Sťahovací, retiazkový obojok

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod Tchor » Uto 25.01.2011 17:30

dulezity je jestli jsou oka svarovany nebo jen slysovany a kdyz jsou vareny\ tak jestli jsou "jen" zbodnuty, nebo provareny na pevnost. Dukladny provareni kazdyho oka je vyrobne pomerne drahy takze ty levny obojky rozhodne svarovany nijak dukladne nejsou.

Osobne si obojky delam sam z kupovanyho retezu a kvalitnich ocek ktery jeste sam provaruju.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Ostnáč

Poslaťod NO-Gordon » Uto 25.01.2011 18:30

ano daju sa aj doma spravit ...ja co som si kupil taku tocenu retiazku ako isto poznate tak bola s povrchovou upravou ale pocase otmavla .....ja mam na mojom NO retiazku stale a dakedy aj obojok.....ale pokial sa retiazka dava na psa iba pocas prechadzok a cvicenia tak vidrzi viac na krase.....najlepsie by bolo mat antikorovu retiazku ta by vydrzala cely psí zivot a navyse by bola stale leskla a nezhrdzavela by ....ale ta by uz bola aj o dost drahsia a nevidel som este taku na predaj iba pozinkovane s povrchovou
NO-Gordon
Snoopy
 
Príspevky: 112

Re: Ostnáč

Poslaťod wer » Uto 25.01.2011 20:35

NO-Gordon píše:ano daju sa aj doma spravit ...ja co som si kupil taku tocenu retiazku ako isto poznate tak bola s povrchovou upravou ale pocase otmavla .....ja mam na mojom NO retiazku stale a dakedy aj obojok.....ale pokial sa retiazka dava na psa iba pocas prechadzok a cvicenia tak vidrzi viac na krase.....najlepsie by bolo mat antikorovu retiazku ta by vydrzala cely psí zivot a navyse by bola stale leskla a nezhrdzavela by ....ale ta by uz bola aj o dost drahsia a nevidel som este taku na predaj iba pozinkovane s povrchovou


akurat sme nedavno rozoberali v teme NO retiazky... :no:
v prvom rade ti odporucam nemat retiazku (stahovaciu) na psovi stale. nejeden pes skoncil svoju zivotnu put prave kvoli tomu, ze sa majitelovi nechcelo davat dole retiazku...
a za dalsie, nerezove retiazky existuju. mam ju aj ja, teraz su uz aj o dost lacnejsie, vychadzaju okolo 10 €. a v porovnani s retazou zo zeleziarstva su o dost lahsie a pritom rovnako pevne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ostnáč

Poslaťod NO-Gordon » Str 26.01.2011 16:55

myslis tim ze sa dakde moze obesit a pod. ze?ja mam na mojom retiazku stale ale nemam ju na stahovanie mam ju na karabinku na pevno a ked sa idem prejst tak mu ju dam na stahovanie ..ako kedy
NO-Gordon
Snoopy
 
Príspevky: 112

Re: Ostnáč

Poslaťod wer » Str 26.01.2011 19:43

Offtopic: no, on sa ale moze obesit, ked sa mu to jedno stahovacie ocko o nieco zachyti... ziaden z tych, co ti spominam, neboli zapnuti vobec a len ho mali na sebe a predsa neprezili
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ostnáč

Poslaťod NO-Gordon » Str 26.01.2011 21:06

no ja ked ho mam vo voliere tak nema nic na krku a ked sa idem s nim prejst tak mam na nom kozeny obojok aj retiazku...co myslite co je lepsie???mne sa pozdava obidvoje naraz lebo ked taha tak ho upnem na retiazku a ked je uz ustatejsi tak na obojok potom uz netaha ..sice moze mat retiazku aj ked netaha ale mam to tak uz zauzivane neviem preco asi ma to bavi prepinat s retiazky na objok a naopak :ha: :lol:
NO-Gordon
Snoopy
 
Príspevky: 112

Re: Ostnáč

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 27.01.2011 8:46

Retiazka je výcviková pomôcka, tak ju maj vtedy keď cvičíš. Inak pomáha ti to na to ťahanie?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ostnáč

Poslaťod NO-Gordon » Štv 27.01.2011 21:28

ano pomaha ale ked sa s nim idem prejst tak si ho dam ma obojok kozeny a na poli ho pustim nech sa vyliece a cvcim s retiazkoua ked idem domov s prechadzky tak mam tiez obojok ale inac pomaha trochu taha aj tak ale je v tom rozdiel...a ty mas tiez na stahovanie?
NO-Gordon
Snoopy
 
Príspevky: 112

Re: Ostnáč

Poslaťod Ingarka » Štv 27.01.2011 22:25

Offtopic: no, on sa ale moze obesit, ked sa mu to jedno stahovacie ocko o nieco zachyti... ziaden z tych, co ti spominam, neboli zapnuti vobec a len ho mali na sebe a predsa neprezili


Brunova sestra takzomrela, pri hre s iným psom.
Tak pozor na to !!!!
Ingarka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 640
Bydlisko: Marianka (Slovakia)

Re: Ostnáč

Poslaťod NO-Gordon » Pia 28.01.2011 16:57

a co sa jej stalo?
NO-Gordon
Snoopy
 
Príspevky: 112

Re: Ostnáč

Poslaťod Ingarka » Pia 28.01.2011 17:54

Psi sa nahanali po poli a jednemu sa zachytil zub do jej retiazky na krku a on sa chcel oslobodiť a tak sa krutil , že ju uškrtil.......majitelia už nestihli dobehnuť.
Ingarka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 640
Bydlisko: Marianka (Slovakia)

Re: Ostnáč

Poslaťod NO-Gordon » Pia 28.01.2011 22:36

a tomu co sa zasekol zub tak jemu sa potom zo zubom nestalo nic?
NO-Gordon
Snoopy
 
Príspevky: 112

Re: Ostnáč

Poslaťod Ingarka » Sob 29.01.2011 15:07

Nie, jemu sa nič nestalo ani so zubom.
Ingarka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 640
Bydlisko: Marianka (Slovakia)

Re: Ostnáč

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 01.02.2011 14:48

Mám doma sťahovák, ale neosvedčil sa mi. Za jedna, ak ma pes chcel odtiahnuť, tak ma odtiahol aj na sťahováku bez mihnutia oka. Za dva, korekcia sťahovákom, pokiaľ nieje naozaj silná a tam už to ide na hranicu bezpečnosti, je o stláčaní krku, pes nevie zreteľne rozoznať kedy sa korekcia začína a kedy končí. Naopak, osvedčil sa mi nesťahovací obojok z pevného - tvrdého materiálu, dobre nasadený. Tam aj menšia korekcia má jasný začiatok a koniec, jedná sa doslova o klepnutia psa, nie o stláčanie. Dobre padnúca korekcia takýmto obojkom u nás padla na úrodnú pôdu okamžite. Urob si taký test. Vezmi si pravítko a prilož si ho naruku. Potom rýchlo zatlač. Kedy ti to začne byť nepríjemné? Potom zase vezmi pravítko a znenazdajky si švihni po prstoch. Rozdiel nie? :no:
Psovy je po jednej korekcií jasné, čo sa stalo, druhý krát si to potreboval utvrdiť. Vie, že sa nemá ťahať a neťahá, ani keď zbadáme zver (je to chrt). Avšak je to mladý, temperamentný pes, ktorý nie vždy dokáže udržať emócie na uzde (predovšetkým v situáciach, keď sa jendá o hru so psami) a preto je ešte niekedy ďalšia korekcia potrebná. Nie však preto, že nevie, že sa ťahať nemá, ale preto, že mu v návale emócií treba pripomenúť, kde končí vodítko a zapnúť mozog.

Naopak, na sťahováku boli korekcie neustále, nedali sa dobre načasovať, pes po korekcií dokonca začal ešte viac ťahať - myslím si že sa snažil utiecť. To sú aspoň moje skúsenosti, ale možno som len nešikovný truľo.

AD obojky ako také. Ja pri niektorých psoch (keď sa hrajú) skladám aj obyčajný obojok. :ha: Pokiaľ s tou retiazkou priamo necvičíš, skladaj ju dole.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ostnáč

Poslaťod NO-Gordon » Ned 06.02.2011 15:28

ja ma 10 mesacneho NO a ma nie siroky obojok a taha aj tak ked daco zbada a dakedy to je u mna aj na smyku a ked ma retiazku tak sa sprava inac
NO-Gordon
Snoopy
 
Príspevky: 112

Ďalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky