Box Training

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Box Training

Poslaťod Bára » Sob 01.12.2012 13:08

Tak spravím nízke steny, nemusí to byť taká bednisko, akú som ja skonštruovala :heh: Ale uznávam, že sú psy, ktoré s tým majú sakra problém, ale koniec koncov je to o zvyku, nebudem tam psa rvať nasilu.
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Box Training

Poslaťod kives » Sob 01.12.2012 13:51

Myslím, že s týmto problém nebude, zase toho mojho tieto veci veľmi nerozhádžu, skor je zvedavý, čo sa bude diať. Ale keby zistil, že sa stena uhla, tak to by náležite zneužil. Len ja som mierne lenivá, ale tak prekonám to :lol: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2888
Bydlisko: Košice

Re: Box Training

Poslaťod calwen » Str 05.12.2012 19:46

Kurnik, ze ja nemam k dispo nejaku zahradu, kde by sa to dalo umiestnit. S dalsou "haraburdou" v byte by ma uz mama asi vyhodila :heh: Ale viem si predstavit pocvicit tam polohy s obomi :jop: Mozno raz
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Box Training

Poslaťod lusy » Str 05.12.2012 22:51

uz som to davala do obedience, ale tak asi nie vsetci to videli. noveho psa by som ucila asi polohy tymto stylom. cize naozaj praca iba zadnou castou tela. v boxe totiz pes do sedu kludne ide dvihanim prednych noh.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Box Training

Poslaťod QuintipaNO » Str 05.12.2012 23:57

Krása!!! Neskutočné ako má prikované predné labky. :aplause:
Len Lusy neviem či bi ti pri športovke/ob iniciatívny pán/i nestrhával body za polohu ,,ľahni,, nakoľko pes bol vždy za psovodom.
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Box Training

Poslaťod lusy » Štv 06.12.2012 10:17

niekde na fb v teme o obedience davali video jedneho vitaza, co ma nauceneho psa polohy takto. vraj to bolo take divne pri odlozeni v skupine vidiet psa, co lezi o nieco viac vzadu, ale body nestrhavali.
pri IPO no ktovie. mozno aj hej. a mozno zalezi aj od rozhodcu.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Box Training

Poslaťod Bára » Štv 06.12.2012 20:28

Vyzerá to parádne, len pri IPO by podľa mňa body dole šli...Ale zas. Neoželiete bodík, dva dole pri dlhodobom odložení? Lebo veď pri odložení za pochodu je to vlastne jedno ako ľahne.
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Box Training

Poslaťod Haleth » Štv 06.12.2012 21:42

Nejako som nepochopila ako psovi zafixovali, aby sa tými prednými nepohol. Pretože mu na ne dávala pamlsky?
A pre box sa používa dáky povel?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Box Training

Poslaťod QuintipaNO » Pia 07.12.2012 11:01

Bara a mňa zas hneď napadlo že na odkladačkách za pochodu by to vyzeralo super mať to takto naučené :lol:

Na videu je už hotový pes ktorý vie čo sa od neho chce, toto vôbec nieje jednoduché naučiť, chce to trpezlivosť. Granula na labke je na sústredenie a na pokoj, keby vyvádzal granula spadne a on ju nedostane takže sa naučí že z labkymi sa nevystrája, aby moli predné na mieste je až potom tá podložka, dá lapky dole zas nedostane takže si to postupne zafixuje že sa s nimi nemá hrať a vyvádzať a majú ostať vždy pevne na mieste a nie spraviť úkrok.
A toto je presne na dlhé zimné večere takže dík Lusy :no:

Vždy pri všetko sú povely aj pri boxe.
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Box Training

Poslaťod Haleth » Pia 07.12.2012 11:30

Skôr som myslela, či box má samostatný povel.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Box Training

Poslaťod Ivanka.P » Pia 07.12.2012 12:47

Len otázka :angel: miesto boxu by nemohla byť nejaká plošina? Ja neviem menší stolík. Tam ak by sa pes posúval tak sa strepe a nieje blbý tak sa bude držať toho miesta...
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Box Training

Poslaťod Bad » Pia 07.12.2012 12:51

Ivanka, i to se používá
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Box Training

Poslaťod Bára » Pia 07.12.2012 13:02

quinty, mňa by ale zaujímalo, či presne rovnako ľahne pes aj za pohybu.

Ivanka, Nyssa tak robila so svojimi polohy aj na obrátenom boxe :yes:

Inak k povelu na box... ja nedávam žiaden, proste tam psa navediem. Ale je pohodlnejšie tam psa poslať povelom asi :joint:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Box Training

Poslaťod Ivanka.P » Pia 07.12.2012 13:03

Tak fajn mám také niečo na záhrade a skúsim to. Lebo ak dávam povely na dialku tak po pár poveloch mám psa pri sebe :pac: ale tak ja som nikdy nebazírovala na presnosti ale na splnení povelu. Hold rodinou a deťmi vychovávaný pes. :heh: bežne pri povele lahni si lahne na znak lebo deti ju tak dávali lahnúť aby ju mohli škrabkať.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Box Training

Poslaťod vavrena » Pia 07.12.2012 13:21

Napríklad ja som mala s plošinou problémy, lebo psy sa tam hýbali bez ohľadu na predné či zadné laby, síce sme na plošine spravili viacero vecí na diaľku, ale polohy sa tamnenaučili správne. Tak som na polohy volila drievka, jeden pes fixuje predné a druhý pes zadné laby. A neučila som to cez žiadne sústredenie s granulou na labe, najprv som vytvarovala cvik - stoj na drievku a potom kázala jednotlivé povely, pes bol odmenený, len keď držal laby na drievku. Nemáme to naučené na žiadne skúšky, len som potrebovala docieliť, aby sa nehýbali, lebo s tým mali veľké problémy (a stále majú).
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky