Do As I Do - výcviková technika

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Do As I Do - výcviková technika

Poslaťod lusy » Pia 09.11.2012 20:35

Hovori niekomu nieco tento styl vycviku? Je mozne sa s nim na slovensku ci v cechach stretnut? Pre priblizenie hodim nejake videa.


lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 09.11.2012 20:56

dobre rozumiem, čo robím ja, pes opakuje hej?
to vyzerá zaujímavo. vieš o tom napísať niečo viac, či skôr si to len niekde našla a chceš od iných, či o tom počuli?
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod merri » Pia 09.11.2012 21:02

Ale to bude asi na ten sposob, ze namiesto slovnych povelov je povelom to, co urobi psovod, nie? Ze teda nie je to o tom, ze pes by sa ucil napodobnovanim majitela, uci sa klasicky, len povel je v inej forme? :nwm:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod Margita » Pia 09.11.2012 21:04

by ma zaujimala metodika vycviku
keby som ukazala psovi ze vyleziem na nejaky stol tam sa 2x otocim a zleziem ze pochopi co od neho chcem :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod wer » Pia 09.11.2012 21:05

ja som osobne nikdy o tom nepocula..
ale vidim to ako ucenie trikov na posunky.
a v tom druhom videu to aj vidno - pes urobi, co mu ukaze majitelka plus urobi aj navyse - postavi sa na zadne (co mala v prvom spojene so zdvihnutim ruk) - proste skusa naucene..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod lusy » Pia 09.11.2012 21:06

tu v taliansku je uz dost zname. robia sa tu aj seminare. som chcela vediet, ci niekto uz o tom nieco pocul ci sa to pripadne robi aj u nas.
ano Monika pochopila si spravne. Psovod nieco urobi a po slovicku "Do it" pes ma zopakovat. zo zaciatku sa to samozrejme uci na poveloch co pes pozna. pouziva sa samozrejme aj povel + nove slovicko do it. potom sa postupne vypustaju povely a zostane len to do it. vraj ak pes pochopi system, daju sa tak ucit rozne nove veci, ako napr. zhasnut svetlo, zatvorit dvere atd.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod lusy » Pia 09.11.2012 21:10

merri je to prave o tom uceni napodobovanim.
wer popravde som si najprv myslela to iste. :smile: ale nie nema to s posunkami nic spolocne. zo zaciatku pes urcite bude skusat rozne veci. jedna holka tuto techniku studuje od 2006 vraj niekde citala clanok od nejakeho madara a zaujalo ju to. vydala aj knihu s DVD-ckom. skusa aj ako dlho si pes dokaze nieco zapamatat. napr. pan nieco urobi, potom sa so psom pohra a az na to mu dava povel na vykonanie videneho.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod wer » Pia 09.11.2012 21:18

akosi neverim, ze pes dokaze rozmyslat v tychto intenciach sam od seba. :no: ked zoberies psa a otocis sa aj 500 x, tak to po tebe nezopakuje.... odchod na nejake miesto, aj dotknutie niecoho (hoc aj vypinaca), si viem ako-tak predstavit - to mi pride realnejsie - ale taka otocka sama od seba, alebo aj to jednoduche zdvihnutie paciek, neexist.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod merri » Pia 09.11.2012 21:30

:oo: Tak to znie zaujimavo, len si to vobec neviem predstavit. Nie je to v podstate len kliker trening, na ktory sa niekto inac pozera? Lebo viem si predstavit napr. ze ucim psa tu otocku, tocim sa, pes zacina rozmyslat ze nieco sa po nom chce, urobi nejaky pohyb, ja mu ho odkliknem a postupne sa shapingom prepracujeme k vysledku. A ten pes ani nemusi vediet, ze po mne nieco opakuje. Nie? :nwm: Dostal sa s tym niekto do stadia, ze pes na prvy pokus dokaze napodobnit uplne novu vec?
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod extreme » Pia 09.11.2012 21:34

Aha čo som našiel keď som hladal "do as i do" na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=Nc9xq-TVyHI :haha: :aaa:
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod lusy » Pia 09.11.2012 21:38

ono urcite na tazsie veci uz musi byt pes viac "pripraveny". ako napriklad ked pracujes so psom na kliker cez shaping. tiez pes pokial nie je nauceny, co sa od neho chce, tak moc nechape.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 09.11.2012 21:41

Zrovna toto môžu mať nacvičené. :no:

Ja sa, čo sa týka metód a hlavne nových objavených spôsobov výcviku psa a chápania myslenia psa nebránim ničomu, skôr vždy nad tým žasnem. :smile:
Verím, že by to mohlo ísť aj takto. Budem to sledovať a som zvedavá, čo sa nové dozviem. :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod wer » Pia 09.11.2012 21:53

no ja zas nechcem byt skepticka, ani nechcem podcenovat psov, ale aj co sa robili vsemozne vyskumy, tak psy dost zaostavali, co sa tyka ucenia napodobnovanim... ked si zoberies psa, co nic nevie, pred neho das druheho psa a ten bude robit sadni-lahni na povel, tak ten prvy pes si nespoji povel s tou cinnostou...
ako ano, ked psa uz naucis vyslovene triky na posunky a potom od neho chces, aby opakoval gesta, skusal, tak hej, to sa moze dat, ze si to nejak odvodi a spoji a zopakuje nieco podobne. ale vyslovene ucenie napodobnovanim to nebude. :nwm:

ked sa teda mozem opytat - cvici sa to inak, ako triky na kliker napr..?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod lusy » Pia 09.11.2012 22:15

ja tiez nie som odbornik na to. mam to iba z pocuteho a z citanie stranky o tejto technike. aj preto som zalozila temu, ze ci sa nahodou nedozviem aj ja nieco nove. :lol:
tu su aj videa, kde skusaju po akom dlhom case pes dokaze videne zopakovat.
http://www.apprendimentosociale.it/le-m ... -nel-cane/
Naposledy upravil lusy dňa Pia 09.11.2012 22:19, celkovo upravené 1
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Do As I Do - vycvikova technika

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 09.11.2012 22:35

no neviem, tie videá sú pre mňa neni nejakým relevantným dôkazom, že to tak ide. veď aj oni im tam dajú nejaký povel pred tou prekážkou, čo som počula.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Ďalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky