Bart Bellon - NePoPo - výcviková metóda

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Bart Bellon - NePoPo - výcviková metóda

Poslaťod Elis » Str 21.11.2012 11:19

me by zas zajimalo, nac je ta kovova konstrukce dobra. co k ni psa privazuju. nerozumim mu pri vykladu ani n.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Bart Bellon - NePoPo - výcviková metóda

Poslaťod Cathie » Str 21.11.2012 15:36

Elis píše:me by zas zajimalo, nac je ta kovova konstrukce dobra. co k ni psa privazuju. nerozumim mu pri vykladu ani n.

Ja hlavne neviem najst, aku kovovu konstrukciu myslis :lol: Je v tych videach, ktore boli uvedene tu ci v inych? Neviem to najst..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Bart Bellon - NePoPo - výcviková metóda

Poslaťod Elis » Str 21.11.2012 16:03

upps. omlouvam se, ja pak hledala dalsi videa a obrazky, nejen ty, na ktere tu byly odkazy...

taky jsou fotky konstrukce:
http://www.ledobryhollanders.nl/engwerk ... 01pix.html

video:
http://www.youtube.com/watch?v=OaP9lFAM ... re=related
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Bart Bellon - NePoPo - výcviková metóda

Poslaťod extreme » Str 21.11.2012 18:30

Mna by zaujímalo na čo má v ruke tú palicu?
http://www.youtube.com/watch?v=GxzTRfVg ... re=related

Podobná palica je na tomto videu:
:censored: :censored: http://www.youtube.com/watch?v=fKR4FfRSe9E :censored: :censored:
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Bart Bellon - NePoPo - výcviková metóda

Poslaťod wer » Str 21.11.2012 22:25

extreme, bicik je predlzena ruka. aj som ti to radila, necitas..? :no:

a to druhe video - to sme tu uz kdesi rozoberali - na zaklade tohto bol :censored: luxemburcan diskvalifikovany.

vavrena píše:
wer píše:a vavrena, nie je to o "tvrdosti", je to o drive.

Wer alebo Raky - Viete mi to, prosím, vysvetliť bližšie?


neviem to vysvetlit tak, aby ma tu pochopili.. ale v skratke - citlivost u psa znasobuje hlavne majitel - je dolezite, ako mu to poda. negativnym podnetom sa da pes utlmit, ale zaroven aj nabudit...
dufam, ze vsetkym je jasne, ze takym to stylom sa povely neucia - to maju tie psy davno zvladnute. ide skor len o dopilovanie cviku do dokonalosti. a kedze pozitivne prevazuje nad negativom, pes nezostava v strese (t.j. nevnima to tak negativne, ako vacsina psickarov :ha: ).
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Bart Bellon - NePoPo - výcviková metóda

Poslaťod Renata » Štv 22.11.2012 10:20

http://www.youtube.com/watch?v=GxzTRfVgFJ0&feature=related

ten pes je :love: to je kros malina NO :otaznik: ja som sa viac pozerala na psiska ako na cvicitelov a na tom prvom videu, pes stale usi hore, chost nesie vysoko, vidim radost z cviku, ma rychlost, presnost, je "nadrzany" na dalsi povel, atd.. ked cvicitel razne vyda povel, preklada si bicik, mava nim, ukazuje a pod, pes nepisti, nesklapa usi, nema "strachove" tiky .. psovod ma moznost si vybrat z x metod, ale na tento vysledok prace je radost sa pozerat

wer píše:dufam, ze vsetkym je jasne, ze takym to stylom sa povely neucia - to maju tie psy davno zvladnute. ide skor len o dopilovanie cviku do dokonalosti
ja to pre istotu zdoraznim, ak by to nebolo vsetkym jasne :ach:

Podobná palica je na tomto videu:
:censored: :censored: http://www.youtube.com/watch?v=fKR4FfRSe9E :censored: :censored:
a toto :bum: s tymto by som sa hanbila ako pes ist sa predstavit, ten pako musi mat strasne sebavedomie, ze s tymto ide pred ludi, pes cely cas zaklopene usiska, ak by mohol, tak chvost na bruchu, rit sklopena, piskot, strach a schovava sa pred psovodom k figurantovi :pac: no neuveritelny pakon ten psovod, 1:19-1:20, psovod pristupuje k psovi a ten uhyba pred vlastnym majitelom, to je strasna hanba. skoda ze si nevymenili figurant a psovod pozicie, mozno by chudak pes lepsie kusal na rukav :hi:

idem ja dalej do prace :ua: ale krasny psicek na to videu :love:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Bart Bellon - NePoPo - výcviková metóda

Poslaťod Elis » Štv 22.11.2012 10:54

wer píše: neviem to vysvetlit tak, aby ma tu pochopili...


wer, aspon za me -vysvetluj a vyjadruj se - a kasli na "pochopeni".
je to diskuze - a porad se tu lidi budou pohorsovat ac dost dobre nevi nad cim - to zase totitz nechapu ja.

ale jedno vim urcite: "Timeo lectorem unius libri"

fakt dekuji za rozsirovani obzoru :jop:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Bart Bellon - NePoPo - výcviková metóda

Poslaťod extreme » Štv 22.11.2012 13:15

Ja by som tiež rád vedel podrobnosti.
Pre ostatných, odporúčam prečítať tento článok: http://www.dogschoolk9.com/cz/abeceda_10_09.htm

K Bellonovy - on používa EO na mierne korekcie už v začiatku výcviku takže aj na šteňatá. Čo som sa dočítal tak najprv pri chôdzi kde dáva korekciu ak sa pes vzdiali.
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Bart Bellon - NePoPo - výcviková metóda

Poslaťod wer » Štv 22.11.2012 13:21

extreme píše:K Bellonovy - on používa EO na mierne korekcie už v začiatku výcviku takže aj na šteňatá. Čo som sa dočítal tak najprv pri chôdzi kde dáva korekciu ak sa pes vzdiali.


nemiesaj zas jablka s hruskami. tato tema je predsa vyslovene k inej metode - k tej patrilo, ze ide o spresnenie a zrychlenie cviku. :nwm:
a co sa tyka eo, je tu zvlast tema k nemu. ja osobne povazujem eo, aj ostnac za dobre pomocky. len tomu treba rozumiet a vediet to pouzit. inac je to naozaj tyranie zvierat. ale zas to vie byt niekedy aj bez nich... :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Bart Bellon - NePoPo - výcviková metóda

Poslaťod extreme » Štv 22.11.2012 13:43

To bola reakcia skôr na to čo písal raky.
Naposledy upravil extreme dňa Sob 24.11.2012 18:13, celkovo upravené 1
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Bart Bellon - NePoPo - výcviková metóda

Poslaťod Renata » Štv 22.11.2012 14:36

tu kovovu konstrukciu ? naco to je?
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Bart Bellon - NePoPo - výcviková metóda

Poslaťod raky » Štv 22.11.2012 16:08

Extreme - Bellon túto metódu používa len na vyspeých posv - štenatá mu cvičí dcéra.... :lol:
Wer obdivujem ťa :jazyk:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Bart Bellon - NePoPo - výcviková metóda

Poslaťod Bára » Ned 25.11.2012 15:21

Offtopic: Ja neprispejem ničím užitočným, len chcem, aby sa mi téma zobrazovala medzi "mojimi" :ha:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava


Re: Bart Bellon - NePoPo - výcviková metóda

Poslaťod QuintipaNO » Ned 25.11.2012 17:50

extreme píše:Ide o výcvikovú metódy špičkového výcvikára Bart Bellona. Pri tomto výcviku sa používa elektrický obojok kde je súčasne pozitívne aj negatívne posilnenie cviku. Používa sa len veľmi nízka úroveň elektrického obojku.
Elektrická stimulácia je zapnutá od vyslovenia povelu až po jeho úspešné splnenie. Vtedy pricháza aj pozitívna odmena (hračka, pamlsok). Tým pádom je pes za úspešné vykonanie cviku "odmenený" dva krát - vypnutie el. obojku + hračka.
-Takto som to pochopil ja, na nete o tom skoro nič nie je...


Tak to račej nepozeraj, a už vôbec o tom nepíš

11. Nereagujte na diskusiu, o ktorej nič neviete alebo nemáte znalosti z danej oblasti. Týka sa to hlavne odborných tém vo výchove a výcviku, chorobách, úrazoch, ale aj ostatných tém. Takéto príspevky budú považované za SPAM a posthunting....
V prípade porušenia pravidiel budú príspevky zmazané bez ohľadu na ich ďalší obsah.

Ešte že to tu je len na srandu.
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky