Do As I Do - výcviková technika

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod Elis » Sob 10.11.2012 20:55

hruska píše:ja mam radsej metodu Do as I say :lol:


:jop: - i ja:-)

a k tomu clanku o kousani predvadenim panecka- takova trosku rybarska latina:-)

k uceni do it - podle me je to jen posunkove pozadovani neceho, co se pes stejne naucil jinak.

a takovy mensi OT - povel Do IT kdy se pes zvedne na zadni, protoze panecek predtim ukazal zvednuti rukou je anatomicky nesmysl. pokazde, kdyz clovek vzprimene stoji a vyslovi du it, mel by se pes postavit na zadni:-) pri zvednuti rukou nad hlavu by k tomu stani mel pes pridat i drzeni tlapek nad hlavou:-)

ale seriozne - k napodobovani. i kdyz by z toho psovi skutecne vznikl okamzity uzitek - neudela to. viz ta prevracena miska. maji tohle vnimani velmi omezene.

momentalni cvik, co psa ucim, je zavirat dvere.
cuba i kocouri umi otevirat dvere ze zahrady do baraku ( zatlacenim nosem, tlapkou). bez uceni - mozna to odkoukali ode me, priznavam, taky chodim otevrenyma:-) ale ani jeden a to zduraznuju -po sobe nezaviraji. a ja jo!
cubu to ted pracne ucim a i kdyz zna povel touch i pac a rukou predvadim zavirani -kasle na me a nespojuje si to.
jsem se vratila k shapingu a za 10 minut chapala uplne presne, a druhy den uz pochopila i to, ze jen dvere, co zustanou zavrene.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod Haleth » Sob 10.11.2012 22:11

Ok, práve som to skúšala s Lykou. Ale iba tak, že som držala v ruke hračku a dotkla sa jej nosom. Nič som nehovorila, čakala som, čo spraví. Áno, zopakovala to po mne. Asi trikrát sme to zopakovali. Ale nemyslím si, že by som ju takouto metódou naučila napríklad slalom :haha:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod Bára » Sob 10.11.2012 22:17

Haleth, ale za pokus nič nedáš :heh:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod Haleth » Sob 10.11.2012 22:20

Offtopic: Ale pravda, že za chvíľu by som bola štíhla ako laň, prípadne by som mala nohy ako cyklista, pretože asi dvakrát som si skúšala preslalomovať cez slalom a teda je to riadna fuška :joint:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod lucik » Sob 10.11.2012 22:35

naša opica sa učí metódou Do What You Want :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod Cathie » Ned 11.11.2012 18:43

Neverim tomu, ze toto funguje cisto na technike napodobnovania. Nemyslim, ze by si pes uvedomoval, ze jeho predne laby = ruky cloveka, atd.. pre mna to vyzera ako spojenie zapamatavania a spajania si "posunkovych povelov", resp povelom je samotny ukon, ktory clovek spravi.
Pri novych veciach si viem predstavit, ze mozu fungovat niektore triky s rekvizitami - pretoze samotnym prevedenim triku clovek UKAZE psovi, akeho predmetu sa to tyka a on pochopi, ze ide o to urobit nieco s predmetom. Pripadne nejake jednoduchsie ukony, ale neverim, ze by trenovany pes dokazal zopakovat cokolvek bez toho, aby to predtym uz neskusal.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Do As I Do - výcviková technika

Poslaťod LenkaLeo » Štv 06.06.2013 15:09

Cize ak by to realne fungovalo, psa naucim tahat tak, ze si obleciem postroj, zapriahnem sa vedla neho, a budeme bezat a tahat vedla seba v zaprahu? :joint:
Alebo na cvicaku sa rozbehnem za figurantom, zakusnem sa mu do rukava, bude so mnou metat hore-dole, dakto zareve PUST!, ja pustim, dobehnem k psovi a poviem: Tak a teraz ty!... :jop:

Psy sa ucia od svojej mamy, od surodencov, od inych psov, ale ucia sa postupne, pozorovanim a skusanim danej veci metodou pokus-omyl. a su to hlavne veci suvisiace so socializaciou, popripade u vlkov s lovenim, takisto sa moze ucit napr BOC past ovce pri skusenejsom psovi, to je vsetko realne a v poriadku. Len ak by som tuto vycvikovu metodu brala doslova, tak moj pes uz 7 rokov vidi, ako vysavam a umyvam riady, ale este ani raz to po mne nezopakoval :haha: :haha:
Obrázok
LenkaLeo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 369
Bydlisko: Martin

Re: Do As I Do - výcviková technika

Poslaťod MisheliQ » Štv 06.06.2013 16:08

Offtopic: LenkaLeo lebo si to od neho nikdy nechcela a nezapriahla si ho do toho spolu s tebou :jazyk: :heh:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Do As I Do - výcviková technika

Poslaťod Marianne » Uto 07.10.2014 21:25

Ja s vami nesuhlasim, podla mna sa pes uci napodobnovanim velmi dobre. Aj ked mozno zalezi na tom, ze ako ktory pes.
A taktiez na tom co chcete, aby napodobnoval. To na tom videu urcite nie, to musi byt naucene klasicky. Ide o to, ze pes si nemoze spojit ruky s labkami a pod. Na druhej strane je vela povelov, ktore Jake pochopil okamzite iba tak, ze napodobnoval. Napriklad pomaly, utekaj, samozrejme uz spomenute stekanie. Doprava/dolava som ho ucila tak, ze som mu ukazala rukou kam ma ist. Ukazaniu rukou rozumel tiez hned. A Denis sa naucil napodobnovanim vsetky mozne povely, nic som mu nemusela vysvetlovat sam od Jakiho vie: zostan, sadni(presne tam, kde je), pri ku mne si este aj pekne predsadne, vie nosit aport a reaguje aj na pusti,..a ma len 4 mesiace.tak ja fakt neviem ako a ktorych psov skumali to napodobovanie...
Marianne
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Rokycany, ČR

Predchádzajúci

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky