Sťahovací, retiazkový obojok

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod Tchor » Štv 15.12.2011 13:51

Astra.Malinois píše:Áno viem ukazoval mi to cvičiteľ a otec ma to učil. Viem že všetko nieje len o sťahovaciom obojku používam to iba ako jednu z mnoha pomôcok samozrejme že ho odmeňujem a dnes ráno som ho nemusela už ani šklbnúť, proste to pochopil že keď povolí všetko je aj pre neho lepšie.
A keď už ide pekne nemám dôvod ho šklbať.

Kdyby jsi ten postup umela nestalo by se ti ze to na sirsim obojku nejde.
Osobne nemam nic proti pouziti pomucek posilujici podnet, problem je ze ty pomucky posilujou jak podnety provedeny spravne tak podnety ktery jsou spatne. Fungujou stejne jako posilovac rizeni kdy budes volantem krouti dobre projedes kazdou zatacku, kdyz zatocis spatne jses hned mimo silnici.

jedno varovani maliny jsou zvirata ktery ze sebe delaj tvrdaky ale ve zkutecnosti jsou strasne mneky na pristup psovoda a velke mnozstvi lidi co presli z NO na maliny totalne pohoreli a vratily se k NO. To co vetsina NO bez problemu snese vetsinu malin totalne odboura.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod lenka_1705 » Štv 15.12.2011 16:14

Offtopic: astra, skus ju prepnut zas na hladky a daj vediet ci uz sa netaha :lol:
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod Astra.Malinois » Štv 15.12.2011 21:56

Tchor píše:
Astra.Malinois píše:Áno viem ukazoval mi to cvičiteľ a otec ma to učil. Viem že všetko nieje len o sťahovaciom obojku používam to iba ako jednu z mnoha pomôcok samozrejme že ho odmeňujem a dnes ráno som ho nemusela už ani šklbnúť, proste to pochopil že keď povolí všetko je aj pre neho lepšie.
A keď už ide pekne nemám dôvod ho šklbať.

Kdyby jsi ten postup umela nestalo by se ti ze to na sirsim obojku nejde.
Osobne nemam nic proti pouziti pomucek posilujici podnet, problem je ze ty pomucky posilujou jak podnety provedeny spravne tak podnety ktery jsou spatne. Fungujou stejne jako posilovac rizeni kdy budes volantem krouti dobre projedes kazdou zatacku, kdyz zatocis spatne jses hned mimo silnici.

jedno varovani maliny jsou zvirata ktery ze sebe delaj tvrdaky ale ve zkutecnosti jsou strasne mneky na pristup psovoda a velke mnozstvi lidi co presli z NO na maliny totalne pohoreli a vratily se k NO. To co vetsina NO bez problemu snese vetsinu malin totalne odboura.


Maliny sú inteligentné zvieratá a dokážu sa vyrovnať NO(samozrejme za predpokladu že sú dobre využité)
ten kto robiť s BOM vie, neviem prečo by ho vymieňal za NO. Predsa obaja psíci sú super pracanti a hlavne inteligentný.Tak niet dôvodu prečo malinu podceňovať. A kto povedal že Astra nevie na normálnom obojku? Vie ale tvrdím že ako pomôcku som použila práve tento sťahovák. Videla som ľudí čo mali na sťahováku Yorkshíra a to už je iný prípad.Viem o tom že sú maliny citlivé, ale takisto viem že sú bláznivé a drzé, jednoducho sa starám o to aby mi neprerástla cez hlavu práve v niakom prúsery.Vraveli mi že je malinois ťažký na zvládanie a ja sa snažím nezbabrať to.Toť vše.. :smile:
Pes má krásu bez ješitnosti, silu bez krutosti a ludské cnosti bez ludských nectností.
Astra.Malinois
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: BA-okolie

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod QuintipaNO » Pia 16.12.2011 0:19

Offtopic: Astra :smile: to bolo myslené že malina a nemčur majú rozdielne povahy a aj rozdielne k ním treba pristupovať nie že Malina nie je inteligentná alebo horšia :no:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1440

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod Tchor » Pia 16.12.2011 8:08

Astra.Malinois

Maliny jsou v mnoha smerech dokonaly v mnohem jsou mnohem lepsi nez NO, ale tlak ze strany psovoda mnohem lepe zvladaji NO nez maliny a chyby psovoda se u malin odstranujou mnohem hur nez u NO, ktery je splachovaci. A proto se mnoha ovcackarum maliny pod rukama zcela rozsypaly.

Maliny maji tendenci reagovat na tlaky ze strany psovoda "skokem" pomerne dlouho jim to zdanlive nevadi (naznaky ze je neco spatne tam jsou, ale slusne maskovany) a pak se najednou zlomi a clovek nevi proc najednou ta prehnana reakce kdyz doted to slo.

PS: a neber vsechno jako utok vetsinou to utok neni ;-)
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod Astra.Malinois » Pia 16.12.2011 11:44

RE: Tchor, Quintipa
Ale nie ja sa rada poučím :smile: viem že máte prinajmenšom s cvičením oveľa väčšie skúsenosti ako ja o tom niet pochýb.
Som len začínajúci kynológ :lol: a určite sú veci ktoré nerobím dokonalo, len som si myslela že maliny podceňujete.
Po tomto vysvetlení mi je jasné že nie a stotožňujem sa s vašimi názormi. Aj ja som počula že na praviď nedostatky u BOM je oveľa ťažšie, aj to že sa môžu psychicky zosypať aj keď to nedávajú na javo.Necvičila som ju vyslovene starými metódami ako sa to niekde na dedinských cvičákoch učí, len som sa k nej možno správala trochu prísnejšie. :lol: Lásku jej však rozhodne dávam. Ak mi budete v cvičení radiť budem určite rada a hocijaké pripomienky rada prímem.
Pes má krásu bez ješitnosti, silu bez krutosti a ludské cnosti bez ludských nectností.
Astra.Malinois
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: BA-okolie

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod Saarly » Uto 17.01.2012 15:53

Toto som nasla na stranke.
Na každom cvičisku Vám výcvikari odporučia používať sťahovací obojok. Je veľmi dobrým pomocníkom pri ktoromkoľvek cviku. Najdôležitejšiu funkciu však plní pri výcviku chodze popri nohe a odnaúčaní ťahania na vodítku. No málo kto Vám vysvetlí ktorý obojok je vhodný resp. nevhodný a ako správne s ním zaobchádzať aby ste dostiahli požadovaný efekt.

Mne tiez vycvikar odporucil.. Ale potom som rozmyslala, ze ci to ozaj treba. Dalej pisu

Ak potrebujete psíka odnaučiť ťahaniu na vodítku, či naučiť ho chôdzi popri nohe musíte vedieť sťahovací obojok používať. Psíka na obojku musíte šklbnúť, teda vodídlo povoliť a prudko pritiahnuť. Toto treba opakovať VŽDY keď psík vodítko natiahne alebo začne ťahať. Pes tak rýchlo pochopí že napínatie vodítka je neželateľnou činnosťou a vyžadujete aby neťahal. Ak ho občas ťahať necháte a občas ním mykáte, výsledok sa dostaví len veľmi pomaly alebo vôbec.


Toto iste by sa dalo spravit aj s normalnym obojkom, nie? Ked potiahne, povedat k nohe, chvilu pockat a trhnut. Myslite, ze by to malo mensi efekt? Predsalen, nechcem ju skrtit. Chcela by som ju to naucit sama, ale mam s tym problem, lebo kvoli zraneniu bola dlho na postroji, aby sme jej mohli pomahat a dvihat ju pri chodzi a naucila sa tahat.
Properly trained, a man can be dog's best friend.
Saarly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268
Bydlisko: Karlova Ves, Bratislava

Re: Škrtiaci obojok

Poslaťod wer » Uto 17.01.2012 15:58

Katka.Labka píše:Toto iste by sa dalo spravit aj s normalnym obojkom, nie? Ked potiahne, povedat k nohe, chvilu pockat a trhnut. Myslite, ze by to malo mensi efekt?


vacsi efekt. na neskrtaku to posobi hned - presne v tom case, ked tu korekciu potrebujes, kdezto, kym sa ti skrtak zatiahne, uz je ta reakcia oneskorena. (aj ked su to len stotiny sekundy)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ostnáč

Poslaťod Lindchen » Pon 06.02.2012 11:16

Ja len tak na odľahčenie, spomenula som si na časy, keď som Arisiakovi kúpila sťahovák ako šteňaťu ( :pac: ), lebo ťahal. A som na to čumela, že toto načo niekto používa, však také oneskorenie nemá nič, ako toto. Než sa retiazka stiahla až ku krku, pes Aris už dávno zabudol, že potiahol a teda, že načo sa to "priškrtenie" akože malo vzťahovať. Pol prechádzky bol na tom obesený, radšej som mu to dala dole, ale dodnes používame. Je to dobré hádzatko :heh: . Nuž, človek sa učí na vlastných chybách. A to som chcela, že pár ľudí som videla so sťahovákmi (ale skôr výnimočne), tak neviem, či im to funguje alebo si tú "vlastnosť" nevšimli... :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ostnáč

Poslaťod Elis » Pon 06.02.2012 16:10

Tchor píše: Co se tyce stahovaku jak a proc vzniknul ti opravdu nereknu


myslela jsem, ze retizek se pouziva na ofiko akcich proto, aby byl obojek pro vsechny stejny/vsichny meli stejne podminky??
preci jen -do latkoveho se da vselicos zasit?
ale treba jsem uplne mimo...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6397
Bydlisko: Praha

Re: Ostnáč

Poslaťod Tchor » Pon 06.02.2012 17:19

Tohle plati, ale rozhodne to neni duvod proc vzniknul stahovaci obojek. Mimochodem pouzivani nelimitovanyho stahovaciho obojku zakazano zakonem na ochranu zvirat (v Cechach -jak je to na Slovensku nevim).
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Ostnáč

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 06.02.2012 17:46

Offtopic: A prečo ho teda všetci aj tak nosia? Ešte som z fotiek ČR akcií nevidela, že by mal niekto limitovanú retiazku :nwm:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ostnáč

Poslaťod Bad » Pon 06.02.2012 17:52

Ulfheiðr píše: limitovanú retiazku

to je? Je to i jednořadé řetízkové? Jako že se to nedá volně stáhnout?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ostnáč

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 06.02.2012 17:59

Ano, presne tak. Ak správne chápem, je zákonom zakázane používať sťahovací obojok bez "zarážky", teda, človek by mal mať len polosťahovák. Ale na pretakoch, skúškach... má každý obyčajnú sťahovaciu retiazku. Ako to? Neodsudzujem jej používanie, ale tento rozpor ma vážne zaujal.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ostnáč

Poslaťod Bad » Pon 06.02.2012 18:06

jednořadý řetízkový stahovací obojek nastavený na nestahování je povinná výstroj psa podle MZŘ, teď nevím jestli i NZŘ.
Jestli i podle nového nevím
Naposledy upravil Bad dňa Pon 06.02.2012 18:07, celkovo upravené 1
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky