Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod kellee » Ned 07.02.2016 13:44

jaaaaaj na to som zabudla, ked bude mat EO bude spokojny a podriadeny ze?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod citroniq84 » Ned 07.02.2016 13:49

no uvediem priklad pes nahana auta a rizkuje tym že ho proste zrazi no tak je v poriadku podla mna použiť elektricky obojok aby stym prestal tak je to uplne v poriadku nebudem proste lajka učiť niake zložite metody lebo ti stoho pobere 20% a ako sam Desensky tvrdi ani jeho sameho nie vždy posluchnu tym padom načo ho to učim že nema nahanat auta ked podla mna je v pohode že občas napriek vicviku mi to robiť bude lebo bude hmlisto zamračene vysoky tak nizky tlak? NE EXISTUJE proste su situacie kedy nebudeme kamarati ked ide o život tak ja hovorim všetko je dovolene ja hovorim je 80% veci čo viem psovy odpustit ale su veci kde sa proste nebudem baviť su iste pevne hranice za ktore toho psa nepuustim a jednoducho bodka z deckom predsa tiež nepojednavaš o tom že by mohlo pyť alebo brať drogy priležitosne len niekedy a tak isto so psom su veci kde nemôžeš byť proste kamarat ale brať ich kludne tvrdo samozrejme zas dreziurovať ho stale neni v poriadku ale pokial vidim hrozbu tak snim nedebatujem a 100% si vidupem aby sa jej vyhybal tam nemusi a ja hvorim nemožme byť kamarati v tomto ako Desensky by možno mohol ale ja teda nie ako v tomto berem skor Cesara
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod citroniq84 » Ned 07.02.2016 13:53

kellee píše:jaaaaaj na to som zabudla, ked bude mat EO bude spokojny a podriadeny ze?

vzdy to treba vyvažiť ake je riziko toho čo ten pes robi hej jasne že nebudem na nieaku blbost ale ked mu ide o život že mi beha pod auta tak ti kašlem celu virovnanost aj spokojnost ako darmo bude zabity pod autom ale hlavne že bol vyrovnany ako to su veci ktore musim cez mrtvoli potlačiť zažehnať a potom sa možme baviť pri 80% veci o vyrovnanosti a rešpekte vzajomnom ale ne existuje aby mi behal pod auto nikdy bez ohladu nato čo on si mysli tuto sa nebavim o ničom
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod kellee » Ned 07.02.2016 13:57

este raz, kde mas voditko? pes u ktoreho viem, ze by mohol vbehnut pod auto, nebude chodit bez voditka. Akoze ked pouzijes EO, comu tym zabranis?
Tebe chybaju uplne zaklady. Moj pes ma vela chyb, a nie som odbornik, ale proste zaklady tam byt musia a ty ich nemas.
Naposledy upravil kellee dňa Ned 07.02.2016 13:58, celkovo upravené 1
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Margita » Ned 07.02.2016 13:57

pes nahana auta a riskuje ze ho zrazi?? :heh: pes je zviera
clovek nechava nevychovaneho psa na volno a on clovek riskuje ze psa zrazi auto
aaaaaaaaaaaa naco sem pisem?nema to zmysel,citron douc gramatiku ,nejake zakladne principy ako sa pes uci,nieco o reflexoch a bude to dobre
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod kellee » Ned 07.02.2016 13:59

Margita píše:pes nahana auta a riskuje ze ho zrazi?? :heh: pes je zviera
clovek nechava nevychovaneho psa na volno a on clovek riskuje ze psa zrazi auto
aaaaaaaaaaaa naco sem pisem?nema to zmysel,citron douc gramatiku ,nejake zakladne principy ako sa pes uci,nieco o reflexoch a bude to dobre


ja len zo zvedavosti :smile: je nedela a ja som doma, varim obed, takze nemam velmi co robit,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod wer » Ned 07.02.2016 14:00

Vas to bavi este? :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Margita » Ned 07.02.2016 14:03

mna to nebavi,ja som len sokovana,a neverim,ze citron je realna osoba :heh: mna celkom zaujimaju rozne poruchy,obsesie,deviacie a tak a isto v tomto pripade to bude nejaka kombinacia vsetkeho mozneho vratane dysgrafie
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod citroniq84 » Ned 07.02.2016 14:08

ako ja voditka použivam to je jasne a moje psy ani auta nenahanaju moje psi su tak naučene že aj keby som voditko nemal bude pri mne niekedy ho nechavam len tak že si voditko vleče sam alebo ho nema vobec ale moji psy zvladnuty su len nie každy pes je ja zistujem že dokonca ani zaklady mnohy ti psy nemaju že neposluchnu na meno a totalne zaklady ja nehovorim že ja použivam EO ja o ani nemam ani nepotrebujem ale su ludia čo ano lebo tak ako 90% psov čo vidim tak su uplne nevychovany dokonca niekedy pouličny pes sa sprava lepšie jak pes s majitelom nie že moj pes by nevedel k mojim psom teraz mam izbovicha ale mal som aj vatsich ale ktomu mohol dojst poštar a hladkat ho ludne nie dnes kokos zozeru hoci koho od svôjvole ja idem von s mojimi psami alebo idem do školy kokos po trnave a vidim baba na vooditku v meste pitbula vyskakuje hrizie ludi napadaju sa psi medzi sebou a tak to je o čom? to ti ludia keby aspon toho cesara sa držali ako tak by bolo super ale nie nechaju si psy žiť svojim životom a ja si totu vypijem jak keby moji psy boli takyto kde... nikdy by som to nedopustil :lol: :lol: :lol:
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Lindchen » Ned 07.02.2016 14:10

Margita :haha: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Tchor » Ned 07.02.2016 20:31

Mne osobne Ruda ze vsech lidi ktery jsem mohl pri praci se psama sledovat dal asi nejvic... Dal mi moznost sledovat (i ridit) ruznorodou smecku i v situacich kdy nebyla po jeho kontrolou, dal mi moznost pochopit co a jak ve smecce funguje, jakym zpusobem je mozne do smecky zaradit temner jakehokoli psa. Umoznil mi naucit se cist i signaly psa kterych si 99% lidi vubec nevsimne. Je to clovek ktery 30 let zije se smeckou psu a ma moznost ji denodene pozorovat.

Muj nazor je ze ohromne mnozstvi zkusenosti ktere ma by bylo prinosne pro kohokoli kdo se psama neco dela a je uplne jedno co - zakony smecky plati vsude....
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Puk » Ned 07.02.2016 20:51

Niekedy sa jeden nestačí diviť... :oo:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Bad » Ned 07.02.2016 21:25

a čemu konkrétně se divíš?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod elfinka » Ned 07.02.2016 22:23

Jedna vec je či má človek skúsenosti, druhá či ich vie predať ďalším tak, aby tým nespôsobil len viac problémov. U cezara mám pocit že ten pomer spôsobených problémov je celkom vysoký, u rudu neviem posúdiť...

A jedna vec mi napadla pri čítaní citróna. Väčšina toho, čo prezentujú obaja tu zmieneni (alebo sa po mňa len toto dostalo) je ako naučiť psa aby proste nerobil problémy a nič moc viac. Trošku iný cieľ než keď človek chce so psom robiť nejakú spoločnú prácu.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výcvikové metódy - Rudolf Desenský

Poslaťod Puk » Ned 07.02.2016 22:50

Bad píše:a čemu konkrétně se divíš?


Offtopic: spontánne Ťa nič nenapadlo? :hi:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky