Zákazové povely

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Preušenie nežiadúcej činnosti psa - metódy a skúsenosti

Poslaťod Amaguk » Str 21.10.2009 21:00

neviem, ci celkom rozumiem: v akom zmysle o zivot?
inak, aj ja to NIE vacsinou pouzivam na bezne usmernenie, nieco v podobnom zmysle ako sa to pouziva aj v ludskej komunikacii, ked napr. ide peso zlym smerom alebo niekam, kam nechcem aby siel...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Preušenie nežiadúcej činnosti psa - metódy a skúsenosti

Poslaťod meridia » Str 21.10.2009 21:01

amaguk
tvrdohlavsuich povah to nie je vzdy take jednoduche, aby clovek rychlo a lahko docielil, ze psa za kazdych okolnosti stopnes raznym NE

jo,to je možné.Mám NO,takže mě stačí zákazový povel NE :no: ,případně FUj řečený s takovým důrazem,že padají šišky ze stromu :haha: .Pes zanechá činnosti(aby taky ne :ha: )a já bud velím Padej nebo spíš ne,protože už ví co má dělat(vypadnout),tak se neobtěžujem ani jeden. :no:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Preušenie nežiadúcej činnosti psa - metódy a skúsenosti

Poslaťod Erája » Str 21.10.2009 21:03

Amaguk, když například chce otočit koně, kterej jde po psech natvrdo, když se pokouší zastavit 4kolku, když letí do silnice za špatně hozeným aportem apod.
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Preušenie nežiadúcej činnosti psa - metódy a skúsenosti

Poslaťod keyvan » Str 21.10.2009 21:14

Amaguk píše:tak ja potom asi patrim k tej mensine, lebo mne to NE vzdy nestaci :hi:
ono, myslim si, ze to hodne zavisi aj do povahy psa - tak individualnej ako aj plynucej z plemennej prislusnosti. U tvrdohlavsuich povah to nie je vzdy take jednoduche, aby clovek rychlo a lahko docielil, ze psa za kazdych okolnosti stopnes raznym NE :no:


Nepopírám,že to musí fungovat u všech plemen.Pár paličáků mi prošlo rukama ,ale vždy jsme to zastavení nějak doladili i když to dalo víc práce.Možná je to i mou povahou :jazyk: ,že si nepřipouštím,že by psiska neposlechli,tak neřeším žádné dilema "co kdyby".Prostě to tak bude a basta ! A ono mi to funguje už velmi mnoho let .Ale ujišťuji tě,že to nejde rychle a lehko.V průměru to trvá od štěněte do 2 let věku .Nechci to nějak zlehčovat ,nebo se vytahovat ,ale myslím si,že lidi kolem psů řeší spoustu zbytečností a tím komplikují komunikaci se psem. Pes má rád jednoduchou a přímou řeč,takže mluvit a volat na psa co nejméně a když už něco volám,tak moje intonace musí být jasná buď příkazová,zákazová nebo pochvalná.
btw -jediný,co moji psi nesnášeli a nesnáší je můj "zpěv" -nemám sluch a ty mrchy to poznají :jupi:
Nemusím za každou cenu rozumět svému psu,ale chci,aby pes rozuměl tomu,co po něm chci.
keyvan
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143

Re: Preušenie nežiadúcej činnosti psa - metódy a skúsenosti

Poslaťod Bad » Štv 22.10.2009 12:09

keyvan píše:Nepopírám,že to musí fungovat u všech plemen.Pár paličáků mi prošlo rukama ,ale vždy jsme to zastavení nějak doladili i když to dalo víc práce.Možná je to i mou povahou ,že si nepřipouštím,že by psiska neposlechli,tak neřeším žádné dilema "co kdyby".Prostě to tak bude a basta ! A ono mi to funguje už velmi mnoho let .Ale ujišťuji tě,že to nejde rychle a lehko.V průměru to trvá od štěněte do 2 let věku .Nechci to nějak zlehčovat ,nebo se vytahovat ,ale myslím si,že lidi kolem psů řeší spoustu zbytečností a tím komplikují komunikaci se psem. Pes má rád jednoduchou a přímou řeč,takže mluvit a volat na psa co nejméně a když už něco volám,tak moje intonace musí být jasná buď příkazová,zákazová nebo pochvalná.


]Nedá mi to než zuřivě souhlasit !!!!! Problém bude totiž kolikrát (většinou) v psovodovi a ne ve specifické povaze psa (předem podotýkám,že severská plemena považuji za vysoce specifická a ačkoliv se mi líbí, tak bych si na ně netroufla)!
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Preušenie nežiadúcej činnosti psa - metódy a skúsenosti

Poslaťod Amaguk » Štv 22.10.2009 12:15

heh, dobre ze tam je ten dovetok :lol:
ja totiz na mojho psa hovorim jasne, strucne a vystizne :lol: - ziadne uzvatlane nezrozumitelne brblanie, myslim, ze som pre neho dostatocne zrozumitelna, ale predsa len tam obcas nastupuje hranie sa na akutnu selektivnu hluchotu :ach:
majitelia severanov vedia, o com hovorim :ha: a zo skusenosti uz viem, ze ludia, ktori nikdy toho severana nemali, si nie vzdy vedia predstavit, co su to vedie byt za tvrdohlave a psovodovu trpezlivost tazko skusajuce potvory :heh: .

ja samozrejme suhlasim, ze v principe vsetko je o majiteloch psa a ako sa oni k tomu postavia, ale tu castokrat plati porekadlo "syty hladnemu neveri" a myslim, ze par ludi, ktori klasicke pracovne plemena slapu ako hodinky, by si u mnohych severanov ani neskrtli :no:

moja skusenost je, ze je to najma o sklbeni povahy psa (tak individualnej ako aj suvisiacje s plemenom) s pristupom psovoda - a u niektorych plemien to ide ztuhsia, jednak kym sa najde ta spravna cesta a dvak, kym clovek toho psa presvedci, ze to co chce majitel, chce vlastne aj pes :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Preušenie nežiadúcej činnosti psa - metódy a skúsenosti

Poslaťod Amaguk » Štv 22.10.2009 22:46

Mackie píše:ak sa pes len chysta nieco robit, vtedy staci aj varovnym tonom povedat psove meno, ked zareaguje, dodam to "nechaj"

ja som sa prave snazila tomu varovnemu tonu pri hovoreni mena vyhnut, takze ked ho oslovujem menom, snazim radsej prijmne resp. v prijemnych suvislostiach
u nas celkom funguje pre taketo situacie, ked sa pes chysta nieco robit, alebo sa chysta ma odignorovat stylom sebe vlastnym :ha: , zakricat na neho "hej" prave tym varovnym nekompromisnym tonom - na to sa celkom chyta, obluda :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Preušenie nežiadúcej činnosti psa - metódy a skúsenosti

Poslaťod Mackie » Štv 22.10.2009 23:44

a idealna kombinacia je, ked sa pes vola Heja, ako jedno csv :joint:
varovanie menom u starsieho psa, ktory svoje meno pozna, by som nepovazovala za problem.. (a u toho noveho, ktoreho na meno ucim, zase varovny ton neznamena nic, ten sa stale tesi, ze ho zavolam)
a kedze mozem porovnavat, tak na to zakricanie musim psa tiez naucit, tak preco namiesto toho nepouzit tiche kludne ale dorazne slovo
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Preušenie nežiadúcej činnosti psa - metódy a skúsenosti

Poslaťod calwen » Štv 22.10.2009 23:47

Ja mojho oslovujem menom vzdy...ale je rozdiel ci veselo zvolam "Maaardiii", varovne "Mardo" alebo totalne nasrato "Maaard" :lol:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Preušenie nežiadúcej činnosti psa - metódy a skúsenosti

Poslaťod Bad » Pia 23.10.2009 6:43

Taky pro zaujetí psovi pozornosti (nebo třeba když to chtěl vzít od 5. makety rovnou na první) zařvu Bad, ale následuje velice milé a s úsměvem "ke mně".
Myslím, že to každému funguje tak, jak si to nastaví, jenom se toho musí držet.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Odvrávanie

Poslaťod Peťka » Uto 08.12.2009 19:59

Máme taký problém. Demon už rozumie povelom aj fuj a nesmieš, dokonca to funguje aj vonku,ale ked mu povieme fuj na niečo,čoho sa len tak nechce vzdať začne havkať presne akoby odvraval. A ked mu vynadam tak ako by mi ešte vynadal štekotom. A nechce prestať,tak dokáže ''nadávať'' aj 15 minút.a netuším ako ho umlčať. Mal by niekto nejaký nápad?
Peťka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 512
Bydlisko: Skalica

Re: Odvrávanie

Poslaťod Erája » Uto 08.12.2009 20:11

Jo, vykašli se na zákazové poveli, ty vedou přesně k tomuto a podobnému chování. Rači psu řekni, co dělat má: pusť, ke mně, sedni..... podle situace.
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Odvrávanie

Poslaťod Hanka 1 » Uto 08.12.2009 21:02

Řekni mu raději, co smí, než to, co nesmí. On při zákazových povelech začne štěkat, ty se svým křikem přidáš, tak co by si on nezaštěkal ještě víc?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Odvrávanie

Poslaťod Peťka » Str 09.12.2009 13:24

No natom určite niečo bude :ach: Presne tak, ja som pridala krik a už to bolo :pac: tak vždy prejdeme nato, čo má....niekedy mi pripadá, že si tak získava aj pozornosť, začne štekať a čaká, že sa mu budeme venovať :ha: potom sa mu začneme a už to berie ako samozrejmosť že štekot = budem sa mazliť :ha:
Peťka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 512
Bydlisko: Skalica

Re: Odvrávanie

Poslaťod Erája » Str 09.12.2009 13:58

niekedy mi pripadá, že si tak získava aj pozornosť, začne štekať a čaká, že sa mu budeme venovať :ha: potom sa mu začneme a už to berie ako samozrejmosť že štekot = budem sa mazliť

má tě dobře vycvičenou :no:
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky