Kliker

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Kliker

Poslaťod wer » Pon 15.01.2018 10:03

:lol:
ako, ja by som musela vidiet pokrok uz v tom prvom treningu... 3 tyzdne nieco opakovat bez vysledku - neexist :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliker

Poslaťod Lindchen » Pon 15.01.2018 10:07

Počkať, 3 týždne to už kellee robí? Tak to by som nevydržala ani ja :lol: .

kellee, čokoľvek učíš, aj keď to ide pomaly (každá dvojica má svoje tempo - dané aj psom aj cvičiteľom), progres byť musí, aj malinký. Používať nejakú techniku viac ako 1-2 tréningy bez úspechu je strata času.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kliker

Poslaťod elfinka » Pon 15.01.2018 10:16

vavrena píše:Polohy jaké? Akože na OB? Zadné vôbec nemusíš fixovať na target, zbytočne si to komplikuješ. Či on sa ti hýbe zadnými pri polohách a chceš to napraviť?

Ako naucis bez targetu fix zadnych pri zmenach z/do stoja?
Este teda sadni/stoj vyzera ze zacina chapat, to ide naviest +-, ale lahni/stoj to je uplne peklo, tam strasne podupava.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Kliker

Poslaťod moschino » Pon 15.01.2018 10:20

skús ho dať do uličky a nechať na to vycúvať. Najskor odklikívaj samotné cúvanie, potom len dotyk packou o vyvýšený target a až potom vystúpenie naň. Možno máš príliš vysoké kritériá a preto to nejde :nwm:
keď ja som naučila Fr, na ktorého padol stolček zo skrine keď som ho vyberala na učenie pivotu prvýkrát a on sa ho tak panicky potom bál, že ho obchádzal popri stenách v kuchyni, zatiaľ čo stolček bol v strede, tak každý sa už naučí všetko :joint:
alebo ak by to nešlo zacúvaním, učila by som normálne nech vyvýšeným targetom (kniha, krabička, otočený šuplík) prejde ako schodíkom a zastane tak, že predné sú na zemi a zadné sú hore na vyvýšenom. Ako sa učí 2o2o. A keď ho aj zastaviš manuálne, že práve keď bude mať predné dolu a zadné ešte hore rukou s mlskou pred čumákom, kým je v tejto pozícii a odmeníš. Pochopí pozíciu nôh a bude tam potom vedieť naskočiť z boku aj nacúvať. Ja by som naklikávala, ale možno navádzaním a manuálnym zastavením by ti to v tomto prípade išlo jednoduchšie

aspoň malý úspech fakt treba dosiahnuť, nech to nedemotivuje teba ani psa. Ak nie, niečo je zle. Ja tiež učím Fr chodiť po predných a už strašne dlho, mesiace, ale vidím veľmi malé pokroky. Každý krok naviac je úspech, kroky do kruhu do jednej a potom do druhej strany. Ide to slimačím tempom, ale verím, že raz slalom po predných pomedzi nohy dáme :ha: :uff: a tiež teraz krívanie, tiež to trochu trvá, ale sme už na dvoch krokoch :ha:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Kliker

Poslaťod pigie » Pon 15.01.2018 10:25

Mne pes stojkuje pri kupani. Sam vylozi zadne do vzduchu a drzi, ked mu umyvam zadne nohy :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kliker

Poslaťod kellee » Pon 15.01.2018 10:33

akoze tri tyzdne sa trapim s tym ako ho to naucit, skusam rozne techniky, ale stale ma problem s tymi zadnymi nohami. najdalej sme sa dostali ze vylozi jednu aj to vyzera akoby nahodou a tam sa zastavime.

Target je iny ako som ho ucila na predne nohy, aj je vyvyseny aj iny material, proste vsetko je ine. Nikdy som sa takto nezasekla a na predne nohy mi polohy bez pohybu neurobi, keby aj nepreucam.

wer toto neviem ci vy fungovlo, ja porebujem aby vedel ze ma aj zadne nohy ale zatial nechape
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Kliker

Poslaťod wer » Pon 15.01.2018 10:38

no ved ale ked netusi, ze tam MOZE vyjst? :nwm: proste mu dat najavo, ze je to ok, a potom uz pokracuj ako predtym... tebe sa zda ok, ze za 3 tyzdne tam ani raz nevylozil obe nohy..? asi je nieco zle. :nwm:
cuvat vie?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kliker

Poslaťod moschino » Pon 15.01.2018 10:40

daj dosť vyvýšený, nie len trochu. Aj 15 cm. A buď zacúvaním naň alebo skôr prejdením ako schodíkom a zastavenie v pozícii dve na zemi a dve hore na targete. Ja som učila aj Baxyho na otočenom šuplíku. Skôr by som ho tam naviedla. Neviem, ako berie navádzanie, ale taký Fr, keby ho vyložím niekam, kam sa bojí ísť, tak môžem začať odtiaľ, že sa bojí priblížiť k tomu predmetu a je nacapený na stene izby :ach: preto pri ňom idem cestou klikania, sám si určuje rýchlosť postupu a na čo sa cíti. Baxymu by bolo jedno, či s ním manipulujem, za odmenkou aj do stune skočí :lol:

mne chodí po predných pri čúraní, niekedy urobí aj cez 10 krokov a čúra, kočuráva si brucho a prejde takto kus chodníku :heh: prdel má ľahkú, preto viem, že to preňho nie je problém tak chodiť. Ale naučiť ho to, aby tie nohy dvihol keď ja chcem a aby tak chodil, to už je na dlho
Naposledy upravil moschino dňa Pon 15.01.2018 10:42, celkovo upravené 1
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Kliker

Poslaťod kellee » Pon 15.01.2018 10:41

ale sem tam vylozi aj odkliknem aj dam veeela odmien a stale nechape. cuvat vie, ale na target necuvne :lol: :lol:
a nie nepride mi to normalne preto hladam riesenie, potrebujem sa pohnut, vsetko obycajne som vyskusala
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Kliker

Poslaťod moschino » Pon 15.01.2018 10:44

skús to navedenie cez target, prejde ním prednými, zadnými a zastavíš ho, ak ma predné dolu a zadné hore.
Alebo ak chceš to vycúvanie, tak možno ešte na šikmú dosku. najskôr bude cúvať po rob´vine po doske a postupne budeš jej koniec dvíhať a zväčšovať uhol so zemou.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Kliker

Poslaťod Lindchen » Pon 15.01.2018 10:46

Keď ho navedieš, vyslovene cez to, on naň nevyjde? Daj väčší, kľudne aj oveľa väčší, aby ho nemohol obkročiť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kliker

Poslaťod vavrena » Pon 15.01.2018 10:55

Tak ho zacúvaj na koberec. Taký behúň, čo vieš niekam posunúť, ale pre psa to nebude žiadna prekážka.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Kliker

Poslaťod kellee » Pon 15.01.2018 10:58

Lindchen píše:Keď ho navedieš, vyslovene cez to, on naň nevyjde? Daj väčší, kľudne aj oveľa väčší, aby ho nemohol obkročiť.


90% z pokusom je ze zadnymi odskoci, preskoci.

tak skusim este nieco vacsie co nemoze preskocit
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Kliker

Poslaťod Simon-NO » Ned 04.03.2018 13:03

Oplatí sa mi začať používať kliker hoc môj pes má už rok?
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Kliker

Poslaťod kellee » Ned 04.03.2018 13:04

jasne,kedykolvek
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky