"Zajačkovanie"

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

"Zajačkovanie"

Poslaťod veronicr » Uto 28.11.2017 9:56

Ahojte, prišla som si k vám po pomoc. Mám ročnú fenu, ktorá je strašne priateľská a zbožňuje psíky. Problém je v tom, že asi až moc. Sme vonku a ona sa ide zblázniť, keď vidí psíka. Keď je ďalej tak len zmrzne a pomaly sa s ňou nedá ani pohnúť, nereaguje na povely ani na nič. Snažila som sa, vždy keď vidím oproti idúceho psíka tak sa stiahnuť usadiť ju, zkludniť a hovoriť jej, nech je v klude kým dotyčný prejde a potom ju vychváliť. Lenže v 90% mám takú skúsenosť, že majitelia oprotiidúceho keď vidia ako ja som na boku a sedím so svojou tak namiesto toho aby nás obišli tak idú rovno k nám, no a to moja už "zajačkuje". Kontaktu s inými psíkmi má dostatok. Ľudia hovoria, ona z toho vyrastie, ale ja nemám pocit, žeby som mala zo seba len zato, že raz z toho vyrastie, robiť handrovú bábiku. Za akúkoľvek radu, poučenie, navedenie kde získať info vopred ďakujem. Snažila som sa dopátrať sa k nejakej takejto téme bohužiaľ neúspešne. Pekný deň zároveň prajem :ahoj:
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: "Zajačkovanie"

Poslaťod Margita » Uto 28.11.2017 10:00

Nauč ju nejaký povel,napriklad K nohe(sem,tu,pozri...),tema tu je ,odmena musí byť niečo motivujuce
Jednoducho ju musíš naučiť nech robí niečo co ma a nie to co nemá
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: "Zajačkovanie"

Poslaťod veronicr » Uto 28.11.2017 10:04

Margita píše:Nauč ju nejaký povel,napriklad K nohe(sem,tu,pozri...),tema tu je ,odmena musí byť niečo motivujuce


Ďakujem :smile: . Ona povely ovláda, bohužiaľ do momentu kým nezbadá psíka, vtedy všetko sušené mäso, piškóty a iné ide bokom. Skúsim ešte presnoriť teda, len je tu toho toľko, že človek sa stráca.
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: "Zajačkovanie"

Poslaťod Margita » Uto 28.11.2017 10:10

Ich nedostatočné ovláda,ved len zapracuj Na tom čo ako tak vie, to jej musíš vymyt mozog, :-D tréning musí byť zaujímavý ,zábavný a nesmie byť jednotvarny
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: "Zajačkovanie"

Poslaťod wer » Uto 28.11.2017 10:12

menej hry a kontaktovania so psikmi je zaklad. :angel: viac sa psovi venovat, rozvijat vztah - cvicenim, hrou....
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: "Zajačkovanie"

Poslaťod veronicr » Uto 28.11.2017 10:17

Áno, áno...toto viem. Povely ovláda, vie čo znamenajú, čiže nemyslím si, žeby bol problém v tomto. Aj ten výcvik, nie je to len ako so strojom, ale všetko formou hry, nie je to nasilu, ale s radosťou. Druhé psy jej jednoducho nasádzajú klapky na oči. Posilním svoju trpezlivosť a budem bojovať ďalej, hádam raz to zvládneme :dancing: Musím ju prekabátiť nejako :lol:
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: "Zajačkovanie"

Poslaťod kellee » Uto 28.11.2017 10:18

tiez mi trvalo celeho jedneho psa dosahat, aby som na to prisla. a teraz presne to co som mala ja s Alexom riesi kamaratka, vsetko ostatne je vonku vacsia sranda a zabava ako panicka
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: "Zajačkovanie"

Poslaťod veronicr » Uto 28.11.2017 10:19

wer píše:menej hry a kontaktovania so psikmi je zaklad. :angel: viac sa psovi venovat, rozvijat vztah - cvicenim, hrou....


Keď jej odopriem hru, nebude sa potom ešte viacej toho dožadovať? Snažim sa nekontaktovať s inými keď ju mám na vôdzke, len ako som písala nie vždy to ide no. :nwm:
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: "Zajačkovanie"

Poslaťod Margita » Uto 28.11.2017 10:27

Veď keď vidíš že ide pes tak zmen trasu alebo ide pes, tvoja sa sústredí otec sa daj jej povel odmen a choď inam ako ten pes
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: "Zajačkovanie"

Poslaťod Efa » Uto 28.11.2017 10:28

veronicr píše:
wer píše:menej hry a kontaktovania so psikmi je zaklad. :angel: viac sa psovi venovat, rozvijat vztah - cvicenim, hrou....


Keď jej odopriem hru, nebude sa potom ešte viacej toho dožadovať? Snažim sa nekontaktovať s inými keď ju mám na vôdzke, len ako som písala nie vždy to ide no. :nwm:

... obmedz jej úplne kontakt s inými psami a nahraď jej doterajšiu hru s nimi hrou s tebou ... čím viac bude mať pozitívnej zábavy a hry s tebou, tým menej bude mať potrebu si tú zábavu vyhľadávať sama inde = s inými psami ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: "Zajačkovanie"

Poslaťod veronicr » Uto 28.11.2017 10:35

Ďakujem moc :hi: Nemyslela som, že úplne odrezanie kontaktu s nimi, môže viesť k tomu čo som chcela dosiahnuť. Skúsim teda dať na Vaše rady a uvidíme ako to pôjde :)
veronicr
Nováčik
 
Príspevky: 36


Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky