Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Tchor » Uto 09.02.2016 9:57

Elis píše:
Tchor píše: Vis v textu je rozkolu spousta a cim vic o psech vis tim vic jich vidis - na autrovi naprosto nezalezi. Ono totiz neco tak komplexniho jako je souziti cloveka se psem proste textem popsat nejde.


Offtopic: tak zrovna RD si ale mysli , ze jde :angel:
další rozkol...


ale nechapu. nevadi ti rozkol v psanem textu, nevadi ti když ten clovek něco jiného pise a dela, nevadi ti, ze popisuje něco, co to zvire nerika.
porad se z toho da vybrat to spravne?

zacina to na me byt moc slozite :ha:

1) Tak zrovna za pochopeni ze to nejde vdecim rudovi
2) jeho knihy povazuju za jedny z nejlepsich co se chovani a vychovy psu tyce a tech rozporu je tam pomerne malo.
3) U velke casti veci u kterych jsem si myslel ze rika spatne jsem se dalsimi zkusenostmi dostal do stavu ze je rikam taky.
4) mam velice podobne nazory na vysvetleni toho co pes rika jak on - jen z tech mnoha vyznamu ktere jednotlive gesta psa znamenaji znam jen zlomek toho co on.

Co se videi tyce - odmyslim li tu prvni extremne nepovedenou reportaz v rezii novy, tak u ostatnich presne chapu co se snazi lidem rict.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Bad » Uto 09.02.2016 12:26

Elis píše:tak zrovna RD si ale mysli , ze jde

proč si to myslíš? To někde píše? Nebo...?

Elis píše:ale nechapu. nevadi ti rozkol v psanem textu, nevadi ti když ten clovek něco jiného pise a dela, nevadi ti, ze popisuje něco, co to zvire nerika.porad se z toho da vybrat to spravne?

a tohle je ke komu, k čemu?
Jinak, i když CM dejme tomu komentuje něco nějak, co vizuálně vypadá jinak (viz videa) , tak to neznamená, že nehlásá různé rozumné věci.
A zase - jak víš, co je správné?
Ty neměníš názor, pokud tě k tomu přiměje ať už praktické nebo teoretické poznání? Neprocházíš procesem učení se?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod lucik » Uto 09.02.2016 12:37

citroniq84 píše:
Som si spomenula na tu relaxovanu labradorku čo ho dokusala :joint:
on nepovedal ze je relaxovana prekvapila ho lebo necuvla vatsina psov pred neznamim clovekom ujde henta bojovala no tak prepvapko každy kynolog si toto už zažil lebo proste na psa neni recept jak na pečenie babovky ale každy jeden je povaha a reaguje inač to sa proste stane ked so psom robiš psychologiu tak jak RD alebo CM ale najvac sa naucis vzdy od psa ako som 100x povedal napr ja som vyrastal vzdy so psami a stoho čo ja som videl na svojich psoch a na inych cvičiteloch tak proste najbližši mojmu videniu psa su Milan a Desenský a inak bomba je to že pan šusta chysta tiež knihu v tomto žanri stymito technikami ako ma RD a CM ktori vichadzaju s rovnakeho zakladu rozdiel je len to že CM hovori nenenechaj nič tak a ked urobi niečo zle vždy napomen a potrestaj nieako a pan Desensky zas hovori nie vzdy treba niekedy bud mierny co ja som aj bez neho ale jako v principoch su uplne identicky a ako som videl pan šusta chysta tiež taku knihu v SR sa bude preavat za približne 16€ aj ked rozhovor sa mi nepacil ale tuto si kupymm niečo mi hovori že bude lepšia a že sa približi aspon panovi Desenskemu ale uvidime co nam tam vipoti no niečo bude ale ja hovorim jedno ako tchor pisal najlepšie sa človek uči praxov a to už potom ta literatura je doplnok to si vibere každy čo sa hodi k jeho videniu sveta k jeho skusenostiam niekomu sedi šusta niekomu sedi milan niekomu sedi kto kolvek iny ja neviem Fogle ... ale uvedomte si kritici jedno Milan mal svoje vysledky inak by si ho ta nad Geo nebola všimla v US je milion trenerov rôznych rovnako ako tu a že si oni vibrali prave Milana n mali dobry dôvod ten clovek zarobil 10 mega na kynologi keby tak nič nevedel ťažko by bol predal tolko knih ťažko by mal tolko klientov kolko ma nemusi sa vam pačiť ale má svoje vysledky a že ho kritizuju ostatny odbornici aj ja by som ho kritizoval keby som tiež o tom napisal knihu ved preda ju potrebujem ja predat ved jasne ze ja som lepši ako ten milan takže moju knihu si kup zaplať račej mne to maš uplne jasne takto nato pozerajte keby pan desensky zarobil 10 milionov a mal take predaje tak mi je jasne že by bol ten najhorši keby Ferko šusta zarobil ešte viac a každy naspamat poznal knihu trening je rozhovor bol by to v očiach odbornikov presne rovnaky neschopak ako je CM jednoducho zato že je znami každy ho pozna tym padom kadejaky vandrak si o neho otre papulu ale pritom neurobil ani 1% stoho čo on a tomu sa hovori dan za uspech a slovaci a češi tu zavist maju v genoch doslova


Offtopic: pravdepodobnetivôbecneprekážaže99%ľudítvojepríspevkyneprečítapretožesaprečítaťviacakojedennedálenpotomnechápemprečovlastnenafórumprispievaškeďtinezáležínatomžeľudiatvojepríspevkynečítajú.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod vavrena » Uto 09.02.2016 12:50

Offtopic: uzhonatotolkotludiupozornovaloalejemujejednozetoniktonecitaasisachceibavyjadritaleajjedobrezetoniktonecitalebosutodristy
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod pigie » Uto 09.02.2016 12:54

Offtopic: Dokonca uz aj ja som to prestala citat. Hodnota prispevku nedosahuje nikdy namahu vynalozenu pri jeho citani :ach:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Efa » Uto 09.02.2016 13:02

Offtopic: jemujetouplnejednoajnainychforachholudianatoupozornovalianictoneboloplatneprostesiidestaleposvojomasiideoclovekacosanevienijekinakrealnezabavat...
citoniq ak toto predsa precitas skus sa zamysliet sam nad sebou a namiesto týchto tvojich vyplodov si v prvom rade prosim dostuduj gramatiku...
... nie je načase zvážiť či jeho príspevky nie sú skôr na škodu a nebol by pre neho vhodný už BAN?
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Bad » Uto 09.02.2016 13:04

Offtopic: taky vidíte vaše jednoslovné příspěvky na konci jako ustřižené? :nwm:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod CraObs » Uto 09.02.2016 13:06

hodnota príspevku nikdy nedosahuje ani námahu na pretočenie kolečka na myške aby som ten príspevok prečítal :haha: a už vôbec to nemá zmysel na neho reagovať alebo sa akýmkoľvek iným spôsobom snažiť o komunikáciu..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Elis » Uto 09.02.2016 16:48

Tchor píše: [1) Tak zrovna za pochopeni ze to nejde vdecim rudovi.


a proto ma poradnu nadepsanou tak jak ma? :ach:

OK. rozpory v tom, co pise ti nevadi, dokazes si z toho vybrat, co potrebujes.
beru.

Bad píše:a tohle je ke komu, k čemu? ?


ke komukoliv, co ma rozpor v tom, co říká, co dela, pise -

dtto. co tchor - vybirate si informace = filtrujete.

to byla moje první otázka. jestli vam to nevadi.
chápu uz, ze ne.

me ano. nebavi me takovehle zdroje informaci....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Tchor » Uto 09.02.2016 21:15

V te poradne zdaleka neni vse co dela, ale pouze to co si mysli ze se da napsat tak ze to lide dokazi pouzit tak aby to bylo ve prospech psa. Na velkou cast dotazu odpovida, zcela logicky, ze pouze osobne. Mne ta poradna prijde velice slusne kontinualni co se tyce principu pristupu ke psum.

Vsude filtruji podle toho co potrebuji - ono totiz navod na psa udelat nejde jdou jen nastinit principy a ty prizpusobit konkretni dvojici psovod pes. U hodne lidi pracujicich se psy je to ale mnohem castejc filtrovani ve smyslu tak takhle ne - vcetne velice znamych vycvikaru...
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Elis » Str 10.02.2016 7:45

Tchor píše:Vsude filtruji podle toho co potrebuji - ono totiz navod na psa udelat nejde jdou jen nastinit principy a ty prizpusobit konkretni dvojici psovod pes. U hodne lidi pracujicich se psy je to ale mnohem castejc filtrovani ve smyslu tak takhle ne - vcetne velice znamych vycvikaru...


Tchori, ale tohle je uplne "jine filtrovani". to delame kazdy.
ne vse jde vzdycky napasovat na kazdeho psa nebo dvojici -a je to tak naprosto v poradku.
a je to naopak neco, co vyhledavam -takovyhle individualni pristup :ha:

i filtrovani -tak takhle ne - je uplne v poradku :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Tchor » Str 10.02.2016 7:50

Jine ale nepotrebuju...
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Elis » Str 10.02.2016 9:36

Tchor píše:Jine ale nepotrebuju...


ja prave ano.

jinak -když koukáš na cvicitele a reknes si -takhle teda ne -sleduješ dal jeho praci?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Lindchen » Str 10.02.2016 9:43

Bad píše:pro pochopení prosím přečíst v kontextu - viz část článku tady : http://treninkjerozhovor.cz/data/pesPri ... t15075.jpg

Offtopic: Bad, sú tam aj iné texty? Nikde neviem nájsť preklik na tieto scany. Môžeš mi poslať, prosím?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Elis » Str 10.02.2016 10:02

Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky