... ale počula som, že keď psa naučíš na to, že keď klikneš, je to ako pochvala: tak ťo už vždy ho musím používať? (ten kliker) pretože ak ju na to naučím, tak napr. Sadni. naučím ju to, bude vedieť, že klik znamená, že niečo dobré urobila. A to keď ho už ebudem používať vždy, nebude si myslieť, zatože som neklikla, napr. že to není dobré, není pochvala???
Tomu nerozumiem


to mas ako s pamlskami. ked psa nieco nove ucis, tak ho odmenujes zo zaciatku za kazdy splneny povel. no neskor pamlsky nedavas tak casto. tak isto to je s klikerom.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Re:

Poslaťod Amaguk » Str 06.02.2008 19:56

8kaca8 píše:Ja som tiež rozmýšlala s mojou bíglicou, že to skúsim... ale počula som, že keď psa naučíš na to, že keď klikneš, je to ako pochvala: tak ťo už vždy ho musím používať? (ten kliker) pretože ak ju na to naučím, tak napr. Sadni. naučím ju to, bude vedieť, že klik znamená, že niečo dobré urobila. A to keď ho už ebudem používať vždy, nebude si myslieť, zatože som neklikla, napr. že to není dobré, není pochvala???
Tomu nerozumiem

v tych linkoch vyssie to mas vysvetlene :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kliker

Poslaťod lusy » Pon 18.02.2008 13:01

tak sa mi podarilo pomocou klikera naucit psa prosit. :lol: on sa doteraz musel vzdy opierat o moju ruku ci nohu. bolo lahsie klikerom mu vysvetlit, kedy to robi spravne. teda ak sa mu podarilo aspon na sekundu nedotykat sa ma. ked som ho chvalila slovom, tak sa mi nepodarilo v tej rychlosti ani povedat "vyborny". asi zacinam menit nazor na kliker, i ked nepouzivam ho presne tak akoby sa mal, ale iba na zdokonalenie istych povelov.

a chcem ho este pouzit na ucenie povelu stekaj. ten moj blazon po povela iba cvaka zubami. a ked sa mu predtym podarilo steknut vzdy to bolo s vyskokom a ja som ho odmenila. :pac: no a teraz musim odburavat to skakanie. lebo si skor zapamatal to ako steknutie. a steknut sa mu podari fakt iba malokedy a myslim, ze nikdy ta moja reakcia nebola az tak velmi rychla, aby pochopil za co ho odmenujem.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Kliker

Poslaťod janka » Uto 26.02.2008 15:15

A viete niekto ako je to keď máte dvoch psov? Lebo ja už mám dvoch :jupi: a predtým som svojho cvičila s klikerom ale teraz keby som klikla tak by si aj ten druhý myslel že spravil dobre....napr.keby si Bady ľahol a ja by som klikla tak potom by za mnou prišiel aj Scooby pre odmenu....radšej to neskúšam lebo ich dopletiem :ua: taq sama neviem....cvičili ste už niekto s klikerom s dvoma psami naraz?
janka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Pozdišovce

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky