Alpha rolling???

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Alpha rolling???

Poslaťod Hanka 1 » Pia 30.12.2011 15:01

vavrena píše:Lila, a to nevieš, že keď pes nepríde na povel, že je dominantný a ukazuje ti, kto je tu pánom? Treba ho skrotiť! :heh: :pac:


A to se vzalo odkud?? Rozumím tomu jako ironii, ale asi je někam namířená. Opravdu tohle někdo tvrdí?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Alpha rolling???

Poslaťod Bee House » Pia 30.12.2011 15:51

Offtopic: Hanka, ale ved to je bezny nazor. vacsina psich problemov sa dnes argumentuje psiou dominanciou a potrebou skrotit toho ktoreho psa silou :ua:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Alpha rolling???

Poslaťod Hanka 1 » Pia 30.12.2011 16:10

Slyšela jsem to o tahání na vodítku a neochotě k očnímu kontaktu, ale o přivolání myslím, že ještě ne. Naštěstí jsou lidi, co mají rozum a takovéhle názory a praktiky pošlou tam, kam patří.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Alpha rolling???

Poslaťod lila.claire » Pia 30.12.2011 19:17

Offtopic: Hanka, ja tiež často počúvam, že keď pes nesplní akýkoľvek povel (ktorý má akože pochopiť po prvom raze čo ho majiteľ zavreští), tak ukazuje človeku "kto je tu pánom" a treba "to z neho vybiť", a také dve zásady 1. ukáž psovi kto je tu pánom! 2. pes musí poslúchať! akákoľvek neposlušnosť či nebodaj agresivita, sa vysvetľuje tak, že pes je dominantný a treba ho "naučiť rešpektu". že pes hryzie preto, lebo má napríklad strach, mnohým ani nenapadne. mnohokrát som videla ako majiteľ/ka po psoch vreští lebo "na psa treba tvrdú ruku", a pes ich má aj tak u prdele. (a konkrétne jedna takáto ženská ešte radila druhej ako vychovávať psa). alebo je to tak, že psovi nežiaduce správanie (napr. vyštekávanie všetkého čo ide okolo) tolerujú lebo je to "milé" a keď im to už lezie na nervy tak psovi jednu švacnú... akože "výchovnú". veľmi veľa ľudí hovorí o svojich psoch že sú dominantní, pritom sú to labilné kôpky nervov. ale v populárnej akožekynologickej literatúre je podporovaná takáto teória, a tiež v rôznych článkoch na internete...
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Alpha rolling???

Poslaťod Ivanka.P » Pia 30.12.2011 21:33

vavrena píše:Lila, a to nevieš, že keď pes nepríde na povel, že je dominantný a ukazuje ti, kto je tu pánom? Treba ho skrotiť! :heh: :pac:



:joint: to som už pár krát počula pri strete so psami. Chichi :smile:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Alpha rolling???

Poslaťod Hanka 1 » Sob 31.12.2011 9:10

Lilo, se psy, kteří prošli podobnou "výchovou", se setkávám denně a říkám si, že by majitelé měli poslechnout jednu dobře míněnou radu, kterou kdysi dostal jeden člověk, co takto zacházel se svým koněm "nas..r si do hlavy, abys tam vůbec něco měl... a když už v tom budeš, i do rukou, abys nemohl na nic sahat.." Jenže problém je, že tohle slyšíš často i v různých psích školách a školkách a na tom je v mnoha případech založeno to, čemu se říká komunikace se psem. Podle mého názoru je v pejskařině několik opravdu "sprostých" (ve významu českém si slovenském) slov: ukaž mu, kdo je tady pánem, pes musí, pes nesmí, vždyť on dobře ví, za co dostal, zkusíme....., a neboj se.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Alpha rolling???

Poslaťod Bee House » Sob 31.12.2011 11:18

Offtopic: ono by to chcelo celoplosne vychovavat psickarsku verejnost, pretoze i ked sa myty o psej dominancii a im podobne pomalicky odburavaju, urcite by pomohlo, ak by sa verejnosti casto ukazovalo, ako so psom spravne komunikovat a ako sa k nemu spravat.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Alpha rolling???

Poslaťod lila.claire » Sob 31.12.2011 12:29

Offtopic: jasné, pes musí, pes nesmí... a človek nič nemusí a môže všetko :blee: ľudia sa nevedia správať normálne sami k sebe, voči sebe navzájom, ani k svojim deťom, nieto ešte ku psom (k zvieratám všeobecne)
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Alpha rolling???

Poslaťod Celeblith » Uto 17.07.2012 21:15

Zaujimalo by ma, aky zmysel ma "alpha roll" ak ho na psovi prevedie vycvikar, nebude pes podriadeny potom vycvikarovi a nie majitelovi? :nwm: Alebo to ma len jednorazovo sluzit ako model a potom ma majitel svojho psa povalit, ked to bude povazovat za nevyhnutne?

Ja nerypem, pytam sa lebo ma to zaujima.

Tiez by ma zaujimalo, aky ma zmysel prevracanie psov na chrbat, prip. priskrtenie alebo vrcanie (majitel na psa). Mne nejako vychadza, ze tymto sposobom psa este viac na :kak: ako si ziskam respekt, alebo ak sa to bude realizovat prilis casto a prilis tvrdo, tak sa pes zacne iba ak bat.
Celeblith
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Pezinok

Re: Alpha rolling???

Poslaťod extreme » Str 18.07.2012 8:00

Tak ja sem tam na psa zavrčím ak už je veľmi rozjašená a behá okolo, šteká, hryzie ma len aby ma vyprovokovala. Ale hneď ako zavrčím ma oblizne a troška sa ukludní.
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Alpha rolling???

Poslaťod Bellss » Ned 22.07.2012 18:15

Tiež som pár krát použila vrčanie na psa a hlavne u šteniatka, keď bolo neskutočné rošaleté a hrýzlo všetko a všetkých naokolo, také jemné pritlačenie a zavrčanie pomohlo. A keď mi psy veľmi nervia, že nechce si to dať vysvetliť pokojne, tak tiež ich pritlačím na zem a držím dovtedy kým sa neupokojí. Robím to bez slov a potom keď sa upokojí vstanem a buď ho nechám tak a odídem bez slov alebo mu dám znova urobiť to čo sme pred tým neurobili..
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Alpha rolling???

Poslaťod jurm » Štv 26.07.2012 13:16

cely alpha roll je jedna velka kravina a ten co to pouziva na vlastnych psov je u mna blbec .... clovek moze nieco na ten sposob pouzit MOZNO pri sebaobrane pred cudzim psom, ale ukludnovanie, vychovavanie a proste akakolvek aplikacia tejto metody na vlastnych psov je blbost a pes by mal byt takemu panovi odobrany ... je x inych spolahlivejsich a normalnych metod ako tato, co sa ani ziadnou metodou nazvat neda .... :pac: :nie:
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Alpha rolling???

Poslaťod Bellss » Štv 26.07.2012 20:36

jurm nevravím, že to robím stále..použila som to max 5 krát asi za 3 roky, čo mám psy teraz. Určite je to dobrý spôsob ako ukázať psovi, kde je jeho miesto, keď chce agresívne vybehnúť na cudzieho psa a nemá dôvod a a pred tým sa už vyskúšali rôzne spôsoby od najpokojnejších metód. Ako písala Ivanka.P niekey to úplne stačí spraviť raz, bez náznaku a pes pochopí. Tak ako keď dá rodič výchovnú facku dieťaťu, keď už neuveriteľne prekročilo hranice. netreba hneď všetkých súdiť a nazývať ich blbcami, lebo zložili svojho psa na zem, keď sa nevie prečo a koľkokrát :no:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Alpha rolling???

Poslaťod jurm » Štv 26.07.2012 20:59

Necital som prispevk, len som vyjadril svoj nazor k teme .... :no:
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Alpha rolling???

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 27.07.2012 12:57

Tak sa hlásim k sadistickým úchylom ,ktorému by mali odobrať psov :joint:
Dobre prevedené! a načasované povalenie je účinná korekcia. Použila som ju pár krát! vo vyhrotenej situácií! ako poslednú možnosť. Ako všetky korekcie, krátka, intenzívna, jasná, s okamžitým koncom, sprevádzaná patričnou emóciou a ďalším nezaoberaním sa problémom a poskytnutím psovi možnosti druhej šance urobiť danú vec správne.

Nesúhalsím s tým, aby sa táto korekcia praktizovala za každú hovadinu a ako bežný nástroj ukazovania moci vo svorke. Lebo aj takých magorov už som videla a počula rozprávať, že keď psa aspoň dva krát do dnňa nehodí o zem, tak nevie kde je jeho miesto :prd:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky