Vibračný obojok

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Vibračný obojok

Poslaťod vlcica_naty » Sob 04.08.2012 19:39

Ahojte, prosím nemáte niekto skúsenosti s vibračným obojkom? Ja som si teda kúpila tento http://www.dogtrace.sk/d-control-1000/d-control-1040 avšak ten signál je hrozne slabý, ja ho síce jemne cítim, ale mám dojem, že ten pes to ani poriadne necíti, možno minimálne slabučko, ak vôbec... Tak by ma zaujímalo, či to je zlá výroba alebo to proste tie obojky také sú, či to mám reklamovať alebo čo... Lebo teda vyhodiť 200 eur len tak do luftu za niečo, čo nepôsobí ako má... no nemám na rozhadzovanie peňazí :ach: (pozn. vibračný obojok som kupovala preto, že mám hluchého psíka a chcem ho naň naučiť privolanie)
I believe in miracles they happen every day...
vlcica_naty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Vibračný obojok

Poslaťod Lindchen » Sob 04.08.2012 19:43

Ako naňho reaguje pes?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vibračný obojok

Poslaťod vlcica_naty » Sob 04.08.2012 22:24

Lindchen píše:Ako naňho reaguje pes?


No nereaguje :lol: Podľa mňa to totiž ani necíti, alebo len slabo, takže nenasleduje žiadna reakcia.
I believe in miracles they happen every day...
vlcica_naty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Vibračný obojok

Poslaťod wer » Ned 05.08.2012 6:51

aku reakciu cakas?
tym reakciam ho mas naucit ty. ked to len takto "skusas", tak si odpalujes svoj vlastny nastroj - zvykas ho, aby na to nereagoval.
zober si pamlsky, daj mu vibracny obojok, aj stopovacku. vibracia-trhnutie-odmena. casom budes vypustat trhnutie. ale nezjednodusuj si to, musis na tom pracovat dosledne - o tom je vycvik akehokolvek psa. nic nie je zazracne, vibracny obojok ho nenauci vnimat ta sam od seba... vsetko sa uci predsa - aj reakcia na meno, aj ocny kontakt a sledovanie u zdraveho psa... ty mas len namiesto slov vibraciu. ale poctivo makat musis tak, ci tak.

a este poznamka - obojok mu musis zapnut co najvyssie ku krku, krabicka ma byt pod krkom. problemy mozu robit kratsie hroty a husta srst.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vibračný obojok

Poslaťod zuzka:) » Ned 05.08.2012 12:11

ja si presne nepametám ako som na vibračný učila ja, ale nemyslím, že by na to sám od seba nejak reagoval. tak proste vždy zavibrovanie a odmena. zo začiatku, ked bol blízko, hoc aj doma.
len ten obojok mi prišiel dosť nespolalivý, ale ked som s ním bola u babky a furt hučal z balkona na suseda, tak to fungovalo super, nemusela som za ním vždy chodiť :lol:
Naposledy upravil zuzka:) dňa Ned 05.08.2012 12:13, celkovo upravené 1
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vibračný obojok

Poslaťod vlcica_naty » Ned 05.08.2012 12:12

wer píše:aku reakciu cakas?
tym reakciam ho mas naucit ty. ked to len takto "skusas", tak si odpalujes svoj vlastny nastroj - zvykas ho, aby na to nereagoval.
zober si pamlsky, daj mu vibracny obojok, aj stopovacku. vibracia-trhnutie-odmena. casom budes vypustat trhnutie. ale nezjednodusuj si to, musis na tom pracovat dosledne - o tom je vycvik akehokolvek psa. nic nie je zazracne, vibracny obojok ho nenauci vnimat ta sam od seba... vsetko sa uci predsa - aj reakcia na meno, aj ocny kontakt a sledovanie u zdraveho psa... ty mas len namiesto slov vibraciu. ale poctivo makat musis tak, ci tak.

a este poznamka - obojok mu musis zapnut co najvyssie ku krku, krabicka ma byt pod krkom. problemy mozu robit kratsie hroty a husta srst.


:heh: :heh: :heh: Ehm, ja naozaj necakam ze mi pes automaticky po stlaceni tlacitka pride a sadne predomna... Psa treba vsetko ucit, vibracny obojok nie je ziadna magia, ktora psovi samovolne vysvetli co od neho chcem. Samozrejme ze ho ucim na dlhom voditku tak, ze po zavibrovani si ho pritiahnem, resp. zatiahnem za voditko a on pride a odmenim... A ak je nieco, co vo svojim zivote robim fakt dosledne, tak je to prave toto.... :ach: To co som ale svojim prispevkom chcela povedat je to, ze si myslim ze vibracia je natolko slaba, ze ju pes neregistruje. Nie preto, ze nechce prist, ale napr. som zistila, ze ked sa na mna pozera a dostane signal, pride... uz som sa tesila, ze jeee, on to pochopil a funguje to, no, lenze po dlhsom skusani a sledovani psa som dosla na to, ze nechodi na zavibrovanie na obojku, ale vidi, kedy mackam tlacitko :heh: Tak som ho dala sadnut ku mne chrbtom ale tak, aby stale cakal povel - neodvolavam ho z nejakej hry alebo nepozornosti, len chcem aby sa na mna nepozeral. Vtedy vsak zavibrovanie nijako neregistruje. Krabicka musi byt pod krkom - to je trosku tazsie docielit, vzhladom na to, ze ta kovova vec na pripnutie voditka je cca 2-3 cm od krabicky, takze ked potiahnem voditko, krabicka sa automaticky dostane do polohy na boku krku. Co by som mohla vyriesit pouzitim dalsieho obojku. Aj ked neviem jake to bude, ked bude mat to stena na krku 3 obojky, s tym ze ten vibracny ma dost siroku pasku co je okolo krku, takze to bude mat nad sebou naskalade pozdlz celeho krku od usi az k hrudniku :lol: :lol: (treti je antiparazitny).
I believe in miracles they happen every day...
vlcica_naty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Vibračný obojok

Poslaťod zuzka:) » Ned 05.08.2012 12:15

používaj na vodítko iný obojok :yes: ako ti písala wer ten vibračný mu daj tak, nech sa mu sám neprekruca a má ho furt na dobrom mieste.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vibračný obojok

Poslaťod Margita » Ned 05.08.2012 12:25

ja si myslim,ze pes reaguje aj na sôabe vibracie...keby sa to tykalo mna ja by som psa nepritahovala voditkom,ucila by som ho tak ze stlacim-vybracia.-pamlsok,s tym ze pridem k nemu,alebo ked bude pri mne ze zavibruje a strcim mu pamlsok,tak ze potom ked niekde bude sa po vibraci aspon otoci ze kde ma pamlsok a potom uz na posunky
a inac nereaguje ani na jeden druh vibraci,malo by ich tam byt 5
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Vibračný obojok

Poslaťod zuzka:) » Ned 05.08.2012 12:28

ja som inak tiež učila denyho, že po zavibrovaní od neho iba niečo chcem, tak aj ked bol mimo dohlad, stačí že sa na mna kukne, nemusel prísť
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vibračný obojok

Poslaťod Margita » Ned 05.08.2012 12:32

to zavibrovanie ma fungovat ako meno,aspon ja to tak chapem,aby sa len otocil a cakal co sa od neho dalsie ziada
tak preto by som to ucila presne ako na meno,vyslovim meno pes na mna kukne a ho pochvalim,vyslovit meno a pritiahnut ho na voditku je take no ..neviem
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Vibračný obojok

Poslaťod wer » Ned 05.08.2012 13:13

ano, vibracia sa ma rovnat osloveniu. ale pre mna reakcia na meno znamena, ze pes je OKAMZITE v strehu - nielen, ze mrkne na mna.. ale to mame kazdy ine vnimanie :no: a rovnako aj to privolanie - tahat teda urcite nie... to nema zmysel v ziadnom pripade... ale to je pomimo teraz.

a k tomu obojku - samozrejme, ze to nema co sluzit ako klasicky obojok... tam nema co byt pripnute voditko. vibracny obojok ma byt tak, ako som napisala a uplne natesno.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vibračný obojok

Poslaťod vlcica_naty » Ned 05.08.2012 13:21

wer píše:ano, vibracia sa ma rovnat osloveniu. ale pre mna reakcia na meno znamena, ze pes je OKAMZITE v strehu - nielen, ze mrkne na mna.. ale to mame kazdy ine vnimanie :no:
no a tahat teda urcite nie... to nema zmysel v ziadnom pripade... ale to je pomimo teraz.
a k tomu obojku - samozrejme, ze to nema co sluzit ako klasicky obojok... tam nema co byt pripnute voditko. vibracny obojok ma byt tak, ako som napisala a uplne natesno.


jezis maria vsak ja ho netaham ze signal a prudko hnusne si ho pritiahnem to nie. jeho ani nejako trhat extrra netreba. proste trosku zatiahnem za to voditko a on pride. NIE je to tak ze si voditko k sebe psa dotiahnem... :pac: (neznasam internetove problemy s vyjadrovanim a nepochopenim vyjadreneho :lol: )

Margita píše:to zavibrovanie ma fungovat ako meno,aspon ja to tak chapem,aby sa len otocil a cakal co sa od neho dalsie ziada
tak preto by som to ucila presne ako na meno,vyslovim meno pes na mna kukne a ho pochvalim,vyslovit meno a pritiahnut ho na voditku je take no ..neviem


problem moze nastat v pripadoch, ked sa pes nachadza na mieste, kde na mna nevidi ani ked sa pozre (napriklad vo vysokej trave)... v tom pripade aj tak musi vlastne prist ku mne, resp. na miesto, odkial na mna vidi.
ono na co sluzi vibracny obojok - ci ako oslovenie alebo priamo na privolanie je podla mna vecou toho, na co je pes nauceny... ako si psa naucim, tak budem mat :no:


momentalne som mala kratky vycvik s tym, ze som pouzila iny (resp. silnejsi) druh vibracie, a pes dostal krabicku presne na hrdlo, pricom sme cvicili len v dome, a uz mu to celkom slo...
I believe in miracles they happen every day...
vlcica_naty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Vibračný obojok

Poslaťod zuzka:) » Ned 05.08.2012 13:47

vlcica_naty píše:problem moze nastat v pripadoch, ked sa pes nachadza na mieste, kde na mna nevidi ani ked sa pozre (napriklad vo vysokej trave)...

no vtedy by mal práveže prísť tak, aby na teba videl.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vibračný obojok

Poslaťod AlicaGGG » Ned 05.08.2012 14:04

skus toto, co ti hore radila zuzka:
tak proste vždy zavibrovanie a odmena. zo začiatku, ked bol blízko, hoc aj doma.

ja som takto ucila na pistalku, a v podstate aj na kliker - sedeli sme vonku na trave, zapiskala som a hned som jej dala odmenu... postupne som zacala predlzovat vzdialenosti, ak si nebola ista co ma spravit pomohla som jej posunkami (povel som schvalne nehovorila, nech ho potom nemusim pracne odburavat, a tebe je aj zbytocne hovorit povel, ze) a hned ako dobehla dostala pamlsok... chce to hlavne cas, myslim ze vibracie urcite citi, len poriadne nevie co ma robit tak to nerobi :smile: cize trpezlivost a drzim vam palce :no:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom


Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky