Sťahovací, retiazkový obojok

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod hriva » Štv 27.10.2011 17:32

ja som používala odmalička, od šiestich mesiacov, ale najprv len pod dozorom cvičitela, chodili sme spolu na vychadzky aby mi vysvetlil čo a ako. ak s tym nemaš žiadnu skusenost, nechaj si to najprv niekym predviesť a poradiť, nech ťa s nim naučí robiť. tenučké stahovaky nie su zakerne, len niektorí :censored: ked vidím ako na nich uplne škrtia a dusia svojich psov, ťahaju ich za to do vzduchu, tak to je nepekny pohlad.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod Hanka 1 » Štv 27.10.2011 17:38

Astra.Malinois píše:Neviete odkedy sa môže začať používať sťahovak? dík :smile:


Na nestahováku se dá udělat to samé, co se stahovákem. Na nic ho nepotřebuješ.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod lucik » Štv 27.10.2011 18:26

u niektorých psov dá, u niektorých nedá..
presne ako píše hrivushka, treba sa s tým naučiť robiť v praxi, neškrtiť psa a nevešať ho..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod Astra.Malinois » Štv 27.10.2011 18:27

Ďakujem za odpovede :smile:
Samozrejme že ju nechcem dusiť a škrtiť :lol:
Jeden moj známy kinológ vraví že je vhodnejší širší (viac radový) sťahovák vraj to tak psa neškrtí.
Práveže skúsenosti nemám žiadne akurát BOM je veľmi bláznivý pes a nechcem aby sa stalo že sa nenaučí napr.chodiť pri nohe atď..stále skáče jaší sa a všetky tieto ladné veci sú ešte pre neho ešte veľkou záhadou.
Tak od polroka ho zrejme začnem používať, ale na cvičák sa chystáme už za dva týždne :lol:
Pokiaľ samozrejme nebude problém nemusíme sťahovák riešiť vôbec, ale ako to vidím trochu skrotiť tú drzosť a dominanciu voči ostatným zvieratám by trebalo
Pes má krásu bez ješitnosti, silu bez krutosti a ludské cnosti bez ludských nectností.
Astra.Malinois
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: BA-okolie

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod Hanka 1 » Štv 27.10.2011 18:37

Nepotřebuješ ho na nic a na chůzi u nohy už vůbec ne. Dominance asi ne, spíš jen chuť běhat, lovit a tak dále. K tomu ti ale stahovák bude taky na nic.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod hriva » Štv 27.10.2011 18:53

tak Hanka, každemu vyhovouje ina vycvikova pomocka, podla mna ak sa jej s tym bude dobre so psom pracovať, nevidim dovod prečo ho nepouživať alebo ho aspon neskusiť. U nas cvičáku ked sa trenovala poslušnosť zakladna vybava bola obyčajny koženy obojok, nylonový tenký škrtiaci a pevné vodítko. Mimochodom, cvičitel tam s tými psami dokazal zazraky, jeho NO fungovali bezchybne. Kazdemu vyhovuje niečo iné. :ahoj:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod zuzka:) » Štv 27.10.2011 19:01

Bad píše: je povinný ve sportovní kynologii

viem, že je, ale neviem prečo? :nwm:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod Hanka 1 » Štv 27.10.2011 19:02

Dobrouši, maliny, NO, BŠO, holanďáci, hovíci, teriéři fungují bezvadně bez tenkého škrtícího obojku i bez stahováku, takže v tom nevidím argument. Hlavně - když má někdo štěně a ptá se, od kdy může používat stahovák asi nebude vědět, jak se s ním pracuje. Až se naučí používat vodítko a normální obojek, pak možná, ale pak zase zjistí, že ten stahovák potřebuje možná tak na zkoušky, a to jen proto, že je to v předpisu (který prý vznikl proto, aby boduchtiví psovodi to kožených nic neschovávali).
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod Astra.Malinois » Štv 27.10.2011 19:06

Mimochom s vodídkom a obojkom viem pracovať mám whwt a mala som labradora tak debila zasa zo mňa robiť nemusíš :lol:
Skúsim, zistím :smile:
Pes má krásu bez ješitnosti, silu bez krutosti a ludské cnosti bez ludských nectností.
Astra.Malinois
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: BA-okolie

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod hriva » Štv 27.10.2011 19:45

Hanka 1 píše: Hlavně - když má někdo štěně a ptá se, od kdy může používat stahovák asi nebude vědět, jak se s ním pracuje.

ved prave preto som napisala nech jej prácu so škrtiacim obojkom predvedie najprv niekto kto sa už v tom vyzná a ma skusenosť
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod Bad » Štv 27.10.2011 19:47

Astra, maliňáci jsou velmi temperamentní ale zároveň taky citliví, někteří hodně hodně citliví! Takže s rozvahou....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod hriva » Štv 27.10.2011 19:58

Bad, aj nad tym som premyšlala, s malinakom sa podla mna spolupracuje velmi dobre, mne ten stahovak pomohol pri velmi tvrdohlavých psoch- u mojej pitbulky bol super, a takisto u jedneho hovika, ten druhy HW pracuje už aj bez neho, iba na začiatku na korigovanie niektorých cvikoch sme ho využili.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod Madnesska » Štv 27.10.2011 20:11

a keď mi to teda nemá kto ukázať??? ... skúsila som mu na chvíľu z postroju prepnúť na sťahovák a išiel tak opatrnejšie ako keby si dával pozor... ale keď zbadal psa tak sa asi pozabudol a vyštartoval... potom chudák chrčal :ua: tak som mu to prepla späť na postroj ... asi ho už nebudem trápiť...
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 27.10.2011 20:15

Podivaj, z mojej skúsenosti viem, že ak psa cielene neučíš, že sa vodítko nenapína, nepomôže mu ani sťahovák. On si na to časom zvykne a bude ťahať aj na sťahováku bez problémov. Sťahovák nieje na to, že dám ho psovi a on sám zistí, že sa nemá škrtiť, tak to nefunguje.
Otázka: na čo ti je ten postroj? Učíte sa ťahať? Postroj je na obyčajné vodenie psa a učenie povelov úplne nevhodný.

Nasaď mu obyčajný obojok, prečítaj si tu tému o neťahaní na vodítku a začnite sa to normálne učiť.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod Madnesska » Štv 27.10.2011 20:29

postroj má kôli tomu , že keď mal obyč obojok strašne ťahal ako šteňa a začal sa mu drať krk zo spodu mu skoro úplne vypadala srsť... odvtedy ako mu dávame postroj sa to napravilo...
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky