Box Training

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Box Training

Poslaťod Legantiss » Štv 01.11.2012 11:30

Máte niekto skúsenosti ? Ja mám problém s tým , že sa mi v sede aj v ľahu vyvaľuje tak som si dnes dokončila ,, môj box,, :lol: . Príde mi to ako super pomôcka o týždeň napíšem ako sme na tom :lol:
Pes cvičený v ,,krabici,, : http://www.youtube.com/watch?v=GxzTRfVgFJ0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ksrd9R4giEo
http://www.youtube.com/watch?v=A01jCOCqvfc&feature=related
Legantiss
Snoopy
 
Príspevky: 181

Re: Box Training

Poslaťod Bára » Štv 29.11.2012 13:44

My od apríla robíme polohy v boxe, teraz dokonca aj štekačku, podávanie paciek, všeličo na diaľku :smile: Zozačiatku to bol kríž, 10 minút som sedela pri boxe a pes nie a nie si ľahnúť. Teraz strieľa polohy jak nič :yes:
Obrázok
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Box Training

Poslaťod Cathie » Pia 30.11.2012 16:34

Bara, box si si vyrabala sama? :smile: Zacinala si s treningom sama ci podla niecoho? Daj nieco o vasich zaciatkoch :no: Ja rozmyslam, ze by som to skusila hlavne kvoli praci na dialku- riesila som ju postupne, cez targety, podlozky.. zlepsilo sa to, ale praca je stale pomala a nie tak presna, ako by som chcela.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Box Training

Poslaťod Bára » Pia 30.11.2012 18:10

Cathie, konkrétne tento nie, to som bola na výcvikovom víkende (KK Dog&Wolf), kde mi to bolo vlaste prvý krát vysvetlené, ukázané, tak sme rovno začali skúšať :yes: Po príchode domov som si skonštruovala vlastný (rozpadol sa, musím opraviť :ha: )
Obrázok

Základom je, aby pes poznal povely. Slúži to na urýchlenie, presnosť a hlavne je to dobrá pomôcka v tom, že pes sa naučí plniť povely bez "pomoci telom" od psovoda, pri ľahnutí napríklad sa nebude posúvať dopredu, ale skôr posunie zadok dozadu, čím polohu nezmení, takisto pri stoji sa neposunie dopredu.
Pracuje sa v podstate bez mechanického pôsobenia na psa, necháš ho rozmýšľať. Pri poveloch na diaľku sa mi veľmi osvedčil kliker.
U nás prvý pokus vyzeral prakticky asi tak, že sučinu som dala do boxu, zostala v sede, postavila som sa pred ňu, v ruke som držala pamlsok tak, aby ho videla (v druhej ruke kliker) a dala som povel ľahni. Ľahnúť chcela. Ale v momente ako zistila, že sa jej to kvôli prednej stene nedá, zostala sedieť. Nemá zmysel opakovať povel milión krát za sebou. Pes ho počul, vie čo od neho chceš, záleží len od jeho ochoty prispôsobiť sa a vykonať povel aj napriek "nepríjemnosti" (väčšina psov ľahá "dopredu", teda predná stena vadí). Tak som si počkala pár minút, následne som povel zopakovala, Chels sa zamrvila, opäť zostala sedieť, tak som znovu čakala (až jej sliny tiekli :heh: ). Po čase pochopila, do boxu sa poskladala kadejako bokom, ale ochota tam bola :ha: , prišla veeeľka odmena, vyskočila z boxu pohrali sme sa a potom sme skúšali zas. Už sa jej to v hlave utvrdilo a po pár tréningoch to už bolo super :jop: Potom so sadnutím nebýva problém, možno menší ešte s povelom stoj zo sedu, kedy je tiež zmena polohy. Keď má pes toto zvládnuté, môžeš robiť povely aj pri nohe alebo zväčšovať vzdialenosť (my momentálne robíme na posunky).

Až budem mať čas, natočím krátke video a hodím to sem :no:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Box Training

Poslaťod Puk » Pia 30.11.2012 18:48

[quote="Bára"]Cathie, konkrétne tento nie, to som bola na výcvikovom víkende (KK Dog&Wolf), kde mi to bolo vlaste prvý krát vysvetlené, ukázané, tak sme rovno začali skúšať :yes:

Janíčko je človek znalý a zdieľny... :smile: :jop: To mňa skôr zarazilo, že pri svojom zameraní "dávaš" posunky - ojojóój :poklona: Dúfam, že sa nemýlim! :hi:

Pracuje sa v podstate bez mechanického pôsobenia na psa, necháš ho rozmýšľať. Pri poveloch na diaľku sa mi veľmi osvedčil kliker.

Bára, začínaš ma čoraz viac prekvapovať! Pozitívne! Lebo to sa v dnešných moderných časoch už nenosí, aby sa pes nechal rozmýšľať! Dnes sa mu všetko linkuje, žiadne : pokus - omyl, pokus - správne, žiadna samostatnosť... Takže : :yes:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Box Training

Poslaťod Bára » Pia 30.11.2012 18:59

Puk píše:Janíčko je človek znalý a zdieľny... :smile: :jop:

A veľmi, veľmi mi pomohol :yes:
Ďakujem :hi: Zameraním myslíš IPO, či to zle chápem? :smile:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Box Training

Poslaťod Ivanka.P » Pia 30.11.2012 20:52

To sa mi páči.... Bára pekné vysvetlenie. :jop:

Ja už mám seniorku RTW ale poškulujem teraz viac po športovej kinológii. Deti už odrástli, naučila som sa vela aj z DF aj pri výchove tejto mojej zloby. Až príde čas, dám sa do toho s novým psíkom :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Box Training

Poslaťod Bára » Pia 30.11.2012 20:59

Ivanka, to veľmi rada počujem! :jop:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Box Training

Poslaťod Puk » Pia 30.11.2012 22:12

Bára píše:[Ďakujem :hi: Zameraním myslíš IPO, či to zle chápem? :smile:


skúsim okľukou... :no: : neuletela si k extravagantným "novým módnym" trendom. A kus zdravej sedliackej logiky ostal.
Dnes na SK trochu zriedkavé. :winner: Ja viem, že si toto vyložíš správne. (PS: Nie som bojovník proti IPO :no: )
Naposledy upravil Puk dňa Pia 30.11.2012 22:15, celkovo upravené 1
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Box Training

Poslaťod Bára » Pia 30.11.2012 22:15

Offtopic: Jaj takto. No ja verím, že nepodľahnem ani pri ďalšom psovi :lol:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Box Training

Poslaťod kives » Sob 01.12.2012 7:11

Musí to byť drevená krabica? Alebo stačí kartónová? U nás sa raz precvičovalo s krabicou, ale to som akurát nebola, ale videla som niečo obdobné s tenkou doskou. Postavili ju pred psa na hranu a nesmela ju pri polohách zhodiť. Ale to už bolo pre SVV3 psa pre povely na diaľku.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Box Training

Poslaťod Bára » Sob 01.12.2012 12:35

Čo ja viem, drevo je lepšie už len kvôli tomu, že sa nebude kadejako posúvať. Ono sú také boxy (medzi tými prvými videami to je - inak to video, kde Bellon toľko kecáá a kecáá odporúčam pozerať a počúvať celé :smile: ), že tam psovi vojdu len nohy no alebo takéto, kde sa narve celý a aspoň mu pri polohách neuteká zadok do strany (resp. utekať môže, ale stena nepustí a pes sa naučí ľahať rovno). Pri kartónovej krabici by to nemalo veľmi efekt, pes veľmi rýchlo zistí, že kartón je "tvárny" (v horšom prípade sa s ním začne hrať :ha: ).

kives píše:Postavili ju pred psa na hranu a nesmela ju pri polohách zhodiť.

A keď zhodila, tak čo? Nie som si istá, či si to každý pes vie dostatočne spájať - padnutie nejakej dosky. Radšej staviť na istotu a dať tam tvrdú "zábranu", ktorá ho proste nepustí :nwm:
Naposledy upravil Bára dňa Sob 01.12.2012 12:52, celkovo upravené 1
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Box Training

Poslaťod kives » Sob 01.12.2012 12:48

Offtopic: to neviem, lebo nezhodila :lol:
Pozriem video, momentálne ešte neriešim presnosť, ale všetko bude.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Box Training

Poslaťod Bára » Sob 01.12.2012 12:51

Offtopic: Ono pozri, niektoré psy sú citlivejšie a naozaj stačí jemný dotyk, už je mu to "nepríjemné" a dá si bacha. No a potom sú psy, ktorým nejaká slabšia prekážka vôbec prekážkou nie je :ha:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Box Training

Poslaťod Puk » Sob 01.12.2012 13:04

Offtopic: A ak má klaustrofóbiu tak je to úplne v :kak:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Ďalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky