Sťahovací, retiazkový obojok

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod Bad » Štv 24.01.2013 12:20

Bee House píše: a techniku za mna tiez nacvicujem rovnakym sposobom? najprv doma, potom s kamaratskymi psami a potom v rusivom prostredi

Všechny povely (teda skoro) nacvičuješ nejdřív bez rušivých vlivů a pak postupně s nimi. Potřebuješ, ať povel zvířeti "přejde do krve", až si ho zautomatizuje a nemusí už nad tím daným pohybem či činností přemýšlet a pak ztěžuješ.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod Bee House » Štv 24.01.2013 14:58

bad: ok, dakujem :smile:

calwen: ja to robim tiez. je mi to luto, ale nechcem, aby Sunny raz nejake zmrda nestastne zakusla. Az nacvicime jej neriesenie, potom ju necham stat, ale pokial si niesom ista, tak ju radsej istim
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod kives » Štv 24.01.2013 15:12

šak to, ale to už je mínus jedna ruka. That's problem. Tomu labrošovi som nakoniec zavisla na krku a tak zložila k zemi (neee zubami, voľnou rukou), len keby to bol vymletý debil, tak nemám kusnutú ruku ale krk.
Skúsim to tiež cez príkaz.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod calwen » Štv 24.01.2013 15:16

No tak pri labrosovi by ma ani nenapadlo mojho dvihat :no:
Ja len pri takych malych, ktore by realne asi aj zabil keby chcel :angel:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod kives » Štv 24.01.2013 16:29

lenže ja nechcem, aby sa bil, tak to je jedno potom, či čivava alebo labroš. Vtedy som ho nevyvesila, ale len držala za obojok. To bola skor reakcia na dve voľné ruky.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod Bee House » Štv 24.01.2013 19:43

Offtopic: ja tiez nechcem aby sa bila, mam z toho strach, ze sa jej cosi stane. A radsej pojdem na chirurgiu sama, ako sa tam trepat aj so psom. :heh:
ale nam sa stalo iba raz, ze nas napadol velky pes, a vtedy Sunny este bola nedospela a menej "sebavedoma" Takze ked som sa na toho psa vrhla, smarila ho o zem a priklala, tak Sunny sa prestala branit. a dotycny panicek len pulil oci, co som spravila s jeho nebezpecnzm psom Lenze teraz sa prestane branit az ked je pes v bezpecnej vzdialenosti, urcite neustupi dobrovolne
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod Ivanka.P » Štv 24.01.2013 21:45

Skúste Hallti mne to pomohlo :no:
viewtopic.php?f=14&t=973&hilit=hallti
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod raky » Pia 25.01.2013 11:47

podla mna Halti je hlúposť..
je to moj vlestný názor - rieši to len jednu vec....
ale chceme psa alebo ovcu????
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod Bee House » Pia 25.01.2013 19:22

Offtopic: O to ani nejde, ale ja haltinu nepotrebujem. Mam dost sil(alebo slabeho psa :ha: ) aby som si psa udrzala v takej situacii, pri venceni na voditku netaha. Ale situacia ostava rovnaka s halti i bez nej- jednou rukou stale musim drzat svojho psa, a ostava mi iba jedna na spacifikovanie druheho. preto chcem popracovat na tom povele "za mna"
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod merri » Pia 25.01.2013 19:33

Offtopic: Ono halti nie je len o tahani. Psa tah na krku viac hecuje, u mojej ani nemusi byt tah, len cuknutie, proste kontakt s inym psom u nej vyzera uplne inak, ak ma obojok a ak ma halti, uz len z principu. A ad 2, s haltinou psa vies skorigovat tak, aby sa sam nedostaval do situacie, ktora je spustacom konfliktu, a zaroven ho tak ucis ake spravanie je ziaduce. Napr. na obojku nedokazes psovi vcas zabranit aby stuhol a pozeral druhemu psovi do oci, na halti si ho otocis k sebe, prerusis ocny kontakt, a aspon moja je potom uvolnenejsia, nenecha sa vyprovokovat a ani ona sa nedostava do stresu, z ktoreho potom ide do konfliktu. Samozrejme zalezi to od psa a od konkretnej situacie, toto je len moja skusenost.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod Tchor » Pia 25.01.2013 19:53

S haltinou ma vyborny zkusenosti u lidi kteri nejsou schopni presne casovat podnety predavany psovi voditkem. Rozhodne to nedela ze psa ovci, ale umozni to rozumne ovladat zvire i pri znacnem rozdilu fyzickych moznosti mezi psem a psovodem. Rozhodne bych ji nezavrhoval, ale jako se vsim i s haltinou se musi clovek naucit zachazet - jen je to o dost jednoduzsi nez s pomuckama na posileni podnetu.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod Cathie » Pon 28.01.2013 0:26

Na tieto situacie je kazda rada tazka - ako tu bolo spomenute, "inteligentna chobotnica" na to dokonale sedi :haha: Ja mam v tomto stastie, ze Story mi sice startovala po psoch, ale vzdy ich chcela iba odohnat a nie sa do nich pustit.
A u mna dost zafungovalo to, ze sa nam parkrat podarilo zazit situaciu, kedy prichadzal pes a ja som sla proti nemu - pripadne som psa uz odohnala a ta moja mrcha sa spoza mna, z bezpecia, rozhodla vystartovat po psovi. 3-4x velmi dorazne letela, zlozila som ju rovnako, ako by som zlozila agresora, ktory by siel proti nam. A odvtedy nastastie pochopila, ze pravidla platia na obe strany - ze nerobim rozdiely medzi nou a druhym psom, ze akukolvek agresiu poriesim rovnako aj u nej.

Teraz ak sa uz aj stane, ze to nestihnem a nejaky agresor sa k nej dostane - tak sa to snazi uhrat na uhnutie sa a cvaknutie, kedy pes musi uskocit a vtedy ho uz chytam ja. Akonahle som pred nou, tak sa zoberie a odide za mna aj par metrov, pre istotu :lol:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Sťahovací, retiazkový obojok

Poslaťod Bee House » Pon 28.01.2013 18:58

Ja moju nemozem nechat dostat sa do vyvrtky, lebo potom jej prepina :ach: Uz ked vidim, ze sa prsi, jezi a napina, musim ju zapovelovat. Lebo staci tuk, a je mimo. A nekonci to iba pri odohnati. A to sa kazdu jej neprimeranu agresiu snazim rovnako riesit. Pokial vsak natrafime na ludi, ktory su ochotni s nami posocializovat a nepustia svojho psa rovno k jej hlave, je v pohode. Problemom vsak ostava jej naucene dominantne spravanie.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky