Výcvikové metódy - Cesar Millan

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Výcvikové metódy - Cesar Millan

Poslaťod Elis » Uto 15.03.2016 10:26

Renata píše: ako nech mi este niekto povie, ze ten chlap je normalny, na co on po dvojminutovom nahanani psa ho silou mocou potrebuje prekotit? :bum:


ano, i po tomto videu se nasli zastanci, kteří na tom nevidi nic spatneho :ha:
a CM je stále jejich guru :pac:
tak preklapet se musí, ne -na tom stoji jeho aura :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výcvikové metódy - Cesar Millan

Poslaťod elfinka » Uto 15.03.2016 10:28

To je ale teda snad prve video kde vidim cezara psa pochvalit a pohladkat inak nez ked lezi na boku alebo chrbte :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada


Re: Výcvikové metódy - Cesar Millan

Poslaťod Elis » Uto 15.03.2016 10:46

elfinka píše:To je ale teda snad prve video kde vidim cezara psa pochvalit a pohladkat


on to fakt neumi. jak to není o kroceni - sile, ma problém se zvířetem vyjit :ua:

jsem videla jeden dil, kde byla velmi baziva fenka -pita? nevim. byla od nejakeho hudebníka -dirigenta. tu umistil do smecky, behat na pasu atd. ale co me zaujalo - nechaval ji delat cinske masaze? s tim, ze ji uklidnuje hlazeni - ale on sam nehladil :-) dělala s ni nejaka jeho asistentka. ta fena ho vůbec nevnimala...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výcvikové metódy - Cesar Millan

Poslaťod Renata » Uto 15.03.2016 11:09

ja obdivujem stab a majitelov psov a ostatnych zvierat, ze sa na toto vedia pozerat. ja by som toho cesara zobrala a uviazala o snurosku do dobre zohratej svorky nejakych echt straziacich rusakov .. ja neviem, to sa len mne zda, alebo tomu malemu psovi nic nie je? preco ho nutia travit cas s prascami a sliepkami? ludia rozum uz uplne stratili? ved moja miša chudatko nebohe, by toho kohuta zozrala skor, ako by ho pustil menovany pan z ruky, len by perie lietalo.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Výcvikové metódy - Cesar Millan

Poslaťod Lindchen » Uto 15.03.2016 11:11

Tiež sa mi zdá, že zbytočne konfrontačné. Však toho psa stačilo len na začiatku ubezpečiť, že ignor, ok, nejaká tá odmena, možno zopárkrát zopakovať návštevu a hotovka :nwm: Zase show :ach: .

Inak, chudák pes, týraný tam pomaly na zemi cudzím chlapom a panička s rukami vbok kúsok ďalej :ua: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výcvikové metódy - Cesar Millan

Poslaťod Vikiki22 » Uto 15.03.2016 12:28

Lebo panička nedokáže svojho psa čítať a slepo verí "show guru".
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výcvikové metódy - Cesar Millan

Poslaťod Nyssa » Uto 15.03.2016 14:55

tak rozmýšľam... ak by toto urobil môjmu psovi, tak skončí ako s tou labradorkou, ale nekrvácal by na ruke. druhý preplesk by dostal odo mňa :ach:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Výcvikové metódy - Cesar Millan

Poslaťod lucik » Uto 15.03.2016 15:05

majiteľka chcela, aby ho CM naučil ignorovať prasátka, lebo doma jedno prasátko - domáceho miláčika zabil.. ono bolo predtým jedno video bez tých vysvetliviek, tam to na začiatku povedali.. len video stiahli v momente ako to začalo behať po FB..
nerozumiem fakt tým majiteľom, že mu tak slepo dôverujú a nechajú robiť také veci s ich miláčikmi.. by som po ňom skočila aj kvôli cudziemu psovi, nieto ešte kvôli môjmu vlastnému.. magor
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Výcvikové metódy - Cesar Millan

Poslaťod Lindchen » Uto 15.03.2016 15:34

A teda ak už jedno prasiatko zabil (nevedela som ani), tak tobôž nie riešiť takto :pac: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výcvikové metódy - Cesar Millan

Poslaťod elfinka » Uto 15.03.2016 15:42

Ja tych majitelov chapem. Maju psa ktoreho nezvladaju, ich metody zjavne nezaberaju, niektori mozno boli uz na X inych cviciskach kde psovi dali ostnac, trochu (vela) ho pocukali a potom im odporucili ho utratit ze je patologicky agresivny. Oproti tomu je ten CM vlastne anjel co prisiel z neba aby im zachranil psa.

A co maju robit ine nez slepo doverovat, keby vedeli posudit co so psom ano a co nie, tak by ziadneho CM v prvom rade nepotrebovali.
Ja tiez trenerke v podstate musim slepo doverovat, a az postupom casu vidim ze to funguje a zlepsuje sa vztah aj spolupraca - a to tiez pod jej taktovkou nejednam so psom v rukavickach.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výcvikové metódy - Cesar Millan

Poslaťod Renata » Uto 15.03.2016 16:34

je mi luto kazdeho majitela psa, ktory s tym co ma a s tym co vie, nevie odhadnut, ze toto teda nie :nie: a necha sa zatlacit to tejto, alebo podobnej veci. ten pes zabil jedno prasa (ktovie preco :nwm: ) a ak by pokracovali v tejto forme prevychovy, tak z neho bude akurat dozivotna troska.
a taky vesely psicek to vyzeral, ked ho ten :censored: nahanal :smile:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Výcvikové metódy - Cesar Millan

Poslaťod Siky » Str 20.07.2016 11:30

moj nazor je, ze nie vzdy tiez suhlasim s jeho metodami a obcas su dost kontroverzne, niekomu sa moze zdat az agresivne ci nehumane, ale pozriet sa na to treba aj z druhej strany, videla som cely diel a ten terier bol agresivny a agresivny na vsetko, ludi, psy, zvierata a to nemoze byt v ziadnom pripade akceptovane. je to maly pes, predstavte si, ze by takuto agresiu prejavovalo vascie plemeno ako ovciak, labrador, nehovoriac o silnych pracovych plemenach ako staford ci nejaky iny bullik. tam by to bolo uplne nezvladnutelne a a hned by bol oznaceny za bojoveho, nebezpecneho a nevyhnutne ho utratit, co je uplne na hlavu. vzdy je to o pristupe majitela. moj susen ked len na macku zle kukne, tak ho hned napomeniem a to chodi na ranc ku konom, sliepkam, pavom dokonca opickam a nema problem cize je zvyknuty ale predsa... a to treba mat pod kontrolou. ano je fajn psa odmenovat za spravne spravanie ale musi tiez pochopit ked robi nieco zle a ked je to agresivita tak tu treba razne zatrhnut, pretoze v tom momente ten pes nevidi nepocuje. vysledok tohto celeho je, ze ano dal sa zvolit aj iny sposob ale ako niekto pise ze tak ho tam nebudem vodit je hovadina, pes nesmie byt agresivny za ziadnych okolnosti a vzdy ma byt pod kontrolou a treba ho vystavovat situaciam, aby sa naucil na ne reagovat spravne. a este k danemu terierovi z videa, nedivim sa ze je taky, za cely zivot mu nikdy nikto neukazal/nevysvetlil, ze to co robi je zle a panicka max zacne panikarit, kazdy pes potrebuje pevnu ruku a je jedno ci je to civava alebo pitbull. laska je jedna vec ale respekt musi byt...
Siky
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: Výcvikové metódy - Cesar Millan

Poslaťod Tchor » Str 20.07.2016 15:09

Siky píše:moj nazor je, ze nie vzdy tiez suhlasim s jeho metodami a obcas su dost kontroverzne, niekomu sa moze zdat az agresivne ci nehumane, ale pozriet sa na to treba aj z druhej strany, videla som cely diel a ten terier bol agresivny a agresivny na vsetko, ludi, psy, zvierata a to nemoze byt v ziadnom pripade akceptovane. je to maly pes, predstavte si, ze by takuto agresiu prejavovalo vascie plemeno ako ovciak, labrador, nehovoriac o silnych pracovych plemenach ako staford ci nejaky iny bullik. tam by to bolo uplne nezvladnutelne a a hned by bol oznaceny za bojoveho, nebezpecneho a nevyhnutne ho utratit, co je uplne na hlavu. vzdy je to o pristupe majitela. moj susen ked len na macku zle kukne, tak ho hned napomeniem a to chodi na ranc ku konom, sliepkam, pavom dokonca opickam a nema problem cize je zvyknuty ale predsa... a to treba mat pod kontrolou. ano je fajn psa odmenovat za spravne spravanie ale musi tiez pochopit ked robi nieco zle a ked je to agresivita tak tu treba razne zatrhnut, pretoze v tom momente ten pes nevidi nepocuje. vysledok tohto celeho je, ze ano dal sa zvolit aj iny sposob ale ako niekto pise ze tak ho tam nebudem vodit je hovadina, pes nesmie byt agresivny za ziadnych okolnosti a vzdy ma byt pod kontrolou a treba ho vystavovat situaciam, aby sa naucil na ne reagovat spravne. a este k danemu terierovi z videa, nedivim sa ze je taky, za cely zivot mu nikdy nikto neukazal/nevysvetlil, ze to co robi je zle a panicka max zacne panikarit, kazdy pes potrebuje pevnu ruku a je jedno ci je to civava alebo pitbull. laska je jedna vec ale respekt musi byt...


90% agrese psu vuci ckovek je strachova 9% je nevychovanost psa ktery zjistil ze si zubama prosadi svou a jen maximalne 1% je agrese jina. Strach nezakazes muzes docilit jen dvou veci - strach odstranis nebo psa donutis aby se jeste vic bal strach projevit. Ani v okamziku kdy je pes naucen ze si zubama prosadi svo neni zrovna takticke to lamat silou - mnohem lepsi a snazsi je psa presvedcit o tom ze to nefunguje... No a s tim jednim procentem se naprosta vetsina lidi vubec nesetka.

Z videi CM se clovek muze naucit jen jedno - jak to nedelat...
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Výcvikové metódy - Cesar Millan

Poslaťod janajka » Štv 21.07.2016 8:57

s tymi percentami moc nesuhlasim
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky