Box Training

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Box Training

Poslaťod Haleth » Pia 07.12.2012 13:23

Vavrena a ako si dosiahla aby vliezli na drievko iba prednými labami? Ručne, či cez shapping?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Box Training

Poslaťod QuintipaNO » Pia 07.12.2012 13:27

To si myslím že je jedno pri začiatku, dôležité je aby pochopil začo a kedy je odmeňovaný.
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Box Training

Poslaťod vavrena » Pia 07.12.2012 14:13

Haleth, cez shaping, keďže tento cvik na predné aj zadné laby poznajú, bola to chvíľočka. Potom pri polohách, ak skĺzli jednou labou, som čakala, aby sa sami napravili a docvaklo im. Akurát Herb mi furt prešľapuje na mieste, lezie mi to na nervy. Vždy, keď si ide sadnúť, dvihne striedavo obe laby. Je to sekunda, ale ja to chcem plynulé... :nwm: Musíme sa k tomu vrátiť, možno tento týždeň, a ak budem mať kameru, tak to aj natočím.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Box Training

Poslaťod lusy » Pia 07.12.2012 17:22

QuintipaNO píše:Bara a mňa zas hneď napadlo že na odkladačkách za pochodu by to vyzeralo super mať to takto naučené :lol:

presne aj mna, kedze pes ide dozadu, co by teoreticky malo vyzerat, ze to robi rychlejsie, kedze ty si uz viac vpredu. :lol:

Granula na labke je na sústredenie a na pokoj, keby vyvádzal granula spadne a on ju nedostane takže sa naučí že z labkymi sa nevystrája, aby moli predné na mieste je až potom tá podložka,

ja si prave myslim, ze to bolo prave na to polohovanie, cize tou granulou uci ten uklon dozadu. takze to ma suvis s poziciou nie s kludom.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Box Training

Poslaťod lusy » Pia 07.12.2012 17:30

takze videla som video psa co mal polohy robene tymto stylom, ale za pochodu lihal normal. ma napadlo, ze ludia, co robia obedience to maju skor fixovane cez rozne povely. iny povel je napriklad na lahni zo stoja a iny zo sedu a iny moze mat pocas chodze.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Box Training

Poslaťod Ivanka.P » Pia 07.12.2012 17:31

To je normálna veda toto. :angel: no mám čo dopilovávať. Ale Ritu už trápiť nebudem a na staré kolená preúčať to čo má zažité. :heh: asi si podám čivavu aj tak nejak zvlčila :au:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Box Training

Poslaťod wasaabi » Uto 01.01.2013 10:17

Okrem skatule som pocula este aj dalsi tip na tieto rychle hadzania zadkou do zadu a nie posuvanie pri lahu dopredu... este sa zevraj pouziva nejaka cisto rovna doska so smyklavym povrchom, len som to nevidela v praxi, resp videla som uz vysledok... neviem si to presne predstavit.... :lol: ze psa dam na smyklavu dosku a ak je nejaky panikar, zacne sa mi tam metat.... :pac:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: Box Training

Poslaťod extreme » Štv 18.07.2013 17:06

Aké veľké boxy máte?
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Box Training

Poslaťod esster » Pia 19.07.2013 14:39

lusy píše:
QuintipaNO píše:Bara a mňa zas hneď napadlo že na odkladačkách za pochodu by to vyzeralo super mať to takto naučené :lol:

presne aj mna, kedze pes ide dozadu, co by teoreticky malo vyzerat, ze to robi rychlejsie, kedze ty si uz viac vpredu. :lol:

takto vyzerá lahnutie (ked sa pes zhúpne dozadu) za chôdze (ešte v nácviku) celkom pekné :smile:
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

Predchádzajúci

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky