ako znova dostat psa do budy?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

ako znova dostat psa do budy?

Poslaťod benjamin1 » Str 14.12.2016 8:35

Mám 7r labradora. Od malička ho máme na dvore, čiže búdu používal bežne. Neviem čo sa stalo, ale pred pár dňami sme ho našli ležať pred búdou. V lete mu zistili, že má výrastky na chrbtici, tak sme to pripisovali tomu, že má zase tažkosti so zadnými nožičkami a robí mu problém ísť do búdy (má ju cca10-15cm na zemou). Druhý večer sa pekne uložil do búdy a bol tam až do rána. No odvtedy (už tretiu noc) sa vždy uloží pred búdu a dnu vôbec nechce ísť. Snažíme sa ho tam nejak dostať aj keď niekedy protestuje, pretože nechceme aby ležal celú noc vonku keď mrzne. Keďže má zdravotné problémy (od leta keď mu to zistili, čo sa nemohol ráno postaviť na zadné, sa to doteraz objavilo až teraz - miernym pokryvkávaním) mal by byť v teple. Búdu má celú zateplenú, má tam pelech, na vchode má tiež zábranu proti chladu. Dnu ho zatiaľ brať nechceme pretože nemá návyky, no samozrejme keď nebude iná možnosť tak ho dnu vezmeme. Do búdy sme mu pozerali, či tam náhodou niečo nemá, no nič sme nenašli.
Neviete mi poradiť prečo to zrazu začal robiť? Čo máme spraviť aby znovu sám začal chodiť do búdy? Už ma napadlo, či mu nedám do búdy nejakú našu vec aby nás tam cítil. Alebo mu spraviť novú búdu? :ua:
benjamin1
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: ako znova dostat psa do budy?

Poslaťod vavrena » Str 14.12.2016 14:11

Kamarátke sa toto stalo so psíkom, nechápala, že čo, až nakoniec našla pod búdou mŕtvu myš. Psovi smrdela, nechcel tam ísť :lol: .
Skúste vymeniť pelech, napríklad za slamu, alebo iný pelech... Je v nej skrčený? Nemôže ho bolieť chrbát? Alebo tam fakt nevie vyjsť? Bolesti neprichádzajú naraz, býva to raz lepšie, raz horšie. Nasilu ho do búdičky nedávajte, veď on vie, že ju tam má, keď v nej doteraz spával. Bude to nejaký jednoduchší dôvod, keď do nej nechce ísť. A aj keby musel dnu, máloktorý pes to pustí v noci dnu, aj keď návyky nemá, väčšinou sa vypýtajú von.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: ako znova dostat psa do budy?

Poslaťod wer » Str 14.12.2016 14:26

a ja by som poznamenala - vzhladom k tomu, ze mam psa s rovnakymi zdravotnymi problemami - vezmite ho dnu. :ua: nie je to sranda a moze sa to skutocne velmi, velmi zhorsit zo dna na den.... a potom sa uz aj tazsie budu ucit navyky (inak - to sa len domnievate, alebo mate overene? ja som brala 8 rocneho psa z kotca do bytu v Petrzalke a nebol absolutne ziaden problem, nikdy sa mi dnu nevyspinil :nwm: ). ked ma zdravotne problemy, mozno bude vdacny za teplo vnutri a prespi cely den... staci aj daka vyhrievana chodba, kde bude mat peliesok...
viewtopic.php?f=11&t=7124&start=45
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12686
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: ako znova dostat psa do budy?

Poslaťod benjamin1 » Str 14.12.2016 14:44

vavrena píše:Kamarátke sa toto stalo so psíkom, nechápala, že čo, až nakoniec našla pod búdou mŕtvu myš. Psovi smrdela, nechcel tam ísť :lol: .
Skúste vymeniť pelech, napríklad za slamu, alebo iný pelech... Je v nej skrčený? Nemôže ho bolieť chrbát? Alebo tam fakt nevie vyjsť? Bolesti neprichádzajú naraz, býva to raz lepšie, raz horšie. Nasilu ho do búdičky nedávajte, veď on vie, že ju tam má, keď v nej doteraz spával. Bude to nejaký jednoduchší dôvod, keď do nej nechce ísť. A aj keby musel dnu, máloktorý pes to pustí v noci dnu, aj keď návyky nemá, väčšinou sa vypýtajú von.


Ďakujem za radu, skúsime mu to tam celé prezrieť. Fakt ako keby uťalo a zrazu tam nechce.
benjamin1
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: ako znova dostat psa do budy?

Poslaťod benjamin1 » Str 14.12.2016 14:51

wer píše:a ja by som poznamenala - vzhladom k tomu, ze mam psa s rovnakymi zdravotnymi problemami - vezmite ho dnu. :ua: nie je to sranda a moze sa to skutocne velmi, velmi zhorsit zo dna na den.... a potom sa uz aj tazsie budu ucit navyky (inak - to sa len domnievate, alebo mate overene? ja som brala 8 rocneho psa z kotca do bytu v Petrzalke a nebol absolutne ziaden problem, nikdy sa mi dnu nevyspinil :nwm: ). ked ma zdravotne problemy, mozno bude vdacny za teplo vnutri a prespi cely den... staci aj daka vyhrievana chodba, kde bude mat peliesok...
viewtopic.php?f=11&t=7124&start=45


ďakujem tiež veľmi pekne za radu. To ako by vydržal dnu overené nemáme, to sa len domnievame. Stále je vonku, je naučený na chlad, naučil by sa byť dnu kde sa kúri? Samozrejme keď nebude iná možnosť dnu ho vezmeme, len je to také šidlo, ako keby bol stále šteňa.
Asi to do tohto fóra nepatrí, no keď viem, že aj Váš psík má rovnaké zdravotné problémy podávate mu aj nejakú liečbu či ho držíte v teple, suchu a v kľude?
benjamin1
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: ako znova dostat psa do budy?

Poslaťod Slausa » Str 14.12.2016 15:03

Samozrejme, ja som tiež brala psa dvorového po skoro 6 rokoch dovnútra. Dovtedy bol v dome zopár krát, bol len vonku v búde. Zvykol si raz dva, nikdy v byte nič nevyviedol, nikdy sa nepochcal ani nič podobné. A aj teraz, keď je u babky, spáva niekedy vonku, pretože jednoducho chce.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1479

Re: ako znova dostat psa do budy?

Poslaťod wer » Str 14.12.2016 16:16

benjamin1 píše:ďakujem tiež veľmi pekne za radu. To ako by vydržal dnu overené nemáme, to sa len domnievame. Stále je vonku, je naučený na chlad, naučil by sa byť dnu kde sa kúri? Samozrejme keď nebude iná možnosť dnu ho vezmeme, len je to také šidlo, ako keby bol stále šteňa.
Asi to do tohto fóra nepatrí, no keď viem, že aj Váš psík má rovnaké zdravotné problémy podávate mu aj nejakú liečbu či ho držíte v teple, suchu a v kľude?


ako som pisala, tiez som brala starsieho vonkajsieho psa dnu. a tiez to bol aktivny pes - "pracujuci" nemecky ovciak... :no: zvykol si okamzite, priam po tom tuzil cely zivot. :heh: ten mal tiez zdravotne problemy - artrozu a veterinari neodporucali dalsi pobyt vonku.
tento pes je uz odmalicka bytovy, aj ked uz byvam v domceku so zahradou, ale to je vedlajsie. :smile: kvoli chrbtici ho napr uz teraz aj obliekam, aj ked idem na kratky cik. to udrzanie v teple je velmi dolezite. a ten moj napr podla vsetkeho neciti bolest, len ktovie, mozno keby bol vonku, tak sa prida zapal a bolesti... :nwm: inak som sem dala link na temu, je nas tu viac takych, mrkni.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12686
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: ako znova dostat psa do budy?

Poslaťod benjamin1 » Pia 16.12.2016 9:04

wer píše:
ako som pisala, tiez som brala starsieho vonkajsieho psa dnu. a tiez to bol aktivny pes - "pracujuci" nemecky ovciak... :no: zvykol si okamzite, priam po tom tuzil cely zivot. :heh: ten mal tiez zdravotne problemy - artrozu a veterinari neodporucali dalsi pobyt vonku.
tento pes je uz odmalicka bytovy, aj ked uz byvam v domceku so zahradou, ale to je vedlajsie. :smile: kvoli chrbtici ho napr uz teraz aj obliekam, aj ked idem na kratky cik. to udrzanie v teple je velmi dolezite. a ten moj napr podla vsetkeho neciti bolest, len ktovie, mozno keby bol vonku, tak sa prida zapal a bolesti... :nwm: inak som sem dala link na temu, je nas tu viac takych, mrkni.[/quote]



dakujem za link, prestudujem to. Nakoniec sme zistili preco do tej budy nechcel. Ked sme mu otvorili strechu zistili sme ze sa tam zrejme v tu noc (odkedy sme ho nasli vonku) vygrckal. nikdy sa mu to predtym nestalo, teda nie v bude, tak nas taka vec ani len napadla. vsetko sme mu vycistili, dali dnu nove veci a do budy zacal zase chodit :smile:
benjamin1
Okoloidúci
 
Príspevky: 4


Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky