Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Téma Lovenie pozastavená

Poslaťod Gerda » Pon 19.10.2009 19:56

Tchor píše:Co se tyce toho jak Ruda prevychovava psy - on je neprevychovava vycvikem, ale stabilitou a jednoznacnosti vetsina vynervenejch psu je u nej v klidu uz po prvnim dni.

A pak jdou do jiného prostředí, kde pokud to tam neklape stejně, může nastat velkej problém.

Tchor píše:To by kazdy psovod mel zvladat, ale bohuzel z tebou nesouhlasim v tom velkem mnozstvi, je jich male mnozstvi v porovnani s tema kteri to neumi a jeste mene jich dokaze tohle naucit jine..

Nebuď fatalista, samozřejmě že je jich hodně. Tohle se nikdo naučit nedokáže, buď to v sobě má, nebo s tim psem v nějaké formě "bojuje".

Tchor píše:jed se nekdy podivat na oficialni a jeste lepe neoficialni treniky velkeho zavodu uvidis ty procenta. Takovejch kteri by tuhle definici splnily a zaroven jezdi vrcholovy zavody znam tak mozna deset.

Ok, tady sem zřejmě přestřelila, bo pro mě je vysoké ohodnocení už ta základní zkouška :-)))))
Gerda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Re: Téma Lovenie pozastavená

Poslaťod daga » Pon 19.10.2009 20:02

Gerda: Poznáš ma aj z rudovho fóra a tak vieš, že ani ja nie som radikálna....nerada idem do konfrontácii a neznášam hádky.....poznám názory z oboch strán .... neriešim kto má pravdu, pretože tá pravda je niekde uprostred, niekedy na strane jednej, inokedy na tej druhej ...... nikdy by som nemala problém vyjsť si s vami na prechádzku so psami, tak akoby som šla pokojne na prechádzku s Hankou a jej psami....a rovnako ako sa minepáčia niekedy veci okolo ruda, tak sa mi nepáčia ani veci na tej druhej strane.....
daga
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 799
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Téma Lovenie pozastavená

Poslaťod Tchor » Pon 19.10.2009 20:06

Gerda píše:A pak jdou do jiného prostředí, kde pokud to tam neklape stejně, může nastat velkej problém


No za tu dobu co to sleduju umistil hodne pres sto psu a vim jen o dvou pripadech kdy to nevyslo.

Gerda píše:Nebuď fatalista, samozřejmě že je jich hodně. Tohle se nikdo naučit nedokáže, buď to v sobě má, nebo s tim psem v nějaké formě "bojuje".


Srovnatelne s Rudou to neumi skoro nikdo (hlavne kuli tomu ze jen hodne malo lidi se jen priblizili mnozstvi psu se kterejma Ruda delal a to jak mnozstvi jedincu tak variabilite plemen a povah). Kdyz vemu jako zaklad ne to co umi Ruda, ale to co je potreba umet na klidny a spokojeny zivot se psem, tak tam uz je situace lepsi, ale porad me vychazi ze je mnohem vic lidi kteri s tim "bojujou" nez tech ktery to maj v sobe.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Téma Lovenie pozastavená

Poslaťod Gerda » Pon 19.10.2009 20:14

Srovnatelne s Rudou to neumi skoro nikdo

Třeba zrovna tohle je to, co mi vadí. To je ta aura dokonalosti.
Gerda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Re: Téma Lovenie pozastavená

Poslaťod Tchor » Pon 19.10.2009 20:39

Gerda píše:Třeba zrovna tohle je to, co mi vadí. To je ta aura dokonalosti.


Neni, on toho ve smeru ktery dela (reparativni kynologii) umi asi opravdu nejvic v tyhle republice. Je to dany hlavne mnozstvim psu kteri mu tema rukama prosli. V jinem oboru kynologie jsou jini kteri umi vic. Smeru kynologie je velke mnozstvi a v kazdem smeru je par lidi kteri to opravdu umi. Srovnavat ty lidi mezi sebou je naprostej nesmysl protoze kazdej dela neco jineho.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Téma Lovenie pozastavená

Poslaťod lusy » Pon 19.10.2009 20:42

Tchor píše:Srovnatelne s Rudou to neumi skoro nikdo

ale to bude tym, ze ostatni maju normalny zivot. maju rodiny, chodia do prace,... on zije iba so psami. tiez pise, ze ho to vsetko naucili psy. nebolo to tym, ze sa narodil a hned dokazal psov ovladat.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Téma Lovenie pozastavená

Poslaťod keyvan » Pon 19.10.2009 20:51

[quote="Tchor
Srovnatelne s Rudou to neumi skoro nikdo .[/quote]

Aha.Tak zase oslavná óda ! Na koho ? Snad je tu diskuze o tom,proč a na čí nátlak je diskuze pozastavená,ne? A ty hned využiješ prostoru k chvalozpěvům na člověka,který sem ani neumí vstoupit,aby diskutoval o své knize a obhájil své názory . Místo toho sprdne admina za porušení autorských práv.Oslavné ódy si může přečíst každý na jeho webovkách,ne?
To máš fakt pocit,že si pejskaři na Slovensku neumí vytvořit vlastní názor?
Nemusím za každou cenu rozumět svému psu,ale chci,aby pes rozuměl tomu,co po něm chci.
keyvan
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143

Re: Téma Lovenie pozastavená

Poslaťod Tchor » Pon 19.10.2009 20:56

lusy píše:ale to bude tym, ze ostatni maju normalny zivot. maju rodiny, chodia do prace,... on zije iba so psami. tiez pise, ze ho to vsetko naucili psy. nebolo to tym, ze sa narodil a hned dokazal psov ovladat.


Tohle bych rozdelil:

To co umi se zklada z dvou veci
1) vrozeny cit pro psa a vrozena rychlost reakci - tohle ma relativne dost lidi
2) Zkusenosti ziskany praci s velkym mnozstvim psu (koneckoncu i s velkym mnozstvim lidi s problemovym psem), zivotem se psy a pozorovanim jejich projevu - nevim o nikom jinem kdo by mel v tomhle moznosti jako ma on

Jedno bez druheho by nefungovalo.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Téma Lovenie pozastavená

Poslaťod lusy » Pon 19.10.2009 21:04

Tchor píše:
lusy píše:ale to bude tym, ze ostatni maju normalny zivot. maju rodiny, chodia do prace,... on zije iba so psami. tiez pise, ze ho to vsetko naucili psy. nebolo to tym, ze sa narodil a hned dokazal psov ovladat.


Tohle bych rozdelil:

To co umi se zklada z dvou veci
1) vrozeny cit pro psa a vrozena rychlost reakci - tohle ma relativne dost lidi
2) Zkusenosti ziskany praci s velkym mnozstvim psu (koneckoncu i s velkym mnozstvim lidi s problemovym psem), zivotem se psy a pozorovanim jejich projevu - nevim o nikom jinem kdo by mel v tomhle moznosti jako ma on

Jedno bez druheho by nefungovalo.

tchor ale ved o tom pisem. ostatni sa musia venovat aj inym veciam ako len pozorovaniu psov.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Téma Lovenie pozastavená

Poslaťod Lucifer » Pon 19.10.2009 21:05

daga píše:Amaguk je fajn, že chceš vedieť čo najviac a pýtala si sa tu,a le myslím si, že ak by si sa opýtala priamo Ruda, tak dostaneš odpoveď od človeka, ktorý tú metódu propaguje...

Ja o R.D. na tomto fore citam uz dlhsiu dobu a vzdy som si musela klepnut po prstoch a odtiahnut ruky prec od klavesnice, aby som nevyjadrila svoj nazor...Az doteraz 99% ludi na tomto fore ani nevedelo, ze som mala "tu cest" ho navstivit osobne aj so svojimi psami, kedze som si myslela, ze od neho pridem naozaj mudrejsia a skusenejsia o jeho cenne rady...Nemala som ani potrebu sem pisat svoju skusenost z navstevy u neho, lebo ako som tam isla s nejakymi aspon minimalnymi ocakavaniami, tak som sa vratila totalne znechutena... :ach: Sorry! Presla som cca 900 km hore-dole a dozvedela som sa velke :kak: Na vsetky nase otazky sme dostali len jednu a tu istu odpoved: Na to musite prist sami... :pac: To som naozaj mohla zostat sediet doma a prichadzat na to vsetko sama :heh: Este stastie, ze existuju aj ini - OZAJSTNI odbornici, ktori nemaju taku potrebu robit okolo seba HALO a napriek tomu Ti daju 100x viac rad a odporucani, ako pan D. Mne nevadilo ani to, ze sa nam pocas tej 1,5 hod. nepozrel ani do oci...Beriem to, ze vie lepsie komunikovat so psami ako s ludmi, ale ta jeho univerzalna odpoved na vsetko "Na to musite prist sami" ma naozaj obohatila o cenne poznatky :joint:
Apropo...stale mi vrta v hlave jedna vec... :ach: A asi nie len mna, lebo tu istu otazku si tu kladie viac ludi...Kde skoncili prosim ti prevychovani psy, ktori sa opatovne umiestnovali do novych rodin? :ach: Mam pocit, ze sa po nich zlahla zem...Preco pan D. nema napriklad aj take vlakno, kde by boli pribehy a fotky tych "napravenych" psov, uz urcite stastnych a spravne vedenych v ich novych rodinach? :nwm: Ja som si o p. D. precitala toho naozaj dost aj po inych forach a diskusiach...Ja uplne chapem, ze nie vsetko negativne o nom pisane musi byt pravda, ale urcite plati aj porekadlo: Bez vanku sa ani listok nepohne...Toto moj nazor! :ahoj:
Naposledy upravil Lucifer dňa Str 21.10.2009 17:52, celkovo upravené 1
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Téma Lovenie pozastavená

Poslaťod Tchor » Pon 19.10.2009 21:11

Vzhledem k tomu ze jich bylo jen za posledni tri roky hodne pres sto jen tech o kterych vim a kteri u Rudy nejakou dobu byli tak asi tezko. O nekterych se doctes na jeho strankach (ne na poradne). V prumeru tam ma umistenejch kolem dvaceti psu soucasne.
cas tech psu jsou lidma znerveny nervaci ktery v nervech pripadne strachu pokousou lidi okolo, s tema je pomerne lehka prace staci jim dat klid a stabilitu a srovnaji se sami. Druhou podstatnou skupinou jsou psi kteri prosli rychlo vycvikem na sport a neunesli ho, s tema je ty prace o dost vic protoze se jim musi nejdriv vratit duvera v lidi. Dalsi zkupinou jsou romazleny psi co lidi nezvladnou.
Vetsinou si k sobe veme akorat ty psy u kterych neni sance ze by se srovnaly v domacim prostredi ostatnim se snazi pomoct jen radou (bezne ma denne dve az tri takovyhle navstevy.)
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Téma Lovenie pozastavená

Poslaťod daga » Pon 19.10.2009 21:13

Lucifer, ja nemám takú skúsenosť ako ty..napísala svoj osobný názor
daga
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 799
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Téma Lovenie pozastavená

Poslaťod Tchor » Pon 19.10.2009 21:14

Lucifer

Je divny ze tam za nim opakovane jezdi takovy mnozstvi lidi kdyz se tam nic nedozvi. Ackoli vetsinu rad pro ktery si tam lidi jezdi nepotrebuju, naucil jsem se tam velky mnozstvi veci jen tim ze jsem se koukal na ty psy kolem sebe.

Byl jsem nekolikrat osobne u predani tech psu novym majitelum, nikdy jsem nevidel neco nad cim bych se pozastavoval. Od mnoha novych majitelu najdes pozdravy a reakce na rudove foru, od nekterych jsou tam i fotky.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Téma Lovenie pozastavená

Poslaťod Lucifer » Pon 19.10.2009 21:55

daga píše:Lucifer, ja nemám takú skúsenosť ako ty..napísala svoj osobný názor

Ok Daga... :no: Ja Ti verim, ze mozes mat s p. D. uplne ine skusenosti ...ja som len reagovala na margo toho, ze sa ma Amaguk opytat priamo jeho, ked chce nejaku odpoved... som rada, ze aspon Tebe pomohol :ahoj:
Tchor píše:Lucifer
Je divny ze tam za nim opakovane jezdi takovy mnozstvi lidi kdyz se tam nic nedozvi. Ackoli vetsinu rad pro ktery si tam lidi jezdi nepotrebuju, naucil jsem se tam velky mnozstvi veci jen tim ze jsem se koukal na ty psy kolem sebe.

Tchor...ja si nemam najmensi dovod vymyslat...Keby som chcela pana D. ociernovat, alebo inym sposobom mu skodit, tak toto vytiahnem hned po mojom navrate domov... :no: A to je uz asi rok dozadu... Ja na neho nemam vobec tazke srdce a nebola som tam sama, aby som si toto vsetko vymyslela...Neprisla som domov o nic mudrejsia, ako som tam isla...Ani jednu konstruktivnu radu som od neho nepocula...vlastne ziadnu radu...a taky pako nie som, aby som sa bez dovodu, len tak zo zvedavosti vozila len tak 800 km, lebo moj pes sa "nevie vykakat" a potrebujem radu, ako to z neho dostat von :no: A takisto som u neho nemala ziadnu sancu ani prilezitost sa naucit vela veci len pozorovanim tych psov okolo seba...okrem jeho feniek som ziadnych inych psov nevidela a aj tie lezali cely cas za jeho fotelkou :smile: Pravdou proste je, ze som sa v ten den pekne povozila a to je asi tak vsetko...Ale to je uz jedno...Hovori sa tomu: Veni - vidi - vici ... :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Téma Lovenie pozastavená

Poslaťod Tchor » Pon 19.10.2009 22:09

Vim ze dokaze nekdy bejt hodne protivnej, neosocuju te z toho ze si vymyslis. Aby rudu clovek trochu poznal a pochopil nestaci jedna navsteva. Ztravil jem na Ovcarech i na Vlcarech docela dost casu presto si netroufnu tvrdit ze Rudu dobre znam, znam ho asi mnohem lip nez vetsina lidi kteri tu diskutuji (asi vsichni krome hanky), presto ho neznam dostatecne. Ackoli je Ruda obcas hodne "divnej patron" dela veci ktery jsou potreba delat a uz proto si podle mne zaslouzi podporu. Ne kuli lidem, ale kuli tem psum kterejm pomoh a jeste pomuze.

IMHO:Je pristupem k zivotu a chovanim vic ten dominantni pes nez clovek.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky