Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod pigie » Str 19.06.2019 18:36

Vy mate vsetci take sofistikovane hry. Moja najoblubenejsia, ktora sa tu hrat nedala :haha: Je skryvacka. Ja len cakam na to, kedy sa pes zacucha, odbehne, aby som sa mu schovala :haha: Ja som sfina :heh: A hlavne tie rozdiely v psoch, ako ktory pracuje na tom, aby vas nasiel. Hugo vyslovene len cez oci. Fry aj Lyo zapajaju nos. Teraz ked uz narastli buriny sa uz da zabavit celkom dobre, akurat to pole rovne, vidno dodaleka pre psa. Dnes som bola vonku s oboma a schovala som sa, ked sa kockovali. Sa mi podarilo schovat bravurne. V akej rici boli z toho... Jeden aj druhy. Ale co ma prekvapilo, Fry sa bal ma aj hladat, on bol z toho uplne hotovy, ze tam s nim zostal sam, v pustine... On normalne zdrevenel ten pes, prestal skakat do Lya a len kukal, co zvycajne on bezi hladat, ibaze sa boji pri Lyovi utekat a tak nevedel co. Lyo, ked zistil, ze ma niet, tak siel do predchadzajucich ukrytov najprv a potom zacal pouzivat nos. Som sa bavila :heh: Fry sa pohol, az ked som sa postavila :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod moschino » Str 19.06.2019 20:44

Ja to prave pouzivam s povelmi. A vyuzivam to dost v agility. Dnes sme skusili hru tvoja volba. Kokos, vydrz mala riadnu, kym mi ozuzlavala ruku, konecne ked sme sa dostali na par pootvoreni jej cvaklo a uz to islo ako po masle :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod wer » Str 19.06.2019 20:48

S povelmi uz to nie je hra, nie? :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod Elis » Str 19.06.2019 21:11

dneska rano, když jsem to tu cetla -tak mi prislo, ze jsem to se svými psy asi nikdy nedělala :angel:
zejména o KAcene jsem premyslela a jestli by to neslo ted ještě třeba dohnat.

a pak jsem prijela domu a vypustila pidizvyka- a jen nez jem dosla k vratum a zpatky povymenoval za moji nohu asi 5 hracek, co jsem cestou nahmatla na zemi, aby mu tu nohu neukousnul :lol:
takze jo -asi s nimi tyhle hry hraju :haha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod moschino » Str 19.06.2019 21:31

Podla susan garrett neviem, ci ona ma iba bez povelov
Ale vsak tam dojdem :lol: videla som aj par videi s povelom, ale co si pamatam bol povel iba na pust, pes pustil a ked si sam sadol, mohol sa tahat dalej. Potom su videa, kedy je clovek ticho a len ked sa prestane tahat o hracku, tak ma pes pustit a sadnut si a potom pokracuju.

Tak zas je to hra vsetko, ma to nejake pravidla a da sa hrat so psom :nwm: akurat ktora z ich je presns podla pravidiel susan :nwm: myslim, ze vsetko, comu sa daju nejake pravidla sa da za hru povazovat. A hlavne ak sa to da vyuzit aj inde.
Takto nejako to robim s Frapeckom. Ked sme na parkure, ma to trochu vacsi drive ako na zahrade
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod wer » Štv 20.06.2019 5:50

No mne sa nelubi, ze pusta bez povelu. Na sportovke kontraproduktivne. Tam by mal bojovat, aj ked je fig uvolneny, nesmie ani uvolnit zakus, toboz prekusovat. Plus s cinkou, keby mu dam sadni, tiez nechcem, aby ju pustil automaticky, alebo uvolnil zovretie. Ja cvicim skor presny opak :lol: - to pevne drzanie, nech sa deje cokolvek.
Ale teda chapem to tak, ze toto ma byt praca na vzruch-utlm. To je dolezite a to trenujem aj ja, ale inak, aj ked principialne rovnako. :heh: vydrazdim do stekacky a z toho dam sadni a chcem okamzity prechod do kludu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod Elis » Štv 20.06.2019 6:01

wer píše:Na sportovke kontraproduktivne.


vsak jsem to psala hned u toho prvniho videa, ze takhle bych to nedelala u sveho psa :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod pigie » Štv 20.06.2019 6:07

Presne tie aporty. S tymi som si presla u Huga, on sadal a pustal... Lyo od mala drzi a preto nechcem, aby pri sadani pustil, takze aj ked si sadne, tak ja taham o zivot, aby nepustil :heh:
To je nieco podobne ako ked som zistila, ze sa sklapa sam od seba zo stoja do lahu. Proste som ho v tom podporovala aj pri hre. Ked som sa s nim tahala a nasmerovala som hracku na zem, tak sa sklopil (ale mozno prave kvoli tomu tahaniu mi pri vstavani zo stoja preslapne :haha: ).
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod wer » Štv 20.06.2019 6:10

Elis píše:
wer píše:Na sportovke kontraproduktivne.


vsak jsem to psala hned u toho prvniho videa, ze takhle bych to nedelala u sveho psa :angel:

Jo, ja len doplnam :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod Elis » Štv 20.06.2019 6:30

wer píše:Jo, ja len doplnam


:lol:
na druhou stranu - většina lidi zije asi vazne v uplne jinem svete :-D
a nejake reseni (ne)povelu ? tsssss.
to radsi at si hraji podle videi :yes:

Offtopic: vcera se ptali kamaradky, jestli pouziva na odnaucovani louzicek doma noviny :pac: :lol:
jsem si myslela, ze uz to mezi lidmi nekoloje, takhle rada, ale evidentne jo.
kdyz kupujes stene, musis k tomu rovnou predplatit i denni tisk -kdyz uz telefonni seznamy nejsou :haha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod wer » Štv 20.06.2019 6:47

Offtopic: ako ano, tieto hry su super, ma to svoju logiku. Len je otazne, ci sa to dostane medzi beznych psickarov... ani to casto nebudu vediet previest. :nwm: to ja vidim na beznych kurzistoch - starsia generacia napr, to je priam nulova sanca. Oni nevedia ani pamlsok podat :nwm: psom nerozumeju vobec, nedokazu ich precitat a kolkokrat nie som ani schopna im povysvetlovat zakladne veci... ono to chce trochu citu proste, ktory sa neda moc naucit. ale zas napr mladi ludia - tam je sanca... im sa velmi tesim vzdy -to naozaj vacsina ma krasny vztah s tymi psami a velmi, velmi sa snazia a pokroky su obrovske. Takze pre tych to moze byt a mame nadej, ze dalsia generacia bude psov vnimat inak :yes:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod Elis » Štv 20.06.2019 7:01

wer píše:dalsia generacia bude psov vnimat inak


:yes:
prave jak se clovek pohybuje mezi zapalenymi pejskari, občas zapominam, jaka je realita.
a je fakt, ze mladsi uz pristupuji k informacim jinak - i tak celkove jsou vice free -pes nemusi jen mechanicky poslouchat.

Offtopic: a taky je fakt -ze bez toho citu jsou navody porad jen navody :angel:
obdivuji lidi, co trenuji s jinymi. nemam na to trpelivost.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod moschino » Štv 20.06.2019 7:08

Tak ja aport neucim ako hracku. Ak ma aport drzat, tak ma drzat a pri tom robit sadni, lahni...
https://www.instagram.com/p/BuPCJabA9IS/?igshid=mx4oqru8yfyr

Len na ukazku, ze sice hra tuto hru, ale dokaze aport nepustat. Prekusuje sice, to viem, ale ja nerobim sportovku, ani ob, ani na dd toto nevyuzivam, takze s touto urovnou som ok. Jasne, ze sa to da aj vylepsit, ale popravde to neriesim zatial.

Ja v tom vidim rozdiel, lebo hracka je to, s cim sa hra a aport je nejaka vec, co drzat ma, ale hrat sa s nou nebude. Tu hru beriem ako nieco, co uci psa v stave vzrusenia a tahania sa o hracku stale plnit povel a dolezitost toho povelu. Ze uplne nieco ine. Ale asi v sportovke sa to vsetko uci inak. Susan ma tiez agility psy. Vyuzivam to aj na parkure, kedy je pes uplne excitovany, urobi velky obluk okolo bocnice, lebo ja mu neskoro dam vediet, ze bude tocit - moja chyba, zastavujem, lebo to musim opravit, ale psa musim aj odmenit, lebo on isiel dobre, tahame sa o hracku a ja potrebujem v tomto stave a rychlosti aby ju pustil, opravil bocnicu a tahame sa dalej. Tiez vidim rozdiel v psovi, ktory tieto hry hral odmalicka (Frapec) a ktory nie (Baxy), ze Frapec na parkure v stave euforie a adrenalinu neviem kde splni povel, aj ked ma tunel pomaly pred nosom v behu (tnuel je ako za odmenu), dokazem si ho par cm od tunela stiahnut, zatial co Baxy kasle na moj povel a ide si do svojho tunela a az potom, ak sranda nepokracuje sa so stekotom vracia, ze halo co je, potom splni povel, ale uz jento take, ze musi, i ked za to byva odmeneny. Uz mu ten povel skazil celu srandu, zatial co frapec to bral uplne inak
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod wer » Štv 20.06.2019 7:22

Tak ovladat svojho psa v euforii viem aj ja a toto vobec nerobim, priam naopak - je vydrazdeny skor do este vacsieho maxima - musi pustit aj z tahu.... no a to je ten najvacsi rozdiel... skus naucit aktivny boj - ci s uvolnenou koristou, ci s koristou v tahu a z toho peknu pustacku... to je podla mna umenie.. :ha:
A k tomu hra vs praca. Cez tu pracu - tj cisto na obrane by som psa nenaucila nic... tam je pes v takom vzruchu, ze pokial to nema naucene mimo na nizsom vzruchu - tak prave s nim budes len bojovat a pridavat tresty, lebo nedokaze vnimat...takze ja si uplne vsetko, co vyzadujem na obrane, robim najskor na seba, v nizsom vzruchu, menej zaujimavou koristou a az potom prenasam do obran. A aj tie mam rozfazovane - trenujem na jedneho figa teraz technicke veci a na druheho naturalitu. A potom to dam dokopy :lol:
O co by bol ten zivot lahsi, keby som nerobila sportovku :haha: aj v tom spoluziti sa to odraza - nie je to rodinny pes...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hry na rozvoj motivácie a vzťahu

Poslaťod Elis » Štv 20.06.2019 7:22

moschino píše:Ale asi v sportovke sa to vsetko uci inak.


ano a ne.
mas ve vsem pravdu -aport je aport a ne hracka a pes musí byt pod povelem i v exitovanem stavu :yes:
jenze pak zjistis, ze IPO je jen 10 cviku porad dokola. A v tom je to strasne tezke.
I u známých cviku udrzet porad maximalni zajem.

Offtopic: a pak prestavaji platit tyhle obecne pravdy :joint: :haha:
napr. není problem naucit psa aport od zadu a taky nebude poustet nic na zem :no: -jenze po par závodech pes zjisti, ze odmena nebude - a zacne se odmenovat aportem - prekusama a pohazovanim. takových psu je... a pak ti pomuze to, ze pes se o aport taha a visi na nem a ceka az do povelu atd. atd. cest je miliarda...a miliarda je psu a to co vymysli. takze to, ze tady uz vidíme potencionalni problem v budoucnosti .to je to, ze se s tim clovek uz potkal a potřebuje si nechat otevrene cesticky :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky