Kliker

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Kliker

Poslaťod janka » Štv 23.08.2007 16:35

Máte niekto skúsenosti s clickerom? Trénujete touto metódou svojho psíka?
janka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Pozdišovce

Poslaťod sandra » Štv 23.08.2007 21:19

ahoj janka,
co sa tyka klikeru je to velmi zlozita medota a sluzi v podstate k jednej veci : ( teda ak som to spravne postrehla a pochopila - ak nie tak ma pls. opravte ) odmena - namiesto hlasovehu povelu. niektori ludia maju pri vyciku v sebe ovela viac emocii ako je treba a niektori muzi maju prirodzene hlboky hlas a preto pes nie vzdy spravne rozlisi odmenu - hlasom ( ked niekto emocne zreve TAK SI DOBRY :vykricnik: pes to nemusi vzdy pochopit a neberie to priliz v najlepsom ) preto sa da pes zviknut na kliknutie ktore pre neho znamena okamzitu pochvalu...
tento vycik je v podstate dost zlozity a treba mat na to skusenosti - lepsie ak sa s niekym o tom poradis -nazivo...

chces trenovat prave s pomocou klikeru?
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod sandra » Štv 23.08.2007 21:43

no jo z prvych par riadkov som pochopila v celku o com sa bude pisat asi tie dalsie odstavce a nemylila som sa....
ja som si akurat dnes citala o klikeri na stranke ivana balabanova ( ak chcete viac info dajte si do googla ) ma ch.s. BO-MLN Ot Vitosha...
a pisal ze tiez nerad pouziva metodu klikeru aj z dovodu ze nema pri vycviku volne ruky... to co som si citala na stranke http://www.letenka.estranky.cz som vlastne dostala tu istu odpoved kliker = pochvala... no ked sa niekto nauci spravne intonovat - coz nema vacsina zien problem a tak je vam to v podstate na nic pretoze moment kedy by som psa odmenila klikom a vzapeti ( loptou, pamlskom ) dalsou odmenou viem vystihnut aj bez kliku iba s povelom SUPEEER a hned lopta... to ze by sa moj pes viac tesil pretoze by ocakaval KLIK ... tak isto ocakava aj moj povel SUPEEER ( kazdy chvali psa inak ja davam super, niekto vyborne a niekto KLIK) ...

este dodam ze ak ma niekto problem s hlasovou odmenou treba sa viac kontrolovat a netreba do toho az tak vkladat emocie...
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Bendy » Sob 25.08.2007 23:12

Ja som cvicila klikerom mojho papagaja a naucil sa vdaka tomu par veciciek, je to aj akasi zvukova stimulacia za spravny ukon, on sa na ten zvuk normalne tesi :cool:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod janka » Pia 07.09.2007 16:49

TO SANDRA
Neviem,či si to dobre pochopila ale to nie je len o pochvale a o tom že nemáš voľné ruky-aspoň myslím.Ja som si tiež dôkladne pozrela tú stránku a proste kliker preto aby pes ochotnejšie plnil povely.Môj hafan vôbec nechcel preskakovať prekážky-vždy ju podliezol ale odkedy cvičíme s pomocou klikeru hneď keď zbadá prekážku s nadšením ju preskočí a je sústredený na moju ruku(aj keď v nej nič nemám) myslím,že preto som zvolila kliker-a pomohol mi pri viacerých cvikoch napr.aj pri privolaní.Podľa mňa je to super.A nie je to len o pochvale,ide to takto za radom najprv KLIK potom PAMLSOK a nakoniec POCHVALA :ha:
janka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Pozdišovce

Poslaťod sandra » Pia 07.09.2007 18:24

no jasne vsak mne je to v podstate jedno .. cvicte si kazdy ako chcete - ja som na to napisala iba moj nazor a to ten ze ho nepouzivam , ani pouzivat nebudem - pre to ze mi v nicom nepomoze a metodu klikeru poznam - psov mam maximalne sustredenych aj bez neho takze moj rozsudok nad klikerom znie.. nie - ale verim ze ak s nim mas dobre skusenosti - tak preco nie... :no:
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Bíglica » Pia 07.09.2007 20:07

Ospravedlňujem sa ale nečítala som všetky príspevky tak možno opičím. Ja kliker používam, som s ním nadmieru spokojná, čo sa týka balabanova, ano pri takej práci aku vyžaduje on od psa s ním musí spolupracovať to je jasné, ale napsíklad naučiť bígla chodzi pri nohe s veselým výrazom je pomocou klikru ovela ľahšie, tak isto cviky na dog dancing, a v lesena stope a pri plávaní. Inde kliker nepoužívam. Nikdy neklikám na zóne ani inde pri agility ,skúšala som to no za následok to malo iba odvedenie pozornosti od prekážky. Takže tak. Pri učení blbostí je to skvelá pomôcka lebo sa psa nedotýkate ale na všetko príde sám, a ano istým sposobom je to pochvala ale ak máš kliker aj tak chváliš aj slovne len ten kliker znie vždy rovnako preto na psa pôsobí lepšie. Ale je to tak 50:50 ja ako vravím určité veci nechávam na sebe , niektoré na klikri
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

kliker

Poslaťod archelsa » Uto 02.10.2007 15:27

Ahojte, nečítala som všetky príspevky len tak zbežne. Takže ma neobviňujte , že to tu už niekto vravel. Aj ja trénujem s klikerom. Len nedávno som začala a môžem povedať že je to fantastická vec. Pes oveľa lepšie pochopil čo vlastne chcem a z malého flegmatika sa stal aktívny psík , ktorý čaká na ďalší povel. Môžem odporučiť všetkým. A čo sa týka toho , že potom na skúškach nemáte kliker pri sebe...kliker je len pomôcka , ktorá slúži skôr na pochopenie povelu..po čase kedy sú už povely zvládnuté sa kliker môže odložiť. Takže ak už idete na skúšky povely by mali byť zvládnuté a kliker tam už pomáhať vôbec nemusí. =) veľa šťastia klik-klik.
Obrázok
archelsa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod janka » Štv 11.10.2007 14:08

Tak ..kliker nie je len pre učenie šteniat ,ja som začala používať kliker až teraz-a to má môj pes 2 roky...a nejde o to že mu to ideš "pchať do hlavy" na navyknutie na kliker je jeden veľmi ľahký cvik-klikneš a odmeníš a to dookola opakuješ...potom to začneš spájať s povelmi...a pes bude šťastný keď už len vidí ten kliker a veľmi ochotne plní povely..ja som toho názoru aby sa veci hneď neodsudzovali keď vlastne ani nevieš ako sa kliker používa (ak sa chceš o tom niečo dozvedieť pozri na http://www.letenka.estranky.cz )
janka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Pozdišovce

Poslaťod Rika » Štv 11.10.2007 14:38

Ja som mala kliker už dlhšie, no vytiahla som ho len v utorok. Biggy na neho reáguje perfektne, fakt už len keď ho vidí, tak na mňa kuká rozžiarenými očkami, čo má spraviť.

Učím ju na kliker hlavne to, aby sa na mňa neustále sústredila a nevnímala rôzne pachy, a iné rušivé elementy... ale zároveň aj poslušnosť, pri ktorej vďaka klikeru robí povely omnoho rýchlejšie.

Ja verím, že mi to naozaj pomôže. :smile:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Bíglica » Štv 11.10.2007 19:15

Myslim ze ak cvicis s havinom ( a naozaj cvicit nie ako polovica pseudo cvicitelov co ucia psa sadni a koniec) tak by si to mala aspon vyskusat. Vies kliker je prave v tom dobry ze nic s nim nepokazis aj ked urobishovadinu ak ho prestanes pouzivat pes sa bude spravat rovnako ako pred tym. Tato metoda ak sa kvalitne nastuduje naozaj zabera nie nadarmo sa stava hitom na cviciskach. Ja som zacala trenovat tri a pol rocnu suku najprv povely ktore vedela ale po zaradeni klikra do vycviku vsetko vykonava na 100% a oveľa rychlejšie. A ucenie novych povelov je snad najlepsie lebo psa neošahavaš a nechytaš stále ale čakáš kým on sám začne hladať podnet ku kliku.
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Poslaťod archelsa » Štv 11.10.2007 19:28

dávnejšie tu kliker nebol a v pohode sa psy dali cvičiť, teraz tu odrazu je a niekto má toľko chuti mi tu nahovárať, aká úžasná vec to je..

ja by som azda este dodala ze vyvoj ide dopredu
Obrázok
archelsa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod lusy » Štv 11.10.2007 19:35

Bíglica píše:Myslim ze ak cvicis s havinom ( a naozaj cvicit nie ako polovica pseudo cvicitelov co ucia psa sadni a koniec) tak by si to mala aspon vyskusat. Vies kliker je prave v tom dobry ze nic s nim nepokazis aj ked urobishovadinu ak ho prestanes pouzivat pes sa bude spravat rovnako ako pred tym. Tato metoda ak sa kvalitne nastuduje naozaj zabera nie nadarmo sa stava hitom na cviciskach. Ja som zacala trenovat tri a pol rocnu suku najprv povely ktore vedela ale po zaradeni klikra do vycviku vsetko vykonava na 100% a oveľa rychlejšie. A ucenie novych povelov je snad najlepsie lebo psa neošahavaš a nechytaš stále ale čakáš kým on sám začne hladať podnet ku kliku.


ako ja som to prave skusala. ale bohuzial nemam tolko trpezlivosti na ucenie klik=odmena. proste mi to pride narocnejsie. aspon pre mna. ja si radsej psa do tej polohy dostanem nez cakat nez on to urobi sam. mozno keby bol citlivejsi co sa tyka upravovania a chytania, tak hej. a ked chcem napr. cvicit chodzu pri nohe a teraz drz v ruke voditko, pamlsok a este naviac kliker. tak som z toho bola zamotana ja.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod archelsa » Štv 11.10.2007 19:38

mne sa lepsie cvici s klikerom..pes viac dava pozor na mna...a voditko bud nemam alebo mam maskrty vo vrecku..ale v takom vrecku na ktore hned dosiahnem a zatial neni problem
Obrázok
archelsa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod Bíglica » Štv 11.10.2007 19:53

samozrejme más pravdu archelsie ale kedysi bolo na cvicaku vidno NO a im podobne plemena odolne voci akemu takemu tlaku a nasilliu. Dnes j tam vidno viac spolocenske plemena a praca s nimi je cez kliker bez nasilia. Samozrejme sa to da aj bez klikru , ale prečo si nepomoct ked viem ze to funguje? Akoze mne moze byt 10 ci s nim cvicis, ja chodim na preteky a sutaze a vidim ze ten pes pracuje lepsie.
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Ďalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky