Výcvikové metódy - Cesar Millan

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Výcvikové metódy - Cesar Millan

Poslaťod Natalia a Biff » Uto 15.03.2011 18:34

naďabila som na takéto video, možno aj vám známeho Cesara Millana, ktorý je dosť populárny v USA a jeho techniky zvládania agresívnych psov. mne je takýto prístup proti srsti :hmm:
http://www.youtube.com/watch?v=RFCGtatpCwI&feature=player_embedded
v druhom videu sa zase snaží, ani neviem vlastne o čo, asi naučiť psa ignorovať či rešpektovať mačku za pomoci elektrického obojku :nwm: súdiac podľa reakcie psa mu musel púšťať riadne tích voltov :hmm:
http://www.youtube.com/watch?v=bi3ve9sWslI
neviem čo si o tomto človeku myslieť, niektoré jeho videa vyzerajú celkom dobre, ale minimálne tieto dve sa mi absolútne nepáčia...
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: agresivita

Poslaťod Hanka 1 » Uto 15.03.2011 19:33

Něco ano, něco ne, stejně jako Viktoria.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: agresivita

Poslaťod meridia » Uto 15.03.2011 19:47

Něco ano, něco ne, stejně jako Viktoria.

stejně jako naprosto každý kdo se nějakýz způsobem zabývá převýchovou psů :joint:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: agresivita

Poslaťod hruska » Uto 15.03.2011 20:40

S elektrikou moc nesuhlasim, ale na "kopani" nevidim nic zle. Nejde do toho silou, psovi neublizuje a zabera to. Ja pouzivam skor zatahanie za srst, aby si psica uvedomila, ze ma vnimat mna a nie cokolvek ine a tiez nemam pocit, ze by som moju citlifku traumatizovala. Mne osobne Millan dost pomohol (snazim sa ostat calm assertive), tiez nose, eyes, ears, a myslim, ze to chlapik so psami ozaj vie. O dost lepsie ako Victoria.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: agresivita

Poslaťod Hanka 1 » Uto 15.03.2011 21:19

S tím nesouhlasím. Viktorii jde spíš o to, jak sladit psa a majitele, jde jí i o to, jak se cítí pes. Millanovi jde jen o to, jak donutit psa k tomu, co si přeje jeho majitel. Na to, jak se při tom cítí pes, celkem kašle. Proto je mi bližší Viktorie než Millan.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: agresivita

Poslaťod Cathie » Uto 15.03.2011 21:55

Natalia pri poslednych zaberoch druheho videa mi az zle prislo.. :ua: Ja nie som zastanca toho, ze na psa ani sahnut a prave vo vela veciach si myslim, ze fyzicke riesenie a vysvetlenie je pre psa zrozumitelnejsie. Ale take, aby ho smerovalo "k odpovedi" a nie ucelovo sposobovat bolest..

Nemam problem psa cuknut, stipnut, potiahnut za chlpy - za ucelom VYSVETLENIA, ked tym napr ziskam pozornost a vzapati psa chvalim za to, ze mi ju venuje. Dokonca osobne si myslim, ze mne u feny zabera ovela lepsie metoda fyzickej napravy aj ked trebars neprijemnej, ale spojenej s pochvalou - psychicky je to z jej strany ovela lepsie znasane, nez slovne pokarhanie, jednoducho berie veci ako pozitivne ci negativne podla toho, ake emocie vtedy prejavim ja. Ale sposobovat bolest za ucelom trestu, to ee..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: agresivita

Poslaťod usagi » Uto 15.03.2011 22:27

Pre mna je Ceasar vcelku kontroverzna osobnost.Ja som od neho tiez prebrala stuchanie nohou -ALE myslim,ze aj na tomto videu je viditelne,ze v mnohych jeho pripadoch sa jedna uz o normalny kopanec :nwm: a vyuziva to v kazdej situacii,vsetko riesi automatickym podriadenim z pozicie moci.
Ja nohou do psa stuchnem v situacii,ked "prepne" a pokusi sa pustit do okoloiduceho psa.Okamzite je z tranzu vytrhnuty a cumi na mna,ze co od neho chcem - tu uz potom normalne komunikujeme a fungujeme.Rozhodne sa vsak nejedna o kopanie do psa.
Ale vyuzivat to v kazdej situacii?Ked pes skace na majitela?Ked ma pes predbehne pri chodzi?Naco?Ved predsa komunikacia so psom nie je obmedzena na vyjadrovanie nesuhlasu pomocou nohy :nwm:
Ale zas na druhej strane,velakrat zaboduje - a rozhodne majitelom pomaha... .
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: agresivita

Poslaťod Silvuch » Uto 15.03.2011 22:49

Ja nejdem obhajovat cloveka, ani Viktoriu, i ked som o nich cosi zachytila, ale telku nesledujem, tak nemozem mat na nich utvoreny konecny nazor. Ale velmi sa mi nepaci jedna vec - vytrhnute z kontextu. Vytrhnute useky tych najhorsich casti - nezapadajuce do seba, bez uvodu, zaveru. Velmi to moze skreslit skutocnost a celkovy dojem. Co ma zarazilo, psi nan nautocia. Mna by pri hentakom pristupe asi roztrhali, cize musi tam byt aj nieco, co na kamere vidiet nie je. Lebo dojem z takto zostrihaneho videa je zly.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6331
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: agresivita

Poslaťod calwen » Uto 15.03.2011 22:54

V zasade ste tu baby popisali presne to ako to ja vidim.
Mne sa tiez osvedcilo u Mardiho nejake fyzicke pripomenutie. Casto to moze vyzerat ako kopanec, ale je to presne to co popisuje Usagi. Prechadzame okolo psa a ked sa nan moc zameriava, tak ho nejak fyzicky vytrham z tranzu. Potknem ho, potiahnem za chlpy a podobne. A ono to asi fakt dost blbo vyzera, zvlast ked Mardi je hysterka, ktora si zvykne zavrieskat aj ked mu chytim tych par chlpov na chrbte :pac: Inak ja musim uznat, ze sa s ani jednym nestotoznujem uplne. Rada si to pozriem, rozanalyzujem a skusim si z toho vziat to co na nas plati :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: agresivita

Poslaťod Hanka 1 » Str 16.03.2011 5:01

Cathie píše:Natalia pri poslednych zaberoch druheho videa mi az zle prislo.. :ua: Ja nie som zastanca toho, ze na psa ani sahnut a prave vo vela veciach si myslim, ze fyzicke riesenie a vysvetlenie je pre psa zrozumitelnejsie. Ale take, aby ho smerovalo "k odpovedi" a nie ucelovo sposobovat bolest..

Nemam problem psa cuknut, stipnut, potiahnut za chlpy - za ucelom VYSVETLENIA, ked tym napr ziskam pozornost a vzapati psa chvalim za to, ze mi ju venuje. Dokonca osobne si myslim, ze mne u feny zabera ovela lepsie metoda fyzickej napravy aj ked trebars neprijemnej, ale spojenej s pochvalou - psychicky je to z jej strany ovela lepsie znasane, nez slovne pokarhanie, jednoducho berie veci ako pozitivne ci negativne podla toho, ake emocie vtedy prejavim ja. Ale sposobovat bolest za ucelom trestu, to ee..


Zkoukla jsem videa a souhlasím s tebou, bylo mi z toho na nic. Znalec psí duše a tohle?? Kdyby něco uměl, nechoval by se takhle ke psovi. Zklamání velké.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: agresivita

Poslaťod Bad » Str 16.03.2011 9:27

Ty kopance do slabin jsou v podstatě totéž jako elektřina do slabin. U psů jsem viděla zmatek a strach....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: agresivita

Poslaťod Renata » Str 16.03.2011 10:02

Silvuch píše:Ale velmi sa mi nepaci jedna vec - vytrhnute z kontextu. Vytrhnute useky tych najhorsich casti - nezapadajuce do seba, bez uvodu, zaveru. Velmi to moze skreslit skutocnost a celkovy dojem.
:jop:

aj tu moze byt too ako sa to volaaa :ach: kamen urazu
inak na youtube je aj vacia cast pribehu ako tato vystrihnuta s poznamkou, ze s tou elektrikou neprisiel Cesar, ale ze to bola slobodna volba majitelov :ua:
no a moj dojem je taky, ze ta macka nebola asi moc psychicky vyrovnana a vhodna na skamaratenie sa so psom, ktory ju chce zozrat :lol:

Hanka 1 píše:Viktorii jde spíš o to, jak sladit psa a majitele, jde jí i o to, jak se cítí pes. Millanovi jde jen o to, jak donutit psa k tomu, co si přeje jeho majitel.

nevidela som uplne vsetko, co tito dvaja natocili no mam taky dojem z toho co som videla, ze Victoria pracuje skor s rozmaznanymi a nevychovanymi psiskami, ktore majitelia tak rozmaznali, ze si nevedia s nimi rady, Cesar sa venuje ale aj agresivnym psom a tam teda moze byt aj rozdiel v pristupe. tak ma napadlo, ze ponuknut psovi piskotu, ked chce zabit macku nebude moc ucinne.
p.s. este som zabudla, ze prve video mi nejde spustit, tak koment patri len k tomu druhemu s mackou
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: agresivita

Poslaťod hruska » Str 16.03.2011 10:38

Neviem ako ini, ale ja mam napozeranych takmer 6 serii Millanovej show a elektriku pouzil kolkokrat? Raz? Dvakrat? A ludia sa tvaria, ako keby to bola jeho najpouzivanejsia metoda.
Ja vidim najvacsi rozdiel medzi Cesarom a Victoriou v tom, ze Cesar ma v sebe nieco (prirodzena autorita? "calm assertive energy"?) a to Victorii chyba. Priznavam, ze som videla len par casti jej programu, ale absolutne z nej nemam pocit, ze by si dokazala poradit so skutocne problemovym psom, preto ten moj dovetok malym pismom. Ano, vyriesi tahanie na voditku, skakanie na ludi, stekanie pri dverach, ale postav pred nu psa, ktory chce zozrat vsetko v okoli..
Okrem toho, a mozno som len blba, pre mna je cely Millanov program nie o "kopani", "tsskani" a podriadovani si psa, ale o energiach majitela. A nie o naprave psov, ale skor majitelov, cim sa samozrejme lepsi vztah clovek/pes.

A uplny suhlas so Silvuch a Renatou, nie je nic lahsie ako vytrhnut veci z kontextu a kritizovat. Preco som nik neda video prvej casti s crazy civavou a potom video o par mesiacov neskor, ako je napriek Millanovym "tvrdym" metodam z nej uplne pohodovy, vyrovnany pes a jeho majitelka, ktora nevedela poriesit 2kg psa, pomaha Cesarovi v jeho zariadeni s problemovymi psami.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: agresivita

Poslaťod Cathie » Str 16.03.2011 11:53

To prve video by malo fungovat tuto - http://www.youtube.com/watch?v=1eIqouuh3nY

Hruska urcite, dobrym vytrhnutim z kontextu sa da vela spravit, ale.. nech bolo cokolvek predtym a cokolvek potom, pre mna existuju iba dve alternativy pouzitia fyzickej sily na psa, ine sa mi jednoducho zdaju zbytocne.
1. chcem tym psovi nieco vysvetlit (spravit s nim fyzicky nieco, co mal spravit sam, uzemnit ho, ked chce ist po inom psovi, stiahnut ho k sebe, ked vyjde po inom psovi a vziat tak ten utok na seba.. cokolvek taketo, v com je podla mna vysvetlenie - toto ano, toto nie)
2. ked pes uz vysvetlenie dostal a fyzicky ho upozornim, ked ma ignoruje

U Millana som popravde vo vacsine pripadov ziadne vysvetlenie nepostrehla. Pes iba schytal, ked robil nieco zle. A preco si myslim, ze vysvetlenie nebolo (alebo nebolo dostatocne) ? Tie psy podla mna boli vo chvili, ked schytali kopanec prekvapene, neiste.. od psa, ktoremu nieco vysvetlim a potom sa mu fyzicky pripomeniem ci uz stuchnutim, potahanim za chlpy - cakam, ze sa na mna pozrie alebo da akokolvek inak najavo, ze chape.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: agresivita

Poslaťod Silvuch » Str 16.03.2011 12:12

Presne o ten moment prekvapenia ide.

Cathie, prid sa niekedy pozriet na pasenie, kolko "kopancov" drzy pes schyta. :ach:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6331
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Ďalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky