Kliker

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Kliker

Poslaťod zuzka:) » Pon 20.11.2017 18:00

Tak skusili sme kliker vonku a vsetko v poriadku. Tak asi len dnu s nim tam cuká.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Kliker

Poslaťod Lindchen » Pon 20.11.2017 20:43

Používam dva: vonku hlasný a doma podstatne tichší. Síce nie je ľakavý, ale doma s ním riadne cukne, keď omylom vezmem vonkajší.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kliker

Poslaťod kellee » Ned 14.01.2018 18:26

mam dve zavazne otazky:

1 rozlišujete nejako target na predne a zadne nohy?

2 ako to psa naucit? Alex vie len na predne a nejdem ho preucit na zadne. trapim sa s tym nejake tri tyzdne a zjavne moj postup nechape
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Kliker

Poslaťod Lindchen » Ned 14.01.2018 18:47

Pod rozlišovaním targetu myslíš povelom či odlišným druhom targetu?
Druhú otázku nechápem. Píšeš, že nejdeš preúčať, kde je teda problém?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kliker

Poslaťod kellee » Ned 14.01.2018 19:01

Lindchen píše:Pod rozlišovaním targetu myslíš povelom či odlišným druhom targetu?
Druhú otázku nechápem. Píšeš, že nejdeš preúčať, kde je teda problém?


povelom idealne nechcem rozlisne targety,

napisala som nejdem preucit- znamenalo, ze sa mi to nedari (blbo som napisala). Alex si stale len to svoje- predne nohy. potrebujem s nim zacat tie polohy konecne robit
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Kliker

Poslaťod vavrena » Ned 14.01.2018 19:31

Pri učení použi najprv iný predmet na zadné labky, keď sa ti pes mýli a vykladá na to predné. Keď už bude poznať, čo má robiť, tak ti bude povely aj na tom istom predmete striedať bez problémov. Spomaľ, ostaň v prvých krokoch dlhšie, kým to nebude psovi jasné, a až potom sa posúvaj ďalej. Navádzaj ho správne, nenechaj ho opakovať chybu.

Polohy jaké? Akože na OB? Zadné vôbec nemusíš fixovať na target, zbytočne si to komplikuješ. Či on sa ti hýbe zadnými pri polohách a chceš to napraviť?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Kliker

Poslaťod kellee » Ned 14.01.2018 19:34

ano hybe aj o pol tela smerom ku mne.

Nechce mi zadnymi vobec pracovat, sam na to neprisiel, skusam teraz ho naviest, ale na tomto stojime, asi to robim zle- nejaky navod, aby pochopil ze zadne? mladeho som preucila za dve cvicenia bez problemov
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Kliker

Poslaťod Lindchen » Ned 14.01.2018 20:13

kellee píše:skusam teraz ho naviest, ale na tomto stojime, asi to robim zle- nejaky navod, aby pochopil ze zadne?

Návod na navádzanie, neviem no, proste ho tam navedieš? :heh:

Kľakni si kúsok od steny (čelom k nej), polož si target (odlišný od toho na predné labky), vezmi si jedlo do pravej ruky, target polož k svojmu ľavému kolenu (medzi teba a stenu) a veď jedlom psa zľava doprava. Keď zadnými (aspoň jednou) stúpi na target, odmeň ho.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kliker

Poslaťod kellee » Ned 14.01.2018 20:48

Lindchen píše:
kellee píše:skusam teraz ho naviest, ale na tomto stojime, asi to robim zle- nejaky navod, aby pochopil ze zadne?

Návod na navádzanie, neviem no, proste ho tam navedieš? :heh:

Kľakni si kúsok od steny (čelom k nej), polož si target (odlišný od toho na predné labky), vezmi si jedlo do pravej ruky, target polož k svojmu ľavému kolenu (medzi teba a stenu) a veď jedlom psa zľava doprava. Keď zadnými (aspoň jednou) stúpi na target, odmeň ho.


skusim este takto, by si neverila ako dokaze tymii zadnymi nohami hodit, len aby tam nestupil? nchapem dovod
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Kliker

Poslaťod Lindchen » Pon 15.01.2018 8:07

To práveže psy robievajú, že target dokonca cielene prekoročia, tam pomôže len trpezlivosť a správne navádzanie, nech nemá ako zadkom uhnúť. Tým bude čo najviac uspešný a postupne to zvládne. Robila by som len pár pokusov, nech to to baví a nemá pocit nátlaku. Rob napr. 5 pokusov, z toho by mal byť ideálne 4x úspešný. Najlepší pokus bohato odmeň, uvoľni a ak pes vyslovene vládze, baví ho to, skús ešte jednu sériu, po najbližšom úspešnom pokuse zase výrazne odmeň a dala by som mu pokoj a pokračovala trebárs poobede.
Keďže učíš luringom, tam je práve tvoja práca s návnadou kľúčová.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kliker

Poslaťod moschino » Pon 15.01.2018 8:19

A vyvyseny target si neskusala? Nejaka kniha alebo tak. A postuplne vies prejst na nizsie az na obycajnu podlozku
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Kliker

Poslaťod kellee » Pon 15.01.2018 9:23

moschino píše:A vyvyseny target si neskusala? Nejaka kniha alebo tak. A postuplne vies prejst na nizsie az na obycajnu podlozku


skusala, vsetko peskoci tym zadkom, bud dopredu, alebo do stran,
Lindchen, jemu akoby nedopinalo v tej hlave ze klikam za to ze stupi zadnou nohou. a aj ked ho necham sameho, tak robi: skoci prednymi a potom spravi akoby krok a jednu tu zadnu nohu tam hodi
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Kliker

Poslaťod Lindchen » Pon 15.01.2018 9:34

Čo máš ako target? Aký materiál? Je výrazne odlišný od podlahy, na ktorej to robíš?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kliker

Poslaťod wer » Pon 15.01.2018 9:36

normalne ho tam primitivne vyloz a odmen. :heh: ano, ano, nie som ziadny klikerista, ale mna by proste mrdlo sa s tym takto bavkat bezvysledku.. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliker

Poslaťod pigie » Pon 15.01.2018 9:53

Mozme skusit, kto bude mat rychlejsie vysledky. Naucim to ja mojho metodou wer? :hih:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky