Alpha rolling???

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Alpha rolling???

Poslaťod vavrena » Štv 29.12.2011 9:16

Offtopic: Michalaw, šteniatko sa učí hlavne hrou, všetko musí byť preňho zábava a nevie sa dlho sústrediť. Pozri si čokoľvek o pozitívnej motivácii, podľa mňa to je to, čo hľadáš, a v knižke od Karen Pryor nájdeš aj princípy fungovania (nielen na psoch :lol: ). Väčšinou sa radí, že cvičiť psa až od polroka, čo je samozrejme trocha pritiahnuté za vlasy, lebo predsa aj malé šteňa už musí vedieť privolanie a niektoré základy, ak je majiteľ schopný jašiť sa so šteňaťom a ak je dosť trpezlivý, môže šteňa naučiť fakt veľa vecí už do toho polroka. A všetko len pozitívne, s absolútnou absenciou trestov. Väčšinou sa očakáva, že polročné šteňa už zvládne hodinový pobyt na cvičáku, kde sa zúčastní 15 minútovej "chôdze pri nohe" na vodítku, čo tiež nie je nič moc, veď dlhá chôdza na vodítku a chôdza pri nohe sú dve odlišné veci, navyše pre každého psa to musí byť dooosť nuda, ak to ešte aj pokračuje bez odmien a hry.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Alpha rolling???

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 29.12.2011 9:22

Ivanka, u vás určite hralo veľkú rolu to, že si vtedy prejavila ničim neriedené a priame emócie a to je základ úspechu pri hocičom, čo so psom robím.

Manipulovať s nim nejak, pokiaľ to robím s tým, že uvidím, čo to dá a nebodaj mám pri tom pochybnosti o svojom konaní nikam nevedie.
Myslím, že na výchovu vášho weimara by ste sa mali začať pozerať komplexne s nejakým jasným cielom a robiť priame a jednoduché kroky k jeho naplneniu (s tým, že si v tých krokoch budem ja sebe veriť), ako robiť takéto cirkusy s tým, že si v tom neverím.
Tu je dosť materiálu na študovanie. Ono zas tá výchova psa nieje o tom, že idem riadiť kozmickú loď, takže veľká veda to nieje, len stačí poznať pár princípov, zapojiť srdce a správne ich používať.

Len by som ešte chcela dodať a upozorniť nielen teba. To, že niekto chová psy ešte neznamená, že je automaticky aj dobrý "cvičiteľ", dobrý veterinár a dobrý neviem čo. Lebo dosť často vidím nekritické prijímanie každej somariny len preto, že to povedal chovateľ.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Alpha rolling???

Poslaťod meridia » Štv 29.12.2011 18:17

Hanka 1 píše:Tohle vám doporučila dělat se štěnětem?? To je docela děs.

nedělám tyhle kraviny i kdyby mi je poradil kdokoli :jazyk: a taky jsem nebyla u toho co popisuje zadavatelka,ale třeba to bylo myšleno jako zklidnění psa a ne jako trest..nakonec sama píšeš,že otočení na záda a na bok není totéž..zde
http://www.psycholog-psu.com/poradna/vi ... =41&t=7392
osobně si nemyslím,že by to mohlo nějak extra fungovat,zvlášt někomu kdo přesně neví co vlastně dělá a proč.. :ua:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Alpha rolling???

Poslaťod michalaw » Štv 29.12.2011 18:57

Hanka 1 píše:Tohle vám doporučila dělat se štěnětem?? To je docela děs.

bohužiaľ, určite by sme to sami od seba nepraktizovali... :plac:
michalaw
Snoopy
 
Príspevky: 128
Bydlisko: NR

Re: Alpha rolling???

Poslaťod michalaw » Štv 29.12.2011 18:59

meridia: to som aj napísala-na skľudnenie psa...
michalaw
Snoopy
 
Príspevky: 128
Bydlisko: NR

Re: Alpha rolling???

Poslaťod Hanka 1 » Štv 29.12.2011 19:02

Držím palce, aby se to podařilo napravit. Asi koukali na Millana - relaxed and submisive. Na tom cvičáku si dejte taky pozor, co vám budou radit, je lepší všechno přefiltrovat přes cit pro psa a selský rozum.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Alpha rolling???

Poslaťod meridia » Štv 29.12.2011 19:14

michalaw píše:meridia: to som aj napísala-na skľudnenie psa...

tak to je něco jiného trošku než klasický alfarolig..při troše dobré vůle by se to dalo akceptovat,já bych teda volila jiný způsob.
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Alpha rolling???

Poslaťod Monika & Parsonky » Štv 29.12.2011 19:16

Tak to na tom videu docela pravidelne predvádza Adri pri psoch a ja, že čo ju furt linčujú. Nikdy som si to nejak nespojila. :pac:
Len neviem akosi pochopiť, prečo to robí. K Nelly (naša druhá fena) sa nikdy, tak nechová. :nwm:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Alpha rolling???

Poslaťod lila.claire » Pia 30.12.2011 1:09

keď sme raz boli s kamoškou venčiť našich psov, stretli sme dvoch ľudí s dvoma stredne veľkými psami. psi dobehli k tým našim, oni si ich neúspešne privolávali, došla som tam s tým že naši sa nebijú, že ich môžu nechať ovoňať sa.. tá osoba mi odpovedala, že dobre, ale jej pes ju má poslúchať.. a *eb s ním na zem a priľahla ho. tak som teda odišla... po celý čas ako boli tí ľudia v parku, nerobili pomaly nič iné ako to, že vrieskali "pocéééém, ku mnéééé" - neúspešne- a váľali psov po zemi. fakt by som rada vedela, ktorý idiot im toto poradil... tí psi ich mali úplne v prdeli.
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Alpha rolling???

Poslaťod Lindchen » Pia 30.12.2011 10:22

Lila, na to to len :pac: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Alpha rolling???

Poslaťod meridia » Pia 30.12.2011 11:51

lila.claire píše:, došla som tam s tým že naši sa nebijú, že ich môžu nechať ovoňať sa.. tá osoba mi odpovedala, že dobre, ale jej pes ju má poslúchať.. .

Tak ale to ta osoba měla naprosto pravdu.Pokud vydám povel,nezajímá mě co si o tom kdo myslí, včetně mýho psa..ten může akorát srazit paty a udělat okamžitě co má..že bych ho pak pustila si ty psy očuchat a obráceně,to je samozřejmé,ale povel je povel.. :jazyk:
Zbytek bez komentáře,možná to viděli někde na Nově nebo na Primě kdysi :haha:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Alpha rolling???

Poslaťod lila.claire » Pia 30.12.2011 12:40

iste že mala pravdu, až na to že pes ju mal niekde, a vodítko mala v ruke asi len na to, aby ho ním švacla. videla som všelijaké správanie sa majiteľov k psovi, ale toto- zakaždým keď sme sa pozreli ich smerom, minimálne jeden z nich ležal na svojom psovi. ani neviem čo tým chceli dosiahnuť.. asi chceli psom "ukázať kto je tu pánom" :jop: :prd: len im to nejako nevyšlo. tomu šteňaťu ani nedovolili prísť k našim, pritom tak chcelo...
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Alpha rolling???

Poslaťod meridia » Pia 30.12.2011 12:45

To jsou prostě idioti.. :hmm: ..já jen reagovala na to,že osoba řekla,že pes jí poslouchat musí,jinak s tebou souhlasim :smile:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Alpha rolling???

Poslaťod vavrena » Pia 30.12.2011 12:46

Lila, a to nevieš, že keď pes nepríde na povel, že je dominantný a ukazuje ti, kto je tu pánom? Treba ho skrotiť! :heh: :pac:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Alpha rolling???

Poslaťod Margita » Pia 30.12.2011 13:13

a viete co je na tom najsmutnejsie?ze to je take jednoduche,ziadna veda,staci zobrat stopovacku,veeeela pamlskov ,hracky a tomu psovi sa aktivne venovat.cela veda ako naucit psa privolavacku,namiesto toho vela ludi da na psychologicke rozbory psa -vlka
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky